PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریستارت شدن کامپیوتر

Reza R"ch
20-09-2012, 14:35
سلام
من یه مشکلی دارم که خیلی وقته که دنبال راه چاره اش هستم!!تا به حال چندبار هم تو انجمن تایپک دادم ولی مشکلم حل نشده:41:
به خاطر این مشکل من حل نشده چون فکر میکردم مشکل از دمای کارت گرافیکمه ولی مثل این که مشکل از اون نیست!!
یه چند ماهی شده که کامپیوترم توی بازی ها ریستارت میشه و هنوز هم من نتونستم مشکلشو پیدا کنم!!!
من تو هر بازی ای که برم بعد از 1-2 ساعت بازی کامپیوترم ریستارت میشه!! الیته به بازی هم بستگی داره مثلا اگه بازی گرافیک بالایی باشه یکم زودتر ریستارت میشه!!
این عکس دمای قطعاتم بعد از ریستارت شدن کامپیوترمه(سعی کردم که بلافاصله از این که ویندوزم اوند بالا عکس بگیرم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من تابه حال کامپیوترم رو برای تعمیرات بردم ولی اون ها میگفتن که برای ما ریستارت نمیشه!!:18:
بعضی اوقات هم که کامپیوترم رو روشن میکنم هنوز که ویندوز بالا نیومده یک صفحه ابی میاد و یه چیزی صد در صد میشه و کامپیوترم ریستارت میشه!!
ممنون میشم اگه کمک کنید باور کنید اعصابم از دست سیستمم به هم ریخته.

EXTREME
20-09-2012, 15:53
دمای قطعات دمایی نیست که باعث ریستارت سیستم بشه البته باید سیستم تحت فشار باشه تا معلوم بشه
شما نرم افزار prime95 رو دانلود کنید و در حالت blend سیستم رو تحت فشار قرار بدید و حین تست دمای سی پی یو و مین رو با نرم افزار hw monitor چک کنید اگه ریست شد ببینید در چه دمایی ریست میشه سیستم
برای گرافیک با نرم افزار furmark گرافیک رو تحت فشار بزارین با نرم افزار gpu-z دمای گرافیک رو چک کنید و ببینید speed fan حین ستت افزایش پیدا میکنه یا نه
ریست شدن علت های دیگه ای هم میتونه داشته باشه
ویندوز - ویروس - رم و اسلات حافظه - در مواردی هارد که احتمالش کمه - پاور و مین و دمای قطعات و تداخل سخت افزاری و درست نصب نشدن درایورهای سیستم

khelane
20-09-2012, 15:56
خب عزیز برنامه memtest رو در مجموعه هایرن بوت دیسک اجرا کن یه تست حسابی از رم بزاره واسط شاید از رم باشه
یه تست هم از هارد بگیر

خب دراخر هم یه مشخصات دقیق سیستمتون رو بزار و چه بازی های رو اجرا میکنی

Reza R"ch
20-09-2012, 20:31
دمای قطعات دمایی نیست که باعث ریستارت سیستم بشه البته باید سیستم تحت فشار باشه تا معلوم بشه
شما نرم افزار prime95 رو دانلود کنید و در حالت blend سیستم رو تحت فشار قرار بدید و حین تست دمای سی پی یو و مین رو با نرم افزار hw monitor چک کنید اگه ریست شد ببینید در چه دمایی ریست میشه سیستم
برای گرافیک با نرم افزار furmark گرافیک رو تحت فشار بزارین با نرم افزار gpu-z دمای گرافیک رو چک کنید و ببینید speed fan حین ستت افزایش پیدا میکنه یا نه
ویندوز - ویروس - رم و اسلات حافظه - در مواردی هارد که احتمالش کمه - پاور و مین و دمای قطعات و تداخل سخت افزاری و درست نصب نشدن درایورهای سیستم

نرم افزار prime95 رو دانلود کردم و در حالت blend سیستم رو تحت فشار قرار دادم و حین تست دمای سی پی یو و مین رو با نرم افزار hw monitor چک کردم و کامپیوترم توی این دماها ریستارت شد:
AMD690GM-M2
THRM:40
TMPIN0:82
TMPIN1:50
AMD Athlon 64 X2 4600
core#0:50
core#1:52
MAXTOR STM3250310AS
Assembly:40
Air Flow:40
NVIDIA GeForse 9500 GT
TMPIN0:51
TMPIN0:51
دور فنم هم قبلا دستی 100 کردم.

Reza R"ch
20-09-2012, 20:38
خب عزیز برنامه memtest رو در مجموعه هایرن بوت دیسک اجرا کن یه تست حسابی از رم بزاره واسط شاید از رم باشه
یه تست هم از هارد بگیر

خب دراخر هم یه مشخصات دقیق سیستمتون رو بزار و چه بازی های رو اجرا میکنی
ممنوم دوست عزیز ولی من زیاد وارد نیستم و نمیدونم برنامه memtest رو در مجموعه هایرن بوت دیسک چی هست و چطوری باید اجراش کنم.
اطلاعات دقیق هم تو پست قبلیم نوشتم بغیر رم هام که 2گیگ هستن
و در مورد بازی, کامپیوترم تا به حال تو بازی Sleeping Dogs هم ریستارت شده و توی بازی Dungeon Defenders (گرافیک و رمش در حد 256 هست)هم تا به حال ریستارت شده!!!!

Reza R"ch
20-09-2012, 20:46

راستی در مورد ویندوز و ویروس باید بگم که چند وقت پیش سیستمم رو برده بودمش برای تعمیرات و اونجا برام ویندوز عوض کرد و ویروس کشی هم کرد ولی کامپیوترم خوب نشد!!البته جدیدا ویروس کشی نکردم..
در مورد بقیه ی مواردی رو هم که گفتی رو نمیدونم مشکل دارن یا نه...

EXTREME
20-09-2012, 20:53
بقیه موارد رو حتما چک کن
ویندوز رو هم به نظر من دوباره عوض کن و خودت یک اسکن بکن دوباره سیستم رو ضرر نداره
در مورد دما دما ها در تست پرایم دماهای مشکل سازی نیست
باید بقیه موارد چک بشه
برای استفاده از memtest نرم افزار hiren boot vd رو روی سی دی رایت کنید و بوتش کنید داخلش memtest است بزارید 3تا تست رو pass کنه

Reza R"ch
20-09-2012, 21:04
میدونی من تست پرایم رو که میگین سه بار انجام دادم.
تو دور اول که تو عرض 1-2 دقیقه کامپیوترم ریستارت شد و دماها رو نتونستم یادداشت کنم.
بعد از 10 دقیقه از تست اول من دوباره تست کردم حدود 3-4 دقیقه بودم ولی ریستارت نشد و بعد از تست خارج شدم و اومدم تو سایت و توی اون لحظه ریستارت شد!!!
تست سوم رو هم بعد از یک ساعت از تست قبلی انجام دادم و حدود 9-10 دقیقه ای بود که ریستارت شد.
نمیتونه همین علت باشه که کامپیوترم داخل بازی ها ریستارت میشه؟؟
اون موارد دیگه رو هم نمیدونم چطوری تست کنم:23:

hamed473
20-09-2012, 21:08
خودت آنتی ویروست رو به روز کن و یه اسکن بزن اگه هم خواستی ویندوز عوض کنی اولین کار بعد از نصب ویندوز نصب آنتی ویروس از روی سی دی یا فلش دیسک سالم (عاری از ویروس ) میباشد چون ممکنه درایوهای سیستمت دارای ویروس باشند که با دابل کلیک کردن روی درایو ها ویروس باز پخش میشه .!!!
البته چند وقت پیش مشکلی تو همین مایه ها برام پیش اومد( رفتن ناگهانی تصویر : صفحه ناگهانی سیاه میشد) که با تعویض پاور مشکلم بطور کلی حل شد !!!

Reza R"ch
20-09-2012, 21:12
خودت آنتی ویروست رو به روز کن و یه اسکن بزن اگه هم خواستی ویندوز عوض کنی اولین کار بعد از نصب ویندوز نصب آنتی ویروس از روی سی دی یا فلش دیسک سالم (عاری از ویروس ) میباشد چون ممکنه درایوهای سیستمت دارای ویروس باشند که با دابل کلیک کردن روی درایو ها ویروس باز پخش میشه .!!!
البته چند وقت پیش مشکلی تو همین مایه ها برام پیش اومد( رفتن ناگهانی تصویر : صفحه ناگهانی سیاه میشد) که با تعویض پاور مشکلم بطور کلی حل شد !!!

ممنون از راه نماییتون حتما انجامش میدم..
در مورد پاور هم باید بگم که من پاورم رو پارسال دقیقا همین موقع عوض کردم و یه پاور 1200w گذاشتم!! پاور قبلیم که سوخت 300w بود.

Reza R"ch
28-09-2012, 09:15
سلام به همگی
من با توجه به این که کامپیوترم مشکل داره یک تست با نرم افزار PassMark BurnInTest Pro گرفتم و نتیجه اش این شده..
با توجه به جواب تست میشه گفت سخت افزارم مشکلی داره؟؟

ali2424
28-09-2012, 10:57
شما دقیقا چه مشکلی با سیستم دارید

Reza R"ch
28-09-2012, 15:59
شما دقیقا چه مشکلی با سیستم دارید

همین طور که اول تایپک گفتم چند ماهی شده که کامپیوترم توی بازی ها ریستارت میشه و هنوز هم من نتونستم مشکلشو پیدا کنم!!!
احساس میکنم این مشکل دوره ای هست و بعضی از وقت ها کامپیوترم خوب و سالم است و با چندین ساعت بازی هم ریستارت نمیشود و بلعکس بعضی وقت ها در عرض چند دقیقه ریستارت میشود...
تا چند وقت پیش بیرون بازی هم ریستارت میشد ولی چند وقتی شده که دیگه این طوری نیست..
اما فکر کنم ریستارت شدن کامپیوترم با مقدار حجم پرشده از هاردم رابطه داره:44:
احساس میکنم وقتی یکم هاردم رو خالی میکنم کامپیوترم دیرتر و بعضی مواقع اصلا ریستارت نمیشه!!!!:18:
نرم افزاری برای تست هاردم هست که با اون هاردم رو تست کنم؟البته غیر از اون تستی که انجام دادم!نرم افزاری باشه که حرفه ای هاردم رو تست کنه!!

ali2424
28-09-2012, 20:54
همین طور که اول تایپک گفتم چند ماهی شده که کامپیوترم توی بازی ها ریستارت میشه و هنوز هم من نتونستم مشکلشو پیدا کنم!!!
احساس میکنم این مشکل دوره ای هست و بعضی از وقت ها کامپیوترم خوب و سالم است و با چندین ساعت بازی هم ریستارت نمیشود و بلعکس بعضی وقت ها در عرض چند دقیقه ریستارت میشود...
تا چند وقت پیش بیرون بازی هم ریستارت میشد ولی چند وقتی شده که دیگه این طوری نیست..
اما فکر کنم ریستارت شدن کامپیوترم با مقدار حجم پرشده از هاردم رابطه داره:44:
احساس میکنم وقتی یکم هاردم رو خالی میکنم کامپیوترم دیرتر و بعضی مواقع اصلا ریستارت نمیشه!!!!:18:
نرم افزاری برای تست هاردم هست که با اون هاردم رو تست کنم؟البته غیر از اون تستی که انجام دادم!نرم افزاری باشه که حرفه ای هاردم رو تست کنه!!
من فکر میکنم مشکل شما باید مرحله به مرحله بررسی بشه
حتما اول از سالم بودن پاور مطمئن شوید چون شما در بازیها مشکل دارید مرحله اول حتما پاور بررسی شود
دمای قطعات بررسی شود میتوانید از نرم افزارهای مخصوص که دما رو ثبت میکنند استفاده کنید تا حداکثر ددمای قطعات مشخص شود
مرحله سوم باید به رم شک کرد حتما رم رو با استفاده از نرم افزار mem test تحت داس تست کنید حداقل یک پاس
در مرحله بعد باید هارد کاملا چک شود البته مشکل ریستارت شدن معمولا از هارد نیست ولی به هر حال من توصیه میکننم بعد از اننجام کارهای بالا اگر ههمچنان مشکل پا برجا بود یک بار تمام قطعات رو از کیس در اورده و در فضای باز مونتاژ کنید و یک ویندوز به صورت کلین نصب کنید اگه مشکلتون حل نشد باز بگید تا بیشتر راهنمایی کنم

Reza R"ch
29-09-2012, 17:29
من با این حالت پاورم رو تست کردم...
و تو جواب این هارو به من داد..
من که چیزی نفهمیدم!!:9:
اگه کسی فهمید بهم بگه که پاورم مشکلی داره؟؟

flowerlale
04-03-2013, 22:36
منم این مشکلو داشتم بازی که میکردن باسیستم ریست می شد اول فکر کردم از گرافیکه اما بعد با عوض کردن رم مشکلم حل شد.امتحان کن دوست من..

ali-blue
27-03-2013, 21:36
سلام . من کامپیوترم خیلی ریست میشه حتی اگر کامپیوتر در حالت عادی روشن و با اون کاری انجام ندید .میشه لطف کنید من رو راهنمایی کنید؟مرسی
:n03:

EXTREME
31-03-2013, 14:24
سلام . من کامپیوترم خیلی ریست میشه حتی اگر کامپیوتر در حالت عادی روشن و با اون کاری انجام ندید .میشه لطف کنید من رو راهنمایی کنید؟مرسی
:n03:

علت های زیادی داره یک علتش از ویندوز و ویروس است و نصب بعضی نرم افزار ها که باعث این مشکل میشه و درست نصب نشدن درایورهای سیستم و تداخل سخت افزاری
علت های دیگه میتونه از دمای قطعات پاور و رم سیستم باشه