PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه سوکت زدن کابل شبکه وشبکه کردن چند کامپیوتر و وصل شدن به اینترنت

Mahiar0
01-10-2012, 19:39
طریقه سوکت زدن و شبکه کردن
راهنمایی هایی تو اینترنت خواندم مثل این
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا یک سوال این ترتیب رنگ بندر حتما باید رعایت بشه
مثلا هر دوسر سوکت رو به این ترتیب خودمان بگذاریم مثلا سبز - سبز سفید-ابی -ابی سفید-قهوه ای-قهوه ای سفید-نارنجی-نارنجی سفید
اینطوری بگذاریم مشکلی پیش میاد؟ واینکه به سوئیچ بزنیم چطور؟

و گذاشتن اینترنت در شبکه
سه تا سیستم هست که به سوئیچ وصل است وشبکه است هر سیستم هم یک ای پی گذاشتم براشون -حالا میخواهم همشون به اینترنت وصل بشوند با یک مودم adsl که جای کابل شبکه هم داره - چی باید کنم؟

الان وقتی شبکه کردم حتما باید فایروال غیرفعال کنم وگرنه وصل نمیشوند به هم چی باید کرد که فایروال هم فعال باشه شبکه هم به راه باشه؟!

mlk0000
06-10-2012, 13:33
شما می خوای سه تا کام رو بهم وصل کنی به سوئیچ بعد به مودم دیگه
خوب کابل شما باید هر دو طرف یه جور سوکت بخوره یعنی ترتیب ها مهمه ولی چه رنگی اول و دوم و .... تا هشتم زیاد مهم نیست و این استاندارد منطقه ای یا شرکتی هست

خوب شما وقتی به سوئیچ کام ها رو وصل می کنی دیگه نمی خواد دستی آدرس آی پی بدی اتومات هم خود سوئیچ آدرس میده و نیازی به این کار نداری مگر بخوای هر کدام یه آی پی خاص بدی که شماره خاصی داشته باشه که از یه رنج بهره میبره، برای اینترنت هم کافی مودم رو با یک کابل به سوئیچ وصل کنید

فایروالت چیه ویندوز یا نه ایست اسمارت سکوریتی یا ... ؟

Mahiar0
06-10-2012, 13:49
شما می خوای سه تا کام رو بهم وصل کنی به سوئیچ بعد به مودم دیگه
خوب کابل شما باید هر دو طرف یه جور سوکت بخوره یعنی ترتیب ها مهمه ولی چه رنگی اول و دوم و .... تا هشتم زیاد مهم نیست و این استاندارد منطقه ای یا شرکتی هست

خوب شما وقتی به سوئیچ کام ها رو وصل می کنی دیگه نمی خواد دستی آدرس آی پی بدی اتومات هم خود سوئیچ آدرس میده و نیازی به این کار نداری مگر بخوای هر کدام یه آی پی خاص بدی که شماره خاصی داشته باشه که از یه رنج بهره میبره، برای اینترنت هم کافی مودم رو با یک کابل به سوئیچ وصل کنید

فایروالت چیه ویندوز یا نه ایست اسمارت سکوریتی یا ... ؟

فكنم من سوكت بد ميزنم
يك كابل ديگر وصل كردم اوكي بود همه چيز
شايد با اچار زياد فشار ميارم

فايروال خود ويندوز

براي اسمارت سكيوريتي چطور؟