PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد 320 مكستور پارتيشن بندي نميشه كرد

tamirat91
27-09-2012, 09:53
با سلام خدمت دوستان يك هارد 320مكستور دارم كه نه با ويندوز ونه باهيچ نرم فزاري نميشه پارتيشن بندي يا Fdisk يا بد سكتورگيري كردبا مجموعه هايرنز امتحان كردم نشد توويندوز نشونش مي ده بصورت خام وقتي با نرم افزار آكرون مي خوام كاري روش انجام بدم پيغام مي ده بايد يكي از دوگزينه را انتخاب كني يك MBRودو GPI به نظر شما مشكل از كجاست با تشكر

EXTREME
27-09-2012, 11:05
با سلام خدمت دوستان يك هارد 320مكستور دارم كه نه با ويندوز ونه باهيچ نرم فزاري نميشه پارتيشن بندي يا Fdisk يا بد سكتورگيري كردبا مجموعه هايرنز امتحان كردم نشد توويندوز نشونش مي ده بصورت خام وقتي با نرم افزار آكرون مي خوام كاري روش انجام بدم پيغام مي ده بايد يكي از دوگزينه را انتخاب كني يك MBRودو GPI به نظر شما مشكل از كجاست با تشكر

شما هاردتون mbr نداره باید اول از همه یک mbr درست کنید بعد به صورت unlocated میشه بعد میتونید پارتیشن بندی کنید
برای اینکار برید تو disk managment پارتیشن مورد نظر رو پیدا کنید در سمت چپش رو دیسک راست کلیک کنید گزینه ی initialize disk رو انتخاب کرده و تیک گزینه ی mbr باشه و ok کنید تا mbr ساخته شه سپس پارتیشن بندی کنید

tamirat91
27-09-2012, 15:31
با سلام وقتي MBR را انتخاب مي كنم وOKرا مي زنم بعد ازچند لحظه اين پيغام ظاهر ميشه
the requsted could not be performed because of an I/O device error.
خواهشا راهنماييم كنيد باتشكر

EXTREME
27-09-2012, 15:33
با سلام وقتي MBR را انتخاب مي كنم وOKرا مي زنم بعد ازچند لحظه اين پيغام ظاهر ميشه
the requsted could not be performed because of an I/O device error.
خواهشا راهنماييم كنيد باتشكر

یک عکس از اونجایی که inialized disk رو میزنید بدید

tamirat91
27-09-2012, 15:42
سلام وقتي مي خوام وارد ديسك منيجر بشم خودش پنجره رو باز مي كنه ومي گه بايد يكي را انتخاب كني ولي وقتي كه انتخاب مي كنم وارور مي دهد ديگه نميشه پنجره رو باز كرد چون تمام گزينه ها غير فعال هستند ودرضمن گزينه فوق هم ندارد باتشكر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
27-09-2012, 16:36
شما این عکس آخری رو که گذاشتین ok میکنید رو همون گزینه ی mbr اخطار میده ؟

tamirat91
27-09-2012, 17:09
بله البته اين پنجره اول كه مي خوام وارد ديسك منيجر بشم مياد بعد من OK مي كنم كه به ترتيب پيغامهاي بعدي مياد باتشكر

EXTREME
27-09-2012, 17:18
بله البته اين پنجره اول كه مي خوام وارد ديسك منيجر بشم مياد بعد من OK مي كنم كه به ترتيب پيغامهاي بعدي مياد باتشكر

میتونید هارد رو روی یه سیستم دیگه بزارید و به همون ترتیب عمل کنید ببینید mbr میتونید براش درست کنید یا نه

tamirat91
27-09-2012, 17:27
سلام گذاشتم بازم همينجورشد شما نرم افزار خاصي سراغ نداريد كه اين مشكل را حل كنه تومجموعه هايرنز بوت آيا نرم افزار خاصي وجود ندارد باتشكر

EXTREME
27-09-2012, 22:55
سلام گذاشتم بازم همينجورشد شما نرم افزار خاصي سراغ نداريد كه اين مشكل را حل كنه تومجموعه هايرنز بوت آيا نرم افزار خاصي وجود ندارد باتشكر

تو مجموعه hiren boot cd نرم افزار برای fix mbr است که مشکل mbr رو حل میکنه ولی شما گفتی که نمیتونی بوتش کنی مشکل داره باهاش

tamirat91
27-09-2012, 23:02
سلام هايرنز را مياره بالا ولي به نرم افزارها كه مي رسه مي ره تومحيط نرم افزار مي گه ديوايسي نيست به نظر شما مشكل ازكجاست باتشكر

EXTREME
27-09-2012, 23:17
هارد گارانتی داره ؟

tamirat91
29-09-2012, 09:35
سلام نه نداره هيچ نرم افزاري براي بازسازي MBR نميشناسيد معرفي كنيد يا هيچ راهي برايتعميرش نيست باتشكر

EXTREME
29-09-2012, 12:42
نرم افزار برای تعمیر mbr است که میتونید باهاش سی دی بوتیبل درست کنید فکر کنم باید سرچ کنید
خودم فکر کنم داشته باشم ولی باید بگردم تا براتون آپلود کنم

شما سی دی ویندوز xp بوت میکنید هم پارتیشنی دیده نمیشه ؟

tamirat91
29-09-2012, 13:01
سلام XPهم مي گذارم ارور مي ده ومي گه بايد F3 روبزني وخارج شيد من خيلي دنبال گشتم نتونستم پيدا كنم اگه امكان داره برام آپلود كنيد باتشكر وروش رايت كردن كه بصورت بوت دربياد را برام لطف كنيد بفرماييد باتشكر

EXTREME
29-09-2012, 13:04
سلام XPهم مي گذارم ارور مي ده ومي گه بايد F3 روبزني وخارج شيد من خيلي دنبال گشتم نتونستم پيدا كنم اگه امكان داره برام آپلود كنيد باتشكر وروش رايت كردن كه بصورت بوت دربياد را برام لطف كنيد بفرماييد باتشكر

باید صبر کنی ببینم میتونم پیدا کنمش

Arash4484
29-09-2012, 13:34
با نسخه رایگان EaseUS Partition Master 9.1.1 Home Edition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید دوباره سازی MBR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو انجام بدید...البته اگر مشکل با این رد بشه و به فریمویر برنگرده.

EXTREME
29-09-2012, 14:11
+بله مشکل میتونه از فریم ویر هم باشه همونطرو که دوستمون گفتن منتها باید ببینیم میشه mbr رو ایجاد کرد نشه فریم ویر یا باید آپدیت بشه یا به حالت قبل برگرده

tamirat91
29-09-2012, 14:59
سلام چطور مي تونم فريمور را به حالت قبل برگردونمش باتشكر

Arash4484
30-09-2012, 11:12

ساختن MBR رو تست کردید؟ جواب داد یا نداد؟ اول مطمئن بشید از اون نیست بعد برید روی فریمویر.
دستور fdisk /mbr در یک محیط بوت داسی بدید( زمان دادن این دستور روی سیستم رو فقط همون یک هارد باشه).
اگر جواب نداد با همون نرم افزاری که گفتم در ویندوز، باز هم نشد همون نرم افزار با نسخه حرفه ایش بوت بسازید.

EXTREME
30-09-2012, 11:55

اگه ساختن mbr نتیجه نداد باید با رابط usb to ttl و با استفاده از دستورات هایپرترمینال فریم ویر رو به حالت قبل برگردونید
متاسفانه اون نرم افزار رو هم پیدا نکردم
سرچ کنید نرم افزاری برای فیکس کردن mbr لینک زیادی بهتون میده

tamirat91
30-09-2012, 18:09
اگه ساختن mbr نتیجه نداد باید با رابط usb to ttl و با استفاده از دستورات هایپرترمینال فریم ویر رو به حالت قبل برگردونید
متاسفانه اون نرم افزار رو هم پیدا نکردم
سرچ کنید نرم افزاری برای فیکس کردن mbr لینک زیادی بهتون میده
سلام من اين رابط را تابه حال نديدم ميشه بگيد چطور بايد تهيش كنم واين دستورات هايپرترمينال فريم وير چيه باتشكر

EXTREME
30-09-2012, 18:23
سلام من اين رابط را تابه حال نديدم ميشه بگيد چطور بايد تهيش كنم واين دستورات هايپرترمينال فريم وير چيه باتشكر

هنوز معلوم نیست مشکل شما چی باشه mbr یا فریم ویر قیمت این رابط هم گرونه
من یک نرم افزار پیدا کردم این رو تست کنید ببینید چطوریه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tamirat91
01-10-2012, 18:31
سلام با اين نرم افزرا قبلا امتحان كردم جواب نداد ميشه بفرماييد قيمت رابط چنده واز كجا ميشه تهيش كرد باتشكر

EXTREME
01-10-2012, 18:41
سلام با اين نرم افزرا قبلا امتحان كردم جواب نداد ميشه بفرماييد قيمت رابط چنده واز كجا ميشه تهيش كرد باتشكر

به نظر من برای اینکار بدید بیرون بهتره چون باید قبلا تجربه اینکارو داشته باشین در یک قسمت باید دور هارد رو کم کنید و ارتباط هد با برد رو قطع کنید و ......
قیمت ندارم متاسفانه

شما با نرم افزارهایی مثل paragon یا easeus یا acronis تست نکردین ؟
با نرم افزار paragon میشه mbr هارد رو آپدیت کرد تست کردین اون رو ؟