PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ذخیره نشدن اطلاعات در درایو ویندوز

matin_847
21-09-2012, 19:06
سلام
من برای ذخیره کردن یه متنی در یه فایلی از کد زیر استفاده کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مشکلی که پیش اومد این بود که توی بعضی از کامپیوتر ها درست کار کرد و توی بعضی کامپیوتر ها برنامه با ارور مواجه میشد
یه مشکل دیگه ای که وجود داره اینه که ممکنه ویندوز بعضی از کامپیوتر ها توی درایو C نباشه مثلن توی درایو D یا درایو ... باشه
باز هم برنامه با مشکل مواجه میشه
کسی میتونه این کد رو طوری تغییر بده که توی هیچ کامپیوتری حتی کامپیوتر های اتیقه با مشکل مواجه نشه

sosani2007
22-09-2012, 10:56
سلام
من برای ذخیره کردن یه متنی در یه فایلی از کد زیر استفاده کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مشکلی که پیش اومد این بود که توی بعضی از کامپیوتر ها درست کار کرد و توی بعضی کامپیوتر ها برنامه با ارور مواجه میشد
یه مشکل دیگه ای که وجود داره اینه که ممکنه ویندوز بعضی از کامپیوتر ها توی درایو C نباشه مثلن توی درایو D یا درایو ... باشه
باز هم برنامه با مشکل مواجه میشه
کسی میتونه این کد رو طوری تغییر بده که توی هیچ کامپیوتری حتی کامپیوتر های اتیقه با مشکل مواجه نشه

مشکل شما همچین سخت هم نیست فقط کافیه فایل رو اینجوری باز کنید
Open environ("windir") & "\" & "system32\drivers\etc\hosts" For Append As #1
با این دستور شما دیگر مشکلی در ذخیره اطلاعات در ویندوز ندارید

n00b
22-09-2012, 18:31
سلام :11:
مشکل دومتون همون طور که دوستمون گفتند حل میشه// همچنین می تونید از توابع API هم برای به دست آوردن مسیر ویندوز استفاده کنید...///// با یه جستجو می تونید اطلاعات زیادی به دست بیارید////// :12:
در رابطه با مشکل اولتون هم نمیشه درست نظر داد// بهتره که متن ارور رو بذارید تا دوستان بهتر بتونن کمکتون کنند//// :9:
اما با توجه به اینکه شما دارید فایل hosts رو ویرایش می کنید ممکنه این ارور به خاطر عدم امکان دسترسی به فایل باشه////// ممکنه کاربری که نرم افزار شما رو اجرا می کنه دسترسی لازم برای ویرایش این فایل رو نداشته باشه///// یا ممکنه نرم افزار امنیتی که روی سیستم کاربر وجود داره دسترسی به این فایل رو مسدود کرده باشه..../// :4:
هر کاربری تو ویندوز با یه سطح دسترسی خاصی تعریف میشه// بالاترین سطح دسترسی Administrator (مدیر سیستم) که تقریباً دسترسی کاملی به کل فایل ها داره و می تونه همه تنظیمات رو ویرایش کنه// نرم افزار هایی که نیاز به انجام تغییراتی در سیستم دارند باید با دسترسی Administrator اجرا بشن// این کار نیاز به تایید کاربر داره/// :3:
برای اینکه بتونید نرم افزارتون رو با دسترسی کامل اجرا کنید(در ویندوز های Vista و Seven) به یه فایل manifest احتیاج دارید...//// بهتره که خودتون درباره این موضوع یه جستجویی انجام بدید../// :19:
بعد از اضافه کردن فایل manifest به برنامتون با اجرای برنامتون یه پنجره باز میشه و کاربر باید با کلیک بر روی گزینه ی Yes دسترسی کامل رو به برنامه بده.......///// (مطمئناً نمونش رو تا به حال دیدید).../// :28:
ممکنه حتی نرم افزار با دسترسی کامل هم همچنان این مشکل رو داشته باشه.../// در این صورت به احتمال زیاد این فایل توسط یه نرم افزار امنیتی قفل شده...//// و شما باید از کاربر درخواست کنید که نرم افزار امنیتیش رو از کار بندازه.../////// :32:
موفق باشید! :46:

sosani2007
22-09-2012, 18:45
اين تابع Environ آدرس دايركتورري كه پوشه ويندوز در اونجا قرار داره رو بر مي گردونه مثلاً اگر ويندوز در درايو C نصب باشه خهروجي تابع به شكل زير است
Print Environ("windir")
C:\windows
رو بر مي گردونه

matin_847
23-09-2012, 11:19
توی بعضی از کامپیوتر ها این ارور رو می ده
run time eror 75
patch/file access erore
و توی بعضی از کامپیوتر ها ارور پایین رو می ده
run-time error339

sosani2007
25-09-2012, 12:53
توی بعضی از کامپیوتر ها این ارور رو می ده
run time eror 75
patch/file access erore
و توی بعضی از کامپیوتر ها ارور پایین رو می ده
run-time error339

ببخشید این اشتباه تایپی بود برگرد به پست قبلیم این مشکل رو تو پست قبلی ویرایش کردم
یعنی این فایله باید اینجوری باز بشه
Open environ("windir") & "\" & "system32\drivers\etc\hosts" For Append As #1