PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بعد از روشن کردن سیستم بالا نمیاد

FX
27-09-2012, 11:55
سلام
یکی از دوستام سیستم اورده . مشکل اینجاست که بعد از روشن کردن سیستم بوق اول رو میزنه بعد روی این صفحه پایین میمونه . صفحه کیبورد با روشن شدن سیستم چراغش روشن میشه اما بعدش رو اون صفحه که رسید اصلا کار نمیکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان راهنمایی کنن که چه کار باید کنم . میتونم تک تک قطعات رو عوض و امتحان کنم اما اول میخام نظر دوستان رو بدونم

خودم شکم روی مادربورد هستش .

با تشکر

EXTREME
27-09-2012, 12:30
سیستم رو خاموش کنید با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید باتری رو هم ولتاژ گیری کنید که ولتاژ ش کم نباشه یا با یک باتری مین دیگه تست کنید
داخل بایوس بشین تاریخ سیستم رو ست کنید و بوت سیستم رو. بزارین رو هارد

اگه با کارهای بالا درست نشد سیستم رو خاموش کنید و کابل هارد رو بکشین ببینید سیستم بوت میشه یا نه
درست نشد بایوس مین رو آپدیت کنید

در آخر رم هارو تست کنید البته احتمال رم کمه چون عملیات post screen انجام شده و رم رو رد کرده
رم هارو جابه جا کنید اسلات رم رو تمیز کنید و بایک رم دیگه تست کنید

FX
27-09-2012, 12:44
باطری نو دارم الان تست میکنم . اگه نشد رم دارم تست میکنم . اما تو همین سیستم 2 تا رم داره هر دو رو برداشتم وی تکک تک و رو اسلات های مختلف تست کردم . بگذریم خلاصه رمها رو هم تست میکنم

EXTREME
27-09-2012, 12:53
موارد دیگرو هم که گفتم کامل تست کنید شاید نتیجه داد تست رم رو بزارین آخر سر

FX
27-09-2012, 13:33
باتری رو عوض کردم +کارت گرافیک رو عوض کردم + رم رو هم همینطور هیچ تغییری نکرد همون صفحه میاد . کابل هارد رو هم درآوردم بازم هیچ همون جوریه

حالا چیکار کنم؟

EXTREME
27-09-2012, 14:24
باتری رو عوض کردم +کارت گرافیک رو عوض کردم + رم رو هم همینطور هیچ تغییری نکرد همون صفحه میاد . کابل هارد رو هم درآوردم بازم هیچ همون جوریه

حالا چیکار کنم؟
بوت رو گذاشتین رو هارد ؟
با یک پاور دیگه هم سیستم رو چک کنید
در آخر بایوس مین

FX
27-09-2012, 14:29
بوت رو گذاشتین رو هارد ؟
با یک پاور دیگه هم سیستم رو چک کنید
در آخر بایوس مین

از اون صفحه جلوتر نمیره چه طوری بوت رو رو هارد بذارم . نمیشه

FX
27-09-2012, 15:28
خوب من الان با یه مین دیگه امتحان کردنم تموم قطعات همون سیستم رو رو این مین سوار کردم . سیستم بالا اومد و مشکلی نداره .
پس مشکل از مادربورد هست
الان مسئله اینه که اگه مادربورد مشکل داشته باشه خوب ایا باید تا همون صفحه بالا بیاد؟

مشکل از چی میتونه باشه؟

ممکنه از بایوس باشه ؟ یکی بهم گفت که باید دوباره بایوس برنامه ریزی بشه دقیقا نمیدونم چطوری هستش
با پروگرمر هست که نمیدونم چطوریه ولی همین قدر بدونم مشکل از بایوس هستش و باید با پرورگرمر دوباره برنامه ریزی بشه باز خوبه که دلیلش مشخص میشه

اگر نه که راهنمایی کنید دیگه چه دلایلی میتونه باشه
با تشکر

EXTREME
27-09-2012, 15:31
از اون صفحه جلوتر نمیره چه طوری بوت رو رو هارد بذارم . نمیشه

lمگه تو بایوس نمیتونی بری با دکمه ی delete ؟

FX
27-09-2012, 15:36
تو پست اول بالا دقت نکردید؟
با بوق اول کیبور چراغش روشن میشه تا اینجا مشکلی نیست
اما همون صفحه بالا که عکسش رو گذاشتم میرسه دیگه کیبورد کار نمیکنه و چراغ و .... کلا کار نمیکنه تا بخام وارد بایوس و ... بشم

FX
27-09-2012, 15:39
خوب الان باید رفت سراغ مشکلات مین به نظرم دلیلی جز مین نمیتونه باشه (تا نظر دوستان چی باشه) با توجه به توضیحات و عکسی رو که گذاشتم لطفا راهنمایی کنن چه دلایلی میتونه باشه

با تشکر

FX
27-09-2012, 16:24
. یکی گفته مشکل از چیپ چنوبی مین بورد هستش.خودم فکر نمیکنم

اگه چیپ مشکل داشته باشه اصلا مین روشن میشه؟یا به این صفحه که عکسش رو گذاشتم میرسه؟

EXTREME
27-09-2012, 16:28
اگه چیپ جنوبی مین مشکل داشته باشه معمولا مین روشن نمیشه یا اگه روشن بشه نمیتونید با دکمه پاور سیستم رو خاموش یا با ریست ریست کنید سیستم رو شما همچین مشکلی که نداری
ششما همه موارد رو تست کردین من به نظرم بایوس مین مشکل داره باید برای تست و برای اینکه فهمید مشکل از کجاست با پروگرمر بایوس براش بریزین درست نشد باید خود مین بررسی بشه
بله مشکل از مینه

FX
27-09-2012, 19:51
بسیار خوب پس اگه مشکل از چیپ باشه مین نباید روشن بشه و به اون صفحه مورد نظر برسه
همینو میخواستم بدونم .

تا حالا با پروگرمر کار نکردم و اصلا ندارم تا بتونم خودم انجام بدم و برنامه بایوس رو بریزم . میدم بیرون

با تشکر

EXTREME
27-09-2012, 23:06
بسیار خوب پس اگه مشکل از چیپ باشه مین نباید روشن بشه و به اون صفحه مورد نظر برسه
همینو میخواستم بدونم .

تا حالا با پروگرمر کار نکردم و اصلا ندارم تا بتونم خودم انجام بدم و برنامه بایوس رو بریزم . میدم بیرون

با تشکر

بله همچنین چیپ جنوبی خراب باشه مین نه خاموش میشه معمولا نه ریست
همچنین i/o هم بگین چک کنن چون راه انداز بایوس است

FX
28-09-2012, 09:49
بله همچنین چیپ جنوبی خراب باشه مین نه خاموش میشه معمولا نه ریست
همچنین i/o هم بگین چک کنن چون راه انداز بایوس است

به طور کلی :

پل شمالی با cpu , ram , PCI Express x16 در ارتباط است و پل جنوبی با درگاه های usb و PCI Express x4 ,x1 و پورتهای PCI و کارت صدا و درگاه های IDE و sata در ارتباط است.

اگه چیپ شمالی که مهمترین چیپ هم هستش مشکل دار بشه باز همون وضعیتی که درباره چیپ جنوبی گفتین پیش میاد؟

EXTREME
28-09-2012, 09:53
به طور کلی :

پل شمالی با cpu , ram , PCI Express x16 در ارتباط است و پل جنوبی با درگاه های usb و PCI Express x4 ,x1 و پورتهای PCI و کارت صدا و درگاه های IDE و sata در ارتباط است.

اگه چیپ شمالی که مهمترین چیپ هم هستش مشکل دار بشه باز همون وضعیتی که درباره چیپ جنوبی گفتین پیش میاد؟

معمولا چیپ شمالی مشکل دار بشه سیستم روشن میشه ولی تصویر نمیده

علاوه بر تمام اون مواردی که گفتین چیپ جنوبی ولتاژ یو اس بی های جلو و fpanel رو هم کنترل میکنه

FX
28-09-2012, 16:12
اگه خازنهای اطراف سی پی یو یا رم مشکل داشته باشه ممکنه به این صورت خودشو نشون بده ؟
البته ظاهر خازن ها رو چک کردم و مشکلی ندیدم

EXTREME
28-09-2012, 16:16
اونم معمولا سیستم روشن میشه ولی تصویر نمیده یا بلو اسکرین میاد یا سیستم هنگ میکنه و ....

شما باید اول از همه با پروگرمر بایوس بریزی براش اولین قدم
بعد با دیباگر ببینید رو کدوم کد میمونه تا بهتر بشه نظر داد

FX
08-10-2012, 10:34
دادم به دوستم ببره بیرون چون ابزار پروگرم و همچنین هیتر نداشتم و ... تا تست کنم
چند روزه گذشته 3 جا برده نتونستن علتشو پیدا کنه
نکته جالب اینکه بهش گفتم اول بهشون بگو پروگرم گنن و ... اونم گفت ولی اون 3 جایی که برده اصلا این کار و نکردن و گفتن ماله اون نیستش!

به هر حال اگه درست شد خبر میدم از چی بود
یا اینکه دنبال یه دسته دوم میره و میگیره

EXTREME
08-10-2012, 10:44
هر تعمیرکار مینی باید یک دیباگر داشته باشه شما بردید بیرون دادین به تعمیرکار مین ؟
اول از همه هم در این موارد با پروگرمر بایوس میریزین براش بعد موارد دیگرو چک میکنند

FX
09-10-2012, 10:14
هر تعمیرکار مینی باید یک دیباگر داشته باشه شما بردید بیرون دادین به تعمیرکار مین ؟
اول از همه هم در این موارد با پروگرمر بایوس میریزین براش بعد موارد دیگرو چک میکنند

من که نبردم .دوستم برد . حتما باید داشته باشن
خوب منم همینو گفتم بهش اما دوستان تعمیرکار ما گویا قبول ندارن این مسئله رو حالا به هر دلیلی ....