PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در خصوص پارتیشن بندی هارد

ali_ab
04-10-2012, 17:36
با سلام به دوستان عزیز

اگه ممکنه لطفا بنده رو در مورد نحوه پارتیشن بندی کردن هارد اینترنال راهنمایی بفرمائید. به خاطر کمبود فضای درایو c میخوام مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنم.واسه اولین بار هست که این کار رو میخوام انجام بدم و نیاز به کمک دوستان دارم.ضمنا برای هارد با حجم 500 چه میزان فضا واسه درایو c پیشنهاد میدید؟

از لطف و محبت عزیزان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

EXTREME
04-10-2012, 17:49
با سلام به دوستان عزیز

اگه ممکنه لطفا بنده رو در مورد نحوه پارتیشن بندی کردن هارد اینترنال راهنمایی بفرمائید. به خاطر کمبود فضای درایو c میخوام مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنم.واسه اولین بار هست که این کار رو میخوام انجام بدم و نیاز به کمک دوستان دارم.ضمنا برای هارد با حجم 500 چه میزان فضا واسه درایو c پیشنهاد میدید؟

از لطف و محبت عزیزان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

برای درایو c حجم 90 گیگ خوبه بقیرو به 3تا تقسیم کنید با حجم مساوی با ویندوز در disk managmnet میتونید پارتیشن بندی کنید ولی استفاده از نرم افزارهایی مثل paragon partion بهتره

ali_ab
04-10-2012, 23:45
برای درایو c حجم 90 گیگ خوبه بقیرو به 3تا تقسیم کنید با حجم مساوی با ویندوز در disk managmnet میتونید پارتیشن بندی کنید ولی استفاده از نرم افزارهایی مثل paragon partion بهتره

دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی متشکرم.منظور شما اینه که بدونه فرمت کردن هارد میشه پارتیشن بندی رو تغییر داد؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

EXTREME
05-10-2012, 10:37
دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی متشکرم.منظور شما اینه که بدونه فرمت کردن هارد میشه پارتیشن بندی رو تغییر داد؟

با سپاس فراوان

پیروز و پاینده باشید

شما اول یک عکس از disk managment سیستم بزارین و بگین دقیقا میخواین با پارتیشن ها چیکار کنید تا من راهنماییتون کنم

ali_ab
05-10-2012, 11:35
شما اول یک عکس از disk managment سیستم بزارین و بگین دقیقا میخواین با پارتیشن ها چیکار کنید تا من راهنماییتون کنم

دوست خوبم از وقتی که صرف راهنمایی بنده می فرمائید خیلی ممنونم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صرفا حجم پارتیشن c رو واسه نصب فیفا و فتوشاپ میخوام افزایش بدم.اگه سایر پارتیشن ها ترجیحا به صورتی دربیاد که بتونم عکس، فیلم و موزیک،فایل های اسنادی رو به صورت تفکیک ذخیره سازی کنم بهتره .
از کمک شما متشکرم

پیروز و پاینده باشید

EXTREME
05-10-2012, 11:51
میتونید با نرم افزاری که گفتم بکنید اینکارو یعنی از یک درایو shrink کنید و بدید به درایو c یعنی merg ولی درایوهاتون همه توش اطلاعات است ممکنه در shrink کردن از یک درایو که توش اطلاعات داره به اطلاعاتش آسیب برسه ممکن هم هست نرسه
یعنی باید از همین disk managment رو پارتیشنی که میخواین حجم رو ازش بکنید راست کلیک کنید و shrink بزنید و حجم مورد نظر رو وارد کنید و جدا کنید پارتیشن جدا شده رو با نرم افزار ی که گفتم به primary تبدیل کنید و با درایو c یکی کنید ولی بعض اوقات هم با اخطار روبه رو میشین و اجازه اینکار به شما داده نمیشه
به هر حال با اینکار احتمال اینکه به بعضی از اطلاعات آسیب برسه در shrink است

ali_ab
05-10-2012, 15:38
دوست خوبم از کمک و راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم