PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات من با 3Ds Max !

zoghal.akhte
09-10-2012, 08:07
سلام خدمت همگی ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه توضیح کوچیک میذارم با اجازه , بعد میرم سر اصل مطلب !
اول از همه که امیدوارم تاپیکمو جای اشتباهی ایجاد نکرده باشم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعدش اینکه به تازگی و تقریبا فشرده دارم با یه کتاب, تری دی یاد میگیرم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مطمئنا اگه سوالی داشته باشم کتاب نمیتونه برام توضیح بده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این شد که تصمیم گرفتم اینجا یه تاپیک ایجاد کنم و همیشه هر مشکلی که داشتمو تو همین تاپیک از دوستان بپرسم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و پیشایش هم از همگی ممنونم برای کمک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

-----------------------------------------------------------

اولین مشکل من :

چرا وقتی میخوامتو تری دی مکس 2012 متریال رو به جسم نسبت میدم , متریال تا وقتی رندر نگیرم روی جسم نشون داده نمیشه ؟ حتی گزینه ی show shaded material in viewport هم فعاله ! اما باز اکثر مواقع متریال رو روی جسم نمیتونم ببینم ! چه کنم که مشکل بر طرف شه ؟

مشکل دوم :

توی این مسیری که مینویسم ما cookie cutter داریم ! =>
compound objects / shapemerg /
نوشته که : زمانی که 2 تا شکل رو مِرگ میکنیم , اگه از cookie cutter استفاده کنیم , اون شکل دومی , از شکل اولی کنده میشه !
اما برای من چرا نمیشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل سوم :

به درخت چطور متریال میدن ؟

------------------------------------------------------------

بازم پیشاپیش ممنونم به خاطر راهنماییهاتون دوستای خوبم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

zoghal.akhte
09-10-2012, 08:10
یه مشکل دیگه هم هست , این کتاب در مورد نور زیاد توضیح نداده ,منبعی برای یادگرفتن نور توی تری دی مکس سراغ دارین ؟

--------------------------------------------------------------------------

من بازم سوال دارم , اما فعلا به همینا جواب بدین تا من بازم بپرسم :sq_8:
مرســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــی :sq_1:

Lord-Voldemort
09-10-2012, 15:42
مشکل اول رو بر اساس عکس برین ببینید درست میشه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل دوم : شما بعد از انجام مراحلتون یه مدیفایر edit poly بهش بدین تا خالی بشه.

مشکل سوم : این یه خورده سخته نمیشه مراحل ش رو نوشت باید اموزش تصویری ببیند .
این رو پیشنهاد میکنم : viscorbel +vray material 2
البته اگه از وی ری استفاده میکنید

مشکل چهارم هم از این سایتها استفاده کنید

zoghal.akhte
10-10-2012, 07:53
اول از همه ممنونم به خاطر جوابا :sq_8:

بعدش :

مشکل اول رو بر اساس عکس برین ببینید درست میشه .

نشد ! در واقع تاثیری نداش !

این تصویر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببینید ! الان اون در مثلا متریال چوب گرفته !!!
اما روی خود در نشونش نمیده.. فقط وقتی رندر میگیرم نشون میده !

zoghal.akhte
10-10-2012, 08:14
من یه سوال دیگه دارم !

radiosity رو توی نور ها , چجوری میشه اعمال کرد ؟

تو کتاب میگه دکمه 9 رو بزنید , یا اینکه از این مسیر بازش کنید :
rendering / radiosity

اما حالات عادی توی تری دی مکس من نیست !!!

اما فایل تمرینی خود کتاب که تو دی وی دی همراهش بود رو که واسه تمرین همین radiosity هست باز میکنم , اینو داره توی منوی رندرینگش !

یا وقتی 9 رو میزنم میاد ! چه جوریه این ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord-Voldemort
11-10-2012, 14:31
من یه سوال دیگه دارم !

radiosity رو توی نور ها , چجوری میشه اعمال کرد ؟

تو کتاب میگه دکمه 9 رو بزنید , یا اینکه از این مسیر بازش کنید :
rendering / radiosity

اما حالات عادی توی تری دی مکس من نیست !!!

اما فایل تمرینی خود کتاب که تو دی وی دی همراهش بود رو که واسه تمرین همین radiosity هست باز میکنم , اینو داره توی منوی رندرینگش !

یا وقتی 9 رو میزنم میاد ! چه جوریه این ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این گزینه مخصوص موتور رندر اسکن لاین هست . شما توی عکس قبلی که گزاشتین موتور رندرتون وی ری هست که باید عوض کنید به اسکن لاین...

.
اون متریال رو هم نمی دونم چرا این مشکل براش پیش میاد ولی اگه میخواین به جواب برسین فایل مکس رو zip کنید و بعد اپلود کنید .
.
به نظر من شما کتاب رو نخونید چون کتاب ها خیلی کلی هستن بهتره چندتا از دی وی دی های مکس رو بگیرین و تماشا کنید و اگه میخواین پارسی باشه این سایت هایی که میگم رو برین .
این صفحه اموزش های تصویری از اقسام نور و متریال و تنظیمات
این هم اموزش های نوشتاریش :

اگه از وی ری استفاده میکنید این سایت خیلی اموزش های تصویری عالی داره .

و دی وی دی های Digital Tutors و ...

موفق باشین .....

zoghal.akhte
13-10-2012, 10:50
یعنی باید پلاگین اسکن لاین مثل وی ری نصب کنم ؟

کتابو که تقریبا تمومش کردم , اما در مورد نور چیز زیادی نداشت !
که دیگه برای همین الان دارم دنبال آموزش میگردم که...

ممنونم به خاطر لینکای مفید :sq_25:

هنرجوی کامپیوتر
26-06-2014, 10:53
سلام دوستان
من هر چی توی اینترنت گشتم نتونستم راه حلی برای مشکلم پیدا کنم این بود که تصمیم گرفتم اینجا مشکلمو مطرح کنم
امیدوارم که پاسخ بدید بهم
من وقتی با نورها و رنگ ها و بقیه تنظیماتشون کار می کنم نمی تونم در ویوپورت ببینمش فقط در زمان رندر قابل دیدن هستن یعنی هیچ پیش نمایش ازنور ها ندارم
لطفا کمکم کنید
کـــــــــــــــــــمــــ ــــــــــــــــــــک:n03::n0 3::n03::n03::n03::n03::n03::n03:

Lord-Voldemort
26-06-2014, 19:18
سلام دوستان
من هر چی توی اینترنت گشتم نتونستم راه حلی برای مشکلم پیدا کنم این بود که تصمیم گرفتم اینجا مشکلمو مطرح کنم
امیدوارم که پاسخ بدید بهم
من وقتی با نورها و رنگ ها و بقیه تنظیماتشون کار می کنم نمی تونم در ویوپورت ببینمش فقط در زمان رندر قابل دیدن هستن یعنی هیچ پیش نمایش ازنور ها ندارم
لطفا کمکم کنید
کـــــــــــــــــــمــــ ــــــــــــــــــــک:n03::n0 3::n03::n03::n03::n03::n03::n03:

ورژن مکستون چنده ؟
شما یه بار f4 رو بزنید ببینید درست میشه روی اسم ویوپورت کلیک کنید قسمتی وجود داره برای نورها اونجا رو یه نگاه بنداز
من الان مکس دمه دستم نیست متاسفانه

SSS_HHH_OOO
26-06-2014, 22:11
شما اگه نمیتونی نورا رو در حد پیش نمایش ببینی چنتا چیز هست باید چک کنی
اول اینکه ببینی تنظیمات ویوپورت رو چه حالتیه
تو مکس جدید شما اگه بذاری رو حالت nitrous پیش نمایش خوبی میده
میتونی تو قسمت customize/ preferences/viewport/choose driver انتخابش کنی
بعد اینکه باید کارت گرافیکت جوابگو باشه وگرنه ممکنه کلا نتونی پیش نمایشی داشته باشه
و در کل بهتره یه عکس بذاری از صحنه مکست تا بهتر بشه نظر داد

a.u.to
30-06-2014, 23:41
مشکل منم اینه ک تازه تری دی یاد گرفتم و 20011 هست تری دی ک نصب کردم اما رندر نمیگیره نمیدونم چرا ؟اگه میشه راهنماییم کنید تشکر

Lord-Voldemort
01-07-2014, 05:04
مشکل منم اینه ک تازه تری دی یاد گرفتم و 20011 هست تری دی ک نصب کردم اما رندر نمیگیره نمیدونم چرا ؟اگه میشه راهنماییم کنید تشکر

سلام دوست عزیز خیلی خوش اومدین به انجمن .
شما f9 رو بزنید رندر می گیره .

mojtaba2004
11-07-2014, 16:09
سلام من دایره تو اتوکد کشیده وبه تریدی اوردم ولی در تریدی گوشه داره مانند عکس چکار کنم که دایره کامل باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Lord-Voldemort
13-07-2014, 15:38
سلام من دایره تو اتوکد کشیده وبه تریدی اوردم ولی در تریدی گوشه داره مانند عکس چکار کنم که دایره کامل باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من صبر کردم دوستان نظر بدم مثل اینکه کسی اتوکد کار نمی کنه ، البته بنده هم کار نمی کنم :دی
شما وقتی جسمتون رو وارد می کنید یه پیام براتون میاد یه عکس از اون پیام برای ما بزارید ، تا بتونم راهنماییتون کنم

L͠øneWolf
13-07-2014, 16:13
منم هیچ کدومو کار نمی کنم! :دی ولی به وضوح مشکل نرمال داره.

این جا 5 روش برای نرم کردن نرمال ها آورده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این باید مشکلو حل کنه.

رفیق خوب
06-09-2014, 11:20
نه عزیزم نرمال که چیز دیگه ایه، شما یه مودیفایر smooth بده بعدش تیک auto smooth رو بزن.

رفیق خوب
16-09-2014, 13:39
کوشی پس رفتی؟