PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برق یا مکانیک؟

s.khafan
13-09-2012, 09:02
سلام دوستان .من تو آزمون سراسری از رشته برق در اومدم و تو آزمون دانشگاه آزادم در رشته مکانیک قبول شدم.حالا بد جوری گیج شدم .نمیدونم کدومو انتخاب کنم و ثبت نام کنم .لطفا شما راهنماییم کنید و بگید کدوم برم بهتره وچرا؟

سینا 2012
14-09-2012, 19:29
خوب معلومه دیگه برق ملی بهتر از مکانیک ازاده ولی سخت تره

s.khafan
15-09-2012, 20:02
3روز گذشت ومن همچنان گیجم.تورو خدا هرکی در مورد این دوتا رشته اطلاعات خوبی داره یه راهی بذاره جلوم.
دور از جونتون عین خر موندم تو گل!
فقط 3روز دیگه فرصت دارم

arash59b
15-09-2012, 20:09
برق و مکانیک کدوم شهر هستند؟

سینا راست میگه حالا شما تو چیش گیر کردی؟ دقیقا بگو شک و تردیدت تو چیه؟

Reza31001
15-09-2012, 20:11
کیفیت دانشگاه که معلوم کدوم بهتره (البته اگه شهر رو میگفتین بهتر بود)
در مورد رشته هم رشته ای بهتره که علاقۀ بیشتری بهش دارید

مثلا این طوری بگم اگه تو فیزیک از بخش های ترمودینامیک و یا نیروشناسی (دینامیک) خوشتون اومده مکانیک انتخاب مناسبیه
اگر هم به بخش ها مغناطیس و موج و خازن و مقاومت علاقه داشتید بهتره به فکر رشته برق باشین

s.khafan
15-09-2012, 23:07
از بس گیج شدم یادم رفته بود بنویسم که از کجاها قبول شدم.برق قدرت غیرانتفاعی سراج تبریز-مکانیک دانشگاه آزاد تبریز
مساله هم سر اینه که من به بحث های دینامیک و خازن و موج همیشه علاقه پایاپایی داشتم و الان اینجا همین علاقه برابر منو به دردسر انداخته !
تو این 2-3 روزه هم انقدر از فارغ اتحصیل ها و دانشجو های این دوتا رشته تحقیق کردم که بیشتر گیج شدم.الان دیگه زیاد مهم نیست برم تو کدوم ثبت نام کنم.بیشتر حالا آینده کاری و اون شغلی که قراره تو آینده خواهم داشت برام مهمه که دقیق ندونستم تا حالا مهندسین برق و مکانیک تو کجاها مشغول به کار میشن؟

arash59b
15-09-2012, 23:41
هر کارخونه ربطی نداره که چی تولید کنه برای خط تولید, تعمیرات و کارهای دیگش نیاز یه هر دوی این رشته ها داره پس بازار کار بزرگی داره

یه تعداد از مشاغل هستند که بطور تخصصی به یکی از این دو بیشتر نیاز دارند

به نظرم بازار کار هر دوشون یه یه نسبت خوب هست

اگه درک فضایی و سه بعدیت خوبه با مکانیک مشکلی نخواهی داشت حالا چه جامدات باشی چه سیالات

s.khafan
19-09-2012, 08:23
هیچکی نیست ما رو یاری کند:42:

Alireza SM
19-09-2012, 13:36
برق (قدرت) خیلی بهتره یه جورایی اینده کاریش نسبت به مکانیک تضمین شده تره

aazp
22-09-2012, 20:38
من خودم برق میخونم پس میگم برق ، اما خودت میدونی جفت رشته ها سختن خصوصا برق که باید ریاضیت واقعا قوی باشه و به حساب دیفرانسیل علاقه داشته باشی و گرنه واقعا سخت میگذره بهت ، مکانیک رو دقیق نمیدونم اما اون هم مسلما سختیهای خاص خودشو داره ولی بار ریاضیش کمتر از برقه ، به نظرم اگر بین دانشگاهات تفاوت زیادی نیست واقعا ببین به کدوم علاقه داری اگر فیزیک 3 رو دوست داشتی برق رو بیشتر دوست خواهی داشت

MOHAMMAD2010
22-09-2012, 20:46
برق این روزا خیلی خز شده هر غیر انتفاعی و پیام نوری داره ! برو یه رشته خاص تر که فارغ التحصیل هاش اینقدر مثل برق زیاد نباشه - مکانیک بهتره

s.khafan
22-09-2012, 21:56
برق این روزا خیلی خز شده هر غیر انتفاعی و پیام نوری داره ! برو یه رشته خاص تر که فارغ التحصیل هاش اینقدر مثل برق زیاد نباشه - مکانیک بهتره
منم تو این مدت خیلی شنیدم که برق دیگه مثل قدیم نیست و فارغالتحصیلاش زیادن.اما در نقطه مقابلم گفته میشه فرصتای شغلیش زیادن و مکانیک اینطوری نیست.کلا حرفای ضد ونقیض گیجم کرده:23: