PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن ناگهانی لپتاپ+ سوال در مورد باطری

Greedy
09-10-2012, 14:43
سلام
شنبه من لپتاپ 4540 hp خریدم و چند تا سوال داشتم :

تو سایت اچ.پی در مورد 4540 زده که :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Battery type 9-cell (93 WHr) Li-Ion
6-cell (47 WHr) Li-Ion
Battery life 9-cell (93 WHr) Li-Ion: Up to 13 hours 45 minutes
6-cell (47 WHr) Li-Ion: Up to 7 hours

زده که تا 7 ساعت شارژ نگه میداره ولی میبینیم وقتی 100 درصد هم شارز میشه نهایت میزنه 3 ساعت 45 دقیقه تازه اونم 20 درصد کمتر از این مقدار میشه در اخر در حالت عادی .این بزرگنمایی تبلیغاتی اچ.پی بوده یا مشکل دیگه ای هست که اینقدر کمتر از ادعای خود شرکت هست ؟
مورد بعدی من با لپتاپ شاید حتی 24 ساعت هم کار کنم و همیشه هم به برق وصل میکنم میخواستم ببینم توصیه شما به در اوردن باطری هست موقع وصل بودن شارژر یا نه ؟ چون هر کس نظر خودشو میده تو اینترنت و جواب قطعی نیست یکی میگه باطری های جدید موقعی که فول شارژ میشن خود به خود از مدار خارج میشن و از برق شارژ استفاده میکنن یه سری دیگه میگن نه باطری رو در بیارید
از شما میخواستم این سوال بپرسم که بهتره کدوم مورد رعایت کنم ؟و کلا برای نگهدای و عمر طولانی تر باطری چه اقداماتی رو پیشنهاد میکنید؟
یه مشکل دیگه که هست اینه که من تو این سه چهار روز چند باری به طوری ناگهانی لپ تاپ صدای تقه ماننده میده و خاموش شده و روشن شده بلافاصله حتی با اینکه در اون موقع من فعالیت سینگینی با لپتاپ انجام نمیدادم اینم بگم که از این چند دفعه خاموش شدن ناگهانی اون موقع یه کم لپتاپ جابجا میکردم شاید به خاطر قطع شدن شارژر بوده ولی خوب حتی اگه قطع هم بشه باطری که داره نباید خاموش شه لپتاپ که ؟درسته؟
پیشاپیش ممنون

========

مشکل حل شد / بردمش گارانتی گفت مشکل از cpu هست و عوض کرد و درست شد

Greedy
09-10-2012, 19:04
از طریق سایت hp و پشتیبانی فنیشون با چند تا از پشتیبانیشون چت کردم دست و پا شکسته منظورمو میرسوندم بهشون برخوردشون هم خوب بود ولی میگفتن کشور شما تحریم و کاری از دست ما ساخته نیست به نزدیکترین نمایندگی منطقه خودتون مراجعه کنید
یکیشون که خیلی جالب بود وقتی گفتم مشکلمو پرسید کدوم کشوری گفتم ایران گفت متاسفانه قادر به پاسخگویی به شما نیستیم گفتم شما ایران تحریم کردید مردمش چه گناهی دارن ؟
گفت ما میترسیم از رابطه با شما !!!
نمیدونستم باید بخندم یا گریه کنم ...

maziar205
09-10-2012, 19:14
سلام

6-cell (47 WHr) Li-Ion

زده که تا 7 ساعت شارژ نگه میداره ولی میبینیم وقتی 100 درصد هم شارز میشه نهایت میزنه 3 ساعت 45 دقیقه تازه اونم 20 درصد کمتر از این مقدار میشه در اخر در حالت عادی .این بزرگنمایی تبلیغاتی اچ.پی بوده یا مشکل دیگه ای هست که اینقدر کمتر از ادعای خود شرکت هست ؟
مورد بعدی من با لپتاپ شاید حتی 24 ساعت هم کار کنم و همیشه هم به برق وصل میکنم میخواستم ببینم توصیه شما به در اوردن باطری هست موقع وصل بودن شارژر یا نه ؟ چون هر کس نظر خودشو میده تو اینترنت و جواب قطعی نیست یکی میگه باطری های جدید موقعی که فول شارژ میشن خود به خود از مدار خارج میشن و از برق شارژ استفاده میکنن یه سری دیگه میگن نه باطری رو در بیارید
از شما میخواستم این سوال بپرسم که بهتره کدوم مورد رعایت کنم ؟و کلا برای نگهدای و عمر طولانی تر باطری چه اقداماتی رو پیشنهاد میکنید؟
یه مشکل دیگه که هست اینه که من تو این سه چهار روز چند باری به طوری ناگهانی لپ تاپ صدای تقه ماننده میده و خاموش شده و روشن شده بلافاصله حتی با اینکه در اون موقع من فعالیت سینگینی با لپتاپ انجام نمیدادم اینم بگم که از این چند دفعه خاموش شدن ناگهانی اون موقع یه کم لپتاپ جابجا میکردم شاید به خاطر قطع شدن شارژر بوده ولی خوب حتی اگه قطع هم بشه باطری که داره نباید خاموش شه لپتاپ که ؟درسته؟
پیشاپیش ممنون

In moshkel ro manam daram felan bordam garanty bebinam chi mishe

Greedy
09-10-2012, 19:20
In moshkel ro manam daram felan bordam garanty bebinam chi mishe

کدوم مشکلشو؟
4540 هست مدل لپتاپت ؟ گارانتیش چیه؟

maziar205
09-10-2012, 19:27
کدوم مشکلشو؟
4540 هست مدل لپتاپت ؟ گارانتیش چیه؟

Khamoosh shodan computer sony mal iran rahjoo

maziar205
09-10-2012, 19:28
To event viewer bebin che errore dade

Greedy
09-10-2012, 19:48
To event viewer bebin che errore dade

اره تاپیک شما رو هم دیدم مشکلمون مثه هم هست

واسه منم از شنبه که لپتاپ خریدم 4-5 بار اینطوری شده امروز صبح هم اینطور شد همین ارور دقیقا زده تو event viewer
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

من که تازه شنبه خریدم لپتاپو مدل لپتاپم هم 4540 hp هست همیشه هم شارژر لپتاپ وصله بهش
تازه اینا هم هست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Greedy
11-10-2012, 19:28
تف به این شانس
شنبه خریدیم بعد مدت ها اینم از شانس ما دیروز برادرم بردش گارانتی گفت از ویندوز شاید باشه امروز خودم ویندوز عوض کردم بدتر شد چجور
تو اینترنت یه صفحه رو باز میکنم یه دفعه خاموش میشه همینطور هفت هشت بار پشت سر هم خاموش روشن میشه با صدای تقه مانند و اخرم مجبوری خاموش کنی دستی، دوباره روشن کنی باز روشن میشه تصویر میاد تا جایی که میخواد ویندوز سون لود شه خاموش میشه و باز شروع به روشن خاموش شدن بعد یه دفعه فن دورش بالا میره
کلا شانس نداریم

mrt2iran
11-10-2012, 21:08
اگه ویروس داشته باشی هم لبتاب کسخول میشه ها !!!!بنظر خودت مشکل از کجاست تازگیها نرمافزاری نصب نکردی !!! کی خراب شد !

Greedy
11-10-2012, 21:19
اگه ویروس داشته باشی هم لبتاب کسخول میشه ها !!!!بنظر خودت مشکل از کجاست تازگیها نرمافزاری نصب نکردی !!! کی خراب شد !

تازه لپتاپ شنبه شب خریدیم امروزم ویندوز عوض کردم فقط درایوهاش نصب کردم بدتر شد که بهتر نشد انتی ویروسم اپدیت هست ربطی به نرم افزار نداره

mohammd1
18-10-2012, 11:06
این صدای تقه مانند که می گی 100% مربوط به تموم شدن باتری هستش. اکثر لب تاب ها یه همچین مشکلی پیدا می کنند باتری رو در بیا و با خیال راحت کار کن

Greedy
18-10-2012, 17:17
این صدای تقه مانند که می گی 100% مربوط به تموم شدن باتری هستش. اکثر لب تاب ها یه همچین مشکلی پیدا می کنند باتری رو در بیا و با خیال راحت کار کن

بردم گارانتی گفت مشکل از cpu هست وعوض کرد درست شد

asadi.hasan
24-10-2012, 00:25
تف به این شانس
شنبه خریدیم بعد مدت ها اینم از شانس ما دیروز برادرم بردش گارانتی گفت از ویندوز شاید باشه امروز خودم ویندوز عوض کردم بدتر شد چجور
تو اینترنت یه صفحه رو باز میکنم یه دفعه خاموش میشه همینطور هفت هشت بار پشت سر هم خاموش روشن میشه با صدای تقه مانند و اخرم مجبوری خاموش کنی دستی، دوباره روشن کنی باز روشن میشه تصویر میاد تا جایی که میخواد ویندوز سون لود شه خاموش میشه و باز شروع به روشن خاموش شدن بعد یه دفعه فن دورش بالا میره
کلا شانس نداریم
سلام:
اگه لپ تاپتون موقع روشن شدن خاموش میشه،مشکل از رمتون هست و اگه پس از چند دقیقه استفاده کردن خاموش میشه ،ممکنه که از رم،هارد ،یا جایی اتصالی داشته باشه که باید تست بکنن تا بفهمن دقیقا از چیه.توصیه میکنم تا به آی سی های دیگه آسیب نزده سریعتر پیش یه تعمیر کار درست و حسابی ببری .

mh.toosi
30-11-2012, 20:37
سلام

6-cell (47 WHr) Li-Ion

پیشاپیش ممنون

دوست عزیز منم لبتابمو بهمن 90 خریدم
مدل لبتابم Pavilion dv6 6170 هستش
سیستم منم چند تا مشکل پیدا کرد و با کلی دردسر درستش کردم
اول از همه که مشکل داغ کردن بیش از حد Cpu واش بوجود اومد
بهش زیاد اهمیت ندادم بعد دقیقا همیجوری شد
خود به خود خاموش روشن میکرد
همشون مونده بودن واقعا مشکلش چیه
کسی نمی فهمید
فنشو عوض کردن
کلا هاردمو ریکاوری کردن
بازم درست نشد
آخرش گفتن powerش مشکل داشته
آخرش فهمیدن تو مداراتش اتصالی داشته و power خراب شده ودر نهایت Chip اونو عوض کرده
ودر نهایت با کلی خرج و هزینه درست شده و چند ماهی هست داره مثلا کار می کنه

Greedy
30-11-2012, 20:45
دوست عزیز منم لبتابمو بهمن 90 خریدم
مدل لبتابم Pavilion dv6 6170 هستش
سیستم منم چند تا مشکل پیدا کرد و با کلی دردسر درستش کردم
اول از همه که مشکل داغ کردن بیش از حد Cpu واش بوجود اومد
بهش زیاد اهمیت ندادم بعد دقیقا همیجوری شد
خود به خود خاموش روشن میکرد
همشون مونده بودن واقعا مشکلش چیه
کسی نمی فهمید
فنشو عوض کردن
کلا هاردمو ریکاوری کردن
بازم درست نشد
آخرش گفتن powerش مشکل داشته
آخرش فهمیدن تو مداراتش اتصالی داشته و power خراب شده ودر نهایت Chip اونو عوض کرده
ودر نهایت با کلی خرج و هزینه درست شده و چند ماهی هست داره مثلا کار می کنه
از شانس بد شما بود که یک دونه خرابش به پست شما خورد و اگر گارانتیش درست حسابی بود واستون عوض میکرد مثه من