PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خطوط شطرنجی سفید با XFX6850

ramin_j2007
17-10-2012, 17:55
با سلام
امروز سیستمم رو که ریستارت کردم مونیتور همین طور سیاه موند و تصویر نداد. مدل کارت گرافیکم XFX6850 هست که دو تا پورت DVI داره . پورت رو که عوض کردم تصویر اومد ولی صفحه بوت کلا درهم برهم شد و ویندوز هم تا صفحه Login اومد ولی به Desktop وارد نشد و کل صفحه آبی شطرنجی شد. با Safe Mode تونستم وارد بشم و این پست رو بزنم .

مشخصات سیستمم اینه :
AMD 1055 x6
ASUS M4A89GTD
XFX 6850
Power Green 530W

نمیدونم گرافیک نمی سوز شده یا اشکال از مادربرده . اگه میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم.اینم عکسهاش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-10-2012, 18:10
با سلام
امروز سیستمم رو که ریستارت کردم مونیتور همین طور سیاه موند و تصویر نداد. مدل کارت گرافیکم XFX6850 هست که دو تا پورت DVI داره . پورت رو که عوض کردم تصویر اومد ولی صفحه بوت کلا درهم برهم شد و ویندوز هم تا صفحه Login اومد ولی به Desktop وارد نشد و کل صفحه آبی شطرنجی شد. با Safe Mode تونستم وارد بشم و این پست رو بزنم .

مشخصات سیستمم اینه :
AMD 1055 x6
ASUS M4A89GTD
XFX 6850
Power Green 530W

نمیدونم گرافیک نمی سوز شده یا اشکال از مادربرده . اگه میتونین راهنمایی کنین ممنون میشم.اینم عکسهاش :

درایورگرافیک رو از سیف مود آنیستال کنید ببینید بدون مشکل میتونید وارد ویندوز بشین یا نه ؟

ramin_j2007
17-10-2012, 22:00
درایورگرافیک رو از سیف مود آنیستال کنید ببینید بدون مشکل میتونید وارد ویندوز بشین یا نه ؟
خیلی ممنون که جواب دادین
بله از Safe Mode که درایورشو حذف کردم ویندوز به صورت معمولی بالا اومد و باز همون خطوط شطرتجی سفید رنگ هم هستن.

EXTREME
18-10-2012, 09:51
اگه مانیتور و کابل دیتا مشکلی نداشته باشه و با آخرین ورژن درایور هم همینطور باشه باید با یک گرافیک دیگه سیستم رو چک کنید

ess_1362
18-10-2012, 11:03
شما مادربردت گرافیک آنبرد داره
کارت گرافیک را کلا جدا کن و از گرافیک آنبرد بالا بیا ببین مشکل پا برجا هست یا نه!!
اگر مشکل بر طرف شد با 6850 بالا بیا و از درون ستاپ گرافیک آنبرد را غیر فعال کن اگر باز هم مشکل داشت 6850 ایراد داره

ramin_j2007
18-10-2012, 13:33
با کارت گرافیک آنبورد تست کردم این خطوط نبودن یعنی کابل و مانیتور هم مشکلی ندارن.
از منوی بایوس یه گزینه بود به اسم Internal Graphic Mode که اونو روی Disable قرار دادم. نمیدونم اینطوری غیر فعال میشه یا نه. بالا که اومد خط ها باز موندن. اگه کارت گرافیک مشکل داره امیدی به درست شدنش هست یا نه ؟ خودم که بازش کردم خازن ها همه کاملا سالم بودن و در ظاهر که هیچ جاش ایراد نداشت.

alialcapone
16-11-2012, 13:51
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
مشکل از گرافیک هستش ولی راهی واس درست شدنش هست؟؟؟
اصلا دلیلش چی هست؟؟؟

EXTREME
16-11-2012, 15:23
سلام
من هم همین مشکل رو دارم
مشکل از گرافیک هستش ولی راهی واس درست شدنش هست؟؟؟
اصلا دلیلش چی هست؟؟؟

احتمالا ارتباط چیپ های رم با GPU قطع شده اگه چیپ های رم گرافیک سالم باشه GPU باید ریبال بشه

alialcapone
16-11-2012, 15:28
به چه صورت؟
میشه دقیق تر بفرمایید؟؟؟

EXTREME
16-11-2012, 15:58
باید ببرید بیرون شما دستگاهشو ندارین البته اگه مشکل از این باشه

یعنی اینکه چیپ gpu رو درمیارن و دوباره پایه سازی میکنن gpu رو و دوباره میزارن سرجاش

ramin_j2007
22-11-2012, 11:38
کارتم رو دادم گارانتی به خاطر اینکه یه بار برای تمیز کردن فن بازش کرده بودم گارانتی تعویضش از دست رفت و بعد یه ماه زنگ زدن گفتن نتونستن تعمیرش کنن :sq_3:

این کارت رو دقیقا دو سال پیش 270 تومن خریده بودم اما بعد دو سال ارزون تر که نشده هیچ 60 70 درصدم گرون تر شده .

با این وضع قیمت ها نمیتونم تازشو بخرم. دوستان راه دیگه ای به ذهنشون نمیرسه ؟ اگه تعمیرات گارانتی نتونه جنسی رو تعمیر کنه ممکنه بیرون بشه تعمیرش کرد ؟

EXTREME
22-11-2012, 11:48
کارتم رو دادم گارانتی به خاطر اینکه یه بار برای تمیز کردن فن بازش کرده بودم گارانتی تعویضش از دست رفت و بعد یه ماه زنگ زدن گفتن نتونستن تعمیرش کنن :sq_3:

این کارت رو دقیقا دو سال پیش 270 تومن خریده بودم اما بعد دو سال ارزون تر که نشده هیچ 60 70 درصدم گرون تر شده .

با این وضع قیمت ها نمیتونم تازشو بخرم. دوستان راه دیگه ای به ذهنشون نمیرسه ؟ اگه تعمیرات گارانتی نتونه جنسی رو تعمیر کنه ممکنه بیرون بشه تعمیرش کرد ؟

بله بیرون بدیدشاید تعمیر میکنن براتون

ramin_j2007
22-12-2012, 00:50
متاسفانه من شهرستان هستم و اینجا تعمیرکار حرفه ای پیدا نکردم.
اگه ممکنه راهنمایی کنین تا بیارم تهران