PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با حجم فایل های درایو ویندوز

Meysam Raz
01-10-2012, 00:32
سلام
من چند وقت پیش از ویندوز 32 بیتی استفاده میکردم و حجم درایو ویندوزم حدودا 30 گیگ بود و خو ویندوز با برنامه هام بعد از چند وقت استفاده حدودا 20 گیگ میشد
اخیرا ویندوز 64 بیتی نصب کردم اما یک مشکلی هست
من پارتیشن جدید رو 50 گیگ در نظر گرفتم تا 20 گیگ اضافه برام بمونه اما متاسفانه با نصب همون برنامه های قبل و چند وقت استفاده الان حدودا ویندوز 45 گیگ شده
راهی هست من این حجم اضافه ویندوزم رو کم کنم؟ فقط اگر برنامه ای معرفی میکنید لطفا تست شده باشه
آخه چند وقت پیش یک برنامه بهینه ساز نصب کردم زد همه چی رو پاک کرد و مجبورم کرد کلا ویندوز رو دوباره نصب کنم
ممننون میشم راهنمایی کنید

jafarian
01-10-2012, 08:50
شما برنامه Disk Space Fan Pro دانلود کنید بعدشم رجیستر اجراش کنید درایو c خودتون بااین برنامه analyze کنید تا این برنامه به شما نمایش بده که اون حجمی فایلی که ازدرایو شمافضا اشغال کرده مربوط به کدوم برنامه میشه که اگر مورد نیازنبود بتونید اون فایل پاک کنید درضمن با غیر فعال کردن فایل pagefile.sys یک تا دو گیگ از فضای درایو شماآزاد میشه همچنین با غیر فعال کردن فایل هایبرنت اگر که روشن باشه برای اضافه کردن حجم هم به درایو خودتون از برنامه لینک دوم میتونید استفاده کنید به اسم minitools که ورژن بوتش برای شما قراردادم البته اینو بگم که احتمالش هست در ساختار درایو c که پارتیشن بوت شما میشه تغییر ایجاد کنید ویندوز بالا نیاد:20:

Disk Space Fan Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

minitools ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Meysam Raz
02-10-2012, 01:24
سلام ممنون از پاسختون
من شات از برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میزارم
راستش الان رفتم و پیج فایل رو خاموش کردم (با رم 8 گیگ نیازی بهش ندارم) اما همچنان برنامه این مقدار رو 7 گیگ نشون میده و چیزی از درایوم خالی نشد
فایل های hiberfil چیه اونا رو چجوری میشه پاک کرد؟
کلا باتوجه به شات نظر شما چیه؟ کجا رو پاک کنم؟اگر زحمتی نیست روشش در ویندوز سون رو هم بگید
بازهم ممنون:11:
ویرایش : آقا ایشالله خدا یه هارد یک ترابایت بهت بده یه سرچ زدم و راهش رو پیدا کردم
این دوتا فایل 14 گیگ بود!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان حدود 14 گیگ خالی شد و توی درایو ویندوز جمعا حدود 20 گیگ خالی دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
02-10-2012, 08:33
برای هایبرنیت با اون یکی فایل اینجا تاپیک پایین ببینید چون از شما هم گزینه هایبرنت از فضاتون گرفته هم فایل pagefile.sys که این مورد دوم هم میتونید پاک کنید یا که انتقال بدین.

کمبود حجم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])