PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ادغام دو درایو از یک هارد اکسترنال

salehvasaleh
07-09-2012, 11:37
من یک هارد اکسترنال یک ترابایتی دارم که بخاطر فرمت کردن و عدم آگاهی به دو تکه 300 گیگی و 700 گیگ تقسیم شده حالا اگر این دو رو بخوام ترکیب کنم و مجددا به همون یک ترابایتی که بود برگردانم مشکلی نداره؟ مشکل بودنش رو از این جهت می گم که این دو تکه شدن مربوط به یک هارد اکسترنال هست نه یک هارد پی سی ! برای ادغام کردنشون فرقی ندارن؟ بعد اگر مشکل پ نیست برای ادغامشون از چه برنامه ای استفاده کنم؟ ممنون

ata.royalfalcon
07-09-2012, 12:01
من یک هارد اکسترنال یک ترابایتی دارم که بخاطر فرمت کردن و عدم آگاهی به دو تکه 300 گیگی و 700 گیگ تقسیم شده حالا اگر این دو رو بخوام ترکیب کنم و مجددا به همون یک ترابایتی که بود برگردانم مشکلی نداره؟ مشکل بودنش رو از این جهت می گم که این دو تکه شدن مربوط به یک هارد اکسترنال هست نه یک هارد پی سی ! برای ادغام کردنشون فرقی ندارن؟ بعد اگر مشکل پ نیست برای ادغامشون از چه برنامه ای استفاده کنم؟ ممنون

سلام .
پارتیشنبندی هارد اکستنرال با هارد اینترنال تفاوتی ندارد .
اگر اطلاعاتی در داخل آن نیست پیشنهادم اینه که با استفاده از برنامه disk management ویندوز کلیه پارتیشنهای موجود رو حذف کنید و یک پارتیشن جدید بسازید و فرمتش کنید . ولی اگر اطلاعاتی دارید میتونید با استفاده از برنامه هایی چون Acronis Disk Director Home پارتیشنهای جدا شده رو merge کنید .

برای دسترسی به برنامه دیسک منجمنت ویندوز دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

EXTREME
07-09-2012, 14:03

شما یک عکس از disk managamnet سسیتم بزارید که وضعیت پارتیشن هارو ببینیم

salehvasaleh
07-09-2012, 15:42
سلام .
پارتیشنبندی هارد اکستنرال با هارد اینترنال تفاوتی ندارد .
اگر اطلاعاتی در داخل آن نیست پیشنهادم اینه که با استفاده از برنامه disk management ویندوز کلیه پارتیشنهای موجود رو حذف کنید و یک پارتیشن جدید بسازید و فرمتش کنید . ولی اگر اطلاعاتی دارید میتونید با استفاده از برنامه هایی چون Acronis Disk Director Home پارتیشنهای جدا شده رو merge کنید .

برای دسترسی به برنامه دیسک منجمنت ویندوز دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

سلام ممنون از جوابتون. بله به اطلاعات پارتیشن ها نیازی ندارم می شه لطف کنید بگید با برنامه disk management ویندوز چطوری ادغام رو انجام بدم؟ L و I دو پارتیشن این هارد هستند که تمایل دارم اونها رو ادغام کن. در عکس به آدرس زیر مشخص هستند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه می شه لطف کنید بگید با برنامه ویندوز چطوری این کارو انجام بدم. ممنون

EXTREME
07-09-2012, 15:51
سلام ممنون از جوابتون. بله به اطلاعات پارتیشن ها نیازی ندارم می شه لطف کنید بگید با برنامه disk management ویندوز چطوری ادغام رو انجام بدم؟ L و I دو پارتیشن این هارد هستند که تمایل دارم اونها رو ادغام کن. در عکس به آدرس زیر مشخص هستند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه می شه لطف کنید بگید با برنامه ویندوز چطوری این کارو انجام بدم. ممنون

لطفا در این سایت عکس رو آپلود کنید

با disk managment ویندوز فکر نکنم بشه عملیات ادغام رو انجام داد شما نرم افزار paragon partion رو نصب کنید و یا نرم افزاری که عطا جان پیشنهاد دادن رو نصب کنید و سپس درایو هارو با استفاده از این نرم افزار ها ادغام کنید

دو تاپارتیشن که میخواین ادغام کنید باید یک نوع باشه یا دوتا primary یا logical

salehvasaleh
07-09-2012, 15:55
لطفا در این سایت عکس رو آپلود کنید

با disk managment ویندوز فکر نکنم بشه عملیات ادغام رو انجام داد شما نرم افزار paragon partion رو نصب کنید و یا نرم افزاری که عطا جان پیشنهاد دادن رو نصب کنید و سپس درایو هارو با استفاده از این نرم افزار ها ادغام کنید

دو تاپارتیشن که میخواین ادغام کنید باید یک نوع باشه یا دوتا primary یا logical
آدرس عکس رو تغییر دادم اگه می شه نگاه کنید و احیانا نظر خاصی هست بگید ممنون

EXTREME
07-09-2012, 16:05
عکس برای من باز نمیشه همون موردی رو که گفتم در نظر داشته باشین کافیه

salehvasaleh
07-09-2012, 16:11

EXTREME
07-09-2012, 16:19
الان شما میخواین دوتا درایو i و l رو با هم ادغام کنید
شما درایو l رو با نرم افزاری که گفتم کانورت کنید به logical سپس دوتا درایو رو با هم مرج کنید
به اطلاعات هم آسیبی نمیرسه

salehvasaleh
07-09-2012, 16:25
الان شما میخواین دوتا درایو i و l رو با هم ادغام کنید
شما درایو l رو با نرم افزاری که گفتم کانورت کنید به logical سپس دوتا درایو رو با هم مرج کنید
به اطلاعات هم آسیبی نمیرسه
ممنون از راهنماییتون. کار با برنامه Paragon Partition Manager راحت هست؟
راستی این کار رو با partition magic رو هم می شه انجام

EXTREME
07-09-2012, 16:45
ممنون از راهنماییتون. کار با برنامه Paragon Partition Manager راحت هست؟
راستی این کار رو با partition magic رو هم می شه انجام

اگه ویندوز سون دارین برای سون فکر نکنم partion magic براش اومده باشه
از همون paragon partion استفاده کنید کارباهاش راحته