PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمائی برای بازگرداندن تیبیل پارتیشن

مهندس الهه
14-10-2012, 17:46
سلام
من چن تا هارد رو سیستم دارم
وقی میخام سیستم عامل رو تعویض کنم هاردها رو از رو سیستم جدا میکنم (کابل دیتاشونو جدا میکنم) و فقط هارد اصلی میمونه و بعدش اقدام به نصب سیستم عامل میکنم
دلیل این کار هم اینه که پارتیشنها پس و پیش نشن

مشکل اینه که بعد نصب سون و وصل مابلها به هاردها یکی از هاردها که یه پارتیشن داشت غیب شده
تو computer management شناسایی میشه ، ولی اسم پارتیشن نیست
با چه نرم افزاری میتونم اینو درست کنم؟

ata.royalfalcon
14-10-2012, 18:55
سلام
وقی میخام سیستم عامل رو تعویض کنم هاردها رو از رو سیستم جدا میکنم (کابل دیتاشونو جدا میکنم) و فقط هارد اصلی میمونه و بعدش اقدام به نصب سیستم عامل میکنم

مشکل اینه که بعد نصب سون و وصل مابلها به هاردها یکی از هاردها که یه پارتیشن داشت غیب شده

سلام .

من دلیلی نمیبینم که برای نصب ویندوز هارد دیگر رو از کار بندازید ، تا زمانی که روی هارد اصلی ویندوز نصب یا آنرا پارتیشن بندی میکنید پارتیشن هاردهای دیگر تغییری نخواهند کرد . یه عکس از برنامه disk management اینجا بذارید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد .

EXTREME
14-10-2012, 21:24
سلام

اگه تو دیسک مینیجمنت پارتیشن هست ولی اسمی نداره رو پارتیشن راست کلیک کنید و change drive letter رو بزنید و یک برچسب که هم نام با بقیه درایو ها نباشه بزارین روش درست میشه

مهندس الهه
14-10-2012, 22:11
سلام .

من دلیلی نمیبینم که برای نصب ویندوز هارد دیگر رو از کار بندازید ، تا زمانی که روی هارد اصلی ویندوز نصب یا آنرا پارتیشن بندی میکنید پارتیشن هاردهای دیگر تغییری نخواهند کرد . یه عکس از برنامه disk management اینجا بذارید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد .

ولی وقتی هاردها رو جدا نمیکنم پارتیشنهای هاردها پس و پیش میشن
یعنی از ترتیبی که هست میفتند
مثلا دو تا درایو از هارد 1
یه درایو از هارد 2
دو تا درایو از هارد 3
یه درایو از هارد 1
.....

حالا شما راه حلی دارید که بدون نیاز به جدا کردن هاردها این ترتیب درایوها موقع نصب ویندوز به هم نخورند ؟

مهندس الهه
14-10-2012, 22:13
با change drive letter مشکل حل شد :)
متشکرم

یه سوال دیگه هم داشتم با اجازه تون
چرا گاها بعد نصب سون پارتیشن System Reserved تو my copmuter ظاهر میشه ؟
چجوری اینو میشه دوباره نامرئیش کرد ؟
اصن چرا گاها این اتفاق میفته ؟ در حالی که فکر کنم نباید بیفته

EXTREME
14-10-2012, 22:24
اون حجمی که هست که خود ویندوز سون موقع نصب جدا میکنه

مهندس الهه
14-10-2012, 23:11
اون حجمی که هست که خود ویندوز سون موقع نصب جدا میکنه

بله اینو میدونم

میگم چرا گاها بعد نصب ویندوز این پارتیشن هم بین پارتیشنها ظاهر میشه ؟
در حالی که نباید بشه

ata.royalfalcon
15-10-2012, 07:49
بله اینو میدونم

میگم چرا گاها بعد نصب ویندوز این پارتیشن هم بین پارتیشنها ظاهر میشه ؟
در حالی که نباید بشه

100 مگابايتي كه بصورت اتوماتيك بوجود مياد system و active هستند (عكس زير) و براي امنيت بيشتر letter ندارد تا ديده نشود . پارتيشن system محل استقرار فایلهای مورد نیاز برای boot سیستم عامل هست (NTLDR در سیستمهای مبتنی بر NT و BOOTMGR در ویندوز ویستا و سون) و پارتيشنهاي active بعنوان یه راهنما برای برنامه های موجود در زنجیره بوت عمل ميكند (در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دقيقتر توضيح دادم) . این پارتیشن مورد نیاز برنامه bitlocker هم هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهندس الهه
16-10-2012, 00:21
سوال من اینه که چرا بعضی وقتها بعد نصب سون پارتیشن System Reserved هم تو مای کامپیوتر میاد ؟
و بعضی مواقع نمیاد؟

ata.royalfalcon
16-10-2012, 17:43
سوال من اینه که چرا بعضی وقتها بعد نصب سون پارتیشن System Reserved هم تو مای کامپیوتر میاد ؟
و بعضی مواقع نمیاد؟

این پارتیشن در حالت عادی (پیشفرض) به خاطر اینکه letter نداره در my computer دیده نمیشه (برای امنیت بیشتر) . اما به محض اینکه یک letter تعریف بشه در my computer دیده میشه .