PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت کندی سیستم

sorrowdancer
19-09-2012, 09:41
سیستم کامپیوتر من از نظر سخت افزاری در مقایسه با سیستم همکارام ضعیف نیست ولی وقتی یه کار سنگین می خوام انجام بدم جونش بالا میاد! تازه کار سنگین منظورم یک پردازش یا بازی حرفه ای نیست مثلاً تو فتوشاپ کار با یه عکس ساده! از سرعتش اصلاً راضی نیستم نمیدونم این وسط مشکل از کدوم قطعه هم هست امیدوارم بتونید راهنماییم کنید

انواع ویندوزهای سون 32 یا 64 رو هم روش نصب کردم و مطمئنم مشکل از ویندوز یا ویروس نیست آنتی ویروسم نود هست و همیشه آپدیت. استارتآپ ویندوزم خالی و تسک منیجرم فاقد برنامه های زائد یا مشکوک! درایورهام هم تقریبا آخرین ورژن هست به هارد مشکوک بودم با یک برنامه که اسمش یادم نیست تست کردم گفت پرفورمنس یکیشون 100درصد کامل هست که ویندوز رو روی همون نصب کردم و یکیشون میزنه 70درصد! چند سال پیش بلواسکرین میداد رمشو عوش کردم یه 2ژل انداختم دیگه بلواسکرین هم نداد. اون موقع که کند میشه تسک منیجر که نگاه میکنم CPU نهایتاً سه چهار درصد داره کار میکنه! مموری هم حداقل 800مگ خالی داره! PageFile رو هم زیاد کردم تأثیری نداشت! سه تا فن سیستم گذاشتم بازم هنگه! مثلاً وقتی با JetAudio یک فولدر چندهزارتایی آهنگ پلی میکنم کامپیوتر رو به موت میشع! :( انقدر داغونه که من توقع بازی سنگین ازش ندارم کارهای معمولیمو هم جواب بده راضیم

چه کارهای انجام بدم؟ چه تست هایی انجام بدم؟ چیو عوض کنم؟

مشخصات سیستم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
ســــپاس

EXTREME
19-09-2012, 10:11
2گیگ رم به نظر من کمه بهتره 4 گیگ باشه
همچنین کند بودن سیستم علتهای زیادی داره
ویندوز - ویروس - دمای قطعات - پاور - کم بودن حجم رم و سازگار نبودن رم با مین - خرابی و مشکل در هارد بهتره هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید و با نرم افزار hdd regenerator اسکن کامل بکنید برای اینکه از سلامتی هارد مطمئن بشین از نرم افزار hd tune استفاده کنید

nimaperson
19-09-2012, 12:23
آره 2 گیگ رم واسه ویندوز 7 فک کنم کم باشه.
میتونی از نرم افزار ها یی مثل AUSlogic registery cleaner واسه تمیز کردن رجیستری کمک بگیری
چون نرم افزارهایی که نصب میکنی اگه زیاد بشه باعث کند شدن سیستم میشه

sorrowdancer
19-09-2012, 20:28
سپاس از پاسخ

همونطور که گفتم مشکل از ویندوز یا رجیستری یا ویروس یا نصب برنامه نیست! تاحالا صدتا ویندوز (ورژنهای مختلف) روش نصب کردم حتی تو مراحل نصب ویندوز هم ضعیف تر از بقیه سیستم ها عمل میکنه

دمای قطعات هم که الان بغیر گرافیک که خودش فن داره سه تا فن سیستم گذاشتم!
و همانطور که قبلا گفتم با نرم افزارهای تست هارد تست انجام دادند و همشون میگن هاردم سالمه البته دو تا هارد. یکیشون یک ترا + 250
دو گیگ تقریبا کم هست ولی نه دیگه تا این حد که توی کار عادی ریپ بزنه
کامپیوترهای ضعیف تر از این زیر دست من خیلی بهتر کار میکنن

اما درمورد ناسازگاری قطعاتی که اسمبل شده اساتید نگاهی بکنن بنظرتون این main گیگا با این cpu متچ هست؟ یا رم با باس مادربرد؟
سپاس

EXTREME
19-09-2012, 20:40
سپاس از پاسخ

همونطور که گفتم مشکل از ویندوز یا رجیستری یا ویروس یا نصب برنامه نیست! تاحالا صدتا ویندوز (ورژنهای مختلف) روش نصب کردم حتی تو مراحل نصب ویندوز هم ضعیف تر از بقیه سیستم ها عمل میکنه

دمای قطعات هم که الان بغیر گرافیک که خودش فن داره سه تا فن سیستم گذاشتم!
و همانطور که قبلا گفتم با نرم افزارهای تست هارد تست انجام دادند و همشون میگن هاردم سالمه البته دو تا هارد. یکیشون یک ترا + 250
دو گیگ تقریبا کم هست ولی نه دیگه تا این حد که توی کار عادی ریپ بزنه
کامپیوترهای ضعیف تر از این زیر دست من خیلی بهتر کار میکنن

اما درمورد ناسازگاری قطعاتی که اسمبل شده اساتید نگاهی بکنن بنظرتون این main گیگا با این cpu متچ هست؟ یا رم با باس مادربرد؟
سپاس

مچ بودن بیشتر برای رم با مین است که معمولا با آپدیت بایوس درست میشه نشد باید رم عوض بشه
درایورهای سیستم چی؟ اونا همه درست نصب شدن؟
پاور رو چک کردین ؟
شما بعد از اینکه ویندوز رو نصب میکنید و بعدش درایورها بدون نصب هیچ نرم افزاری باز هم همونطوریه ؟

ess_1362
20-09-2012, 07:04
علت کندی سیستم بیشتر به هارد دیسک بر می گرده
با نرم افزار hdtune یک تست از هارد بگیرید
اگرهارد شما از سری green از wd هست احتمالا مشکل کندی سیستم شما همین هست

nimaperson
21-09-2012, 21:24
2 تا پیشنهاد دارم:
یکی این که موقعی که میخوای درایورای چیپست رو نصب کنی از solution driver pack از ورژن جدیدش استفاده کنی
و دومی این که مادربورد رو وقتی که میخوای رو کیس ببندی پلاستیک هایی که به کیس بسته میشه و مادربورد رو اون قرار می گیره جاهاشو بهتر انتخاب کنی تا هیچ اتصالی بین مادربورد و کیس نباشه