PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در بهم ریختگی تصویر

Captain Tsubasa
12-09-2012, 13:32
کامپیوترم از همون ابتدای که کامپیوتر روشن میکنی(صفحه ستاپ مادربرد) تصاویر رو بهم ریخته نشون میده و به صورت افقی پیکسلها بهم ریخته هست و لرزش به صورت عمودی داره و رنگها بصورت 8 بیت نمایش داده میشه.
البته همیشه اینطوری نیست یه چند روز درسته یه چند روز خرابه موندم که مشکل از چیه.2 بار هم کابل عوض کردم که هر بار یه چند ساعتی درست بود بعد دوباره خراب شد.گرافیک رو روی یه سیستم دیگه گذاشتم درست بود.کیسم رو بردم تعمیرگاه اونجا هم درست بود.یه گرافیک دیگه گذاشتم رو سیستم بازم درست بود.
راستی گرافیکم NX8800gt هست از شرکت گیگابایت هست
ممون میشم دوستان کمک کنن.

EXTREME
12-09-2012, 13:58
این مشکل یا از کابل دیتا و مانیتور است یا از خود گرافیک درایور گرافیک و دمای بالای اون است

با یک گرافیک دیگه مشکلی نداشتین ؟

Captain Tsubasa
12-09-2012, 14:13
تست کردم وقتی مشکل داشته باشه رو همه مانیتورها مشکل داره با عوض کردن کابل دیتا هم جواب قطعی نگرفتم.گرافیکم از اون مدلا هست که فن مخصوص داره حتی وقتی بعد از یه روز هم سیستم روشن کردم باز از همون ابتدا تصویر مشکل داشت فکر نکنم از گرما باشه ولی باز شما استادی
با گرافیک دیگه زیاد فرصتنکردم تست کنم نهایت یه روز دستم بوده.بدیش اینه که تکلیف رو مشخص نمیکنه بعضی موقع ها درسته بعضی موقع ها خرابه نمیشه نظر قطعی داد
ممکنه که مشکل از چیز دیگه هم باشه

EXTREME
12-09-2012, 14:32
بیشتر مشکل به این دلایل میتونه باشه بهتره با یک گرافیک دیگه به مدت یک هفته سیستم رو چک کنید

بعضی اوقات من دیدم این مشکل از اسلات گرافیک بوده که با تمیز کردن درست شده یا اسلات خراب بوده
یا پاور سیستم مشکل داشته و رو گرافیک اثر گذاشته و این مشکل رو بوجود آورده

Captain Tsubasa
12-09-2012, 14:41
مادربردم دوتا اسلات pci داره روی اون یکی هم که امتحان کردم جواب نداد
اگه پاور رو گرافیک اثر گذاشته باشه قابل تعمیرهست؟چون بنظر خودم هم مشکل به پاور بر میگرده
ممکنه مشکل قلع مردگی داشته باشه؟
ممنون از راهنماییتون

EXTREME
12-09-2012, 14:44
گرافیک که راحت قابل تعمیره
برای اینکه بفهمید پاور داره مشکل ایجاد میکنه یا نه باید با یک گرافیک دیگه سیستم برای چند مدت چک بشه
یا اینکه گرافیک خودتون رو روی یه سیستم دیگه نصب کنید درایورشو نصب کنید و برای مدت یک هفته اون سیستم از اون گرافیک استفاده کنه تا معلوم بشه مشکل از کجاست