PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : plug & unplug شدن دائمی هارد اکسترنال WD 2TB !!

Legacy's
17-09-2012, 06:55
سلام دوستان.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو تا ویندوز هفت x64 و x86 هم روی لپتاپ داشتم که پارتیشن ویندوز x64 رو دیروز بعلت بدسکتور داشتن فرمت کردم. و فقط ویندوز x86 رو فعلاً دارم.
هاردusb2/usb3 Western Digital My Book Essential 2TB داخل ویندوز x64 هیچ مشکل کارکردی نداشت ولی داخل ویندوز x86 چه به کانکتور usb2 یا usb3 که وصل میکنم هر چند ثانیه هی plug & unplug میشه.
هم از صدای کارکرد هارد میشه این رو فهمید و هم از صدای وصل/جدا شدن داخل ویندوز.
درایورها همه رو دوباره نصب کردم و آپدیت شده هستند.
آداپتورش هم مشکلی نداره. کابل هم که سالم و درست وصله.
همه چیز رو بارها امتحان کردم.
داخل disk managment نمیاد ولی داخل device manager میاد و میره. داخل my computer هم طبعاً نمیاد.
من چندین هارد اکسترنال با کانکتورهای مختلف دارم و تابحال این مشکل رو ندیده بودم. و کمی گیج شدم که از دیشب که ویندوز x64 سیستم رو فرمت کردم این چرا اینجوری شده و ایراد به چه علت بروز کرده.
بنظرتون از فیرمویرش هست یا مشکل برد داره یا ایراد از ویندوزه؟ اصلاً دوستانی که این هارد رو دارند چنین بازیهایی ازش دیدند؟
میخوام ویندوز x64 قبلی رو هم سر فرصت ریکاوری کنم تا ببینم اشکال درایوری در ویندوز x86 دلیلشه یا کلاً هارد مشکل پیدا کرده.

Legacy's
17-09-2012, 08:09
بازش کردم و از راه باکس وصل کردم بدون مشکل پلاگ و آنپلاگ شدنهای مکرر بالا، حالا داخل ویندوز شناسایی شد البته بصورت Unallocate. حدود 1.5 گیگ اطلاعات داره.
نکته ی مهمش اینجاست که نمایندگی فنی خود وسترن قبلاً به کسانیکه هارد اکسترنال رو مثل من باز کرده و از راه ساتا وصل کردند گفته وقتی برد هارد رو جدا میکنید و از راه کانکتور ساتای خود هارد وصل میکنید همینجوری Unallocate شده دیده میشه و طبیعیه و باید با usb وصل کنید تا داده ها رو ببینید!
فکر کنم ایراد از همون برد که توی عکس میبینید باشه.
احتمالاً باید دنبال یک برد مشابه بگردم گرچه هاردهای سازگار دو سال گارانتی داره و هنوز بیش از نیم سال از گارانتی این هارد مونده البته اگه گیر ندند چرا باز شده.

بازم محض احتیاط میخوام توی ویندوز x64 باهاش کار کنم و مطمئن شم بعد میرم سراغ برنامه های حرفه ای مثل FinalData Enterprise 2.0 و testdisk و اگه هیچ روشی کار نکرد با تغییر برد و اگه اونم نشد اونوقت با EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.5.1 میفتم به جونش.

دوستان نظری دارید یا نه؟

ata.royalfalcon
17-09-2012, 09:04
سلام دوستان.

دو تا ویندوز هفت x64 و x86 هم روی لپتاپ داشتم که پارتیشن ویندوز x64 رو دیروز بعلت بدسکتور داشتن فرمت کردم. و فقط ویندوز x86 رو فعلاً دارم.
هاردusb2/usb3 Western Digital My Book Essential 2TB داخل ویندوز x64 هیچ مشکل کارکردی نداشت ولی داخل ویندوز x86 چه به کانکتور usb2 یا usb3 که وصل میکنم هر چند ثانیه هی plug & unplug میشه.
هم از صدای کارکرد هارد میشه این رو فهمید و هم از صدای وصل/جدا شدن داخل ویندوز.
درایورها همه رو دوباره نصب کردم و آپدیت شده هستند.
آداپتورش هم مشکلی نداره. کابل هم که سالم و درست وصله.
همه چیز رو بارها امتحان کردم.
داخل disk managment نمیاد ولی داخل device manager میاد و میره. داخل my computer هم طبعاً نمیاد.
من چندین هارد اکسترنال با کانکتورهای مختلف دارم و تابحال این مشکل رو ندیده بودم. و کمی گیج شدم که از دیشب که ویندوز x64 سیستم رو فرمت کردم این چرا اینجوری شده و ایراد به چه علت بروز کرده.
بنظرتون از فیرمویرش هست یا مشکل برد داره یا ایراد از ویندوزه؟ اصلاً دوستانی که این هارد رو دارند چنین بازیهایی ازش دیدند؟
میخوام ویندوز x64 قبلی رو هم سر فرصت ریکاوری کنم تا ببینم اشکال درایوری در ویندوز x86 دلیلشه یا کلاً هارد مشکل پیدا کرده.

بازش کردم و از راه باکس وصل کردم بدون مشکل پلاگ و آنپلاگ شدنهای مکرر بالا، حالا داخل ویندوز شناسایی شد البته بصورت Unallocate. حدود 1.5 گیگ اطلاعات داره.
نکته ی مهمش اینجاست که نمایندگی فنی خود وسترن قبلاً به کسانیکه هارد اکسترنال رو مثل من باز کرده و از راه ساتا وصل کردند گفته وقتی برد هارد رو جدا میکنید و از راه کانکتور ساتای خود هارد وصل میکنید همینجوری Unallocate شده دیده میشه و طبیعیه و باید با usb وصل کنید تا داده ها رو ببینید!
فکر کنم ایراد از همون برد که توی عکس میبینید باشه. مرگ بر وسترن! تازگی آشغال ساز شده!
احتمالاً باید دنبال یک برد مشابه بگردم گرچه هاردهای سازگار دو سال گارانتی داره و هنوز بیش از نیم سال از گارانتی این هارد مونده البته اگه گیر ندند چرا باز شده.

بازم محض احتیاط میخوام توی ویندوز x64 باهاش کار کنم و مطمئن شم بعد میرم سراغ برنامه های حرفه ای مثل FinalData Enterprise 2.0 و testdisk و اگه هیچ روشی کار نکرد با تغییر برد و اگه اونم نشد اونوقت با EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.5.1 میفتم به جونش.

دوستان نظری دارید یا نه؟

سلام .
من چهار عدد از همين مدل Essential رو دارم . يكي از اونها قطع و وصل ميشد كه با آپديت كردن درايور usb ويندوز مشكل كاملاً حل شد . قبل از هر كاري ابتدا بايد نوع usb3 سيستم رو مشخص كرد كه از كدام برند هست مثلاً Fresco يا AsMedia يا NEC يا حتي Intel و در نتيجه بايد همان درايور رو دانلود و نصب كرد . مثلاً در سايت زير ليستي از جديدترين درايور usb3 رو ميتوان پيدا و دانلود كرد .

بنظرم مشكل شما نرم افزاري بوده چون فرموديد كه در ويندوز x64 مشكلي نداشته . ضمناً گارانتي هاردتان هم باطل شده و بهتر بود قبل از باز كردن هارد روي يك سيستم ديگر تست ميكرديد .

Legacy's
17-09-2012, 09:51
متشکرم دوست گرامی. بله حدس بنده هم تا حدی به درایور رفت ولی چون میبینم با usb2 هم این وضعه قدری گیج شدم.
سیستم لپتاپه و کانکتورهای usb3 از راه کارت بوفالو express card/34 با چیپست NEC اضافه شده. با اینکه درایور خودش رو از روی cd نصب کرده بودم ولی بازم به کارکرد کامل و درستش توی این ویندوز x86 مشکوکم.

گارانتی فعلاً چندان مهم نیست چون یکی از نزدیکان چندین هارد 3 ترا اکسترنال wd (زمانیکه هنوز اینترنال 3 ترا در بازار نبود) مشابه رو قبلاً باز کرده تا بعنوان اینترنال برای سرورهای سازمانها و.... استفاده کنه و میتونم در صورت لزوم از برد اونها برای این هارد 2 ترا استفاده کنم.
حتی کار به pc3000 هم بکشه بازم ایشون داره. ولی همون که شما فرمودید باید باشه.

ata.royalfalcon
17-09-2012, 10:27
متشکرم دوست گرامی. بله حدس بنده هم تا حدی به درایور رفت ولی چون میبینم با usb2 هم این وضعه قدری گیج شدم.
سیستم لپتاپه و کانکتورهای usb3 از راه کارت بوفالو express card/34 با چیپست NEC اضافه شده. با اینکه درایور خودش رو از روی cd نصب کرده بودم ولی بازم به کارکرد کامل و درستش توی این ویندوز x86 مشکوکم.

گارانتی فعلاً چندان مهم نیست چون یکی از نزدیکان چندین هارد 3 ترا اکسترنال wd (زمانیکه هنوز اینترنال 3 ترا در بازار نبود) مشابه رو قبلاً باز کرده تا بعنوان اینترنال برای سرورهای سازمانها و.... استفاده کنه و میتونم در صورت لزوم از برد اونها برای این هارد 2 ترا استفاده کنم.
حتی کار به pc3000 هم بکشه بازم ایشون داره. ولی همون که شما فرمودید باید باشه.

اگر احياناً برد sata to usb در هنگام باز كردن باكس هارد آسيب نديده باشه توصيه ميكنم مجدداً نصب و روي يك سيستم ديگر تست كنيد .

Legacy's
17-09-2012, 11:25
از راهنمایی دقیقتون خیلی متشکرم. بله حق با شما بود. ایراد نه از هارد و نه از برد تبدیلش بود و کاملاً درسته.
روی سیستمی دیگه بدون مشکل کار کرد و هم در ویندوز هفت x64 سیستم قبل که همین حالا ریکاوری کردم بدون مشکل داره کار میکنه.
با اینکه هم درایور خودش رو دوباره نصب کرده بودم هم از لینکی که دادین آخرین درایور NEC برای x86 رو نصب کردم بازم هارد طی سیکلی حدوداً 5 ثانیه ای خودبخود رببوت میشد! و فقط در device manager رفتن و آمدش قابل رؤیته.
چون هارد داخل قابش نیست میشد شنید که با صدای تق ضعیفی(شاید صدای رله ی برد باشه) خاموش میشد.
خوشبختانه اون ویندوز x86 نقش پشتیبان برای شرایط خاص رو داره ولی با اینحال طبق همون لینکی که دادین لازم شد درایورهای دیگری رو هم امتحان کنم.
یک مشکل درایوری داشت ما رو به کجاها میکشوند!