PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ورود به ویندوز

Manager_66
05-10-2012, 16:51
سلام دوستان . خسته نباشید .
میشه ویندوز ایکس پی رو طوری تنظیم کرد که فقط من با یوزر و پسورد خودم بتونم وارد بشم و هیشکی دیگه غیر از من نتونه وارد بشه ؟

حقیقتش من در یک شرکتی کار میکنم که 30 نفریم و هر کی پای سیستم خودش نشسته و کارشو میکنه ولی یکی هست که اگه من 10 دقیقه دیرتر بیام میبینم جای منو گرفته و نشسته چون کامپیوتر من یک جای آروم و دنجیه . حالا من به این فکر افتادم که تنظیمات ویندوز رو طوری تغییر بدم که کس دیگه ای غیر از من نتونه اونجا بشینه چون من هر روز کلی تنظیمات واسه سیستم انجام میدم بخام برم یک سیستم دیگه دو ساعت طول میکشه تنظیماتو رو اون سیستم انجام بدم.

توضیح : 1- کامپیوترا از طریق شبکه به هم وصلن یعنی هر کدوم از ما 30 نفر اگه روی یک کامپیوتر بشینیم و مواردی رو روی دسکتاپمون ذخیره کنیم یک نفر دیگه بیاد بشنیه اونا رو نمیبینه یعنی هر کسی دسکتاپ متعلق به خودشو داره .

2- وقتی من پای یک سیستمی که تا حالا نمی شستم میشینم و یوزر پسمو میدم 10 دقیقه طول میکشه وارد میشه توی این فاصله یک مواردی رو نصب میکنه رو کامپیوتر.

3- نمیدونم اجازه دسترسی به یک بخشایی رو داریم یا نه ممکنه بعضی تنظمیات ویندوز رو غیر فعال کرده باشن .

هر راهی که به نظرتون میرسه که بشه فقط خودم پای سیستم بشینم رو بفرمایید لطفا . ممنونم ازتون. :12:

jafarian
05-10-2012, 16:59
پسورد سیستم راحت میشه با یک برنامه حذف پسورد برداشت شما میتونید از syskey ویندوز فعال از این طریق پسورد روی فلاپی ذخیره کنید یا که روی فلش بعد برای ورود به ویندوز نیاز به فلش دارین یا که همون فلاپی راه بعدی هم اینه که روی بایوس پسورد بزارین که برای ورود به ویندوز نیاز به این پسورد راه آخرم استفاده از برنامه های Active Lock یا که Rohos Logon Key که یک قفل سخت افزاری از طریق فلش روی سیستم تعریف میکنن:20:

Manager_66
05-10-2012, 17:05
ممنون.
الان syskey رو امتحان کردم . عالیه . فقط بنظرتون تو شرکت ها که کامپیوترا شبکن میشه بهش دسترسی داشت ؟ اگه syskey قابل استفاده نبود راه دیگه ای هم هست که از طریق خود ویندوز باشه ؟ میشه syskey رو یک طوری غیرفعال کرد . مثلا اگه همون کسی که گفتم جای من میشینه بیاد ببینه این پیغام رو میده به مسئول شبکه بگه اون میتونه این رمز رو برداه یا حتما خودم باید رمزو بدم؟ بازم ممنونم .

jafarian
05-10-2012, 23:18
ممنون.
الان syskey رو امتحان کردم . عالیه . فقط بنظرتون تو شرکت ها که کامپیوترا شبکن میشه بهش دسترسی داشت ؟ اگه syskey قابل استفاده نبود راه دیگه ای هم هست که از طریق خود ویندوز باشه ؟ میشه syskey رو یک طوری غیرفعال کرد . مثلا اگه همون کسی که گفتم جای من میشینه بیاد ببینه این پیغام رو میده به مسئول شبکه بگه اون میتونه این رمز رو برداه یا حتما خودم باید رمزو بدم؟ بازم ممنونم .

اگر که کسی که وارد باشه پسورد syskey با برنامه ای که داخل سیدی hiren boot cd پاک میکنه البته یکم سخته برای همینم گفتم که اگر که خواستین از اون دو تا برنامه استفاده کنید برای ساخت قفل سخت افزاری از طریق فلش که لینک دانلود Active Lock پایین قراردادم.

Active Lock ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Manager_66
06-10-2012, 23:55
آقا من امروز رفتم شرکت syskey رو که زدم access denied داد . بعد اومدم این دستور رو تو cmd تایپ کردم اونم نشد نوشت هنچین یوزری رو پیدا نمیکنه . net user USERNAME /time:F,03am-04am
اون قضیه active lock خیلی تابلوئه . میشه با خود ویندوز طوری که پسورد نخاد دسترسی یک کاربر رو قطع کرد . یکجورایی فک میکنم سطح دسترسی ما زیر guest باشه . ممنون.

jafarian
07-10-2012, 00:02
آقا من امروز رفتم شرکت syskey رو که زدم access denied داد . بعد اومدم این دستور رو تو cmd تایپ کردم اونم نشد نوشت هنچین یوزری رو پیدا نمیکنه . net user USERNAME /time:F,03am-04am
اون قضیه active lock خیلی تابلوئه . میشه با خود ویندوز طوری که پسورد نخاد دسترسی یک کاربر رو قطع کرد . یکجورایی فک میکنم سطح دسترسی ما زیر guest باشه . ممنون.

اون برنامه ای که من معرفی کردم که خیلی بکار شما میاد شما فلش به سیستم وصل میکنید بعد یک قفل روی فلش تعریف میکنید سری بعد که خواستین وارد ویندوز بشین فطق ازطریق فلش شما میشه وارد سیستم شد اگر که از syskey عمل نکرد راه دیگه هم گذاشتن پسورد روی بایوس.

Manager_66
07-10-2012, 00:36
اجازه گذاشتن پسورد رو بايوس رو نداريم و active lock رو هم كار كردم اون خيلي خيلي تابلوئه(فلش هم نميشه به سيستما وصل كرد) . يك راه وجود نداره كه بدون نياز به پسورد بشه جلوي ورود افراد رو گرفت . چون ايجاد همچين تغييرايي رو سيستم (گذاشتن پسورد - بايوس و ...) اخراج مستقيمه . ميخام يك جوري بدون گذاشتن هيچ رد پايي از ورود بقيه به ويندوز جلوگيري كنم . ميشه ؟