PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lıllıı نظر سنجی هشتمین مسابقه ی عکاسی [موضوع : پرتره]

F l o w e r
15-09-2012, 15:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام و درود

مقدمه:
در ابتدا از طرف تیم مدیریت انجمن عکاسی تشکر می کنم از همه دوستانی که زحمت کشیدند و عکس هاشون رو برای شرکت در مسابقه ارسال کردند. به خاطر تغییر در روند مسابقه یه موضوع تکراری با فاصله زمانی کم رو انتخاب کردیم تا شرکت کننده ها تا حدی با اون آشنا باشند و به جرات میشه گفت سطح عکس هاي ارسالي نسبت به مسابقه ی قبلی خیلی بالاتر هست و این اتفاق خیلی خوبیه .

و آغاز هشتمین مسابقه عکاسی با موضوع پرتره ..

از مجموع 43 عکس ارسال شده 28 عکس مورد تایید تیم داوری قرار گرفت .. عکس ها از امروز به مدت یک هفته ( در صورت نیاز قابل تمدید ) به نمایش عمومی در می آیند. توی این مدت نظرسنجی عمومی همراه با نقد های کاربران محتـرم رو خواهیم داشت .

در پایان دو نتیجه اعلام خواهد شد :

سه عکس به عنوان " پر طرفـدارتریـن ها " بر اساس رای های کاربران
و همچنین"عکس های برتر" و "برترین عکس" بر پايه ي اصول عكاسي و نظرات تيم داوري

به علاوه همزمان با اتمام مسابقه مجموعه نظرات و پيشنهادات تیم داوری برای بهتر شدن عکس ها در تاپیک قرار خواهد گرفت.

✘ برای رای دادن بايد تيک پایین سمت راست عکس مورد نظر رو انتخاب کنيد.
✘ هر کاربر امکان رای دادن به یک یا چند عکس را دارا می باشد و رای ها نيز برای همه قابل مشاهده است.
✘ در طول مدت زمان راي گيري مسابقه از تبليغ عكس خود خودداري كنيد(نباید گفته شود کدام عکس متعلق به شماست)
✘ نقد ها برای بهبود و ارتقا سطح علاقه مندان به هنر عکاسی هست ؛ بنابراين نقد های تخریبی و توهین آمیز بنا به تشخیص تيم مدیریت حذف خواهند شد.
✘ جهت اطلاع از تاریخ و تغییرات احتمالی در روند مسابقه به اعــلان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مربوط به مسابقات عکاسی در بالای انجمن رجوع کنید.

براي راحتي كاربران علاوه بر سايز كوچك عكس ها در نظرسنجي ، عكس ها با سايز اصلي در پست دوم قرار گرفتند و در یک قالب فایل زیپ ضمیمه شدند.

شروع / پایان نظرسنجی عمومی : 25 شهریور تا 4 مهر ماه

ارائه ی نظرات / پیشنهادات تیم داوری : 5 مهر ماه

F l o w e r
15-09-2012, 16:15
دقت کنید شماره هر عکس بالای همون عکسه

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

عکس شماره 4

عکس شماره 5

عکس شماره 6

عکس شماره 7

عکس شماره 8

عکس شماره 9

عکس شماره 10

عکس شماره 11

عکس شماره 12

عکس شماره 13

عکس شماره 14

عکس شماره 15

عکس شماره 16

عکس شماره 17

عکس شماره 18

عکس شماره 19

عکس شماره 20

عکس شماره 21

عکس شماره 22

عکس شماره 23

عکس شماره 24

عکس شماره 25

عکس شماره 26

عکس شماره 27

عکس شماره 28

a.g g.a
15-09-2012, 18:27
سلام

سطح عکسا از اون چیزی که فکر می کردم باشه بالاتره,به عکاسا تبریک میگم

دست اندرکاران خسته نباشید

Reza31001
15-09-2012, 19:04
تشکر میکنم از مدیران (کلا وجود همچین مسابقاتی خیلی خوبه :20:)

و تبریک میگم به شرکت کنندگان گرامی

من سررشته ای در عکاسی ندارم ولی واقعا تعدادی از این عکسها معنا و مفهوم زیادی پشت سر خودشون دارند

majid322
15-09-2012, 19:47
عکسها همگی عالی بودن و به همه تبریک میگم...خودمم میخواستم شرکت کنم اتفاقا یه عکسی رو هم اماده کرده بودم ولی از مسابقه غافل شدم امروز که نگاه کردم دیدم زمان مسابقه به پایان رسیده...

saeediranzad
16-09-2012, 07:07
شگفت زده و غافلگیر شدم. (Surprise!)
عکسها خیلی خوبند. چون من خودم شرکت نکردم، پس اشکالی نداره یه توضیحی در مورد انتخابم بدهم.
عکسهای 1، 3، 4، 6، 17، 19، 24، 26، اگر کارد بازتر میبود، بهتر بودند.
عکس 27 عکس خوبی است که کادرش باید بسته تر میبود.
عکس 28 خوب است؛ ای کاش رنگی بود.
به عکاس 8 و 14 تبریک میگم. به اینها میگن پرتره.
عکس25 اگر نور و زاویه بهتری داشت، بهتر بود.
عکس21 هم یا باید نور را بهتر تنظیم میکرد یا رنگی میگرفت.
با احترام به عکس8 و 18، من عکس 11 را نه به خاطر زیبایی سوژه، بلکه بخاطر هنر عکاس انتخاب میکنم. (به هرسه رأی میدهم)

majid322
16-09-2012, 09:33
اگه امکانش هست از طرف من یک رای به شماره ی 17 اضافه کنید....

Mehran
16-09-2012, 12:01
اگه امکانش هست از طرف من یک رای به شماره ی 17 اضافه کنید....

سلام مجید جان

رای شما به عکس شماره ی 7 حذف بشه؟ رای شما عکس های 7 و 17 هست یا فقط عکس 17؟

رای ها باید "بصورت دستی" کم و زیاد بشن، من یه جا یادداشت میکنم، بعد از بسته شدن نظرسنجی این تغییرات رو اعمال میکنیم. :)

با تشکر مهران...

mehr film
16-09-2012, 12:25
مرسی از همه دوستان و خسته نباشید به برگزار کنندگان ناظران و داوران محترم :دی

هرچند پرتره هم موضوع وسیعی هست و عکس هایی که دوستان ارسال کردن هم پرتره استودیو هست هم غیر استودیویی . اما بازم نتیاج میتونه جذاب باشه .

majid322
16-09-2012, 12:51
سلام مجید جان

رای شما به عکس شماره ی 7 حذف بشه؟ رای شما عکس های 7 و 17 هست یا فقط عکس 17؟

رای ها باید "بصورت دستی" کم و زیاد بشن، من یه جا یادداشت میکنم، بعد از بسته شدن نظرسنجی این تغییرات رو اعمال میکنیم. :)

با تشکر مهران...

سلام..
7 و 17 رای من هست..

ممنون مهران جان..

Layken
16-09-2012, 16:50
سلام
خسته نباشید دوستان واقعا عکس ها زیبا هستن و جای تشکر دارن.

فقط مهران جان به نظرم بهتر باشه که در صفحه اول انجمن تو قسمت هشتمین مسابقه عکاسی ادرس مستقیم این قسمت نظر سنجی هم بین مطالبتون اضافه کنید بهتر باشه
دسترسی سریع تر میشه.
بازم مرسی و تشکر :40:

alone_boy
16-09-2012, 23:12
تشکر از عکاسان عزیز
نمیدونم چرا ولی بیشتر با عکس شماره 5 و شماره 21 ارتباط برقرار کردم.دست عکاسهاشون درد نکنه.خیلی قشنگ شدن:11:

Layken
18-09-2012, 13:13
سلام
دوستان مثل دفعه قبل من منتظرم تا دوستانی که در عکس و نقد عکس دستی دارن بیان و نکته نظراتشون رو بیان کنن
دفعه قبل که سازه و بنا بود و من تک تک مطالب رو خوندم واقعا استفاده کردم ولی این دفعه سوت و کوره در حالی که عکس ها (به نظر من ) جای بحث زیادتری نسبت به موضوع قبلی دارن...

الان عکس شماره 19 واقعا زیباست من یک سوال دارم اون دود چطور اون قدر دقیق نشون داده شده..؟
به دوربین مربوطه یا به عکاسش..؟ یا هر دو

Ahmad
18-09-2012, 14:36
سلام

با هنر عکاسی آشنایی چندانی ندارم
اما الان که صحبت بر سر پرتره است و همیشه پرتره چه بصورت عکس یا نقاشی مورد علاقه‌‌ام بوده ، سه نکته رو که به نظرم میرسه رو می‌نویسم

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تونه یه پرتره رو معروف و ماندگار کنه اینه که پرتره از چهره‌ی انسانی گرفته یا کشیده بشه که چهره‌ی شناخته‌شده‌ای برای همه است

مثلا تو پرتره‌هایی که بچه‌ها زحمت کشیدن و ممنون از همشون و تو این تاپیک می‌بینیم چهره‌ی شناخته‌شده‌ای رو نمی‌بینم.

شخصی که همه‌ی مردم با اون آشنایی کامل دارن؛ از منش و رفتارش اطلاع دارن و می‌دونن چه خصوصیاتی داره و در زندگی چه کرده.

اینجاست که هنر عکاس مشخص میشه که بتونه پرتره‌ای از اون شخص رو نشون بده که گویای هر آن چیزی است که شخصیت اون انسان رو می‌سازه.

نکته‌ی بعدی سیاه و سفید بودن پرتره است که نمی‌دونم چرا شاید به‌خاطر قدمتی که به اون میده یا اینکه می‌تونه تنها سپیدی و سیاهی رو از اون برداشت کرد و ... اما برای من همیشه تاثیر‌گذارتر از عکسی رنگی بوده.

و آخر هم اینکه وقتی پرتره‌ای عمومی گرفته میشه یعتی شخصی خاص و بنام مد نظر نیست مطمئنن پرتره‌ای می‌تونه تأثیرگذارتر باشه که بتونه مفهومی خاص رو منتقل کنه.
به عنوان مثال نشان دادن رنج و درد در چهره‌ی انسانی که با دیدن عکس و نمود‌هایی که در اطراف چهره مشخصه (مثلا بنایی ویران شده یا ... که با دیدنش میتوان فهمید که اون تصویر مربوط به زلزله‌ی شهر خاصی است) بتوان به عامل اون درد پی برد.
یا چهره‌ی انسانی بشدت گرسنه که بازتابی از نور یک رستوران در چهره‌ی اون فرد افتاده
و یا شادی آزادی در چهره‌ی یک انسان. (همانند چهره‌ی ژان وال‌ژان هنگامی که پس از خودکشی ژاور میتوان آزادی رو تو چهره‌اش (با بازی لیام نیسن ) دید.)

mehr film
18-09-2012, 22:39
سلام

با هنر عکاسی آشنایی چندانی ندارم
اما الان که صحبت بر سر پرتره است و همیشه پرتره چه بصورت عکس یا نقاشی مورد علاقه‌‌ام بوده ، سه نکته رو که به نظرم میرسه رو می‌نویسم

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تونه یه پرتره رو معروف و ماندگار کنه اینه که پرتره از چهره‌ی انسانی گرفته یا کشیده بشه که چهره‌ی شناخته‌شده‌ای برای همه است

مثلا تو پرتره‌هایی که بچه‌ها زحمت کشیدن و ممنون از همشون و تو این تاپیک می‌بینیم چهره‌ی شناخته‌شده‌ای رو نمی‌بینم.

شخصی که همه‌ی مردم با اون آشنایی کامل دارن؛ از منش و رفتارش اطلاع دارن و می‌دونن چه خصوصیاتی داره و در زندگی چه کرده.

اینجاست که هنر عکاس مشخص میشه که بتونه پرتره‌ای از اون شخص رو نشون بده که گویای هر آن چیزی است که شخصیت اون انسان رو می‌سازه.

نکته‌ی بعدی سیاه و سفید بودن پرتره است که نمی‌دونم چرا شاید به‌خاطر قدمتی که به اون میده یا اینکه می‌تونه تنها سپیدی و سیاهی رو از اون برداشت کرد و ... اما برای من همیشه تاثیر‌گذارتر از عکسی رنگی بوده.

و آخر هم اینکه وقتی پرتره‌ای عمومی گرفته میشه یعتی شخصی خاص و بنام مد نظر نیست مطمئنن پرتره‌ای می‌تونه تأثیرگذارتر باشه که بتونه مفهومی خاص رو منتقل کنه.
به عنوان مثال نشان دادن رنج و درد در چهره‌ی انسانی که با دیدن عکس و نمود‌هایی که در اطراف چهره مشخصه (مثلا بنایی ویران شده یا ... که با دیدنش میتوان فهمید که اون تصویر مربوط به زلزله‌ی شهر خاصی است) بتوان به عامل اون درد پی برد.
یا چهره‌ی انسانی بشدت گرسنه که بازتابی از نور یک رستوران در چهره‌ی اون فرد افتاده
و یا شادی آزادی در چهره‌ی یک انسان. (همانند چهره‌ی ژان وال‌ژان هنگامی که پس از خودکشی ژاور میتوان آزادی رو تو چهره‌اش (با بازی لیام نیسن ) دید.)

البته من با صحبت شما مخالفم . عاملی که باعث ماندگاری یک پرتره میشه معروفیت شخص سوژه نیست ...

هر چند من اگر پرتره استاد شجریان رو ببینم لذت میبرم . اما خوب شجریان هست دیگه ! هزار بار دیدم در جاهای مختلف .. یا مثلا پرتره های بازیگران معروف و ....

اما اگر تونستم شخص نا آشناییی رو طوری به تصویر بکشم اون عکس نماد احساسات درونی سوژه باشه و معرفیش کنه اون موقع هنر کردم .

masoudtr
19-09-2012, 09:49
عکس ها خوبن ولی تعداد رای ها کمه.بهتره هر کسی عکس داده از دوستانش در پیام خصوصی هم بخواد که بیاد و در رای گیری شرکت کنه.اینجا چند ده هزار تا عضو داره فقط 27 نفر رای دادن

ELSIN
19-09-2012, 11:52
اما اگر تونستم شخص نا آشناییی رو طوری به تصویر بکشم اون عکس نماد احساسات درونی سوژه باشه و معرفیش کنه اون موقع هنر کردم .

بشدت موافقم :12:
نمونش اواتار من

56551

یا این یکی

56552

عکس ها خوبن ولی تعداد رای ها کمه.بهتره هر کسی عکس داده از دوستانش در پیام خصوصی هم بخواد که بیاد و در رای گیری شرکت کنه.اینجا چند ده هزار تا عضو داره فقط 27 نفر رای دادن

بابا 27 تا که نیست 60 تاست ،نه جون من کجا رو دیدی :دی

Ahmad
19-09-2012, 13:46
البته من با صحبت شما مخالفم . عاملی که باعث ماندگاری یک پرتره میشه معروفیت شخص سوژه نیست ...

هر چند من اگر پرتره استاد شجریان رو ببینم لذت میبرم . اما خوب شجریان هست دیگه ! هزار بار دیدم در جاهای مختلف .. یا مثلا پرتره های بازیگران معروف و ....

اما من با صحبت شما مخالف نیستم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والبته گفتم یکی از مهم‌ترین عوامل. نه اینکه تنها عامل این باشه. + اینکه عکاس بتونه با پرتره شخصیت اون فرد رو به نمایش بذاره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درست میگین. اما بهتره از دو جهت متفاوت به این موضع نگاه کرد.

این دو در دو جهت مخالف حرکت می‌کنند اما به یک نقطه‌ی مشترک میرسن.

اون‌چه که شما میگین یه سختی داره و اون‌چه من گفتم یه سختی دیگه.

نشون دادن حس درونی و خصلت یک انسان ناشناس که کسی با اون صفت آشنا نیست و معرفی اون به مردم با استفاده از پرتره

و نشان دادن حس و یا صفت شخصی معروف که مردم با اون صفت خوب یا بد شخص که معرف اون شده کاملا آشنا هستند و هنر عکاس اینجا اینه که این حس یا صفت رو نشون بده

یعنی در حال اول حس یا صفت اخلاقی رو عکاس معرفی میکنه و به پرتره میرسه و در حالت دوم حس و صفتی مشخصی رو عکاس می‌بایست از دل پرتره بیرون بکشه.

گرچه اولی به نظرم بیشتر حس رو می‌رسونه و دومی بیشتر صفت اخلاقی رو.

به نظر شما کدوم یک سخت‌تره ؟

mehr film
19-09-2012, 14:10
بشدت موافقم :12:
نمونش اواتار من

یا این یکی

بابا 27 تا که نیست 60 تاست ،نه جون من کجا رو دیدی :دی

آره احسان جان . یا این کار استیو مک کوری به اسم دختر افغان که بسیار هم معروف هست

اما من با صحبت شما مخالف نیستم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والبته گفتم یکی از مهم‌ترین عوامل. نه اینکه تنها عامل این باشه. + اینکه عکاس بتونه با پرتره شخصیت اون فرد رو به نمایش بذاره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درست میگین. اما بهتره از دو جهت متفاوت به این موضع نگاه کرد.

این دو در دو جهت مخالف حرکت می‌کنند اما به یک نقطه‌ی مشترک میرسن.

اون‌چه که شما میگین یه سختی داره و اون‌چه من گفتم یه سختی دیگه.

نشون دادن حس درونی و خصلت یک انسان ناشناس که کسی با اون صفت آشنا نیست و معرفی اون به مردم با استفاده از پرتره

و نشان دادن حس و یا صفت شخصی معروف که مردم با اون صفت خوب یا بد شخص که معرف اون شده کاملا آشنا هستند و هنر عکاس اینجا اینه که این حس یا صفت رو نشون بده

یعنی در حال اول حس یا صفت اخلاقی رو عکاس معرفی میکنه و به پرتره میرسه و در حالت دوم حس و صفتی مشخصی رو عکاس می‌بایست از دل پرتره بیرون بکشه.

گرچه اولی به نظرم بیشتر حس رو می‌رسونه و دومی بیشتر صفت اخلاقی رو.

به نظر شما کدوم یک سخت‌تره ؟

درسته ... من نمیتونم بگم کدوم سختتره یا آسون تر .. ولی به شخصه با مورد اول بیشتر ارتباط برقرار میکنم . تا اینکه برم جلوی یک آدم معروف وایسم و سعی کنم چیزی رو ثبت کنم که مردم از اون قبلا دیدن و میدونن ...

a.g g.a
20-09-2012, 20:38
عجب رقابق تنگاتنگی 31,30,29 !! مسابقه تموم شد آخر هیشکی عکسا رو نقد نکرد,اگه وقت داشتم یه نقد در حد خودم می نوشتم

Aless
20-09-2012, 22:20
بنده عکس ها را بر اساس یک سری پارامتر بررسی کردم
توی لینک زیر ببینید
منتظر بحث عزیزان هستم

senaps
21-09-2012, 14:23
به نظر من که واقعا سخت بود رای دادن... من یه سری که بیشتر چشم رو گرفته بودن رو رای دادم ...

واقعا به همه تبریک میگم.... خیلی عکس ها جالب بودن...

ELSIN
22-09-2012, 00:32
دوستان مهلت نظرسنجی تا 4 مهر تمدید شد

پایان نظرسنجی عمومی : سه شنبه 4 مهر

ارائه ی نظرات / پیشنهادات تیم داوری برای بهتر شدن عکس ها : چهارشنبه 5 مهر

اعلام "پرطرفدار ترین ها" و "بهترین های" مسابقه : چهارشنبه 5 مهر

موفق باشید

hamed malekpour
22-09-2012, 08:19
من که از هیچ کدوم از عکس ها خوشمنیامد وبه همین خاطر رای نمی دهم.

hamid_diablo
22-09-2012, 09:52
سلام
خوب از عکسها لذت بردم اما انتظارم خیلی بیشتر از اینا بود.!
یه پیشنهاد هم دارم.اگه ممکنه از مسابقات بعدی پرتره های سیاه و سفید و رنگی رو تو نظرسنجی های جداگانه تو مسابقه شرکت بدید شاید بهتر باشه در ضمن پرتره های خانمهای بی حجاب فکر کنم به خاطر جذابیتهای فطری شاید نظر دوستان رو جلب کنه و بهتره تدابیر خاصی برای بهتر شدن نظرسنجی اندیشیده بشه اینطوری فکر کنم کیفیت نظرسنجی بالا میره و همچنین به عدالت نزدیکتره

amin khan
22-09-2012, 10:40
خدایی سطح عکسا از عکسهایی که من گرفته بودم بالاتر بود...
دم همه دوستان گرم...
به عکسهای 1 و 19 و 28 رای دادم
به نظرم عکس 19 بسیار بسیار قشنگه ، تبریک ویژه به عکاسش...

Hectorist
22-09-2012, 11:04
توی لینک زیر ببینید
منتظر بحث عزیزان هستم

آقا این قانون یک سوم چیه انقدر جدی میگیرینش؟
تو عکس 17 شما به خاطر رعایت نکردن یک سوم، یه امتیاز کمتر دادی به عکس. کی گفته که این "قانون" هست؟ یه پیشنهادِ برای اینکه از لحاظ بصری هماهنگی ایجاد کنه با مخاطب. اصولا تو عکاسی مدرن کمتر کسی اهمیت میده به این مسائل. و باز در یک سری عکاسی ها شما نمیتونی این یک سوم رو رعایت کنی، حتی اگه بخوای! مثل پرتره های کلوز یا اکستریم کلوز.

هدف از استفاده ی یک سوم اینه که ترکیب متناسب و چشم نواز ایجاد بشه، حالا اگر این تناسب ایجاد بشه و قانون یک سومی وجود نداشته باشه، هیچ ایرادی بر عکس گرفته نیست از این باب.
یه سری آیتم هایی دارید مثل "نگرفتن پرتره از فاصله ی نزدیک"! کجا نوشته که گرفتن پرتره از فاصله ی نزدیک ایراد داره؟ اصلا شاید یکی بخواد به عکسش دیستورت بده. عکس شماره ی 1 ، 15 و 26 به نظرم از نزدیک گرفته شدن حتی و شما برای همه این امتیاز رو دادید که از نزدیک نگرفتن.
یا آیتم "تمرکز بیننده بر روی سوژه" که باز هم برای همه امتیاز دادید. اصولا عکاسی پرتره "سوژه" مهم ترین و حتی تنها عنصر داخل عکس هست. عکس شماره ی 6 به طور مثال شما چه طوری میخوای رو سوژه تمرکز نکنی؟ تنها چیزی که تو عکسه صورت پرتره هست! و یا آیتم " زمینه ی مناسب با موضوع" که این هم در پرتره زیاد کاربردی نیست. عکس شماره ی 1، 20 و 23 بی ربط هستن و شما باز هم به همه امتیاز دادید. و اینکه لطفا تفاوت "پس زمینه ی مزاحم" با این آیتمی که دربارش صحبت کردم رو بگید بی زحمت. در "پس زمینه ی مزاحم" عکس 17 رو و بسیاری از عکسهای دیگه رو بهشون امتیاز دادید( که در اینجا منفی حساب میشه). عکس 17 اصولا پس زمینه ای وجود نداره در کادر که ما بخوایم ببینیمش. به عکس شماره ی 18 هم این امتیاز رو دادید! این عکس استودیویی هست و مزاحم بودن پس زمینه اصلا معنی نداره. تنها تفاوت بافت و رنگ میتونه عامل بهتر شدن یا بدتر شدنش باشه.
عکس شماره ی 1 و شماره ی 16 از لحاظ کادر بندی ایراد دارن ، به مراتب بیشتر از عکس شماره ی 28 که شما به اون دو تا امتیاز دادید و به 28 ندادید.
"نور مناسب ( عدم تابش نور شدید خورشید) "! به نظرم کاملا اشتباه هست امتیاز دادن به عکسها در این مسابقه با توجه به این آیتم. عکس 7 ، 8، 11 ، 14 ، 18 استودیویی هستن و خواه نا خواه عدم تابش نور شدید خورشید رو ندارن!

دلیل اینکه از روی نقد شما نقد کردم عکسها رو این بود که گزینه های امتیاز دادن به عکسها رو جدا کرده بودید و کارم راحت تر شده بود D: این که درباره نظرات شما هم نظر دادم دلیلش این بود که بالاخره منتقد نمیتونه بیاد حرفش رو بزنه و بدون دلیل بره پی کارش که! خوبی نقد به همینه

به طور کلی عکسها اصلا در یک level نبودن و حضور عکسهای استودیویی فکر نمیکنم کار درستی باشه در میون عکسهایی که در فضای باز گرفته شدن و تجهیزات عکاسی وجود نداشته. نه به این عنوان که عکسهای استودیویی بهتر از عکسهای فضای باز هستن، به این دلیل که در امتیاز دادن ها خیلی تفاوت داره المان هاشون با هم.

من به عکس شماره ی 17 و عکس 19 رای دادم. با توجه به کیفیت عکسهای حاضر در مسابقه، به عکس 19 رای دادم، چون خارج از این بحث مشکلات زیادی از جمله ادیت و تراکم پیکسلی بسیار ضعیف درش دیده میشه. عکس 17 کمی کادرش ایراد داره اما در کل بسیار عکس خوبی هست.

ELSIN
22-09-2012, 11:06

:18::18::18:
دیگه خیلی خیلی خیلی سخت گیری

سلام
خوب از عکسها لذت بردم اما انتظارم خیلی بیشتر از اینا بود.!
یه پیشنهاد هم دارم.اگه ممکنه از مسابقات بعدی پرتره های سیاه و سفید و رنگی رو تو نظرسنجی های جداگانه تو مسابقه شرکت بدید شاید بهتر باشه در ضمن پرتره های خانمهای بی حجاب فکر کنم به خاطر جذابیتهای فطری شاید نظر دوستان رو جلب کنه و بهتره تدابیر خاصی برای بهتر شدن نظرسنجی اندیشیده بشه اینطوری فکر کنم کیفیت نظرسنجی بالا میره و همچنین به عدالت نزدیکتره

سلام عزیز

شما باید با مسابقه قبلی مقایسه کنید ، اگه این کارو بکنیم باید بگیم پیشرفت کاملا چشمگیری شده ، درسته ؟

احتمالا به این زودی ها پرتره دیگه نداشته باشیم

در مورد "خانمهای بی حجاب" قبول دارم اما میبینیم توی این مسابقه جزو 4 عکس برتر نشدند با این که عکس شماره 11 بسیار بسیار زیباست و این نشونه خوبی هست

موفق باشید

mehr film
22-09-2012, 12:26

ایول آقا :دی

یه لینک از فتوگالری با نمونه کارتون میشه بزارید که استفاده کنیم ؟

ELSIN
22-09-2012, 12:57
Hectorist عزیز چرا این قدر تند حرف میزنید ، کسی این جا با شما دعوا نداره

محمد عزیز ( Aless ) هم بر اساس اموزشی که داده شده این امتیاز ها رو داده

آموزش عکاسی پرتره [اختصاصی P30World] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اصلا شاید یکی بخواد به عکسش دیستورت بده

با این حرف تا حد زیادی مخالفم ، مثل اینه که بگید عکاس دوس داره عکسش نویزی باشه ، بله بعضی ها هستند با استفاده از همین نویز یا دیستورت عکس های جدید و جالبی میگیرند اما باید بلد باشید اگر نه نتیجه دلچسب نیست ، که بیشتر موارد هم دلچسب نیست

به این عکس دقت کنید

56724

a.g g.a
22-09-2012, 13:39
توی لینک زیر ببینید
منتظر بحث عزیزان هستم

خیلی ممنون برای نظرتون

فقط قانون یک سوم،بهتر بود جزء کادربندی حساب میشد و گزینه جدا نبود

چون رعایت قانون یک سوم گاهی اوقات می تونه به کادربندی کمک کنه،و رعایتش الزامی نیست.

گاهی اوقات میشه با شکستن این قوانین به نتیجه های بهتری رسید

PersiAndroid
22-09-2012, 14:00
دوستان سلام منم شب آخر عکسا رو خواستم بفرستم که گویا دیر شده بود
حداقل میتونم از نظراتتون استفاده کنم. یه چندتایی از کارام - پرتره و چهره ...

56732567335673456729567305673156728

Hectorist
22-09-2012, 14:00
Hectorist عزیز چرا این قدر تند حرف میزنید ، کسی این جا با شما دعوا نداره

محمد عزیز ( Aless ) هم بر اساس اموزشی که داده شده این امتیاز ها رو داده

آموزش عکاسی پرتره [اختصاصی P30World] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با این حرف تا حد زیادی مخالفم ، مثل اینه که بگید عکاس دوس داره عکسش نویزی باشه ، بله بعضی ها هستند با استفاده از همین نویز یا دیستورت عکس های جدید و جالبی میگیرند اما باید بلد باشید اگر نه نتیجه دلچسب نیست ، که بیشتر موارد هم دلچسب نیست

به این عکس دقت کنید

56724

تند حرف نمیزنم که D: نقد کردم نقد ایشون رو و منتظرم که نظرشون رو بگن که چرا این امتیاز ها رو دادن. و خب این که بر اساس آموزش های داده شده کسی حرفی رو بزنه به نظرم دلیل محکمی نیست. روبات که نیستن آدما، هر کس یه نظری داره دیگه. هر چی که آموزش میبینه رو که بر اساس اون تصمیم نمیگیره بدون فکر کردن.

اصلا مثال درستی نزدید برای عکس دیستورت به نسبت عکس نویز دار. با این حال، خیلی از عکاسها عکسهاشون رو نویز دار میکنن. به طور مثال کمک میکنه این کار به قدیمی تر شدن فضای عکس. مخصوصا در عکاسی landscape و طبیعت

در ادامه خودتون هم موافقت کردید که بعضی ها عکس های جالبی میگیرند. بحث من این نیست که چه کسی بلد هست و چه کسی نیست. بحث این هست که معیار درستی نیست برای امتیاز دادن به عکس.

Fox
22-09-2012, 15:34
گمان میکردم در عکاسی پرتره باید جزئیات صورت واضح باشد٬ اما در بسیاری از تصاویر٬ صورتها رتوش فراوانی شده اند! اگر جزئیات حذف شوند٬ از پرتره چه میماند؟! از نظر من جزئیات در عکس ۱۹ واقعا زیبا و کامل ثبت شده اند.

Aless
22-09-2012, 15:40
سلام بر شما جناب Hectorist

آقا این قانون یک سوم چیه انقدر جدی میگیرینش؟ ...

سوال و جواب شما:

آقا این قانون یک سوم چیه انقدر جدی میگیرینش؟

والا کسی جدی نگرفته! توی 15 تا پارامتر 1 پارامتر را هم اختصاص دادیم به قانون یک سوم.خیلی زیاده؟!

تو عکس 17 شما به خاطر رعایت نکردن یک سوم، یه امتیاز کمتر دادی به عکس. کی گفته که این "قانون" هست؟

توی تمام اموزش های عکاسی اولین چیزی که اموزش داده میشه قانون یک سوم هستش.یکی از Base های عکاسی هستش

یه پیشنهادِ برای اینکه از لحاظ بصری هماهنگی ایجاد کنه با مخاطب.

پس قانون یک سوم باعث ایجاد هماهنگی بصری در مخاطب میکنه . درسته؟ این کم چیزیه؟!

اصولا تو عکاسی مدرن کمتر کسی اهمیت میده به این مسائل.

1.سند واسه حرفتون ارائه بدید
2.کدام یک از عکس های مسابقه مدرن هستند؟
3.من هنوز هم به این مسائل اهمیت میدم

و باز در یک سری عکاسی ها شما نمیتونی این یک سوم رو رعایت کنی، حتی اگه بخوای! مثل پرتره های کلوز یا اکستریم کلوز.

کدوم یکی از این عکس ها کلوز یا اکسترم کلوز صرف هستند؟!

هدف از استفاده ی یک سوم اینه که ترکیب متناسب و چشم نواز ایجاد بشه، حالا اگر این تناسب ایجاد بشه و قانون یک سومی وجود نداشته باشه، هیچ ایرادی بر عکس گرفته نیست از این باب.

درسته.کسی هم ایرادی نگرفته.فقط توی فایل من نوشتم که این عکس ها قانون یک سوم در انها رعایت نشده است...

یه سری آیتم هایی دارید مثل "نگرفتن پرتره از فاصله ی نزدیک"! کجا نوشته که گرفتن پرتره از فاصله ی نزدیک ایراد داره؟ اصلا شاید یکی بخواد به عکسش دیستورت بده. عکس شماره ی 1 ، 15 و 26 به نظرم از نزدیک گرفته شدن حتی و شما برای همه این امتیاز رو دادید که از نزدیک نگرفتن.

دیستوریشن دادن با عکاسی از نزدیک فرق میکنه
عکس شماره یک به دلیل نزدیکی دوربین با سوژه تناسب دماغ با چهره از بین رفته.درسته که شاید افراد از این سبک خوششون امده ولی به دید من جالب نیست.
عکس شماره 15 که اصلا از نزدیک نیست.بالا تنه توی عکسه.کجاش از نزدیکه!؟
عکس شماره 26 هم به نظرم کراپ شده و یا دیستوریشن اون اصلاح شده و تا کسی فوکال لنتش را متوجه نشه نمیدونه که از نزدیک گرفته شده یا نه.(1.2متر نزدیک نیست)

یا آیتم "تمرکز بیننده بر روی سوژه" که باز هم برای همه امتیاز دادید. اصولا عکاسی پرتره "سوژه" مهم ترین و حتی تنها عنصر داخل عکس هست. عکس شماره ی 6 به طور مثال شما چه طوری میخوای رو سوژه تمرکز نکنی؟ تنها چیزی که تو عکسه صورت پرتره هست!

با این کار قصد داشتم نشون بدم که اکثر دوستان به این نکته توجه کردند و لایق توجه و پاداش هستند.
حالا شما مشکلت با این پارامتر چیه؟ بودنش خیلی بهتر از نبودنشه

یا آیتم " زمینه ی مناسب با موضوع" که این هم در پرتره زیاد کاربردی نیست. عکس شماره ی 1، 20 و 23 بی ربط هستن و شما باز هم به همه امتیاز دادید.

خیلی کاربردیه! شاید نمونه هایی داشته باشم برات میفرستم که متوجه بشی
عکس 1 و 23 اصلا زمینه مشخصی ندارن که بخوایم بگیم ربط دارن یا نه.اگه امتیاز نمیدادم بازم شما میگفتی چرا امتیاز ندادی!
اتفاقا در عکس 20 به نظرم استفاده خیلی خوبی از پس زمینه شده

و اینکه لطفا تفاوت "پس زمینه ی مزاحم" با این آیتمی که دربارش صحبت کردم رو بگید بی زحمت.

به نظرم خیلی واضحه.نیازی به توضیح واضحات نیست ولی
توی عکس 16 چشم شما درگیر بوته های کنار چهره نمیشه؟
توی عکس 13 اون سطل سفید و مشکی کنار چهره به عکس کمک کرده؟
توی عکس 4 این میله سمت چپ در جلو زمینه به عکس کمک کرده؟
توی عکس شماره یک اون قسمت زیر گوش سوژه به عکس کمک کرده؟!

در "پس زمینه ی مزاحم" عکس 17 رو و بسیاری از عکسهای دیگه رو بهشون امتیاز دادید( که در اینجا منفی حساب میشه). عکس 17 اصولا پس زمینه ای وجود نداره در کادر که ما بخوایم ببینیمش. به عکس شماره ی 18 هم این امتیاز رو دادید! این عکس استودیویی هست و مزاحم بودن پس زمینه اصلا معنی نداره. تنها تفاوت بافت و رنگ میتونه عامل بهتر شدن یا بدتر شدنش باشه.

توی عکس 17 وقتی چیزی وجود نداره چطوری میتونه مزاحمت ایجاد کنه که امتیاز ندم؟!
کی گفته توی استدیو پس زمینه اهمیت نداره؟!! استفاده بهینه از نور و استدیو میتونه به عکس کمک کنه.توی سه تا عکس استدیویی توی مسابقه همه از پس زمینه به نحو احسن استفاده کردند

عکس شماره ی 1 و شماره ی 16 از لحاظ کادر بندی ایراد دارن ، به مراتب بیشتر از عکس شماره ی 28 که شما به اون دو تا امتیاز دادید و به 28 ندادید.

دست توی عکس 28 از محل نامناسب قطع شده.باید کامل میبود

"نور مناسب ( عدم تابش نور شدید خورشید) "! به نظرم کاملا اشتباه هست امتیاز دادن به عکسها در این مسابقه با توجه به این آیتم. عکس 7 ، 8، 11 ، 14 ، 18 استودیویی هستن و خواه نا خواه عدم تابش نور شدید خورشید رو ندارن!

کاملا اشتباه؟!
مسابقه بین همه عکس ها بوده.بنده نمیتونستم عکس های استدیویی با عکس های فضای باز را از هم جدا کنم.

دلیل اینکه از روی نقد شما نقد کردم عکسها رو این بود که گزینه های امتیاز دادن به عکسها رو جدا کرده بودید و کارم راحت تر شده بود D: این که درباره نظرات شما هم نظر دادم دلیلش این بود که بالاخره منتقد نمیتونه بیاد حرفش رو بزنه و بدون دلیل بره پی کارش که! خوبی نقد به همینه

خوشحالم که کارتون را حت بوده
خوشبختانه کسی پی کارش نرفته و همه هنوز هستیم.بنده نقد نکردم بررسی کردم

ولی متاسفانه شما قوانین نقد را هم رعایت نکردید دوست من...

به طور کلی عکسها اصلا در یک level نبودن و حضور عکسهای استودیویی فکر نمیکنم کار درستی باشه در میون عکسهایی که در فضای باز گرفته شدن و تجهیزات عکاسی وجود نداشته. نه به این عنوان که عکسهای استودیویی بهتر از عکسهای فضای باز هستن، به این دلیل که در امتیاز دادن ها خیلی تفاوت داره المان هاشون با هم.

به گوش مسئولین میرسد...

من به عکس شماره ی 17 و عکس 19 رای دادم. با توجه به کیفیت عکسهای حاضر در مسابقه، به عکس 19 رای دادم، چون خارج از این بحث مشکلات زیادی از جمله ادیت و تراکم پیکسلی بسیار ضعیف درش دیده میشه. عکس 17 کمی کادرش ایراد داره اما در کل بسیار عکس خوبی هست.

از رای شما سپاس گزاریم و خوشحا هستیم که در جمع ما هستید

Aless
22-09-2012, 15:57
تند حرف نمیزنم که D: نقد کردم نقد ایشون رو و منتظرم که نظرشون رو بگن که چرا این امتیاز ها رو دادن. و خب این که بر اساس آموزش های داده شده کسی حرفی رو بزنه به نظرم دلیل محکمی نیست. روبات که نیستن آدما، هر کس یه نظری داره دیگه. هر چی که آموزش میبینه رو که بر اساس اون تصمیم نمیگیره بدون فکر کردن.

اصلا مثال درستی نزدید برای عکس دیستورت به نسبت عکس نویز دار. با این حال، خیلی از عکاسها عکسهاشون رو نویز دار میکنن. به طور مثال کمک میکنه این کار به قدیمی تر شدن فضای عکس. مخصوصا در عکاسی landscape و طبیعت

در ادامه خودتون هم موافقت کردید که بعضی ها عکس های جالبی میگیرند. بحث من این نیست که چه کسی بلد هست و چه کسی نیست. بحث این هست که معیار درستی نیست برای امتیاز دادن به عکس.

فرصت ندادید پاسخ قیلی را بدم و دوباره انتقاد کردید...!

نقد کردم نقد ایشون رو و منتظرم که نظرشون رو بگن که چرا این امتیاز ها رو دادن.

کار من نقد نیست و بررسی کردم
دلایلم را در پست قبلی گفتم

و خب این که بر اساس آموزش های داده شده کسی حرفی رو بزنه به نظرم دلیل محکمی نیست. روبات که نیستن آدما، هر کس یه نظری داره دیگه. هر چی که آموزش میبینه رو که بر اساس اون تصمیم نمیگیره بدون فکر کردن.

همه ما توی زندگی درحال اموزش هستیم. چرا صحبت کردن بر اساس اموزش ها دلیل محکمی نیست؟! نقد های شما بر اساس اموزش هایی که دیدید نیست؟! کدام استادی در بدو تولد استاد بوده؟! چه کسی بدون تجربه و اموزش دیدن میتونه اموزش و پند بده؟!

یه صحبت هایی میکنید افسانه ای...

بله هرکسی یه نظری داره ولی نباید نظرش اشتباه باشه.باید بحث کنه تا اشتباهش برطرف بشه

مطمئن باشید بنده روبات نیستم و مثل شما دارای قوه تعقل هستم

اتفاقا مثال به جا و خوبی بود. چرا هنگام خرید دوربین همه به خطاهای لنز و کیفیت سنسور توجه میکنند؟ چون هیچ کس از لنز دارای دیستوریشن و سنسور دارای نویز خوشش نمیاد.
همه این تکنیک هم میتونه به عکس کمک کنه و هم میتونه به عکس ضربه بزنه.مهم استفاده صحیح از ابزار هاست...

من در هیچ جایی از بحث نگفتم قران نازل کردم.قطعا بررسی من دارای اشکالاتیست.
شما معیار های صحیح اون را ارائه بده.بنده هم خوشحال میشم.

Hectorist
22-09-2012, 18:15
سلام بر شما جناب Hectorist

والا کسی جدی نگرفته! توی 15 تا پارامتر 1 پارامتر را هم اختصاص دادیم به قانون یک سوم.خیلی زیاده؟!

توی تمام اموزش های عکاسی اولین چیزی که اموزش داده میشه قانون یک سوم هستش.یکی از Base های عکاسی هستش

پس قانون یک سوم باعث ایجاد هماهنگی بصری در مخاطب میکنه . درسته؟ این کم چیزیه؟!

1.سند واسه حرفتون ارائه بدید
2.کدام یک از عکس های مسابقه مدرن هستند؟
3.من هنوز هم به این مسائل اهمیت میدم

کدوم یکی از این عکس ها کلوز یا اکسترم کلوز صرف هستند؟!

درسته.کسی هم ایرادی نگرفته.فقط توی فایل من نوشتم که این عکس ها قانون یک سوم در انها رعایت نشده است...

دوست عزیز دادگاه که نیست اینطوری شما از خودت دفاع میکنی. من تو یه جمله ام یه چیزی که میگم شاید یه پاراگراف بعدش بازم دربارش حرف بزنم. واسه هر جمله چرا جواب میدی؟
مگه بقالیه که تو 15 تا پارامتر یکی هم یک سوم باشه ایرادی نداره؟ وقتی شما بر این پایه داری " امتیاز " میدی دیگه بحثی نیست درش. شما داری "امتیاز" میدی، یعنی هر کس این کار رو نکنه عکسش خوب نیست و یک امتیاز کم میشه و هر کی هم انجام بده یک امتیاز بهش اضافه میشه. فکر میکنم قشنگ متوجه نشدید حرفای منو یا سرسری خوندید پست هام رو. قانون یک سوم باعث ایجاد هماهنگی بصری میشه، اما هماهنگی بصری که نیست که! یک قاعده هست که میشه ازش استفاده کرد. شما میخوای یه عکس با نور خوب بگیری که فقط شاترت رو بالا پایین نمیکنی که اگه بلد باشی. دیاف داری ایزو داری، فلاش داری و .... . سند؟ عکس واستون لود نشد؟ چه ربطی به عکس های مسابقه داره که مدرن یا کلوز باشن؟ من دارم در کل میگم. بحث من اینه که این معیار نیست برای امتیاز دادن به عکس و فکر میکنم شما متوجه نمیشید من به چی اعتراض میکنم. مگر فایل شما فایل توضیحات عکسهاست که درش بنویسید در فلان عکس رعایت شد در فلان عکس نشد. دارید "امتیاز" میدید دوست عزیز!
در ضمن عکس 17 به نظرم کلوز میاد مگر اینکه تجهیزات قویی داشته باشه عکاس.

دیستوریشن دادن با عکاسی از نزدیک فرق میکنه
عکس شماره یک به دلیل نزدیکی دوربین با سوژه تناسب دماغ با چهره از بین رفته.درسته که شاید افراد از این سبک خوششون امده ولی به دید من جالب نیست.
عکس شماره 15 که اصلا از نزدیک نیست.بالا تنه توی عکسه.کجاش از نزدیکه!؟
عکس شماره 26 هم به نظرم کراپ شده و یا دیستوریشن اون اصلاح شده و تا کسی فوکال لنتش را متوجه نشه نمیدونه که از نزدیک گرفته شده یا نه.(1.2متر نزدیک نیست)

مرسی که مطلع کردید بنده رو از این که عکاسی نزدیک با دیستورت فرق داره. بحث اصلی رو باز هم دقت نکردید چی هست. دلیل اینکه پرتره رو نباید از نزدیک گرفت چیه؟ دلیلش اینه که عکس دچار اعوجاج نشه و در عکسی هم که دوستمون ELSIN هم گذاشتن اگر دقت کنید متوجه میشید. شما یه همچین آیتمی رو گذاشتی و به نظر حتی دلیلش رو هم نمیدونی که چرا نباید پرتره از نزدیک گرفته بشه.

با این کار قصد داشتم نشون بدم که اکثر دوستان به این نکته توجه کردند و لایق توجه و پاداش هستند.
حالا شما مشکلت با این پارامتر چیه؟ بودنش خیلی بهتر از نبودنشه

مشکلم؟ D: دعواست مگه؟ مشکلی ندارم فقط دارم میگم نباید این وجود داشته باشه در موضوع پرتره و اگر هم قراره باشه در یک رقابت خیلی حرفه ای باید باشه با عکسهای حرفه ای. بحثم اینه که کمتر کسی به این مسئله دقت میکنه و قابل تشخیص نیست در این عکاسی. و خب اگر به فایلتون نگاه کنید رای تون این بوده که همه لایق این توجه و پاداش بودن، پس اکثر رو باید تصحیح کنید و بگید همه. حالا که همه این امتیاز رو گرفتن بودنش چه دلیلی داره؟

خیلی کاربردیه! شاید نمونه هایی داشته باشم برات میفرستم که متوجه بشی
عکس 1 و 23 اصلا زمینه مشخصی ندارن که بخوایم بگیم ربط دارن یا نه.اگه امتیاز نمیدادم بازم شما میگفتی چرا امتیاز ندادی!
اتفاقا در عکس 20 به نظرم استفاده خیلی خوبی از پس زمینه شده

به نظرم خیلی واضحه.نیازی به توضیح واضحات نیست ولی
توی عکس 16 چشم شما درگیر بوته های کنار چهره نمیشه؟
توی عکس 13 اون سطل سفید و مشکی کنار چهره به عکس کمک کرده؟
توی عکس 4 این میله سمت چپ در جلو زمینه به عکس کمک کرده؟
توی عکس شماره یک اون قسمت زیر گوش سوژه به عکس کمک کرده؟!

متوجه حرف من نمیشید. میگم که آیتم " پس زمینه ی مزاحم" با " زمینه ی متناسب با موضوع" چه فرقی با هم دارن؟ این ها رو شما اومدی تفکیک کردی.
عکس 1 پس زمینه ش پنجره ی خونه هست. این عکس در حیاط منزل اون فرد احتمالا گرفته شده. عکس شماره ی 23 هم احتمال زیاد در یک کافه گرفته شده.
در عکس 20 چه استفاده ی مناسبی شده؟
ببین دوست عزیز شما داری حرف خودت رو نقض میکنی. من تو هر بخش هر عکسی رو که گفتم، با توجه به نظر شما گفتم. شما اومدی عکس 13 رو گفتی پس زمینه ی مزاحم نداره و زمینه ی متناسب داره، حالا نظرت اینه که اون سطل اضافیه؟ منم همینو میگم دیگه. دارم میگم بر چه اساسی پس نظر دادی؟

توی عکس 17 وقتی چیزی وجود نداره چطوری میتونه مزاحمت ایجاد کنه که امتیاز ندم؟!
کی گفته توی استدیو پس زمینه اهمیت نداره؟!! استفاده بهینه از نور و استدیو میتونه به عکس کمک کنه.توی سه تا عکس استدیویی توی مسابقه همه از پس زمینه به نحو احسن استفاده کردند

خب باز دوباره اینجا هم اشاره کردی خودت. منم همینو میگم. تو عکس 17 اصلا پس زمینه نداره، اما شما امتیاز پس زمینه ی مزاحم دادی!!!!!!!!
من نمیگم پس زمینه اهمیت نداره. دارم میگم نمیتونی پس زمینه ی عکس 13 رو بندازی تو عکس استودیویی. توی مسابقه هم در ضمن 5 تا عکس استودیویی هست که تنها عکسی که از پس زمینه مناسب استفاده کرده عکس شماره 7 هست. بقیه یا پس زمینه رو حذف و کاملا مشکی کردن و یا عکس دیگه که آبی هست پس زمینه ش.

دست توی عکس 28 از محل نامناسب قطع شده.باید کامل میبود

"باید" ؟؟؟ مگر اینکه تو کتاب آموزش عکاسی خدا همچین چیزی نوشته شده باشه!

کاملا اشتباه؟!
مسابقه بین همه عکس ها بوده.بنده نمیتونستم عکس های استدیویی با عکس های فضای باز را از هم جدا کنم.

شما میتونستی این آیتم رو اصلا نزاری که "امتیاز" الکی به یه عکس نداده باشی.

خوشحالم که کارتون را حت بوده
خوشبختانه کسی پی کارش نرفته و همه هنوز هستیم.بنده نقد نکردم بررسی کردم
ولی متاسفانه شما قوانین نقد را هم رعایت نکردید دوست من...

منظور بنده این نبود که رفتید پی کارتون D: منظورم بیشتر خودم بودم که منتظر جواب شما بودم. بررسی یا نقد؟ چه فرقی داره؟ به هر حال نظرت رو گفتی دیگه
"قوانین نقد"؟ این رو هم آیا خدا دربارش کتابی نوشته؟

Hectorist
22-09-2012, 18:34
فرصت ندادید پاسخ قیلی را بدم و دوباره انتقاد کردید...!
کار من نقد نیست و بررسی کردم
دلایلم را در پست قبلی گفتم

دوست عزیز من در اونجا روی صحبتم اصلا شما نبودید که در این پست از خودتون دفاع کردید!!!

همه ما توی زندگی درحال اموزش هستیم. چرا صحبت کردن بر اساس اموزش ها دلیل محکمی نیست؟! نقد های شما بر اساس اموزش هایی که دیدید نیست؟! کدام استادی در بدو تولد استاد بوده؟! چه کسی بدون تجربه و اموزش دیدن میتونه اموزش و پند بده؟!
یه صحبت هایی میکنید افسانه ای...
بله هرکسی یه نظری داره ولی نباید نظرش اشتباه باشه.باید بحث کنه تا اشتباهش برطرف بشه
مطمئن باشید بنده روبات نیستم و مثل شما دارای قوه تعقل هستم

این حرفها یه مقدار شعاری هست به نظرم. یه جورایی پیچوندن قضیه میشه گفت بهش. یا شما متوجه نمیشید چی میگم که یعنی من خیلی گنگ حرف میزنم یا اینکه به روی خودتون نمیارید. بحث من اینه که آموزش ها برای این هستن که به ما یاد بدن چه جوری استفاده کنیم از ابزارها و امکانات. شما کلاس عکاسی هم که بری که استادت نمیاد بگه فلانی دوربینتو بیار این کادر رو بگیر دیافت رو بزار فلان و این هم موضوع. میگه؟ اینا رو خودت باید انجام بدی. آموزش فقط بهت کمک میکنه آشنا شی با مفاهیم نه بیشتر. تا ابد در جا زدن میشه کار شما. این که بخوای از رو آموزش غلط ها و اشتباهات بقیه رو بگیری. من در جایی از پست هام اشاره نکردم که استاد هستم و پند میدم. این رو به عنوان فروتنی بنده در نظر نگیرید البته.
و من هم اشاره کردم که شما دارای قوه ی تعقل هستید و به این دلیل بود که بحث رو شروع کردم. ( باز هم روی صحبتم مستقیما با شما نبود در جمله ی آخر)

اتفاقا مثال به جا و خوبی بود. چرا هنگام خرید دوربین همه به خطاهای لنز و کیفیت سنسور توجه میکنند؟ چون هیچ کس از لنز دارای دیستوریشن و سنسور دارای نویز خوشش نمیاد.
همه این تکنیک هم میتونه به عکس کمک کنه و هم میتونه به عکس ضربه بزنه.مهم استفاده صحیح از ابزار هاست...

این چه ربطی به حرف من داره؟ احساس میکنم شما فقط هدفتون اینه که حرف من رو غلط نشون بدید. لنز دارای دیستورشن و سنسور نویزدار چی هست؟ دوست عزیز ما نمیریم لوازم عکاسی به فروشنده بگیم آقا یه سنسور کم نویز بده یا یه لنز بده دیستورتشنش کم باشه. سنسور ها با توجه به یه المان هایی نویز کم تر یا بیشتری تولید میکنن در شرایط نوری خاص و لنز ها هم در حالت واید دیستورت میگیرن عکس رو. حالا بسته به لنز و مقدار واید بودن این دیستورت فرق داره.
این که میگم حرف شما بی ربطه واسه اینه که ابزار اصلا ربطی به منظور من از نویز و دیستورت نداره. من دارم نویزی رو میگم که شما بعضا با ادیت ایجاد میکنید یا دیستورتی که از روی عمد از نزدیک عکس میگیرید تا این اتفاق بیفته و اعوجاج ایجاد بشه و یا حتی این رو هم با ادیت ایجاد میکنید.

من در هیچ جایی از بحث نگفتم قران نازل کردم.قطعا بررسی من دارای اشکالاتیست.
شما معیار های صحیح اون را ارائه بده.بنده هم خوشحال میشم

باز هم روی صحبت بنده در اینجا با شما نبود

Aless
22-09-2012, 20:05
دادگاه

مگه بقالیه

کر میکنم قشنگ متوجه نشدید

حرفای منو یا سرسری خوندید

فقط شاترت رو بالا پایین نمیکنی که اگه بلد باشی

شما متوجه نمیشید

ه نظر حتی دلیلش رو هم نمیدونی

دعواست مگه؟

متوجه حرف من نمیشید.

کتاب آموزش عکاسی خدا

"امتیاز" الکی به یه عکس نداده باشی.

"قوانین نقد"؟

آیا خدا دربارش کتابی نوشته؟

این حرفها یه مقدار شعاری هست به نظرم

یه جورایی پیچوندن قضیه میشه گفت بهش

به روی خودتون نمیارید.

تا ابد در جا زدن میشه کار شما

میگم حرف شما بی ربطه

فکر میکنم یه مقداری بحث غیر فنی و شخصی کردید.
اگر فنی بررسی میکردید دقیقا مثل پست قبلی جمله به جمله بحث میکردیم تا به نتیجه خوب برسیم.
ولی اینطور صجبت کردن مناسب این تاپیک و من و شما نیست
یا حق

Hectorist
22-09-2012, 20:16
خلاصه اگر دوست داشتید میتونیم خصوصی و تو پروفایل با هم بحث کنیم.

Layken
22-09-2012, 23:41
ولی در عجب چرا من به عکس شماره 17 رای ندادم بعدا متوجه شدم که از دستم لیز خورده کلا ادم هی می خواد نگاش کنه

masoudtr
23-09-2012, 00:03
یکی از مدیران زحمت کشیده بود و به کاربران پیام داده بود که باعث شده بود تعداد رای ها بیشتر شود
دستش درد نکنه
منم چند نکته را لازم میدونم بگم
یکی برای قانون یک سوم که سرش دعوا بود.این قوانین که از روز خلقت نبوده به مرور و با پیشرفت صنعت عکاسی متوجه شدن که بیننده یک سری نقاط را زودتر و بهتر میبینه که بهش نقاط طلایی میگن .حالا اگه کسی بخواد موضوعی بهتر و زودتر دیده بشه اونه موضوع را در نقطه طلایی میگذاره
تو عکاسی پرتره هم چشم ها مهمترین بخش عکس هستن و میتونن خصوصیات و خلق و خوی سوژه را نشون بدند.
حتی در عکاسی های کلوز اپ هم سعی میشه چشم ها در نقاط طلایی باشه
حالا اگه کسی اگاهانه این قاعده را بشکنه نه تنها بد نیست بلکه میتونه عکسی با نکات جدید و خلاقانه تری بوجود بیاره

مورد دوم در مورد فوکال های مختلف هست که این اشتباه وجود داره که Distortion بدلیل استفاده از فوکال های پایین تره .در حالی که دفورمه شدن صورت در عکس های پرتره فقط بدلیل پرسپکتیو هست
یعنی اگه شما با لنزی با فاصله کانونی 200mm از فاصله 5 متری از سوژه ای عکس بگیرید فرم صورت دقیقا به همان شکلی هست که با لنزی با فاصله کانونی 24mm از فاصله 5 متر عکس بگیرید که در حالت دوم مطمئنا کیفیت پایین تر خواهد بود بدلیل دوری سوژه ونیاز به کراپ در نرم افزار.به همین دلیله که پرتره ها را با فوکال های بالای 85 mm میگیرند.
چون فاصله از سوژه بیشتر از زمانی است که فاصله کانونی 24 یا... باشد

مورد دیگر در مورد دود که یکی از افراد سوال کرده بود اگه شما با سرعت 125 هم عکس بگیرید دود به خوبی ثبت میشود و کار مشکلی نیست

عکس ها خیلی بهتر و قوی تره و من ناراحتم که چرا وقت نگذاشتم و عکس های بهتری بگیرم.

Hectorist
23-09-2012, 10:49
مورد دوم در مورد فوکال های مختلف هست که این اشتباه وجود داره که Distortion بدلیل استفاده از فوکال های پایین تره .در حالی که دفورمه شدن صورت در عکس های پرتره فقط بدلیل پرسپکتیو هست
یعنی اگه شما با لنزی با فاصله کانونی 200mm از فاصله 5 متری از سوژه ای عکس بگیرید فرم صورت دقیقا به همان شکلی هست که با لنزی با فاصله کانونی 24mm از فاصله 5 متر عکس بگیرید که در حالت دوم مطمئنا کیفیت پایین تر خواهد بود بدلیل دوری سوژه ونیاز به کراپ در نرم افزار.به همین دلیله که پرتره ها را با فوکال های بالای 85 mm میگیرند.
چون فاصله از سوژه بیشتر از زمانی است که فاصله کانونی 24 یا... باشد

یه توضیحی میدی درباره ی این موضوع؟
یعنی اگر من با لنز 200-18 در واید ترین حالت که 18 هست از یه صورت عکس بگیرم، دقیقا همون شکلی میشه که با 200ام گرفتم؟ با توجه به اینکه هر دو در یک فاصله گرفته بشه.

amin_pwa
23-09-2012, 12:28
دوستان قضیه این عکس 18 و 11 چیه !
نشه یهو سایت چیلتربشه !
آخه این عکاسش کی بود ! اون مدل کی بود !
قضیه بوداره :3:

masoudtr
23-09-2012, 13:40
یه توضیحی میدی درباره ی این موضوع؟
یعنی اگر من با لنز 200-18 در واید ترین حالت که 18 هست از یه صورت عکس بگیرم، دقیقا همون شکلی میشه که با 200ام گرفتم؟ با توجه به اینکه هر دو در یک فاصله گرفته بشه.

بله همش به پرسپکتیو ربط داره و بس.امتحانش هم خیلی راحته.شما از فاصله 5 متری یک بار با 200 یک بار با 100 و یک بار با 18 عکس بگیر.بعد تو فتوشاپ همه را هم کادر کن.یعنی اونی که با 18 گرفتی را زوم کن تا دقیقا کادرش با اونی که با 200 گرفتی یکی بشه.میبینی کاملا یکسان هست.فقط در 18 بدلیل کراپ کیفیت عکس افت میکنه

Hectorist
23-09-2012, 15:26
بله همش به پرسپکتیو ربط داره و بس.امتحانش هم خیلی راحته.شما از فاصله 5 متری یک بار با 200 یک بار با 100 و یک بار با 18 عکس بگیر.بعد تو فتوشاپ همه را هم کادر کن.یعنی اونی که با 18 گرفتی را زوم کن تا دقیقا کادرش با اونی که با 200 گرفتی یکی بشه.میبینی کاملا یکسان هست.فقط در 18 بدلیل کراپ کیفیت عکس افت میکنه

دوست عزیز این حرف شما اشتباه هست. مگر پرسپکتیو چی هست که همش به اون ربط داره؟ اصولا خطای پرسپکتیو در یک سری زاویه ها دیده میشه و ربطی به این بحث نداره. این خطا همیشه هست و شما اگه لنزت رو واید و تله کنی هیچ تاثیری رو این قضیه نداره. فقط کمتر به چشم میاد.
شما با لنز در حالت واید عکس بگیرید، عکستون در تمام نقاط دچار اعوجاج میشه. تنها فرقش اینه که در گوشه ها این اعوجاج بیشتر به چشم میاد و کشیدگی بیشتره. بسته به زاویه ای که عکس میگیرید و موضوع، این اعوجاج خودش رو کم و زیاد نشون میده.

وارد لینک زیر بشید و هر لنزی که دوست دارید رو انتخاب کنید. اعوجاج در حالتهای واید همیشه وجود داره و بسته به لنز مقداری تغییر میکنه و در حالتهای تله از بین میره و عکس تخت میشه به اصطلاح. حتی در بعضی لنزها مثل لنز فیکس 50 کنن ، این اعوجاج به قدری کمه که به سختی با چشم مشخص میشه.

masoudtr
23-09-2012, 15:46
دوست عزیز این حرف شما اشتباه هست. مگر پرسپکتیو چی هست که همش به اون ربط داره؟ اصولا خطای پرسپکتیو در یک سری زاویه ها دیده میشه و ربطی به این بحث نداره. این خطا همیشه هست و شما اگه لنزت رو واید و تله کنی هیچ تاثیری رو این قضیه نداره. فقط کمتر به چشم میاد.
شما با لنز در حالت واید عکس بگیرید، عکستون در تمام نقاط دچار اعوجاج میشه. تنها فرقش اینه که در گوشه ها این اعوجاج بیشتر به چشم میاد و کشیدگی بیشتره. بسته به زاویه ای که عکس میگیرید و موضوع، این اعوجاج خودش رو کم و زیاد نشون میده.

وارد لینک زیر بشید و هر لنزی که دوست دارید رو انتخاب کنید. اعوجاج در حالتهای واید همیشه وجود داره و بسته به لنز مقداری تغییر میکنه و در حالتهای تله از بین میره و عکس تخت میشه به اصطلاح. حتی در بعضی لنزها مثل لنز فیکس 50 کنن ، این اعوجاج به قدری کمه که به سختی با چشم مشخص میشه.

این حرفی که من زدم دقیقا درسته.شما خودت امتحان کن

اصولا خطای پرسپکتیو در یک سری زاویه ها دیده میشه و ربطی به این بحث نداره.

در عکاسی پرتره دقیقا بحث پرسپکتیو هست که مهم هست
این حرفت هم برام جالبه
مگر پرسپکتیو چی هست که همش به اون ربط داره؟:39::39: پرسپکتو یک بخش مهمی از کاره دیگه

Two images taken from the same location, one with a wide angle lens ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and the other with a long-focus lens, will show identical perspective

اینجا هم میتونی ببینی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%88
یک شبیه سازی در سمت چپ انجام داده که دقیقا موضوع را جا میندازه

این شبیه سازی، چگونگی تغییر نسبت‌های سوژه، که در آن فاصله کانونی لنز ثابت و محل دوربین نسبت به سوژه متغیر است، را نشان می‌دهد. در استفاده از لنزهای فاصله کانونی بلند (زاویه تنگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AA%D9%88)، چون فاصله دوربین نسبت به سوژه زیاد است، پرتوهای نور تقریباً موازی هستند، و در نتیجه تصویر بدون پرسپکتیو و تقریباً مسطح است. در لنزهای زاویه باز، فواصل کوتاه دوربین با سوژه، به نظر می‌رسد جسم شکل تازه‌ای به خود گرفته است.

Hectorist
23-09-2012, 20:36
این حرفی که من زدم دقیقا درسته.شما خودت امتحان کن

در عکاسی پرتره دقیقا بحث پرسپکتیو هست که مهم هست
این حرفت هم برام جالبه :39::39: پرسپکتو یک بخش مهمی از کاره دیگه

Two images taken from the same location, one with a wide angle lens ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) and the other with a long-focus lens, will show identical perspective

اینجا هم میتونی ببینی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%88
یک شبیه سازی در سمت چپ انجام داده که دقیقا موضوع را جا میندازه

این شبیه سازی، چگونگی تغییر نسبت‌های سوژه، که در آن فاصله کانونی لنز ثابت و محل دوربین نسبت به سوژه متغیر است، را نشان می‌دهد. در استفاده از لنزهای فاصله کانونی بلند (زاویه تنگ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%AA%D9%88)، چون فاصله دوربین نسبت به سوژه زیاد است، پرتوهای نور تقریباً موازی هستند، و در نتیجه تصویر بدون پرسپکتیو و تقریباً مسطح است. در لنزهای زاویه باز، فواصل کوتاه دوربین با سوژه، به نظر می‌رسد جسم شکل تازه‌ای به خود گرفته است.

خب مرسی واسه استدلالت که اینه که خودت امتحان کن میبینی!!!!
الان این حرفا چه ربطی داره به چیزی که من میگم؟ کدوم حرفم برات جالبه؟ این که در یه سری از زاویه ها دیده میشه این مشکل پرسپکتیو؟ اون لینک ویکی پدیا که خودت گذاشتی رو یکم با دقت بخون.
این لینکت خوبه خودش داره میگه. داره میگه در لنزهای تله پرتوهای نور موازی می تابن و جسم شکل مسطح به خودش میگیره. در حالت واید هم "به نظر میرسه" جسم شکل تازه ای به خود گرفته که همون کشیدگی رو منظورشه.
من سئوالی که برام هست اینه که چرا همیشه از حرفاتون انقدر بی منطق و دلیل دفاع میکنید! مگه آیه هست حرفاتون؟ خب داری اشتباه میکنی قبول کن دیگه دوست عزیز یه چیزی هم یاد میگیری.
لینکایی که من میزارم رو فکر کنم کسی نمیبینه! دیگه واضح تر از اون شبیه سازی با گرید؟

Mehran
23-09-2012, 22:13
یه خورده مهربون تر لطفا :blush:

جهت یادآوری

✘ نقد ها برای بهبود و ارتقا سطح علاقه مندان به هنر عکاسی هست ؛ بنابراين نقد های تخریبی و توهین آمیز بنا به تشخیص تيم مدیریت حذف خواهند شد.

با تشکر مهران...

mehr film
24-09-2012, 00:55
مسعود جان به نظرم شما داری اشتباه میکنی در این مورد ....

شما اگر با 10 م/م از 5 متری یا 2 متری از سوژه عکس بگیری به علت پدیده اعواج ، گوشه های عکس و هر جایی که در اعواج لنز بیفته دفرمه میشه . چه صورت چه پا چه دست ....

ولی اگر همون کادریکه با 10 گرفتی بری دور تر و با 50 بگیری ( چون مسلما کادری که با 10 گرفتی از 2 متری نمیشه با 50 گرفت و باید عقب تر رفت ) اون دفرمه شدن و اعواج رو نمیبینی ...

حالا اینکه شما میگی با 18 بگیری از 5 متری / و با 200 هم بگیری با 100 هم باز از 5 متری این رو متوجه نمیشم .. اینطور که فاصله با سوژه یکیه و فقط فوکال تغییر میکنه ! و کار خاصی انجام ندادی . و به قول شما اگر زوم کنی و کراپ کنی همه فوکال ها یه خروجی میدن ...

اصولا هم رنج واید کاربرد خودش رو داره . تله کاربرد خودش . چرا باید با 18 پرتره گرفت اصلا ؟ ( البته بجز موارد خاص ) به نظر من این بحث اصلا بیهودست :دی

Aref_2008
24-09-2012, 19:11
به 17 رای دادم

عکس های منو هم شرکت میدادید بد نبود :45:

masoudtr
24-09-2012, 20:40
من سه بار جواب این پست را دادم که هر سه بار بخاطر اشکال در سایت پستم ارسال نشد
حالا یک بار دیگه بطور خلاصه تر مینویسم
شما که حتی حاضر نیستی از پشت سیستم ات بلند شی و مطلبی را که من گفتم به چشم خودت ببینی و من را به سایت های مختلف ارجاع میدی .
حرف من ایه نیست امیدوارم حرف تو هم ایه نباشه وبی منطق ازش دفاع نکنی
کجای حرف ات جالبه؟اون جا که میگی مگه پرسپکتیو چیه
حرف منو قبول نداری مطالب ای که گفتم هم که قبول نداری
مقاله های سایت عکاسی را قبول داری یا اونا هم چرت و پرت میگن؟
این مقاله را بخون
خصوصا این قسمتش را

در حال حاضر بیشتر مردم فکر می‌کنند فاصله کانونی لنز، پرسپکتیو را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما این تفکر اشتباه است . اگر شما لنزهای معمولی (Rectilinear) را مقایسه کنید (به غیر از لنزهای FISHEYE ) خواهید دید پرسپکتیو فقط توسط فاصله شما از شی تعیین می‌شود.

و این قسمتش را

بنابراین اگر شما در فاصله 3 متری یک آهو باشید و تصاویری را با لنز های 20mm و 200mm از آن بگیرید آهو در تصویری که بوسیله لنز با فاصله کانونی بیشتر گرفته شده 10 برابر بزرگتر خواهد بود . هر چند اگر شما تصویری را که با لنز mm20 گرفته‌اید را 10 برابر بزرگتر کنید دقیقا همان پرسپکتیوی را به شما خواهد داد که تصویر گرفته شده با لنز 200mm می‌دهد . اگر چه ممکن است GRAINو نویز در این حالت بیشتر باشد یا وضوح بسیار کمتری داشته باشید اما پرسپکتیوی که از آهو و پس‌زمینه آن دارید یکسان خواهد بود.

و این قسمت را

دلیل اینکه یک عکس پرتره با یک لنز 10mm و از فاصله 15cm را به عکسی با همان لنز و فاصله 180cm ترجیح نمی‌دهیم از توجه ما به فاصله ناشی می‌شود.
بیایید فرض کنیم لنز 10mm شما در فاصله 15cm از بینی سوژه قرار دارد ]در صورتی که فاصله بینی تا گوش را 15 سانتیمتر در نظر بگیریم[ این یعنی اینکه فاصله لنز شما از گوش های سوژه 30cm است از انجا که بزرگنمایی نتیجه عملکرد فاصله است و فاصله بینی تقریبا نصف فاصله گوش ها از لنز است بینی تقریبا 2 برابر بزرگتر از گوش ها به نظر می رسد . و اشخاص بسیار کمی هستند که چنین عکسی را تحسین کنند . از طرف دیگر اگر بینی در فاصله 180cm از لنز قرار بگیرد فاصله گوش ها از لنز 195cm خواهد بود و می بینیم که در این حالت تفاوت بزرگنمایی بسیار کم است و این شبیه همان چیزی است که چشم های شما در آن فاصله می‌بینند بنابراین سوژه کاملا نرمال به نظر می‌رسد.

تمام اون چیزی که باعث دفورمه شدن صورت در لنز های واید میشه بخاطر فاصله هست

دوستان دیگه هم این مطالب را بخونن

امیدوارم بعد از خواندن این مطلب و امتحان کردن با دوربین خودت اونقدر مرد باشی که بیایی اینجا و بگی اشتباه کردم

Hectorist
25-09-2012, 00:13
من سه بار جواب این پست را دادم که هر سه بار بخاطر اشکال در سایت پستم ارسال نشد
حالا یک بار دیگه بطور خلاصه تر مینویسم
شما که حتی حاضر نیستی از پشت سیستم ات بلند شی و مطلبی را که من گفتم به چشم خودت ببینی و من را به سایت های مختلف ارجاع میدی .
حرف من ایه نیست امیدوارم حرف تو هم ایه نباشه وبی منطق ازش دفاع نکنی
کجای حرف ات جالبه؟اون جا که میگی مگه پرسپکتیو چیه
حرف منو قبول نداری مطالب ای که گفتم هم که قبول نداری
مقاله های سایت عکاسی را قبول داری یا اونا هم چرت و پرت میگن؟
این مقاله را بخون

تمام اون چیزی که باعث دفورمه شدن صورت در لنز های واید میشه بخاطر فاصله هست

دوستان دیگه هم این مطالب را بخونن

امیدوارم بعد از خواندن این مطلب و امتحان کردن با دوربین خودت اونقدر مرد باشی که بیایی اینجا و بگی اشتباه کردم

آقا این لینکا چیه میزاری؟ اون ویدجتی که من گذاشتم رو برو لطفا یکم دقت کن بهش. وقتی فاصله ت رو از جسم زیاد میکنی اون اعوجاج دیگه رو صورت سوژه خودشو نشون نمیده و میاد اطراف سوژه رو دیستورت میکنه. پس مشخص نمیشه. "مقاله" به نظرت درست تره یا یک شبیه سازی منطقی و کاملا دقیق از لنزها؟ وقتی تو میری از فاصله ی 10 متری از یک سوژه با 18 واید عکس میگیری و کراپ میکنی فقط یک تیکه از عکست و اون هم وسطش رو لازم داری، اون بخش عکس اعوجاج خیلی کمه و واسه چشمی که آشنایی نداره با این قضیه اصلا قابل تشخیص نیست. حالا وقتی میری تو همون 10 متری و با تله عکس میگیری، فقط از سوژه عکس میگیری دیگه، درسته؟ پس کل عکست تخت هست. اون 18 رو هم کراپ میکنی ( وسطش رو ) و میاری کنار هم و میگی اینا با هم هیچ فرقی ندارن فقط 18ـه نویز و گرین داره!!!
حالا خوبه اسمش روشه : "مقاله"
من استدلالم شبیه سازی لنزه بعد تو استدلالت مقاله هست؟ اونم تو سایت فارسی؟
این جمله ی آخرت هم که با فونت بزرگ نوشتی واقعا تاسف میخورم برات دوست عزیز. مگه مهدکودکه اینجا؟

dada_zebel
25-09-2012, 01:17
آقا این لینکا چیه میزاری؟ اون ویدجتی که من گذاشتم رو برو لطفا یکم دقت کن بهش. وقتی فاصله ت رو از جسم زیاد میکنی اون اعوجاج دیگه رو صورت سوژه خودشو نشون نمیده و میاد اطراف سوژه رو دیستورت میکنه. پس مشخص نمیشه. "مقاله" به نظرت درست تره یا یک شبیه سازی منطقی و کاملا دقیق از لنزها؟ وقتی تو میری از فاصله ی 10 متری از یک سوژه با 18 واید عکس میگیری و کراپ میکنی فقط یک تیکه از عکست و اون هم وسطش رو لازم داری، اون بخش عکس اعوجاج خیلی کمه و واسه چشمی که آشنایی نداره با این قضیه اصلا قابل تشخیص نیست. حالا وقتی میری تو همون 10 متری و با تله عکس میگیری، فقط از سوژه عکس میگیری دیگه، درسته؟ پس کل عکست تخت هست. اون 18 رو هم کراپ میکنی ( وسطش رو ) و میاری کنار هم و میگی اینا با هم هیچ فرقی ندارن فقط 18ـه نویز و گرین داره!!!
حالا خوبه اسمش روشه : "مقاله"
من استدلالم شبیه سازی لنزه بعد تو استدلالت مقاله هست؟ اونم تو سایت فارسی؟
این جمله ی آخرت هم که با فونت بزرگ نوشتی واقعا تاسف میخورم برات دوست عزیز. مگه مهدکودکه اینجا؟

جناب هکتور شما اصلاً تو سایت عکاسی حضور داشتید که چنین صحبتی می فرمایید.
اون مقاله رو آقای یوسف امیدی یکی از عکاسان برتر کشور ترجمه کردن و اصلا مال خودشون نیست
گرچه من صحت مطالب رو کاملا تایید می کنم
چون جناب دکتر روشن از مدرسین معتبر عکاسی بر مقالات سایت کاملا نظارت دارن
توصیه ام اینه که مقاله رو عمیق تر بخونید
غیر از این بحث شما به نتیجه ای نمی رسد
به جای اصرار بر دانسته های خود بهتر است مقاله را چند بار با دقت بخوانید

Hectorist
25-09-2012, 11:14
جناب هکتور شما اصلاً تو سایت عکاسی حضور داشتید که چنین صحبتی می فرمایید.
اون مقاله رو آقای یوسف امیدی یکی از عکاسان برتر کشور ترجمه کردن و اصلا مال خودشون نیست
گرچه من صحت مطالب رو کاملا تایید می کنم
چون جناب دکتر روشن از مدرسین معتبر عکاسی بر مقالات سایت کاملا نظارت دارن
توصیه ام اینه که مقاله رو عمیق تر بخونید
غیر از این بحث شما به نتیجه ای نمی رسد
به جای اصرار بر دانسته های خود بهتر است مقاله را چند بار با دقت بخوانید

من از سال 85 عضو سایت عکاسی هستم و خب دوستانی رو هم که معرفی کردید شاید بیشتر از خیلی از کسانی که این تایپیک رو دیدن بشناسم.
عکس زیر حجمش یه مقدار زیاد بود واسه همین لینکش رو گذاشتم فقط. عکسها از یک فاصله با فاصله کانونی متفاوت گرفته شدند. لطفا تماشا کنید و در صورتی که هدف تست رو فهمیدید، باز هم به نظرتون حرف من اشتباه بود، اونجا دیگه من مجبورم از همه عذرخواهی کنم که وقتشون رو گرفتم و تایپیک رو هدر دادم.

و دیگر هم اینکه یه مقدار حرفه ای تر با قضیه برخورد کنید لطفا اگر در توانتون هست.

a.g g.a
25-09-2012, 13:24
سلام عکس 17 چرا این طوری شده ؟ دیروز که بالای 50 رای داشت(یا من اشتباه می کنم) پی نوشت:شرمنده مشکل از مرورگر بود طرف چپ 60ـتو نشون نمیداد مثل 50 شده بود :31:

Mehran
25-09-2012, 22:28
سلام

بعد از گذشت حدود یک ماه هشتمین دور مسابقه ی عکاسی به مرحله ی آخرش رسید.

و نظرسنجی عمومی مسابقه بعد از ده روز بسته شد، تشکر از همه ی دوستانی که در
این دور هم ما رو یاری کردن و به هر نحو ممکن در مسابقه مشارکت داشتن.

دوستانی که برای ما عکس ارسـال کردن، عزیزان تیـم داوری که عکس ها رو برای حضـور
در مسابقه تایید کردن و کاربران محـترمی که در نظرسنجی شرکت کردن و نظرشون رو به
ما اعلام کردن.

بیست و هشت عکس مسابقه رو این پانزده نفر برای ما ارسال کرده بودند:

mehr film ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، amin khan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، Spak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، MojiOS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، hmd1371 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsenfhm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، Kurоsh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، layken ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، a.g g.a ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، M E S S I ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Danitondar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، mjorh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، Fox ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، Aless ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، masoudtr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس هایی که شرایط لازم برای حضور مسابقه رو داشتن توسط تیم داوری انتخاب شدند، اعضای تیم داوری:

Mohammad Hosseyn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ،sinaxex ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، ELSIN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، F l o w e r ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، smmn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و با رای 121 نفر از دوستان، عکس های زیر به عنوان بهترین و "پرطرفدار ترین" عکس ها انتخاب شدند:

1- عکس شماره 17 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارسالی از a.g g.a (forum.p30world.com/member.php?u=450397) با 67 رای و کسب 55.37% آراء

2- عکس شماره 19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارسالی از mehr film (forum.p30world.com/member.php?u=83551) با 58 رای و کسب 47.93% آراء

3- عکس شماره 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])_ ارسالی از mehr film (forum.p30world.com/member.php?u=83551) با 48 رای و کسب 39.67% آراء

تبریک به علی (a.g g.a) جان و محمد (mehr film) عزیز

■ همچنین "عکس های برتر" و "برترین عکس" از نظر تیم داوری، بزودی اعلام خواهند شد.

با تشکر مهران...

F l o w e r
28-09-2012, 12:39
.

سلام

بنـابر نظرات و صحبت های انجام گرفته با اعضای تیـم داوری از مجموع 43 عکس ارسالی از
19 شرکت کننده محتـرم ، 28 عکس مورد تایید تیم داوری قرار گرفت و از این میان یک عکس
به عنوان "برترین عکس" و چهار عکس به عنوان "عکس های برتر" انتخاب شدند.

عکس شماره ی 19 ارسالی از mehr film ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به عنوان "برتـریــن عکـس"

و عکس های شماره ی 28، 17، 10، 1 به عنوان "عکــس های بـرتــــر"

از توجه و یــاری شما عزیزان برای داشتن انجمنی مفید و منظم بی نهــایتــــ سپاسگزاریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]