PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد پرينتر ليزري رنگي Canon يا HP ؟

PrimeP30Master
19-09-2012, 00:36
سلام بر همگي دوستان و اهالي بامرام P30world.com ؛
دوستان من ميخوام يه پرينتر ليزري رنگي بگيرم تو رنج قيمت 500 الي 700 تومن ، و تا جايي كه تحقيق كردم و آمار گرفتم چند مدل از HP و چند مدل از Canon هست كه ميتونم بگيرم ولي توي انتخاب بهترين موندم چون هركي يه چيزي ميگه و حالا ميخوام كه شما عزيزان براي بهترين انتخاب راهنماييم كنيد ، با تشكر .
-------------------------------------------------------------

Hp : 1025 , 1525 , 2025
Canon :I-Sensys LBP 5050n
حالا دوستان لطف كنيد معايب و فوايد اين ها رو مقايسه كنيد و در ضمن اينو هم در نظر بگيريد كه من اين پرينتر رو براي چاپ تصاوير و عكس هاي گرافيكي ميخوام و در ضمن لطفا جوهرافشان معرفي نكنيد چون خودم دارم و بكارم نمياد و حتما ليزري رنگي نياز دارم ؟!!!
-----------------------------------

چند تا سؤال :
دقت چاپ (Resulation ) در اكثر پرينتر هاي اچ پي HP 600*600 و در نهايت در مدلهاي گرانقيمت 1200* 3600 (حدودا البته) مي باشد ؛
ولي در پرينترهاي كنن Canon رزولوشن را مثلا در همين مدلي كه در بالا معرفي كردم زده 600*9600 كه با اچ پي خيلي فاصله داره!!!حالا ميخوام بدونم كه جريان اين رزولوشن بالاي كنن چيه و واقعيه يا نه يه جور فريب دادنه ؟!
-----------------------------------------------------------

راستي اگه ميشه لطف كنيد و در راهنمايي ها و مقايسه هاتون اين جوانب رو در نظر بگيريد:
اول و مهمتر كيفيت چاپ رنگي در خروجي؟!
دوم قابليت شارژ كردن كارتريج ها و كيفيت بعد از شارژ و همچنين هزينه شارژ؟!
سوم عمر مفيد و در كل ديرتر به مشكلل برخوردن و كمتر ارور دادن؟!
چهارم ساپورت بيشتر انواع كاغذ ها؟!
پنجم نصب و راه اندازي راحت و بدون دردسر آخه بعضي از اين اچ پي ها موقع نصب آدم رو ديوونه ميكنن و ....؟!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تشكر و سپاس قبلي فراوان از همگي اساتيد و دوستان محترم كه لطف ميكنن و راهنمايي مي كنند!!:11:
منتظر رهنمود هاي مفيدتون هستم!!:10:

m_2t_ab
19-09-2012, 15:10
دوست عزیز،
با وجود اینکه شما فرمودید جوهر افشان نمی خواید، من بازم به شما جوهر افشان پیشنهاد می کنم. بجز در مواردی خاص، پرینتر های لیزری رنگی مزیتی بر پرینتر های جوهر افشان نداریند.
اون مزیت هم اینه که لیزری ها خشک نمی شن چون ذاتا خشک هستن.
اما هم کیفیتشون پایین تره و هم قیمت مواد مصرفی و قیمت اولیه اونا بسیار بیشتره.
شما چه مشکلی با جوهر افشان داشتید؟
ممنونم

PrimeP30Master
24-09-2012, 13:06
دوست عزيز ممنون از راهنماييت ولي من مشكلي با جوهر افشان كه ندارم هيچ بلكه اگه دست و بالم باز بشه تاز يه چند تا ديگه هم ميگيرم ولي خب ليزري هم برام خيلي واجبه؟!!

m_2t_ab
24-09-2012, 22:49
من کلا لیزری رنگی رو پیشنهاد نمی کنم، مگر در موارد خاص که طرف برای خشک شدن پرینتر نگران باشه.
خود دانید!

Hosseinghasemi
26-09-2012, 23:29
من کلا لیزری رنگی رو پیشنهاد نمی کنم، مگر در موارد خاص که طرف برای خشک شدن پرینتر نگران باشه.
خود دانید!

تا حالا هرچی شنیدیم،‌از کیفیت بالاتر لیزری نسبت به جوهر افشان بوده حالا شما با این اجماع عام مخالفت می فرمایید؟

m_2t_ab
27-09-2012, 05:47
تا حالا هرچی شنیدیم،‌از کیفیت بالاتر لیزری نسبت به جوهر افشان بوده حالا شما با این اجماع عام مخالفت می فرمایید؟

از چه طور افرادی پرسیدید که "اجماع عام" داشتند که لیزری کیفیتش بالاتره؟!!!
ممکنه بهترین مدل پرینتر لیزری رنگی از بدترین مدل پرینتر جوهرافشان بهتر باشه اما اولی دو یا سه میلیونه و دومی صد هراز تومن!
شما مدلی رو که انتخاب کردید تو مشخصات فنی اون حداکثر dpi رو بخونید و با یه پرینتر جوهرافشان هم قیمت مقایسه کنید. بدون شک جوهرافشان پیروزه.
اما خب، جوهرافشان نگهداری می خواد و شاید بشه گفت حساس تره.
اما مثلا کاغذ گلاسه نمی تونه تو پرینتر لیزری بره چون اونقدر داغ میشه که تاول می زنه. بنابراین همیشه چاپ های لیزری کدر و مات هستن.
این قصه سر دراز دارد ...