PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ویندوز با هارد

iran2008
29-09-2012, 12:53
سلام به همه

من یک هارد 1ترابایت Seagate گرفتم حدود 1 ماه پیش.
روش ویندوز هم 2-3 باری عوض کردم تا الان .

متاسفانه وقتی سیستم روشن میشه همون اولش که میخواد بوت بشه بره داخل ویندوز اکثر اوقات بوت که میشه میخواد ویندوز بیاد بالا ، نمیکشه و مجددا ریسیت میشه .
حال یکی دوبار رسییت میشه و سپس در مرتبه دوم یا سوم ویندوز بالا میاد . ویندوز 7 هست دو نسخه جدید اپدیت شده .

حال نمیدونم مشکل از هارد هست یا از کابل های اتصال دهنده هارد به مادربورد یا از ویندوز ؟

چیکار کنم دوستان ؟

EXTREME
29-09-2012, 13:03
این مشکل شما یا از ویندوز و ویروس است
یا میتونه از بایوس باشه بایوس مین رو آپدیت کنید و بوت سیستم رو حتما بزارین رو هارد
یا از اتصالات هارد است
یا رم - پاور - و خود هارد

یک عکس از تب health نرم افزار hd tne بزارید اینجا

iran2008
07-10-2012, 10:55
عکس از تب Health
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس از همین ارور زردرنگ که روش وایسادم نوشته :

بایوس قبلی خودش نسخه F9 بود :

که من به آخرین نسخه بایوس این مادربوردم یعنی F12 آپدیتش کردم .

حال طبق این لیست کلی بایوس های اپدیت شده برای مادربورد من روی نسخه F5 نوشته که هارد هایی تا 2ترا هم ساپورت میکنه . در حالی که تاریخش قدیم هست و من که الان به F12 که تاریخش جدید هست اپ کردم ، آیا نباید آپدیت های قبلی هم شامل بشه ؟

متاسفانه با اینکه به نسخه F12 بایوس رو اپدیت کردم ، ولی هنوزم که سیستم روشن میکنم ویندوز دو سه باری میپره و سپس بالا میاد بدون مشکل. کابل اتصالات هم عوض کردم .
فریمور هاردم CC4C هستم . نسخه جدیدش اومده . نزنم فریموورش اپدیت کنم ؟

iran2008
07-10-2012, 12:41
درایور خود هارد رو هم الان از نسخه cc4c به اخرینش یعنی cc4h آبدیت کردم . تنها راه تعیض مجدد ویندوز هست بعد از این همه آبدیت بایوس و هارد .
------
هم اکنون ویندوز خودم رو نیز عوض کردم ( ویندوز7 اپدیت شده ) . ولی متاسفانه همچنان مشکل باقیست .

EXTREME
09-10-2012, 09:12
بله این مشکل رو منم تو یک هارد 2ترابایت سیگیت همین مدل شما داشتم که بردم گارانتی اونها هم نتونستن تشخیص بدن ولی من با آپدیت فریم ویر به نسخه cc4h مشکل حل شد ولی شما مشکلتون هنوز حل نشده
شما الان این موارد رو انجام دادین بایوس مین رو آپدیت کردین فریم ویر هارد رو آپدیت کردین و ویندوز رو عوض کردین
علت اصلی این مشکل در fail شدن ارتباط هارد با مین است اگه اتصالات هارد مشکلی نداره و جای کابل دیتا رو هم عوض کردین و درست نشد پیشنهاد میکنم با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید در آخر از اطلاعات بکاپ بگیرین و هارد روlow level format بکنید و مجددا پارتیشن بندی کنید هارد رو
بهتره یک تست با hdd regenerator هم بزنید درست نشد مشکل از بافر هارد به نظرم میتونه باشه این مشکل یکم رو burst rate و سرعت کپی تاثیر میزاره
من چندین سیگیت 2ترابایت دیدم دقیقا همین مشکل رو داشتن و گارانتی سازگار نتونست درستش کنه

iran2008
10-10-2012, 00:04
بعد از اپدیت فریمور هارد یک بار بازم مشکل برقرار بود ، منتها ظاهرا دیگه مشکلی نیست و ویندوز همون بار اول خدا رو شکر بالا میاد .
حالا تو اولین فرصت low format میزنمش .
مرسی
با تشکر