PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره جهت انتخاب صحیح amd یا intel

barcelona_92
19-09-2012, 01:52
با سلام
سیستم های خانگی من همیشه اینتل بود و مین هم همیشه ایسوس و گرافیک هم همیشه nvidiaو از اونایی بودم که هر کی بهم میگفت amd انگار داره فحش میده بهم تا اینکه دست روزگار یک سیستم گیرم اومد با مین گیگا پردازنده دو هسته ای سری phenom شرکت amd با فرکانس کاری 3.1 گیگا هرتز و همینطور قسمت شد با گرافیک ati آشنا بشم به نظر من واقعا عالی بود از همه لحاظ چه پردازنده چه گرافیک سیستم همیشه رو پا و سریع در حالی که به نظرم به هیچ وجه اینتل سرعت و کارآیی amd رو بهم نداد قابل ذکر هستش پردازنده اینتل من e8500 یا فرکانس 3.16 گیگا هرتز بین دو هسته ای ها خوب جز قدرتمندا محسوب میشه در کل amd خیلی نظرم رو جلب کرده همه این توضیح ها رو دادم از اساتید بپرسم ایا با این نظر من موافق هستند یا نه و در صورتی که بخوام یک پردازنده amd عالی بخرم چی پیشنهاد میدن و همچنین مینبورد گیگا چطوره؟نظر خودم این قطعات هست اگر مطلبی قابل ذکر هست ممنون میشم راهنمایی کنید
AM3 - FX-8150 - 3.6GHz - X8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
AM3 - FX-8120 - 3.1GHz - X8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
AM3 - FX-4170 - 4.3GHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
AMD A8-3850K Llano 2.9GHz Socket FM1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سری am3 با Socket FM1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ]چه تفاوتی داره؟کدوم بهتره؟

GIGABYTE - A75M-D2H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GIGABYTE - A75-D3H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - M5A78L/USB3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - M5A88-V EVO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در کل پیشنهاد شما عزیزان چیه ایا amd و گیگا یا چیز دیگه؟
__________________________________________________ ________

برای کارت گرافیک هم مدنظرم موارد زیر هستش
Sapphire HD 6770 1GB GDDR5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Sapphire HD 7750 1GB GDDR5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
MSI R7770 1GB GDDR5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر

OMEGAA
19-09-2012, 06:53
با قیمت های فعلی خرید amd اشتباهه.
ولی برای گرافیک و دیگر قطعات میتونن پیشنهاد بدم بودجتون چقدره؟دقیقا چه قطعاتی میخواین؟

barcelona_92
20-09-2012, 00:33
با قیمت های فعلی خرید amd اشتباهه.
ولی برای گرافیک و دیگر قطعات میتونن پیشنهاد بدم بودجتون چقدره؟دقیقا چه قطعاتی میخواین؟

والا برعکس شما من فکر میکنم با قیمت کذایی اینتل خرید اینتل اشتباه هستش والا یک سی پی یو i5 2500k قیمت حدودی 500 به نظر شما این
قیمت برای یک 4 هسته ای حالا با هر حسن مقرون به صرفه هستش؟
بودجه برام مهم نیست البته به شرطی که هر قطعه بین 400 تا 500 باشه بیشتر نشه منظورم پردازنده و مادربورد هستش
برای گرافیک هم 300 الی 400
راستی ممنون میشم نظرتون رو در مورد amd بهم بگید چون واقعا به نظر خودم و با تجربه ای که در پست اول گفتم خیلی از amd خوشم اومده
حالا دوست دارم نظر شما و سایر دوستان رو هم در این زمینه جویا بشم
ایا نسل جدید amd سوکت fm1 قدرت و سرعت مناسبی داره یا am3+ و در مقایسه با نسل های جدید اینتل اگه مقایسه کنیم چی؟
در مورد nvidia و ati هم همینطور
با تشکر

ess_1362
20-09-2012, 07:08
به این شکل نمیشه مقایسه کرد
شما باید کاربرد را دقیق مشخص کنید و همینطور رنج قیمت
بعد میشه در اون رنج قیمت بین محصولات دو تولیدکننده یک مقایسه انجام داد

barcelona_92
21-09-2012, 01:28
به این شکل نمیشه مقایسه کرد
شما باید کاربرد را دقیق مشخص کنید و همینطور رنج قیمت
بعد میشه در اون رنج قیمت بین محصولات دو تولیدکننده یک مقایسه انجام داد
برای کارهای گرافیکی و برنامه نویسی چون رشته بنده آی تی و الکترونیک هستش
رنج قیمت برای پردازنده تا سقف 400 تومن
مادربورد هم تا 300 الی 350
گرافیک هم 300

ess_1362
21-09-2012, 09:46
کارهای گرافیکی
بازم مبهم هست
اگر اصرار به خرید یک پلتفرم خاص دارید من سیستم زیر را به شما توصیه می کنم

CPU : AMD FX8150 500000
M.B : ASROCK 990FX EXTREME 3 277000
RAM : 2X4GIG ELIXIR 1600 CL9 147000
VGA : SAPPHIRE HD6850 330000
PSU : TOP POWER EZ 600W 160000

پیکر بندی فوق توانایی بالایی در تبدیل فرمت های صوتی و تصویری خواهد داشت
توصیه می کنم یک خنک کننده مناسب تا حدود رنج قیمت 70 تومن برای پردازنده تهیه نمایید