PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در ابتدای استفاده از اکسترنال

GHAGHALEELEE
09-09-2012, 23:11
درود دوستان
من یه هارد WD Essentioal Edition 3T خریدم چند سوال برام پیش اومده:
1.احتیاجی هست هارد رو فرمت کنم یا نه ؟
2.بعد از اتمام استفاده و safe romove کردن لازم هست اداپتور هارد رو از برق جدا کنم یا خیر؟
3.احتیاج به ایجاد پارتیشنهای اضافه هست یا با همون یک پارتیشن میشه راحت کار کرد ؟ خودم با یک پارتیشن راحت تر هستم.
مرسی:11:

GHAGHALEELEE
10-09-2012, 09:08
اساتید ما رو هم یه نوازشی بفرمایید پیلیز پیلیز پیلیز:42:

ata.royalfalcon
10-09-2012, 09:40
درود دوستان
من یه هارد WD Essentioal Edition 3T خریدم چند سوال برام پیش اومده:
1.احتیاجی هست هارد رو فرمت کنم یا نه ؟
2.بعد از اتمام استفاده و safe romove کردن لازم هست اداپتور هارد رو از برق جدا کنم یا خیر؟
3.احتیاج به ایجاد پارتیشنهای اضافه هست یا با همون یک پارتیشن میشه راحت کار کرد ؟ خودم با یک پارتیشن راحت تر هستم.
مرسی:11:

سلام .
1. خير ، احتياجي به فرمت كردن نيست . هارد از قبل فرمت و آماده شده (NTFS) و برنامه هاي لازم در پارتيشن هارد ريخته شده .
2. بر خلاف بعضي از مدلهاي آداپتوري كه حتي با safe remove كردن موتور هارد هنوز در حال كار هست اين مدل پس از safe remove كردن موتور هارد كاملاً خاموش ميشه و شايد نيازي نباشه كه آداپتور برق رو جدا كنيد ، اما بنظرم بهتره كه آداپتور برق رو جدا كنيد مخصوصاً در مواقع طولاني كه نيازي به هارد نداريد . براي سهولت و راحتي كار ميتونيد از پريز يا سه راهي هاي كليد دار استفاده كنيد كه نيازي به جدا كردن آداپتور نباشه .
3. خير ، احتياجي به پارتيشن بندي نيست و توصيه هم نميشه ، همان يك پارتيشني كه از قبل در كارخانه ساخته شده كافي هست . ميتونيد به روش فولدربندي ديتاهاي موجود در هارد رو مرتب كنيد .