PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای تق تق در هارد و عدم شناسایی هارد

D o l f i n
26-09-2012, 14:58
سلام وقت دوستان و اساتید بخیر
مدل هارد سیگیت 1ترابایت
دیشب من یه کیس جدید گرفته بودم و شروع کردم قطعات رو از کیس قدیم در اوردم و اسمبل کردم رو کیس جدید صبح که اومدم کیس رو روشن کنم دیدم صدای تق و تق از تو کیس میاد و کامپیوتر بالا نمیاد کیس رو باز کردم و فهمیدم صدا از هارد میاد طبق تجربه قبلی گفتم شاید هد هارد گیر کرده واسه همینه هارد رو باز کردم و هد رو یه تکونی دادم و کامپیوتر رو روشن کردم صدا قطع شد ولی بازم بالا نیومد برد هارد رو هم با نمونه مشابه که دارم عوض کردم بازم فایده نداشت تو setup شناسایی میشه ولی به هیچ وجه نه تو ویندوز شناسایی میشه و نه با نرم افزار های مختلف
خلاصه سرتون رو درد نیارم زنگ زدم یکی از دوستان گفت بندازش دور
ضمن اینکه کل اطلاعات شخصی بنده داخل این هارد بوده و بغیر از تعداد محدودی از اطلاعات از هیچکدوم بکاپ ندارم و الان در اوج غضه بسر میبرم و برام خیلی خیلی حیاتیه که درستش کنم در ضمن بخاطر داشتم حجم عظیمی از عکس و فیلم خانوادگی نمیتونم ببرم بیرون درستش کنند

EXTREME
26-09-2012, 16:52
اول از همه هارد رو با یک پاور دیگه و مین دیگه تست کنید که مطمئن بشین مین و پاور ایراد نداره

در مورد اون مورد که در بایوس دیتکت میشه و در ویندوز نمیشه یکی میتونه از تنظیمات بایوس باشه
یک مورد دیگه هم از برد هارد که بیشتر میتونه از بافر باشه
به نظر برد هارد رو ولتاژ گیری بکنید و یک حرارت با هیتر بدین قطعاتشو
یک تست حرارت با دستتون آی سی های روی برد رو بگیرین

شما هارد رو باز کردین همونطور هم بستین؟

D o l f i n
26-09-2012, 17:21
ممنون
هارد با یه سیستم دیگه تست شده رو سیستم خودم که اصلا بالا نمیاد و رو یه سیستم قدیمی تر تست کردم که اونجا بالا میاد و گاهی دیتکت میشه ولی تا وقتی هارد نصبه نمیزاره ویندوز لود بشه
با ویندوز لایو هم امتحان کردم هارد رو در اون حالت هم نمیشناسه
برد رو هم همونطور که گفتم عوض کردم بعد تعویض برد بگیر نگیر داره بعضی وقتا صدا میده و بعضی و وقتا نه البته اینو بگم وقتی برد رو عوض کردم هارد رو شناخت با برد خودش اصلا نمیشناسه
هنگام روشن شدن هم با دست تست کردم و کاملا گرم میشه روی برد
میشه توضیح بدید چطوری برد رو باید ولتاژگیری کرد؟
بله همونطور که باز کردم همونطور هم بستم فقط برا بار اول چون هد رو اوردم اول دیسکها و بعد بستم که با اینکار هیچ صدایی از هارد بیرون نمیاد

EXTREME
26-09-2012, 21:11
الان دیگه هارد صدا نمیده ؟
برای ولتاژ گیری برد هارد که به پاور وصل شده با مولتی متر رو تست ولت یک سر پروپ همون مشکی به گراند پاور یک سر دیگه رو برد ولتاژ مقاومت های smd اطراف آی سی هارو بگیرید هم بایوس هم بافر هم کنترلر و هم درایور حلقه ی صوتی و درایور هد ولتاژ ها یا 5 یا 3.3 باید باشه

D o l f i n
26-09-2012, 21:19
چرا متاسفانه صدا میده ولی تو ستاپ قابل شناسایی هست البته رو یک سیستم اینطور بود رو دوتا سیستم دیگه امتحان کردم تو ستاپ هم شناسایی نمیشه

EXTREME
26-09-2012, 22:02
صداهای تق تق با چه فاصله ای است ؟

mtpmsp
27-09-2012, 02:16
هارد لپتاب منم این صدای تق تق رو با فاصله زمانی کمتر از 30 ثانیه میده ولی من دست بهش نزدم فقط از لپتاپ درش آوردم
به نظر شما درست میشه؟

mtpmsp
27-09-2012, 02:17
تا اونجایی که من میدونم هاردا خالاً اگر باز بشن که دیگه کار نمیکنه

D o l f i n
27-09-2012, 06:24
صداهای تق تق با چه فاصله ای است ؟
با فاصله کمتر از 2 ثانیه به تعداد 5 یا 6 تا اگه اشتباه نکنم بعد دیگه ساکت میشه

EXTREME
27-09-2012, 08:15
با فاصله کمتر از 2 ثانیه به تعداد 5 یا 6 تا اگه اشتباه نکنم بعد دیگه ساکت میشه

دوست من من یکم گیج شدم
الان هارد در سیستم خودتون دیتکت میشه در بایوس یا نه
چون در سیستم های دیگه هم چک شده و همین مشکل بوده اون صدا بیشتر از هد و پارکینگ هد است ممکنه پارکینگ هد ایراد داشته باشه

D o l f i n
27-09-2012, 16:09
شرمنده شاید من بد توضیح دادم
ببینید وقتی رو سیستم من هست اصلا سیستم بالا نمیاد یعنی حتی نمیشه رفت setup چون سیستم اصلا بالا نمیاد
اما رو سیستمهای دیگه که امتحان کردم بله داخل بایوس دیتکت میشه اما داخل ویندوز اصلا قابل شناسایی نیست

EXTREME
27-09-2012, 16:30
این مشکل که تو بایوس دیتکت بشه ولی تو نصب ویندوز و داخل ویندوز شناسایی نشه اگه پاور سالم باشه و تنظیمات بایوس مشکلی نداشته باشه من بیشتر دیدم از بافر هارده و اون مشکل داشته
فریم ویر هم فکر نکنم باشه چون اون مشکل دار بشه همچین اتفاقی معمولا نمیفته

D o l f i n
27-09-2012, 16:35
کلا الان چیکارش کنم کلی اطلاعات دارم توش
اگه مشکل از هد باشه چطوری باید درست بشه؟

EXTREME
27-09-2012, 16:38
کلا الان چیکارش کنم کلی اطلاعات دارم توش
اگه مشکل از هد باشه چطوری باید درست بشه؟

چون هارد پشت سرهم صدا میده این مربوط به هد و پارکینگ هد است که معمولا در این حالت هارد در بایوس دیتکت نمیشه از طرفی در بایوس دیتکت میشه در ویندوز دیتکت نمیشه که این بیشتر از بافره

حالا شما اگه میتونید این هارد رو به یک سیستم که هارد داره بزنید و از طریق اون هارد یک عکس از disk managment بزارید اینجا

D o l f i n
27-09-2012, 17:07
اوه حیوونی سیستم کلی زور زد اومد بالا
اینم عکس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هیچ اثری از هارد من نیست

EXTREME
27-09-2012, 17:20
بله نیست
چندین علت میتونه داشته باشه
یک هد هارد و پارکینگش
2- بافر
3 - پلاتر

D o l f i n
27-09-2012, 17:23
راه حلها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

D o l f i n
27-09-2012, 19:37
من خودم فکر میکنم مورد اولی باشه هد و پارکینگش
حالا برا رفعشون چیکار کنم

alivip
27-09-2012, 19:58
ببخشید منم اینجا مینویسم مشکلم شبیه این بود
اولش هاردم صدا می داد...بعضی موقع هم که ویندوز میاد بالا یهو از رو هار نمی خوند..یه تق تق با فاصله یکی دو ثانیه
من چند بار تکونش دادم درست شد..بعد بازم کار نکرد من هاردو باز کردم یه چیزی رو صفحه سیقلی سفید بود مثل سوزن رو گرامافون یه خورده آروم تکونش دادم که شاید گیر کرده باشه..حالا هاردم دیتکتم نمیشه..
یه هارد جدید خریدم فقط یه بار دیتکت شه من اضلاعاتشوئ بردارم برام کافیه
مرسی

(یه سوال دیکه هم دارم، یههارد قدیمی داشتم اونم همین صدا رو میداد الان hd regenretor کردمش دو تا بد سکتور پیدا کردو درستش کرد دیگه صدا نمیده الان low level format کنم با max blast دوباره bad sectora بر می گرده؟ می خوام فرمت کنم دوباره استفاده کنم یا چون الان hd regenrator کردم فرمت معمولی کنم بهتره؟)

EXTREME
27-09-2012, 22:50
من خودم فکر میکنم مورد اولی باشه هد و پارکینگش
حالا برا رفعشون چیکار کنم

راه حلش عوض کردن هد یا پارکینگشه