PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در ارتباط با sql server 2008 با php

ahad_yekta2004
23-09-2012, 10:30
من یک مشکلی در ارتباط php با ms sql دارم . یک شبکه داخلی هست که با windows server 2008 ایجاد شده و روی یکی از کلاینتهاش که سیستم عاملش ویندوز سون هست من Wampp نصب کردم و میخوام با sql server 2008 سرور ارتباط برقرار کنم ، با وجود اینکه پینگ دارم از آی پی سرور و با sql management هم میشه با همون یوزر پسورد با sql سرور ارتباط برقرار کرد اما با php نمیشه ، و خطا میده که نمیتونه ارتباط برقرار کنه .
از طرفی من حتی روی کامپیوتر خودم برای تست این موضوع روی VmWare هم windows server 2008 نصب کردم و با NAT با هم شبکه کردم و همین کار رو تست کردم با وجود اینکه فایروال جفتشون هم خاموش بود بازهم نتونست ارتباط برقرار کنم .
آیا اینجا کسی تاحالا از لوکال به دیتابیس ریموت ویندوز سرور ارتباط برقرار کرده ؟
چه پیشنهادی دارید ؟

sh.n.n786
23-09-2012, 13:36
دروود ...

بله میشه این کارو کرد

پیشنهاد اینه که ارور و مشخصات کامل را بزارید .

موفق باشید

ahad_yekta2004
23-09-2012, 16:16
( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: message: Login failed for user 'new'. (severity 14) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0004
671808
{main}( )
..\index.php:0

2
0.0004
672096
mssql_connect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( )
..\index.php:4

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: General SQL Server error: Check messages from the SQL Server (severity 14) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0004
671808
{main}( )

2
0.0004
672096
mssql_connect ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( )

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: Unable to connect to server: 192.168.170.139 in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0004
671808
{main}( )

2
0.0004
672096

Could not connect

( ! ) Fatal error: Call to undefined function mssql_error() in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 7

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0004
671808
{main}( )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahad_yekta2004
23-09-2012, 16:19
اول که اصلا وصل نمیشد بعد یک Extension مخصوص sqlsrv روی Wampp نصب کرد تونست وصل شه اما ارور زیر رو میده :

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: message: The USE database statement failed because the database collation Persian_100_CI_AI is not recognized by older client drivers. Try upgrading the client operating system or applying a service update to the database client software, or use a different collation. See SQL Server Books Online for more information on changing collations. (severity 16) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

2
0.0003
672096

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: General SQL Server error: Check messages from the SQL Server (severity 16) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

2
0.0003
672096

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: message: Login failed for user 'sisi'. (severity 14) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

2
0.0003
672096

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: General SQL Server error: Check messages from the SQL Server (severity 14) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

2
0.0003
672096

( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: Unable to connect to server: 192.168.170.139 in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

2
0.0003
672096

Could not connect

( ! ) Fatal error: Call to undefined function mssql_error() in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 7

Call Stack

#
Time
Memory
Function

1
0.0002
671808
{main}( )

ahad_yekta2004
23-09-2012, 18:10
با چه دستوری اسن کار رو انحام میدهید ؟
mssql_connect
یا
sqlsrv_connect

هر جفتش ارور میده برام .

چه مشخصاتی میخواهید . ویندوزم 64 بیتی سون هستش .

sh.n.n786
23-09-2012, 19:00
ارور را قرار بدید !!!
Дайте ошибке !!!
給出錯誤 !!!
Eman errorea !!!
Give the error !!!
Geben Sie den Fehler !!!
...

عزیزم دیگه با چه زبونی بگم شما ارورو رو بزار

ahad_yekta2004
23-09-2012, 22:07
( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: message: The USE database statement failed because the database
collation Persian_100_CI_AI is not recognized by older client drivers. Try upgrading the client operating system or applying a service update to the database client software, or use a different collation. See SQL Server Books Online for more information on changing collations. (severity 16) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

این ارور رو موقعی می دهد که از دستور زیر استفاده کنیم .:

درصورت استفاده از دستور :

این ارور رو داریم :
) Fatal error: Call to undefined function sqlsrv_connect() in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 27

درصورتی که Extension مربوط به sqlsrv نصب شده است و تیکش درWamp خورده است ( در php.ini نوشتم ) اما بازهم این ارور رو میده ، سرچ کردم نوشته بودن که با ویندور 64 بیتی مشکل داره این درایور جدید ، میخوام ببینم شما چطوری وصل شدید ؟

ahad_yekta2004
23-09-2012, 22:38
( ! ) Warning: mssql_connect() [<a href='function.mssql-connect'>function.mssql-connect</a>]: message: The USE database statement failed because the database collation Persian_100_CI_AI is not recognized by older client drivers. Try upgrading the client operating system or applying a service update to the database client software, or use a different collation. See SQL Server Books Online for more information on changing collations. (severity 16) in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 4

این اروری هستش وقتی که از دستور زیر استفاده می کنیم :

و این ارور :
( ! ) Fatal error: Call to undefined function sqlsrv_connect() in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 27

واسه موقعی هستش که از دستور زیر استفاده میکنیم :

البته اینو بگم که Extension مورد نظر یعنی sqlsrv رو نصب کردم و در Wampp تیکش خورده . اما بازهم ارور میده که نمیشناسه و سرچ کردم مثل اینکه 64 بیتی رو جواب نمیده .
من ویندوز کلاینتم سون 64 بیتی هستش و wamp 2.2 با php 5.3 روش نصبه .

شما لطفا بفرمائید تاحالا از کدوم یکی استفاده کردید .

sh.n.n786
24-09-2012, 10:47
درود ....

گند زدی تو صفحه همه رو رختی به هم :31:

مهم نیست ...

ببین wampp رو از روی سرورت پاک کن از : 192.168.170.139 اینجا
وبعد xampp رو نصب کن و sql و apache رو فعال کن
از دستورات
mysql_connect(); استفاده کن :

تغیری به این ها نده ip نیاز نیست این قبلا برای کار شما کانفیگ شده

mohrd
24-09-2012, 16:12
درود ....

گند زدی تو صفحه همه رو رختی به هم :31:

مهم نیست ...

ببین wampp رو از روی سرورت پاک کن از : 192.168.170.139 اینجا
وبعد xampp رو نصب کن و sql و apache رو فعال کن
از دستورات
mysql_connect(); استفاده کن :

تغیری به این ها نده ip نیاز نیست این قبلا برای کار شما کانفیگ شده

سلام دوست عزیز.
ضمن تشکر از شما..

تعدادی سؤال برای من پیش اومده که ممنون میشم به صورت کامل و مستند توضیحاتش رو بفرمایید..
تا اونجایی که من می‌دونم، mysql_connect برای ارتباط با دیتابیس MySQL استفاده میشه.. در حالی که در پست اول تاپیک، استارتر درخواست راهنمایی برای ارتباط با دیتابیس SqlServer رو کرده‌اند.. ممکنه در مورد ارتباط این دو یک توضیح اجمالی بفرمایید؟ (اگر سرور در اختیار استارتر بود و ایشون می‌تونست به جای SqlServer از MySQL استفاده کنه، دیگه چه نیازی به تاپیک زدن بود؟!)
از این مورد که بگذریم... شما یک آرایه $db تعریف کردید.. با تعداد زیادی آیتم.. ولی در کدتون فقط از hostname، username و password استفاده کردید. با این حساب چه نیازی به بقیه آیتم ها هست؟ تا اونجایی که من می‌دونم تابع mysql_connect (و توابع مشابه) پارامتر رو دریافت می‌کنند و یک boolean برمی‌گردونند. و عملاً بقیه آیتم‌ها کاربردی ندارند و میشه ازشون صرف نظر کرد.

از تمامی این موارد که بگذریم.. ارور هایی که استارتر گذاشته بیشتر مربوط به سرور مقصد (SqlServer) هست. اون undefined function ها هم که معلومه و مربوط به نصب نبودن (یا فعال نبودن) extension مربوطه هست. و فکر نمی‌کنم راه حل شما، بتونه این مشکلات رو برطرف کنه.

طبق این مقاله در سایت ماکروسافت، ظاهراً چند خط دیگه باید به php.ini اضافه بشه. متن کامل مقاله رو از در این صفحه بخونید و مطابق اون عمل کنید..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید ./.

پ.ن: فکر کنم بتونیم با لحن بهتری با هم صحبت کنیم.. به هر حال جو انجمن دوستانه است...

sh.n.n786
24-09-2012, 17:11
دروود و ...

تمام اینایی که گفتید درست و بدون مشکل هست این کدو من از یک قسمتی از کدی قبل نوشته بودم برداشتم حواسم بهش نبود :blush:
اینجا همه چیز قاتی پاتی بود یه چیز دیگه فهمیدم