PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل RAW در هارد اكسترنال 500 Seagate

مرد مباح
23-09-2012, 09:06
با سلام خدمت دوستان

من هاردم نميدونم چش شده كه ويندوز نمي تونه ديتكت كنتش. (توضيحات دقيق در انتهاي توضيحات)
با Disk Management چك كردم Raw نشون ميده.
ديروز با يك نرم افزار به نام Disk Recovery چكش كردم و بوت سكتور و موارد مربوط به اون هيچ مشكلي نداشته. از مجموع تقريبا 937 ميليون سكتور هم جمعا 18 دونه بدسكتور داشتم كه عملا توي اين حجم خيلي مهم نيست. هيچ كدوم از بدسكتورها هم توي بوت سكتور نيست.

با TESTDISK هم چك كردمش و نميدونستم دقيق بايد چي كار كنم فعلا دادم يك Image ازش بگيره.

مطمئنم كه اطلاعات سرجاش هست چون :
ميخواستم ببينم كه آيا اين تلوزيون خونم ميتونه فرمت خود DVD رو پخش كنه يا نه! يك فيلم رو توي هاردم كپي كردم. هارد بردم وصل كردم به تلوزيون ولي فقط جايي رو كه قبلا براي فيلماش بود رو باز كرد و نتونستم برم توي روت كه فايلاي جديد رو چك كنم. با تعجب اونو جدا كردم كه با كامپيوتر چك كنم ببينم قضيه چيه ديدم كامپيوتر هم كلا نميشناستش و ميگه فرمت كنم ؟ بعدش بردم دوباره با تلوزيون چك كردم ديدم بازم فايلها رو آورد. از اون موقع كلي فيلم رو هم توش نگاه كردم و مشكلي نداشته و فكر نكنم توي اون بخش اصلا مشكلي باشه.

سوالات

1. چطوري ميتونم درستش كنم؟ فقط راهش Format كردنه يا راه ديگه اي داره؟
2.آيا با فرمت درست ميشه؟
3. Image برنامه Testdisk رو چطوري ميشه استفاده كرد؟

EXTREME
23-09-2012, 13:09
راهنمای استفاده از برنامه test disk
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه با این نرم افزار نتیججه نگرفتین از نرم افزار easeus data recovery استفاده کنید با این نرم افزار میتونید به راحتی اطلاعات پارتیشن raw شده رو به راحتی ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو دیلیت میکنید و دوباره ایجاد میکنید و فرمت سریع
برای ریکاوری هم نیاز به یک حجم اضافه دارین

مرد مباح
23-09-2012, 14:08
ممنون از لطف و توضيحاتت. اينارو حتما چك ميكنم ولي 3 تا مورد :
1. Image اين برنامه چي هستش و چي كارش ميشه كرد؟ ريكاور نيست؟
2. من تاپيكهاي قبليتونو هم ديدم ولي نتونستم لينك دانلود براي اين برنامه پيدا كنم (easeus data recovery).
3. هارد اكسترنال من فقط يك پارتيشن هستش. يعني اونو توي Disk Management حذف كنم و بعد درست كنم؟

lotin
23-09-2012, 14:22
با سلام خدمت دوستان

من هاردم نميدونم چش شده كه ويندوز نمي تونه ديتكت كنتش. (توضيحات دقيق در انتهاي توضيحات)
با Disk Management چك كردم Raw نشون ميده.
ديروز با يك نرم افزار به نام Disk Recovery چكش كردم و بوت سكتور و موارد مربوط به اون هيچ مشكلي نداشته. از مجموع تقريبا 937 ميليون سكتور هم جمعا 18 دونه بدسكتور داشتم كه عملا توي اين حجم خيلي مهم نيست. هيچ كدوم از بدسكتورها هم توي بوت سكتور نيست.

با TESTDISK هم چك كردمش و نميدونستم دقيق بايد چي كار كنم فعلا دادم يك Image ازش بگيره.

مطمئنم كه اطلاعات سرجاش هست چون :
ميخواستم ببينم كه آيا اين تلوزيون خونم ميتونه فرمت خود DVD رو پخش كنه يا نه! يك فيلم رو توي هاردم كپي كردم. هارد بردم وصل كردم به تلوزيون ولي فقط جايي رو كه قبلا براي فيلماش بود رو باز كرد و نتونستم برم توي روت كه فايلاي جديد رو چك كنم. با تعجب اونو جدا كردم كه با كامپيوتر چك كنم ببينم قضيه چيه ديدم كامپيوتر هم كلا نميشناستش و ميگه فرمت كنم ؟ بعدش بردم دوباره با تلوزيون چك كردم ديدم بازم فايلها رو آورد. از اون موقع كلي فيلم رو هم توش نگاه كردم و مشكلي نداشته و فكر نكنم توي اون بخش اصلا مشكلي باشه.

سوالات

1. چطوري ميتونم درستش كنم؟ فقط راهش Format كردنه يا راه ديگه اي داره؟
2.آيا با فرمت درست ميشه؟
3. Image برنامه Testdisk رو چطوري ميشه استفاده كرد؟

سلام دوست عزیز میتونی اول با نرم افزار low level format فرمتش کنین و دوباره پارتیشن بندی بفرمایید.دقیقا مشکل شمارو داشتم و با این کار حل شد

EXTREME
23-09-2012, 14:35
ممنون از لطف و توضيحاتت. اينارو حتما چك ميكنم ولي 3 تا مورد :
1. Image اين برنامه چي هستش و چي كارش ميشه كرد؟ ريكاور نيست؟
2. من تاپيكهاي قبليتونو هم ديدم ولي نتونستم لينك دانلود براي اين برنامه پيدا كنم (easeus data recovery).
3. هارد اكسترنال من فقط يك پارتيشن هستش. يعني اونو توي Disk Management حذف كنم و بعد درست كنم؟

شما پارتیشن رو پاک کنی و دوباره ایجاد کنی و فرمت کنی درست میشه ن از این بابت گفتم از اون نرم افزار استفاده کنید که اگه اطلاعات مهم دارین با اون نرم افزار راحت میتونید ریکاوری کنید و بعد از ریکاوری اونکارو انجام بدین
نرم افزار easuse هم با یک سرچ گوگل متونید لینکشو پیدا کنید و دانلود کنید

مرد مباح
23-09-2012, 19:45
ممنون دوست عزیز. ولی اونایی که پیدا کردم Trial بودند. یعنی فرقی نمیکنه و کامل کارشو انجام میده؟

EXTREME
23-09-2012, 19:59
ممنون دوست عزیز. ولی اونایی که پیدا کردم Trial بودند. یعنی فرقی نمیکنه و کامل کارشو انجام میده؟

نه از یک حجم به بالا رو ریکاوری نمیکنه
هست با کرک من الان دارم خودم

مرد مباح
25-09-2012, 07:37
با تشكر از دوستان خصوصا EXTREME عزيز، با نرم افزار easeus data recovery فايلها ريكاور شدند و با يك سافت فرمت مشكل حل شد.
ولي خيلي دوست دارم بيشتر بدونم.

دليل بروز اين مشكل چي ميتونه باشه؟

EXTREME
25-09-2012, 08:25
با تشكر از دوستان خصوصا EXTREME عزيز، با نرم افزار easeus data recovery فايلها ريكاور شدند و با يك سافت فرمت مشكل حل شد.
ولي خيلي دوست دارم بيشتر بدونم.

دليل بروز اين مشكل چي ميتونه باشه؟

معمولا عملیاتی که رو هارد انجام بشه نیمه کاره بمونه و کامل انجام نشه این اتفاق میفته
مثلا وسط فرمت کردن هارد فرمت رو ببنیدی اون پارتیشن به حالت raw میره