PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نوت بوک 14 برای کارهای معمولی

mojtaba_1362
09-09-2012, 23:03
سلام
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند برای خرید یک نوت بوک 14 اینچ. کاربریش بیشتر کار با نرم افزارهای آفیس مثل ورد و اکسل و همچینین اینترنت و فیلم خواهد بود بیشتر.
هر چه ارزون تر بهتر اما سقف هزینه یک تا یکو صد هست. ممنون میشم در معرفی مدل حتما قیمت رو هم لحاظ بفرمایید
ممنون

mehrdad8086
10-09-2012, 10:45
سلام
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند برای خرید یک نوت بوک 14 اینچ. کاربریش بیشتر کار با نرم افزارهای آفیس مثل ورد و اکسل و همچینین اینترنت و فیلم خواهد بود بیشتر.
هر چه ارزون تر بهتر اما سقف هزینه یک تا یکو صد هست. ممنون میشم در معرفی مدل حتما قیمت رو هم لحاظ بفرمایید
ممنون

ایسوس مدل x44H دارای cpu b960 و 4 رم و هارد معمولا 500 و گرافیک مناسب ati (مدل یادم نیست)و بازیهای خوبی رو جواب می ده.قیافه شکیلی هم داره.حدود 1100 قیمتشه

Highbury
10-09-2012, 11:03
سلام. لطفا این تاپیک را ملاحظه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایسر 4750 و سامسونگ e5z گزینه خوبیه
هدف از انتخاب لبتاب 14 اینچ بخاطر سبک بودنش هست. معمولا 14 انیچ ها حدود 2200 و 15 اینچ ها حدود 2700 گرم وزن دارند.
اما e5z با اینکه 15 اینچه 2300 گرم وزنش هست. که مسلما نسبت به 14 اینچ ها وزن بهتری داره. چون لبتاب وقتی پهن تر باشه وزن تقسیم میشه و 100 گرم هم چیزی نیست. یه گوشی 1100 وزنشه
وقتی شما 14 اینچ رو انتخاب میکنید یعنی باید قید بعضی موارد را بزنید. صفحه کلید عددی و صفحه ی بزرگتر. که هر دو هم برای تایپ کردن و هم برای دیدن فیلم و اینترنت مهم هستن.
از طرفی e5z در طراحیش حاشیه های اضافی حذف شده و لبتاب چهره جمع و جورتری به نظر میاد. یعنی اون کادرهای اطراف لبتابها به حداقل رسیده که تو عکسها معلومه

ایسوس مدل x44H دارای cpu b960 و 4 رم و هارد معمولا 500 و گرافیک مناسب ati (مدل یادم نیست)و بازیهای خوبی رو جواب می ده.قیافه شکیلی هم داره.حدود 1100 قیمتشه

x44 وزنش 2450 گرمه. بزرگترین ایرادش

mojtaba_1362
10-09-2012, 11:45
ممنون از دوستان بزرگوار.
بازی اصلا مهم نیست .
همین وزن از همه مهم تر است. چهارده بودن رو هم به خاطر سبکیش گفتم

Highbury
10-09-2012, 11:49
با این حال بنظرم e5zسامسونگ گزینه خوبی میتونه باشه. با اینکه 15 اینچه سبک هست و کیبورد کامل و صفحه بزرگتر رو در اختیار دارید. با پردازنده ci3 و گرافیک اینتل3000 حدود 980 با دو سال ضمانت هورداد رایان.

mojtaba_1362
10-09-2012, 14:34
با این حال بنظرم e5zسامسونگ گزینه خوبی میتونه باشه. با اینکه 15 اینچه سبک هست و کیبورد کامل و صفحه بزرگتر رو در اختیار دارید. با پردازنده ci3 و گرافیک اینتل3000 حدود 980 با دو سال ضمانت هورداد رایان.
ممنون از شما این 2.3 با باطری هست یا بدون باطری برای x44 با باطری 2.44 هست. هرچند چون 15 هست باز هم به نظرم ارزش داره

Highbury
10-09-2012, 14:48
وزن کامل که شامل باتری میشه
زودتر خرید کنید که دلار شد 2600 اگه به آخر هفته بذارید شاید فروشنده ها نفروشن و بذارن برای هفته آینده/ به احتمال زیاد/
در صورت خرید فراموش نکنید که فروشنده باید درایورها را به شما تحویل بده یا نصب کنه. رایگان

wildfire.m
10-09-2012, 19:36
تو این رنج قیمت 13 اینچ ایسوس 1215n خوب هست؟

Highbury
10-09-2012, 20:36
تو این رنج قیمت 13 اینچ ایسوس 1215n خوب هست؟
سلام. لبتاب 13 اینچ زیر1 تومان اصلا نداریم. اینی که شما میفرمایید نت بوک هست و فکر کنم 12 اینچ باشه.

کلا نت بوک با این وضعیت بازار پیشنهادنمیشه. خیلی ضعیفن. سبکترین 14 اینچ فوجیتسو lh531 هستش

hamid_IT63
11-09-2012, 15:04
لپ تاپ 14 اینچ ایسر TravelMate 4750G حدود 1200 تومنه .

حافظه: 4 گيگابايت

هارد ديسك: 640 گيگابايت

گرافيك: 1 گيگابايت GeForce

پردازنده: Intel® Core™ i5-2450M

سایر مشخصات :
USB2*3,Camera(1.3mp HD Webcam)HDMI,D-SUB,Bluetooth,WLANCard Reader,MicrophoneHeadphone,Network(RJ-45)-battery-6-Cell Li-ion

mojtaba_1362
13-09-2012, 11:53
چند تا سوال ایجاد شد
1- این قسمتی از ریویو برای یکی از سایت های ایرانی هست (زومین) از E5z

نمایشگر ۱۵.۶ اینچی این لپ‌تاپ رزولوشن بسیار پایین ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل را دارد. این وضوح‌تصویر برای نمایشگری به این بزرگی بسیار کم است. اگر با دقت به صفحه نمایشگر نگاه کنید قادر به مشاهده خطوط افقی تشکیل دهنده تصویر خواهید بود. زاویه دید نمایشگر نیز مانند دیگر نمایشگرهای مجهز به پنل TN محدود است. از طرفی طراحی لولای درب نمایشگر به شکلی است که درب نمایشگر خیلی باز نمی‌شود و این موضوع باعث می‌شود، زمانی که ایستاده با لپ‌تاپ خود کار می‌کنید رنگ‌ها را بهم ریخته و تصاویر را بصورت مات مشاهده کنید. اما اگر رزولوشن پایین نمایشگر را فاکتور بگیریم در حالت عادی و زمانی که از روبرو با لپ‌تاپ کار می‌کنیم، کیفیت تصویر و شدت روشنایی و کنتراست آن قابل قبول است.

نظر شما در این مورد چی هست؟ یک بدی دیگه ای هم که داره این هست که یو اس بی 3 رو ساپورت نمیکنه . برخلاف تبلیغی که براش شده تو بعضی سایت ها برای عمر باطری 6 ساعت تنها 4:45 برای حالت معمولی (تایپ کردن مقاله همراه با گوش کردن موسیقی ) جواب میده البته بنا به اطلاعات این ریویو . متاسفانه ریویو تو سایت های معتبر براش پیدا نکردم

2- فرق بین مدل های Aspire و TrabelMate چی هست؟ تا جایی که من تحقیق کردم 4750 اسپایر سبک تر هست و همون حول و حوش 2.2 وزن داره اما تراول میت 4750 ، 2.4 کیلو.
3- این سی پی یو های سری B اینتل چقدر از نظر پرفورمنس با core i3 فرق داره؟ به نظرتون برای کارهای عادی میتونه اونقدر تاثیر گذار باشه این تفاوت سی پی یو؟
4- سی در مورد عمر باطری x44 اطلاعی داره ؟ ظاهرا عمر باطریش خیلی کم هست چیزی در حدود 2 ساعت!!!!!

Highbury
13-09-2012, 13:32
سلام.

1-تمام لبتابها حتی تا مرز 2.5 از همین رزولیشن استفاده میکنن. e5z اتفاقا صفحه نمایش نسبتا خوبی داره نسبت به سایر لبتابهای متوسط. بقیه چیزا رو باید خودتون از نزدیک باهاش کار کنید چون جزئیه.
در مورد باتری، اکثر 90 % لبتابها باتریشون میانگین 3 ساعت شارژ رو دارند. چند دقیقه کمتر یا بیشتر زیاد تفاوت نداره. برعکس باتری e5z از حالت متوسط هم کمی بیشتر شارژ نگه میداره.USB3 در لبتابهای محدودی استفاده میشه. بنظرم مهم هست اما اگه باهاش زیاد کار میکنید. مثلا هارد من 320 هست و تا الان هم پر نشده. یه هارد اکسترنال هم هستش که چند ماه پیش نصفش رو پرکردیم و همون. اگه روزانه یا هرچندوقت یکبار حجم زیادی را همیشه انتقال میدین اونوقت usb میتونه اهمیت داشتهباشه. لبتاب زیر1 تومان هست و مسلما محدودیت هایی داره

2- 4750 آسپایر بنظرم ظاهر بهتری هم داشت و هم گرافیکش 540 بود. مدل تراول میت کمی سنگینتر و از گرافیک ضعیف 610 استفاده میکنه. من تنها ایرادی که از ایسر میتونم بگیریم مخصوصا نسل قبلی هاش ظاهر نه چندان دلچسبش هست. این مدل هم بسیار خشکه ظاهرش
3- پردازنده های پنتیوم (همون B) برای کارهای عادی، روزانه مثل نت و فیلم و موسیقی کاملا جوابگوست. بهتره ci3 تهیه کنید که سرعتش هم کمی بشتر باشه مثلا تو باز کردن صفحات افیس و PDF و ...
پردازنده لبتاب خودم T3400 هست که از همین پنتیوم ها هم خیلی ضعیفتره اما کارم رو راه میندازه.

deejaydeejay
25-11-2012, 18:49
با سلام در کل کیفیت ساخت ایسوس بهتره یا ایسر
و اینکه چرا فوجیتسو رو زیاد نمیپسندن؟
چون منم میخوام یه لپ تاپ تو این مایه ها بگیرم ولی تو برندش موندم!

persiantoolsbaz
27-11-2012, 16:36
با سلام در کل کیفیت ساخت ایسوس بهتره یا ایسر
و اینکه چرا فوجیتسو رو زیاد نمیپسندن؟
چون منم میخوام یه لپ تاپ تو این مایه ها بگیرم ولی تو برندش موندم!
ببین اگه بخوای یه لپ تاپ خوب ار برندهای ایسوس یا سونی بخری باید یه بودجه خیلی خوب بذاری کنار و با یک و صد و این قیمتها اصلا" مدل خوبی از سونی یا ایسوس نمیتونی بخری ولی یکی از ویژگیهای خوب لپ تاپهای ایسر اینه که یه لپ تاپ با کانفیگ خوبش رو میتونی با یه بودجه خیلی مناسبتر بخری . من توصیه میکنم اگه کیفیت و دوام و مشخصات خوب در کنار قیمت مناسب لپ تاپ برات مهمه اصلا" روی ایسر شک نکن چون امتحان خودشو پس داده .