PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بين دامنه ir. و com. كداميك در صورتي كه گستره كار در ايران باشد بهتر است؟

dejavu
22-07-2006, 13:34
فرق بين دامنه ir. و com. كداميك در صورتي كه گستره كار در ايران باشد بهتر است ؟

ALt3rnA
22-07-2006, 14:04
مسلمه که .com بهتره .co هم هست

mkoleiny
22-07-2006, 14:40
از لحاط امنیتی اگه بخواین بدونید ir بهتره چون آمار نشون میده سرور های بامین ir خیلی کمتر ار com هک شده اند.

Honradez
22-07-2006, 19:13
سلام dejavu عزيز.
عضويت شما را به انجمن‌هاي بزرگ P30World تبريك مي گويم. به اميد رضايت شما از P30World Download Center and Web Forums

در جواب شما بگم كه (ابته اين نظر من هست) پسوند .ir معمولا به سايتهايي كه دولت جمهوري اسلامي ايران آنها را راه اندازي كرده و متعلق به دولت جمهوري اسلامي ايران و مربوط به آن هستند اختصاص مي يابه، مثلا مثل سايت صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران،‌ شركتهاي بزرگ دولتي مثل شركت قطارهاي مسافري رجاء و سايتهاي ديگري كه فعاليت آنها تا حدودي و يا كاملا به جمهوري اسلامي ايران مربوط مي شود.

اما اگر شما مي خواهيد ايراني بودن سايت خودتونو نشون بدين (البته باز هم ميگم انتخاب نهايي با شماست و اين نظر منه) پسوند ir بهتره. حالا خود دانيد، با وجود اينكه دامين .ir كمي گرونتره هر كدام را خواستيد انتخاب كنيد.

البته .net هم خوبه، چون سايتهايي كه .com هستند ديگه خيلي خيلي زياد هستند.

فرق اين دو فقط در سليقه صاحب سايته كه با معرفي سايتش با كدام پسوند احساس رضايت مي كنه. مثلا اگه بگه «سايت من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست» احساس رضايت (يا بهتر بگم باكلاسي :cool: ) بيشتري ميكنه يا اينكه بگه «سايت من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست» ؟

حالا خودتون تصميم بگيريد.

---
موفق باشيد :)

قربان شما، بابك.

dejavu
22-07-2006, 19:30
فرق بين دامنه ir. و com. كداميك در صورتي كه گستره كار در ايران باشد بهتر است ؟

:ohno: فکر نمیکردم به این سرعت بهم جواب بدین ممنون ;)

ولی فکر کنم سوال و اینطور طرح کنم بهتره !!

در حقیقت من اسم سایتم رو میخواهم چیزی بذارم که در ir. به طور کامل هست ولی در com. یک خط تیره به وسط آن اضافه میشود . در این حالت چکار کنم ؟؟ ممنون شما :)

Honradez
22-07-2006, 19:37
پس .ir بذار.

mkoleiny
22-07-2006, 20:11
ir بهتره. تازه resolve شدن دامنه های ir توسط dns های اینترنتی مثل sun dns سریعتره.