PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسبه فایل های حجم کم

amir-shakh
10-10-2012, 16:04
سلام دوستان من میخوام برنامه بنویسم که فایلهای با حجم کمتر از 1k رو در داخل یه درایو NTFS محاسبه کنم کسی راهنمایی داره به من بده این کار تو UNIX و Linux خیلی راحته تو ویندوز هم برنامه خارجی پیدا کردم ک سورس نیست ولی این کارو انجام میده

szh_1367
10-10-2012, 18:57
یکم بیشتر توضیح میدهید بنده که متوجه منظورتون نشدم

amir-shakh
12-10-2012, 22:21
یکم بیشتر توضیح میدهید بنده که متوجه منظورتون نشدم ببین دوست عزیز من میخوام برنامه بنویسم که کار جستجو فایل ها رو انجام بده بر حسب فاکتور سایز این برنامه فقط میخواد فایلهایی با اندازه 1کیلو بایت یا کمتر پیدا کنه و براش فایلهای دیگه مهم نیست در درایوهایی با فرمت ان تی اف اس فایلهای با حجم 1 کیلو بایت در جدول MFT ذخیره میشوند پس باید به سراغ این جدول رفت و ... کسی راهنمایی داره که به من کمک کنه ؟

Payman_62
13-10-2012, 13:37
سلام.
با چه زبانی میخوای بنویسی؟
فرقی نمیکنه کجا ذخیره میشه. شما باید یه تابع ریکرسیو بنویسی که کل درایو رو بگرده. بعد فایل های کم حجم رو لیست کنی.
تو ویبی Filelen حجم فایل رو میده یا تو .Net کلاس System.IO.FileInfo و تابع Length حجم رو میده.

amir-shakh
14-10-2012, 22:42
من با سی بلدم کار کنم اما اگه میشه راهنمایی کنید من دات نت شروع کنم به نوشتن

god of war 2
14-10-2012, 22:58
سلام.
جستجوی فایلها توسط توابع ساده زیر با بالاترین سرعت در شرایط معمولی امکان پذیر هست - امکان استفاده از کاراکتر های wildcard هم هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir-shakh
27-10-2012, 19:40
دوستان استادم گفته فقط با سی یا سی ++ بنویسید و فقط لیست کنه
اصلا گرافیکی هم نباشه

god of war 2
27-10-2012, 21:03
دوستان استادم گفته فقط با سی یا سی ++ بنویسید و فقط لیست کنه
اصلا گرافیکی هم نباشه
استاد شما قطعا باید این مسئله رو بدونه که در stl یا ++C استاندارد هیچ تابعی برای جستجوی فایل وجود نداره!
جستجوی فایل "تنها توسط توابع تحت پلتفرم" انجام میشه و هیچ تابع استانداردی برای این کار وجود نداره.

amir-shakh
28-10-2012, 18:37
استادم گفت هست
در Fat az Get File Size استفاده میشه و در NTFS از Struckle همچین چیزی

god of war 2
29-10-2012, 19:52
در Fat az Get File Size استفاده میشه و در NTFS از Struckle همچین چیزی
دوست گرامی این چیزی که استاد شما گفته مربوط میشه به استفاده از ساختارهای فایل سیستم که عملا در برنامه های امروزی چنین چیزی بجز موارد خاص هیچ استفاده ای نداره و اینکه چنین چیزی همونطور که گفتم جزو بخش استاندارد نیست یعنی باید از کلاسهای فایل سیستم استفاده کنید.