PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گول بعضی فروشنده ها رو نخورید!

ehbas
29-09-2012, 22:09
سلام
آقا من امروز رفتم میخواستم neo L یا galaxy w بگیرم. اولا اینقدر قیمت های مختلف میشنوی که سرت سوت میکشه.
neo L از 570 تا 680
galaxy w از 550 تا 690

البته من میدونستم اونایی که پایین میگن بعدا سر آپدیت و نصب نرم افزار میکشن روش. بگذریم از اینکه این چیزا همش الکیه و نرم افزاری در کار نیست. متاسفانه دروغ و دغل یه چیز کاملا عادی شده بین فروشنده ها خصوصا علاءالدینی ها. فقط میخوان یه قیمت پایین تر بگن تا طرف بیاد تو ...

کلی هم گشتم واسه بدون گارانتی واقعا گیر نمیاد. خیلی کمه

آخر یه مغازه تو علاءالدین پیدا کردم که neo L رو میداد 570 گفتم نرم افزار و آپدیت و اینا نمیخوام ها. گفت نه باید بخوای. گفتم خوب چقدر میگیری واسه اونا گفت 17 تومن. گفتم باشه.
خلاصه کلی تست کردیم و سیم کارت انداختیم. بعد گوشی رو داد طبقه بالا مثلا نرم افزرا نصب کنه، منم که بلا نسبت شما دراز گوش
خلاصه بعد از یک ساعتی که من پا تو مغازه گذاشتم، آخرش یه بابا دیگه از همکاراش اومد اینطوری حساب کرد: 570 گوشی + 37 تومن نرم افزار + 11 تومن محافظ صفحه نمایش = 618 تومن
هیچی دیگه طرف علنا میگفت من بهت گفتم نرم افزار 37 تومن میشه نه 17 تومن. برات نرم افزار اصلی ریختم
محافظ 500 تومنی رو هم 11 تومن می خواست بندازه. تازه گفت رم 16g هم اگه میخوای 45 تومن میشه.

با این همه دروغ بازی هاشون بازم می خواستم بگیرم و یکم قیمت رو بیارم پایین که طرف یه دفعه زنگ زد و از مغازه های دیگه پرسید. بعد به من گفت آقا 670 میدم. اگه نمیخوای برو

و این بود قضیه ما در گوشی خریدن. بگذریم از اینکه تا همین 5 شنبه گذشته سایت digikal با 580 تومن فروش ویژه گذاشته بود. امروز هم به خاطر بالا رفتن 100 تومن رو دلار عزیزان باید 60 تومن بیارن رو قیمت گوشی.

میدونید اصلا بعضی ها عادت کردن به حروم خوری. دلار گرون شده که شده، اون که با دلار گرون که گوشی رو نخریده. تازه اگه دوباره جنس بخواد بگیره هم با همون دلاری که خریده میفروشه. ضرر که نمیکنه

و اما نتیجه اخلاقی:
1. گوشی که میخواین انتخاب کنید قیمت با گارانتیش رو در بیارید از تو اینترنت و اصلا به کف قیمت توجه نداشته باشید. چون روز به روز گرون میکنن.
2. نمیخواد دو ساعت مثل من تو علاءالدین و جمهوری قیمت بگیرید. برید پاساژ موبایل ایران یا هر جای درست درمون دیگه، مثل جنتل من ها پول خوب بدید و بی دردسر گوشیتون رو بگیرید. شاید یه 10 تومنی هم گرونتر بدن. ولی مطمئن باشید از اعصاب خوردی و سر و کله زدن با بعضی فروشنده های علاءالدین خیلی بهتره
3. اگر هم حتما دوست دارید که از علاءالدین بگیرید لا اقل اون مغازه هایی که قیمت رو پایین میگن نرید. چون بعدا میکنن تو پاچتون
4. قیمت های با گارانتی سایت های گوشی شاپ و دیجی کالا بهترین رفرنس هست

راستی آخرشم گوشی رو نگرفتم

M0RTEZA_R
01-10-2012, 16:18
وا مگه نصب نرم افزار زوره؟:31:

h!tman
01-10-2012, 16:21
بله علائدین زوره
فقط طبقه 6

M0RTEZA_R
01-10-2012, 16:25
من اگه رئیس بودم ظبقه 6 علائدینو با ادمای داخلش اتیش میزدم:27:

h!tman
01-10-2012, 16:25
طبقه 6ای های بدبخت نرم افزار نمیریزن که
بقیه میریزن
منطورم از فقط از 6 یعنی جای خرید فقط 6

M0RTEZA_R
01-10-2012, 16:32
واقعا این کار غیر قانونیه.یعنی چه؟
مگه جنگله که زوری باشه.
مسئول نظارت بر این فروشگاه ها کیه؟

M A M M U T
01-10-2012, 17:30
به نظرم برید خیلی راحت گوشی با گارانتی از نمایندگیش بخرید گیرم 90 تومن هم زیادی دادی دیگه نه نرم افزاری در کاره نه گول زدنی در کاره نه محافظ صفحه ای و .....
خیالت هم تا یه سال راحته... میدونم گارانتی چرته و به درد نمیخوره و شاید عمرا کارتون به گارانتی نیوفته اما می گم آرامش بعدش خیلی به اون 100 تومنی که اضافه میدی میارزه.

h!tman
01-10-2012, 18:15
واقعا این کار غیر قانونیه.یعنی چه؟
مگه جنگله که زوری باشه.
مسئول نظارت بر این فروشگاه ها کیه؟
نظارت توی این مملکت؟! دست همه این ت... سگا تو یک کاسس

به نظرم برید خیلی راحت گوشی با گارانتی از نمایندگیش بخرید گیرم 90 تومن هم زیادی دادی دیگه نه نرم افزاری در کاره نه گول زدنی در کاره نه محافظ صفحه ای و .....
خیالت هم تا یه سال راحته... میدونم گارانتی چرته و به درد نمیخوره و شاید عمرا کارتون به گارانتی نیوفته اما می گم آرامش بعدش خیلی به اون 100 تومنی که اضافه میدی میارزه.
بالای 200-300تا گوشی طی یک سال اخیر برای دوستان خریدم. هیچکدوم گارانتی نداشت،به جز یکی که انداخت زیر 206 و 200براش خرج داشت هیچ مشکلی نداشت!

maziarzar
01-10-2012, 18:56
اینو جهت اطلاع میگم اگه مغازه ای همچین کاری کرد اصلا قبول نکنید و از مغازه برید بیرون ویه مغازه دیگه اگه یارو هم گفت نمیشه و..فاکتور زدم و.. برید قسمت مدیریت پاساز شکایت کنید تازه فکر کنم بشه به تازیرات حکومتی هم شکایت کرد تازه اگه اینارو به یارو بگید یعنی تهدیدش کنید هم شاید مشکلتون درست بشه بستگی به یارو داره

carnation
02-10-2012, 17:16
راهنماییهاتون بسیار مفید بود ممنون

اتفاقا منم چند وقتی هست که میخوام گوشی بگیرم اما متاسفانه جور نشد و الانم که با بالارفتن نجومی دلار ادم میمونه چیکار کنه و قیمتهام مثل رعد و برق شده! یهو همه عوض مییشه!! حلا چیکار باید کرد؟ گوشی نو بخریم یا بریم دست دوم تمیز پیدا کنیم البته اگه گیر بیاد!!

چه باید کرد؟!

tekno2006
03-10-2012, 01:02
منم یک بار همچین چوب اینا رو خوردم شگردشونه .
برا همین همیشه طبق معمول از طبقه 6 و 7 خرید می یکنم

GHOST RECON
03-10-2012, 01:31
جدیدا ماجرا به بازار موبایل هم کشیده مغازه های اونجا هم واسه نرم افزار پول زور میخوان

انقدر هرسم میگیره یارو میگفت رو desire v اگه نرم افزار مخصوص نریزی بالا نمیاد اصلا
بش گفتم بده من اگه بالا نیمد من شرکت htc رو به نامت میکنم
در کمال پررویی میگه من یه خیری بهت دادم ارزون گفتم تو هم باید یه خیری به من برسونی
منم گفتم خیر میخوای بیا اینم خیر:thumbup:

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

h!tman
03-10-2012, 10:11
منم یک بار همچین چوب اینا رو خوردم شگردشونه .
برا همین همیشه طبق معمول از طبقه 6 و 7 خرید می یکنم
پشت بام علائدین ؟:دی

amir_t6262
03-10-2012, 11:03
پشت بام علائدین ؟:دی
از دست بعضی این فروشنده ها و دروغ ها و کلک هاشون باید به پشت بام علاالدین فرار کرد!