PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سئوال پیچیده در مورد شبکه دو تا کامپیوتر

smahdis
14-09-2012, 13:02
سلام,

ببینید من دو تا کامپیوتر دارم و یک گوشی آندرویدی.

یکیشون یک آداپتور وایرلس داره و به اینترنت وصله, اسم این رو میذاریم کامپیوتر شماره 1.

کامپیوتر شماره 2 وایرلس نداره.

من به طور کاملا تصادفی یه مورد جالبی رو کشف کردم.

اگر با گوشی آندرویدی از طریق وایرلس وصل بشم به کامپیوتر شماره 1,

و در همین زمان از طریق کابل, گوشی رو وصل کنم به کامپیوتر شماره 2,

و در تنظیمات گوشی, USB Tethering رو فعال کنم,

حالا کامپیوتر شماره 2 میتونه از اینترنت و فایلهای Share شده شماره 1 استفاده کنه. یعنی دو تا کامپیوتر با هم شبکه شدند بدون نیاز به خرید دومین آداپتور وایرلس یا مودم وایرلس.

فقط یه مشکلی اینجا هست:

شماره 1, نمیتونه به شماره 2 وصل بشه. چون اون فقط از طریق وایرلس به گوشی وصل شده و این وسط فقط گوشی رو میشناسه و IP اون رو تشخیص میده.

ولی شماره 2 خیلی راحت از طریق این رابط یعنی گوشی, به شماره 1 وصل میشه.

یه چیزی رو نگاه کردم:

هنگامی که شماره 2 به شماره 1 وصل میشه, در کامپیوتر شماره 1, تو CMD اگر netstat رو بزنم, IP کامیپوتر شماره 2 نمیاد و فقط آی پی گوشی میاد. مثلا یه همچین چیزی:

192.168.0.1:1325

حالا به نظرتون چی کار کنم که شماره 1 بتونه شماره 2 رو بشناسه.

میخواستم بین دو تا کامپیوتر بازی شبکه راه بندازم (کانتر استرایک اما اسم هیچ کدومشون تو قسمت Lan نمیاد).

در ضمن این وسط, گوشی میتونه به هر دو تا کامپیوتر وصل بشه.

هر چند میدونم کسی نفهمید, تازه اگر هم فهمیده باشه عمرا به همچین مشکلی برخورده باشه :دی

beebak
19-09-2012, 12:12
عزیز چیزی که مشخصه اینه که موبایله شما رابطه در واقع کامپیوتر 1 مثل یک مودم سرور عمل میکنه که موبایلت بهش جوین میشه .در واقع موبایل با سیستم 1 شبکه شده نه سیستم 2. و با کابل از فایل ها استفاده میکنی.
و اینکه نمیتونی بازی کنی چون مودم موبایل مودم قوی نیست و معمولا 56KB هست. و حتی اگه هم بشه ارزش اینو نداره استفاده کنی چون مودم گوشی ها سریعا داغ میشن و امکان سوختنشون زیاده .