PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشگل شگفت انگیز با کابل لن برای وصل به اینترنت

xgf
15-09-2012, 16:50
سلام
دوستان عزیز من در حال حاظر از مودم معمولی برای وصل به نت استفاده مکینم بنا به نیازی که داشتم مجبور شدم یه مودم وای فای تهیه کنم .مودمی هم که تهیه کردم این مدل هست
ip link WDL-RT1T1R با سرعت 150 MBPSهستنش.
مشگلی که من الان باهاش رو برو هستم این هست که وقتی کابل رو به جای لن سیستمم میزنم اون قسمت Local Area Connection که میاد اون پایین نوار که نشون دهنده وصل به سیستم هست هی میاد میره یعنی هی میره برای وصل شدن و باز مجدد ضر به در روش میخوره باز این عمل رو تکرار مکینه نه وصل میشه نه قطع میشه..

گفتم شاید از مودمم باشه مودم رو بردم به چند تا سیستم جدید وقدیمی امتحان کردم مشگلی نداشت ..
گفتم پس شاید از جای لن خود من یا تنظیماتش باشه مودم قبلی خودم که الان هم دارم ازش استفاده مکینم رو با کابل لن وصل کردم اما خیلی عالی و سریع جواب داد .

کارهای انجام شده
تعویض ویندوز هم سرویس پک دو و هم سرویس پک سه نصب کردم .
کابل لن رو برای اطمینان خاطر تعویض کردم .
اداپتور رو تعویض کردم..

فرقی نکرد انگار من قرار نیست از مودم وای فای استفاده کنم .
پیش فروشنده مودم هم رفتم میگه مودم من اشگالی نداره مشگل از خود شماست دوستان واقعا موندم چیکار کنم الان شدید به مودم وای فای احتیاج دارم پولش رو هم دادم اما .............

کسی میدونه مشگل کار از کجاست؟
ترو خدا راهنمایی کنید:41:

marzar
16-09-2012, 09:27
شما بصورت وایرلس امتحان نکردی؟

منم زیادوارد نیستم، اما مدل مادربردت رو بگو که من آپدیتش کارت شبکش رو پیدا کنم، امتحانش ضررنداره (باتوجه به اینکه بقیه راهها هم جواب نداده)

xgf
16-09-2012, 09:35
شما بصورت وایرلس امتحان نکردی؟

منم زیادوارد نیستم، اما مدل مادربردت رو بگو که من آپدیتش کارت شبکش رو پیدا کنم، امتحانش ضررنداره (باتوجه به اینکه بقیه راهها هم جواب نداده)
دوست عزیز مشگل ایننجا وایرلس و وصل شدن نیست مشگل ایسن هست که کابل لن به مودمم من با این سیستم شناسایی نمیکنه وصل میشه بعد علامت ضربه در میاد روش و هی این عکل رو تکرار مکینه بفرمایید این هم مدل مادربردم.
GIGABYTE فکر نکنم مال اپدیت باشه چون رو سیستم قدیمی قدیمی هم تست کردم جواب داد

mehdi_halla
17-09-2012, 08:59
شما دوست عزیز،مشکلت احتمال خیلی زیاد قطعی فیزیکیه،شما با یه کابل دیگه وصل کن بعد دو طرف کابل رو هم محکم تو جایی که زدیش،نگه دار ببین فرقی نمیکنه..

Sent from my LT15i using Tapatalk 2

seday baron
17-09-2012, 09:10
مشکلت 100 درصد از کابل شبکه است عوضش کن درست می شه

Legacy's
17-09-2012, 09:41
ممکنه کابل شبکه ایکه استفاده کردید straight نباشه و سهواً cross استفاده کرده باشید. کابل شبکه از نوع straight برای اتصال مودم و یا روتر و یا هاب به PC استفاده میشه و کابل شبکه از نوع کراس برای اتصال PC به PC.
جای تأسفه که بارها من برای کابل straight به فروشگاههای تخصصی شبکه مراجعه کردم و وقتی پلمب پک کابل رو باز کردم و دقیق چک کردم دیدم کابل کراسه! خود فروشنده باورش نمیشد تا اینکه به خودش نشون دادم! یکی دیگه رو باز کردیم همین وضع! یکی دیگه بازم همین وضع!!
جالبه نادون میگفت هر کی دنبال straight بوده همین رو برده و برنگردونده! گفتم بله خب بیچاره به خرید از شماها اعتماد داشته و خیال میکنه کابل که نو و درسته پس لابد مشکل از مودم یا ویندوز یا کانکتور rj45 و.... هست و میره ساعتها و روزها به اونها ور میره و آخرشم هیچی میزنه همه رو داغون میکنه!.... :18:
موقع خرید کابل خیلی دقت کنید و حتماً چک کنید. حالا شما دو سر کابل رو در وضعیت یکسان جلوی چشم خودتون بگیرید ببینید ترتیب بندی سیمهای داخل هر دو سر کابل دقیقاً مثل هم هست(straight) یا ترتیب سیمها مثل عکس زیر به اصطلاح لنگه به لنگه (کراس) هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xgf
17-09-2012, 16:40
با تشکر از دوستان گرامی کابل شبکه جدید خریدم با اون مشگلم حل شد..

ولی جای تاسف داره که چرا کارت شبکه خودم با این مودم مشگل داشت

بگذریم ممنون از دوستان