PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد این پیغام

(@.@)
24-09-2012, 09:03
سلام
در هنگام روشن کردن سیستم این پیغام میاد؟
مشکل چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
24-09-2012, 14:41
مشکل شما مربوط به Net Framework با Catalyst Control Center میشه که مربوط به گرافیک ati میشه به اینصورت عمل کنیدابتدا Net Framework روی سیستم با برنامه قسمت اول کلا پاک کنید بعدش Net Framework قسمت دوم دانلود نصب کنید از آخرم بسته به نوع گرافیک خودتون Catalyst Control Center از وبسایت amd دریافت از نوع نصب مجددش کنید:20:

NET Framework Cleanup Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NET Framework ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Catalyst Control Center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOM.EXE - .NET Framework Initiali ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(@.@)
27-09-2012, 14:15
از بابت جواب ممنون
مورد اولی را تونستم دانلود کنم
مورد دومی نمیدونم کدومش را دانلود کنم من از ویندوز xp sp3 استفاده میکنم
مورد سومی هم نمیدونم . فقط بگم از گرافیک انبرد برد ازراک 890GX pro3 استفاده میکنم
مورد چهارمی چیه؟

jafarian
27-09-2012, 14:31
از بابت جواب ممنون
مورد اولی را تونستم دانلود کنم
مورد دومی نمیدونم کدومش را دانلود کنم من از ویندوز xp sp3 استفاده میکنم
مورد سومی هم نمیدونم . فقط بگم از گرافیک انبرد برد ازراک 890GX pro3 استفاده میکنم
مورد چهارمی چیه؟

برای مورد اول وفتی دانلود کردین اجراش کنید نت فرام ورک روی سیستم پاک کنید

برای دومی هم یکی پایین دانلود کنید

2.0 x86 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مورد سوم هم باید کاتالیست مربوط به کارت خودتون دانلود کنید از یکی شما Radeon HD 4290 میشه که کاتالیست مربوط به همین ورژن باید دانلود کنید درمورد گزینه 4 هم اون لینکی که قراردادم درمورد همین مشکل شما بوده که با این نصب نت فرام ورک آپدیت کاتالیست برطرف شده.

(@.@)
27-09-2012, 18:35
یه سوال : برد من صدا نداره. یعنی با نصب درایو صداش در نیومد. به نظر شما مشکل چیه؟

jafarian
27-09-2012, 23:07
مشکلی که اول ازهمه داشتین برطرف شد؟ برای صدای سیستم اول ازازهمه به دیوایس منیجر برین به اینصورت که منوی run اجرا داخلش دستور devmgmt.msc تایپ اینترکنید بعدشم دالخل صفحه ای که باز میشه روی گزینه sound,video, and game controllers دبل کلیک کنید داخل کادری که باز میشه ببینید صدای شما شناسایی شده یا که نه یا که بصورت ناقص شناسایی شده؟

(@.@)
28-09-2012, 00:10
راجع به مشکل اول یه فایل با حجم 100 مگ هست که فعلا دانلود نکردم
برای صدا هم مشکلی نبود. تو عکس مشخصه

jafarian
29-09-2012, 00:03
داخل عکسی که قراردادین صدای سیستم هیچ مشکلی نداره کامل شناسایی شده اگر که مطمئن هستین اسپیکر شما سالمه در ضمن اگر که صدای سیستم mute نیست روشهای پایین برین.

روش اول

ابتدا برنامه klite از پایین دانلود کنید بعدشم به این مسیر پایین برین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد در مسیر بالا وقتی گزینه آخر که بارنگ سبز مشخص کردم انتخاب کردین داخل کادری که باز میشه چکمارک این گزینه

روبزنید بعدشم روی دکمه next کلیک کنید بزارین بعد کارش انجام بده

K-Lite Codec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

فایل لینک پایین دانلود کنید از حالت فشرده خارجش کنید بعدم نصبش کنید سیستم که ریست شد بالا اومد ببینید صدای سیستم فیکس شده یا که نه برای دانلود این فایلم از v p n استفاده کنید

WDM_A403 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(@.@)
29-09-2012, 10:33
هر دو روش را امتحان کردم نشد....................

jafarian
29-09-2012, 16:17
این روشهای پایین برین.

روش اول

فایل پایین به اسم MicrosoftFixit.AudioPlayback دانلود بعدشم وقتی به اینترنت وصل هستین گزینه next بزنید بعد طبق شکل وقتی به صفحه مورد نظر رسیدین ابتدا گزینه شماره 1 انتخاب بزارین کارش انجام بده اگر که درست نشد اینسری گزینه شماره 2 رو انتخاب کنید که این مورد داخل سایت مایکروسافت گفته شده برای اکثریت مثمرثمر بوده

MicrosoftFixit.AudioPlayback ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

No sound in my Windows XP computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

ابتدا درایور لینک اول دانلود کنید بعدشم برنامه لینک دوم به اسم Driver Fusion بعد این برنامه رو نصب کنید سیستم ریستارت کنید ازطریق safe mode بالا بیاین این برنامه رو اجرا کنید طبق شکل پایین شماره 1 ابتدا گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 2 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید درصفحه بعد روی گزینه delete کلیک کنید بعد از این مرحله منوی run اجرا داخلش دستور devmgmt.msc رو تایپ اینتر کنید داخل صفحه ای که باز میشه روی این گزینه sound,video, and game controllers دبل کلیک کنید از کادر زیرش روی گزینه صدای خودتون کلیک راست گزینه unistall انتخاب بعدم که سیستم ریست شد بالا اومد اون درایور صدایی که لینکش گذاشتم نصب کنید.

Realtek High Definition Audio 2.70 XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Driver Fusion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(@.@)
30-09-2012, 12:46
روش اول که جواب نداد
روش دوم هم طبق عکس وقتی انالیز را میزنم صفحه بعد چیزی نداره و دکمه delet عمل نمیکنه
در ضمن گزینه صدای برای unistall کدومه؟

jafarian
30-09-2012, 14:20
داخل عکس اول که قراردادین طبق همون عکسی که من قراردادم باید عمل کنید چون چیپ صدای شما realtek شما هم باید نوار طبق عکسی که من قراردادم کامل بیارین پایین بعدش روی اون گزینه که من انتخاب کردم کلیک کنید گزینه analyze انتخاب داخل صفحه بعدم گزینه delete انتخاب کنید بعدم پنجره دیوایس منیجر طبق شکلی که قراردادین باز کنید روی گزینه realtek high definition audio کلیک راست گزینه unisatall انتخاب بعدم که سیستم ریست شد بالا اومد اون درایوری که قراردادم دانلود نصب کنید همه کارها رو در محیط safe mode فقط انجام بدین فقط نصب درایور داخل خود محیط ویندوز انجام بدین.

(@.@)
30-09-2012, 15:32
داخل عکس اول که قراردادین طبق همون عکسی که من قراردادم باید عمل کنید چون چیپ صدای شما realtek شما هم باید نوار طبق عکسی که من قراردادم کامل بیارین پایین بعدش روی اون گزینه که من انتخاب کردم کلیک کنید گزینه analyze انتخاب داخل صفحه بعدم گزینه delete انتخاب کنید بعدم پنجره دیوایس منیجر طبق شکلی که قراردادین باز کنید روی گزینه realtek high definition audio کلیک راست گزینه unisatall انتخاب بعدم که سیستم ریست شد بالا اومد اون درایوری که قراردادم دانلود نصب کنید همه کارها رو در محیط safe mode فقط انجام بدین فقط نصب درایور داخل خود محیط ویندوز انجام بدین.

متوجه شدم فقط صفحه بعد که میرم چیزی نیست و دکمه delete غیر فعاله

jafarian
30-09-2012, 15:53
متوجه شدم فقط صفحه بعد که میرم چیزی نیست و دکمه delete غیر فعاله

چیپ صدای شما realtek شما طبق عکس پایین اون گزینه ای که من انتخاب کردم باید انتخاب کنید بعدشم روی دکمه مورد نظر کلیک کنید تو صفحه بعد یک لیست نمایش داده میشه که داخلش چند تا فایل که با کلیک روی دکمه delete باید این فایلهارو پاک کنید اگر گزینه ای اشتباه رو فشار بدین عمل اسکن درست انجام نمیگیره شما گزینه realtek sound باید انتخاب کنید.

(@.@)
30-09-2012, 18:48
چیپ صدای شما realtek شما طبق عکس پایین اون گزینه ای که من انتخاب کردم باید انتخاب کنید بعدشم روی دکمه مورد نظر کلیک کنید تو صفحه بعد یک لیست نمایش داده میشه که داخلش چند تا فایل که با کلیک روی دکمه delete باید این فایلهارو پاک کنید اگر گزینه ای اشتباه رو فشار بدین عمل اسکن درست انجام نمیگیره شما گزینه realtek sound باید انتخاب کنید.

برای من به جای realtek sound نوشته realtek network که تو عکس هم مشخص بود. خلاصه اینکه انجام شد ولی باز نتیجه ای حاصل نشد

jafarian
01-10-2012, 15:02
من که هر چی روش بود قراردادم شمااسپیکرهای خودتون فیشش به خروجی جلوی کیس بزنید صدا رو از خروجی های جلوی کیس بگیرین اگر که خروجیها وصلن این دو تا فایل پایین دانلود وقتی که به اینترنت اتصال دارین هرکدوم جدا اجرا کنید طبق ویزارد پیش برین ببینید صدای سیستم درست میشه.

sound playback troubleshooter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hardware and devices troubleshooter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(@.@)
01-10-2012, 17:01
این پیغامی که با این دو نرم افزار تست کردم. عکس اولی برای برنامه اول و دومی برای برنامه دومی

jafarian
01-10-2012, 23:38
شما به کنترل پنل برین بعدشم گزینه Sound, Speech and Audio Devices رو انتخاب کنید بعد این گزینه Adjust the system volume طبق شکل اول ببنید ولوم تا آخر قرارداره بعد طبق شکل شماره 1 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید ببینید حالت اسپیکر برای پخش صدا داخل صفحه بعد که باز میشه انتخاب شده باشد بعد روی گزینه Advanced کلیک کنید طبق شکل دوم دو تا زیانه رو تا بالا بیارین بعد ببینید بازم بهمون صورته یا که نه اگر که بازم درست نشد

باز به کنترل پنل برین گزینه Administrative Tools انتخاب کنیدبعد این گزینه Performance and Maintenance بعدشم این گزینه رو Administrative Tools انتخاب کنید بعد گزینه Services انتخاب کنید روی گزینه Windows Audio دبل کلیک کنید از کادرسمت راست داخل کادری که باز میشه قسمتی که نوشته شده Startup Type رو حالت Manual تنظیم بعدشم تایید سیستم ریست کنید بالا که اومد باز به همین مسیر برین روی گزینه Start کلیک کنید تایید اکی کنید بیاین بیرون.

(@.@)
01-10-2012, 23:51
مورد اول چک شد و مشکلی نداشت
مورد دوم هم که فرمودید گزینه Performance and Maintenance پیدا نکردم

jafarian
02-10-2012, 00:35
منوی run اجرا داخلش این دستور services.msc بزنید اینتر کنید از این طریق باز کنی داون گزینه رو .

(@.@)
04-10-2012, 23:52
امتحان کردم نشد.................

jafarian
05-10-2012, 00:39
شما به داخل بایوس برین بعدم بایوس سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون بعد که وارد ویندوز شدین از نوع تست کنید اگر که بازم فیکس نشد پیشنهاد من اینه گه بطور موقت یک کارت صدا تهیه کنید روی سیستم بزارین بعد با اون صدای سیستم تست کنید احتمال میدم چیپست صدای مادربورد شما ایراد پیدا کرده باشه درضمن قبلش از داخل بایوس صدای خود مادربورد disable کنید از داخل ویندوز حذف کنید بعد کارت صدا رو سوار کنید.

(@.@)
05-10-2012, 10:54
شما به داخل بایوس برین بعدم بایوس سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون بعد که وارد ویندوز شدین از نوع تست کنید اگر که بازم فیکس نشد پیشنهاد من اینه گه بطور موقت یک کارت صدا تهیه کنید روی سیستم بزارین بعد با اون صدای سیستم تست کنید احتمال میدم چیپست صدای مادربورد شما ایراد پیدا کرده باشه درضمن قبلش از داخل بایوس صدای خود مادربورد disable کنید از داخل ویندوز حذف کنید بعد کارت صدا رو سوار کنید.

کارت صدا که ندارم.
اگه چیپست صدای مادربورد مشکل داشته باشه فیش های جلو کیس هم از کار میافته چون اونا هم کار نمیکنند؟ من الان مشکلم اینه که نمی دونم که دلیل خرابی سخت افزاریه یا نرم افزاریه. راه حلی هست که فهمید مشکل سخت افزاریه تا بفرستم برای گارانتی؟

jafarian
05-10-2012, 12:28
کارت صدا که ندارم.
اگه چیپست صدای مادربورد مشکل داشته باشه فیش های جلو کیس هم از کار میافته چون اونا هم کار نمیکنند؟ من الان مشکلم اینه که نمی دونم که دلیل خرابی سخت افزاریه یا نرم افزاریه. راه حلی هست که فهمید مشکل سخت افزاریه تا بفرستم برای گارانتی؟

خب فیشهای جلوی کیس هم به مادربورد ربط دارن اگر که از اسپیکر خودتون مطمئن هستین که موردی نداره نرم افزاری تنها کاری که میتونید بکنید عوض کردن ویندوز بعدشم نصب درایور صدا اگر که بازم صدای سیستم درنیومد باید یک کارت صدا تهیه کنید به همون صورت که گفتم تست کنیدقیمت کارت صدا هم 7 تا 8 تومن.

(@.@)
05-10-2012, 13:22
خب فیشهای جلوی کیس هم به مادربورد ربط دارن اگر که از اسپیکر خودتون مطمئن هستین که موردی نداره نرم افزاری تنها کاری که میتونید بکنید عوض کردن ویندوز بعدشم نصب درایور صدا اگر که بازم صدای سیستم درنیومد باید یک کارت صدا تهیه کنید به همون صورت که گفتم تست کنیدقیمت کارت صدا هم 7 تا 8 تومن.

خب اگه مشکل سخت افزاری باشه بهتر نیست از گارانتی استفاده کنم

jafarian
05-10-2012, 13:26
خب اگه مشکل سخت افزاری باشه بهتر نیست از گارانتی استفاده کنم

اگر که سیستم تازه اسمبل شده شده از گارانتیشم وقت مونده بهتره که از گارانتی استفاده بشه قبل از اینکه برای گارانتی ببرین ویندوز سیستم ازنوع نصب کنید بعدشم درایور صدا رونصب تست کنید اگر که بازم به همون صورت بود برای گرانتی ارسال کنید

(@.@)
05-10-2012, 14:08
اگر که سیستم تازه اسمبل شده شده از گارانتیشم وقت مونده بهتره که از گارانتی استفاده بشه قبل از اینکه برای گارانتی ببرین ویندوز سیستم ازنوع نصب کنید بعدشم درایور صدا رونصب تست کنید اگر که بازم به همون صورت بود برای گرانتی ارسال کنید

چند نوع ویندوز xp و ویندوز 7 64 و 32 بیتی نصب کردم نشد

jafarian
05-10-2012, 14:18
چند نوع ویندوز xp و ویندوز 7 64 و 32 بیتی نصب کردم نشد

خب اگر نشده که مشکل سخت افزاری میشه دوست عزیز اگر از سالم بودن اسپیکرمطمئن هستین ادامه بحثم میتونید تاپیک پایین مطرح کنید بهتر به نتیجه میرسین.

انـجـمـن: مشکلات مادربرد، پردازنده و رم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])