PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تايپ ي در ايكس پي

masoud_35_teh
06-04-2005, 16:19
من با بعضي از فونتها مثل نازنين و لوتوس در ايكس پي نميتونم ي رو يزنم .
يعني ي رو خراب ميزنه.چيكار كنم

Lucky Luck
06-04-2005, 17:21
با سلام خدمت شما دوست عزيز
اين مشكلي كه شما دارين يه مشكل قديمي و كهنه هست .
در واقع مدت زيادي هست كه تمامي كاربران ويندوز هاي XP به آن دچار هستند.
البته اين اشكال از ساختار ويندوزه كه اگه شما دقت كنيين بدون نرم افزار كمكي شما قادر به نوشتن "پ" و "ژ" و چند حرف ديگه نيستين
البته با نرم افزار كمكي مريم ميتونيد مشكل خودتونو تا حدود زيادي حل كنيد
با تشكر :arrow:

masoud_35_teh
06-04-2005, 18:09
مرسي از راهنماييتون .ولي اولابراي ژ و پ در ايكس پي مشكلي نيست .دوما من با مريم هم امتحان كردم ولي ي رو جواب نداد .
به هر حال مرسي :lol:

مهمان
07-04-2005, 04:58
سلام
شما مي توانيد برنامه Keyboard Layout Manager را از سايت زير دانلود کنيد که حجم کمي هم دارد.
سپس آن را نصب کنيد و کليدها را تنظيم کنيد.
حتي مي توانيدحرف "ي" را هم اصلاج کنيد تا مشکلي نداشته باشيد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشيد.

masoud_35_teh
07-04-2005, 10:59
سلام
رامبد جان و لاكي جان من خودم مشكلم را پيدا كردم چون من با حرف ي كوچك مشكل داشتم .
با كليد شيفت و ط مشكل حل شد.
از شما متشكرم 8)

M.R.M
07-04-2005, 12:01
سلام دوست عزيز.
ساده ترين پيشنهاد به شما اين است كه از يك فارسي ساز ساده اسفاده كنيد.
البته يك راه ديگر هم وجود دارد و آن يافتن فايل kbdfa.dll ( اگر اشتباه نكنم ) درون سي دي ويندوز XP است. آن را يافته و سپس درون پوشه System32 كپي كنيد. با اين كار به احتمال بسيار زياد مشكل شما حل خواهد شد.
توجه كنيد كه اگر مشكل شما به صورت زير باشد اين روش موثر است :
براي مثال كلمه " ميز " به اين شكل تايپ شود " م‌ي‌ز " . كه اين به علت قرار گيري "ي" در مكان ديگري غير از جاي اصلي خودش است.
كه اگر اشتباه نكنم در اين حالت شما بايد در هنگام نوشتن "ي" چسبان از Shift+x استفاده كنيد.
در هر صورت بهترين پيشنهاد به شما استفاده از يك فارسي ساز مناسب است كه در بازار نيز موجود است. به اين خاطر اين پيشنهاد را كردم كه در بسياري از مواقع وجود يك فارسي ساز بسيار به كاربران كمك ميكند و مشكلاتي از قبيل ناخوانا بودن متن برخي از سايتهاي اينترنتي و فارسي نويسي در محيطهاي مختلف و ... را به سادگي برطرف ميكند.
موفق باشيد. :)

پوريا
09-04-2005, 20:42
براي حل اين مشكل كافيست براي تايپ حرف ي شيفت و"ط" را فشار دهيد

Mehdi_Best
12-04-2005, 12:29
ممكنه براي تايپ به قول پوريا جان از شيفت و ط استفاده كني و درست تايپ شه اما براي مطالبي كه مي خواي بخوني و حرف ي وسط كلمات هم بزرگ نوشته شده چيكار بايد كرد؟ در بعضي از سايت ها اين مشكل هست . البته با بعضي ويندوزها!

masoud_35_teh
12-04-2005, 16:34
از همه متشكرم مشكلم حل شد