PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کراس بین گرافیک APU AMD A8 3870K 6550D و 6670

M0hsen3D
25-09-2012, 21:45
سلام دوستان
من سیستم رو تازه بستم و اول فکر میکردم که کراس به طور خودکار بین این دو کارت برقرار میشه ولی بعد از تحقیق متوجه شدم که باید در AMD VISION فعال شود. ولی متوجه شدم که گرافیک 6550d غیر فعال هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی هر دو کارت همراه با مشخصات در gpu-z نمایش داده میشوند.

و همراه با اخرین ورژن درایور.

حالا مشکل چیه دقیقا؟ در مادربرد هم گزینه خاصی در مورد فعال یا غیر فعال بودنش پیدا نکردم و مادربردم هم FOXCONN A75M هست.
دوستان اگه راهنمایی کنین واقعا ممنون میشم.

M0hsen3D
26-09-2012, 09:59
هنوز مشکلم حل نشده :41:

EXTREME
26-09-2012, 11:30
شما برین در بایوس گرافیک مجتمع رو فعال کنید درایورشو هم نصب کنید یعنی در دیوایس مینیجر هردو گرافیک باشه بعد از تنظیمات گرافیک یا نرم افزار مخصوصش اونهارو کراس کنید

M0hsen3D
26-09-2012, 11:41
این کارو کردم . یعنی در بایوس مجتمع رو فعال کردم و کابل مانیتور رو به مجتمع وصل کردم (مادربرد) و درایورش رو یه بار پاک و دوباره نصب کردم ولی اینبار کارت 6670 رو Disable کرد و گرافیک مجتمع رو فعال. در دیوایس منیجر هر دو کارت در هر حالت فعال هستند و نشون داده میشوند. ولی نمیدونم چرا در AMD VISION گزینه کراس فایر نشون داده نمیشه و یه کارت همیشه Disable هست؟!

EXTREME
26-09-2012, 11:44
این کارو کردم . یعنی در بایوس مجتمع رو فعال کردم و کابل مانیتور رو به مجتمع وصل کردم (مادربرد) و درایورش رو یه بار پاک و دوباره نصب کردم ولی اینبار کارت 6670 رو Disable کرد و گرافیک مجتمع رو فعال. در دیوایس منیجر هر دو کارت در هر حالت فعال هستند و نشون داده میشوند. ولی نمیدونم چرا در AMD VISION گزینه کراس فایر نشون داده نمیشه و یه کارت همیشه Disable هست؟!

خروجی رو باید به گرافیک اصلی بزنید
مدل مینتون چیه ؟

M0hsen3D
26-09-2012, 11:47
اخه تو سایت tomshardware کلی سرچ کردم کلی هم راه حل گفتن یکیش هم این بود که یه بار خروجی رو به مجتمع بزنید و تو بایوس اکتیوش کنید و درایورش رو پاک و نصب مجدد کنید. مدل مین هم FOXCONN A75M هست.

EXTREME
26-09-2012, 11:56
شما میتونید به خروجی گرافیک بزنید و گرافیک مجتمع رو هم در بایوس فعال کنید و درایورشو نصب کنید
بعد وارد ویندوز شدین بوسیله کاتالیست یا نم افزار مخصوصی که همراه مین است این دو گرافیک رو ترکیب کنید
تو تنظیمات بایوس نگاه کنید ببینید گزینه ای برای ترکیب گرافیکها نیست ؟

M0hsen3D
26-09-2012, 12:11
مشکل اینه که دقیقا گزینه ای برای ترکیب دو تا گرافیک در مادربرد نمیبینم. فقط زده خروجی رو به کدوم گرافیک بزنم و حجم رمش. بایوسشم تازگی اپدیت کردم.

EXTREME
26-09-2012, 12:46
پس از بایوس نمیشه کاری کرد نرم افزاری هم که همراه مین برای اینکار نیست شما باید از کاتالیست کراس رو فعال کنید
حالا شما برین برای گرافیکتون پروفایل کراس رو از سایت amd بگیرید ببینید با اون درست میشه

M0hsen3D
26-09-2012, 13:03
میشه توضیح بدین چجوری این کارو انجام بدم؟!

M0hsen3D
26-09-2012, 13:15
تو سایت مادربردکه زده این قابلیت رو داره!! حالا من تعجب میکنم چجوریه که فعال نمیشه! شاید به طور خودکار این کار انجام میشه نه؟

EXTREME
26-09-2012, 13:20
برید سایت amd درایور گرافیک خودتونو پیدا کنید پروفایلشم برای کراس فکر کنم باشه

M0hsen3D
26-09-2012, 13:28
پروفایلشم دانلود کردم نصب هم کردم و ریست هم کردم ولی بازم تو تب ها اثری از کراس نمیبینم.

M0hsen3D
27-09-2012, 12:04
اقا تو وین 7 64 هم تست کردم بازم کاتالیست دیزیبلش میکنه. فقط یه چیز بگین خیال من راحت بشه این که مشکل از مادربرد نیست که نه؟ اگه اره که به طرف زنگ بزنم بگم تو که پیشنهاد همچین سیستمی دادی مادربردت ساپورتش نمیکنه (ولی تو دیوایس منیجر دو تا گرافیک موجود هستند و تو سایت مادربردم زده ساپورت میکنه!!!!!!). واقعا گیج شدم :41:

EXTREME
27-09-2012, 12:27
اقا تو وین 7 64 هم تست کردم بازم کاتالیست دیزیبلش میکنه. فقط یه چیز بگین خیال من راحت بشه این که مشکل از مادربرد نیست که نه؟ اگه اره که به طرف زنگ بزنم بگم تو که پیشنهاد همچین سیستمی دادی مادربردت ساپورتش نمیکنه (ولی تو دیوایس منیجر دو تا گرافیک موجود هستند و تو سایت مادربردم زده ساپورت میکنه!!!!!!). واقعا گیج شدم :41:

نه مشکل از مین نیست مشکل نرم افزاری است یا از طرف درایور است یا نرم افزار کاتالیست برای سوئیچ کردن
چون همه چی درسته گرافیک مجتع فعاله درایورش هم نصبه

ess_1362
28-09-2012, 09:53
کارت 6670 را از سیستم جدا کنید و درایورش را از سیستم پاک کنید
وارد بایاس بشید
بوت گرافیک را روی گرافیک آنبرد ست کنید و بعد از ذخیره کردن خارج بشید
نرم افزار .net نسخه 3 را نصب کنید
درایور CCC گرافیک آنبرد(آخرین نسخه) را نصب کنید و سیستم را ریبوت کنید
کارت 6670 را نصب کنید و سیستم را روشن کنید
بعد از اینکه در ویندوز هشدار pop up new hw ظاهر شد به تنظیمات CCC آنبرد برید و گزینه crossfire را enable کنید
اصلا درایور 6670 را نصب نکنید در غیر اینصورت قابلیت hcfx را از دست خواهید داد
دوباره سیستم را ریبوت کنید و بعد از بالا آمدن سیستم وارد تنظیمات CCC آنبرد بشید و چک کنید که crossfire فعال باشه
در تمام مراحل کانل مانیتور باید به گرافیک آنبرد متصل باشه
حالا قابلیت hybrid crossfirex فعال هست
همچنین می تونید یک تست قبل از این مراحل و یک تست بنچمارک هم بعد از این مراحل بگیرید تا تفاوت را متوجه بشید

پ.ن : اگر مراحل بالا جواب نداد ویندوز را مجدد نصب کنید!

موفق باشید

ali2424
28-09-2012, 10:53
یادمه پارسال که دوتا 6870 که از یک برند و عین هم و حتی شماره سریال کارتها فقط رقم اخرش فرق داشت گرفتم با هزار ذوق و شوق امدم خانه و روی سیستمم نصب کردم اما دریغ از این گزینه فعال شدن کراس در کاتالیست بهد از 48 ساعت نخئابیدن و سرچ در فرومهای اینترنت مخصوصا سایت خود شرکت aMD فهمیدم که بایاس کارتها یک تاریخ نیست و با نرم افزار ATI فلش بایاس اون یکی کارت رو ریختم روی این یکی و مشکلم حل شد حتالا شما تمامی کارهایی که دوستان گفتند رو انجام بده و اگه نشد اونوقت بیا سراغ بایاس

M0hsen3D
28-09-2012, 11:38
نه بازم با اینکه دقیق کار هایی که گفتینو انجام دادم نشد و الان کارت 6670 disable adapter هست و ویندوز رو هم تازگی عوض کردم.

یعنی شما میگین با اپدیت بایوس مشکل حل میشه؟ ولی مگه گرافیک مجتمع رو هم میشه بایوسشو اپدیت کرد؟

M0hsen3D
28-09-2012, 11:54
منم با کلی ذوق کراس بین این دو گرافیک سیستم رو کامل عوض کردم و یه مین و یه سی پی یو با سوکت FM1 گرفتم که اگه بخوام هر سی پی یو دیگه ای بگیرم باید مین رو هم عوض کنم!

EXTREME
28-09-2012, 12:25
نه فکر نکنم از بایوس باشه
شما همون کاری که گفته شد انجام بدی به نتیجه میرسی
خروجی به گرافیک آنبورد فعال کردن نصب درایور
نصب گرافیک اصلی خروجی به گرافیک نصب درایور و فعال کردن کراس به همین ترتیب انجام دادین ؟

M0hsen3D
28-09-2012, 12:58
یه بار انجام دادم نتیجه نداد حالا دوباره هم انجام میدم به همین ترتیب امیدوارم جواب بده.

M0hsen3D
28-09-2012, 13:39
هرکاری کردم بازم وقتی کارتو رو نصب میکنم و سیستمو روشن میکنم کارتو کاتالیست Disable میکنه. برعکسشم وقی تو بایوس خروجی رو به کارت تنظیم میکنم مجتمع رو کاتالیست Disable میکنه. دقیقا هم طبق روشی که گفتین پیش رفتم.

M0hsen3D
28-09-2012, 14:32
دوستان دارم شاخ در میارم از تعجب!!!!!!
حل شد مشکل.
به این صورت که فهمیدم برای دوال چنل شدن رم ها باید تو اسلات های همرنگ گذاشته شوند. این کارو کردم و بعد که سیستمو روشن کردم کاتالیست پیغام داد که قابلیت دوال گرافیک بین APU و کارتت فعال شده.
حالا میخوام رم هارو به حالت قبل برگردونم ببینم از اون بوده یا چیزه دیگه ای بوده.

..............

رم هارو دوباره تو اسلات 1 و 2 گذاشتمو دوباره مثل قبل شد و دوال گرافیک غیر فعا شد!!!!!!! الان من موندم ربطشون به چیه!!

واقعا ممنونم از راهنماییتون کمک بزرگی کردین :11:

M0hsen3D
28-09-2012, 14:45
ولی چرا تو cpu-z نشون نمیده که رم ها دوال شدن؟ تو اسلات های همرنگ نصب کردمشون که!

EXTREME
28-09-2012, 15:52
دوستان دارم شاخ در میارم از تعجب!!!!!!
حل شد مشکل.
به این صورت که فهمیدم برای دوال چنل شدن رم ها باید تو اسلات های همرنگ گذاشته شوند. این کارو کردم و بعد که سیستمو روشن کردم کاتالیست پیغام داد که قابلیت دوال گرافیک بین APU و کارتت فعال شده.
حالا میخوام رم هارو به حالت قبل برگردونم ببینم از اون بوده یا چیزه دیگه ای بوده.

..............

رم هارو دوباره تو اسلات 1 و 2 گذاشتمو دوباره مثل قبل شد و دوال گرافیک غیر فعا شد!!!!!!! الان من موندم ربطشون به چیه!!

واقعا ممنونم از راهنماییتون کمک بزرگی کردین :11:

خوبه
حالا دوست من برای فعال شدن دوال گرافیک لطفا توضیح بدین به چه ترتیب عمل کردین که بقیه هم استفاده کنند از همون اول بگین رم رو هم آخر سر بگین

M0hsen3D
28-09-2012, 16:27
باشه ولی شما اول بگین که چرا هنوز تو cpu-z نزده دوال چنل واسه رم مطابق با عکس بالا که من همینم حل کنم و سیستمو ببندم کامل و بعدشم یه تاپیک میزنم کامل مراحلشو از ابتدا تا انتها توضیح میدم بقیه مثل من اینقدر اذیت نشن سر این تکنولوژی :20:

EXTREME
28-09-2012, 16:38
نرم افزار cpu-z آخرین ورژنه ؟
بایوس مین آپدیته ؟

M0hsen3D
28-09-2012, 16:54
هم بایوس هم cpu-z اپدیت هستند. فکر کنم مشکل cpu-z باشه چون به خاطر همین دوال شدن رم ها در سیستم مشکل dual-graphic هم حل شد.

EXTREME
28-09-2012, 17:01
هم بایوس هم cpu-z اپدیت هستند. فکر کنم مشکل cpu-z باشه چون به خاطر همین دوال شدن رم ها در سیستم مشکل dual-graphic هم حل شد.

در حالت سینگل هم چیزی نمینویسه ؟

با این نسخه هم تست کنید

M0hsen3D
28-09-2012, 17:17
نه در حالت سینگل هم چیزی نمیزد و با این نسخه هم تست کردم بازم چیزی نمیزنه.

EXTREME
28-09-2012, 17:20
رم های شما قطعا در حالت دوال دارن کار میکنن از اون بابت نگران نباشین حالا این مشکل یا از طرف بایوس است یا خود نرم افزار cpu-z
شما تاپیک جدید رو برای مراحل این کار بزنید
مرسی

M0hsen3D
28-09-2012, 17:38
باشه به محض اینه سیستمو ببندم و جمعو جورش کنم یه تاپیک میزنم حتما :46: