PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد درایو a در کامپیوتر!

a6543210
07-09-2012, 05:26
سلام دوستاندوستان می شه بگین چطور درایو a تو سیستمم ایجاد کنم؟راستش یه نرم افزار دارم که خروجی رو تو فلاپی فقط ذخیره می کنه و فقط درایو a رو می شناسه و منم رو سیستمم درایو فلاپی ندارم.ممنونم

jafarian
07-09-2012, 06:43
منوی run اجرا کنید داخلش دستور diskmgmt.msc بزنید بعد داخل کادری که باز میشه روی یکی از درایوهای خودتون کلیک راست گزینه change drive latter and paths انتخاب کنید بعد روی گزینه change کلیک کنید بعد اسم اون درایو به A تغییر بدین تایید کنید بیاین بیرون بعد تست کنید یا که برنامه Virtual Floppy Drive هم هست ببینید بکارتون میاد:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

a6543210
08-09-2012, 17:12
jafarian جان راحل اولت جواب نداد! ممنونم عزیزان ولی یه سوال!این نرم افزار ما یه فایل خروجی رو تو درایو a رایت می کنه حالا سوالم اینه که چطور بتونیم مثلا یه درایو a مجازی داشته باشم که یه قسمتی از هارد رو هم داشته باشه تا این فایل خروجی رو همون درایو a ذخیره بشه و بعد همون فایلو رایت کینم؟!(فایل خروجی رو لازم دارم)به نظرتون این Virtual Floppy Drive این کارو واسم می کنه؟(من که راستش ازش سر در نیاوردم!)ممنون می شم راهنمایی کنید.

jafarian
08-09-2012, 22:35
داخل سئوال اول اونطور که شما مطرح کردین میخواستین یک فلاپی درایو به اسم A داشته باشین که به وسیله این برنامه همین کار میشه کرد که بصورت شکل پایین توضیح دادم بعدشم مسیر خروجی فایل خودتون به این فلاپی درایو مجازی باید بتونید بدین.

ابتدا برنامه رو از حالت فشرده روی دسکتاپ خارج کنید بعدشم طبق شکل اول شماره 1 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعدشم طبق شکل دوم به سربرگ driver برین طبق شماره 2 با 3 روی گزینه های مورد نظر کلیک کنید

طبق شکل پایین شماره 4 به سربرگ مورد نظر برین بعدشم طبق شماره 5 گزینه مورد نظر انتخاب کنید یک کادر باز میشه که درقسمت شماره 6 اسم همون درایو خودتون که میخواین A باشه رو انتخاب میکنید طبق شماره 7 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

بعدش به درایو C برین همونطوری که طبق شکل قراردادم 3 تا پوشه به همون اسمی که میبینید داخل هم درست کنید

بعد طبق شکل پایین شماره 9 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید داخل کادری که باز میشه طبق شماره 10 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعد طبق شکل پایین به همون مسیر پوشه 3 خودتون که ساختین برین که داخل قسمت 11 مشخص کردم بعد داخل کادر پایین که شماره 12 میشه یک اسم وارد کنید بعدشم طبق شماره 13 روی گزینه مربوطه کلیک کنید

طبق شکل پایین به سربرگ مورد نظر برین که با کادر قرمز مشخص کردم بعد روی دکمه Format کلیک کنید

ازآخرم یک فلاپی درایو مجازی به همون اسم که درست کردین درست میشه که داخل قادر به کپی کردن هستین

a6543210
09-09-2012, 18:14
jafarian عزیز راحلت کامل بود.مرسی عزیز.واسه عزیزان دیگه هم می گم دیگه نقصی نباشه.دوستان راحلو یکی از دوستان گفتند از jafarian ممنونم.کارم راه افتاد:اول نرم افزار Virtual Floppy Drive می کنیم از مسیر:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و ادامه:vfdwin.exe اجرا كن بعد رو دكمه install كليك كن حالا start ميزني برو به تب Drive0 روي change كليك كن از اونجا درايو A رو انتخاب كن روي open/create كليك كن حالا browse توي file name يه اسمي بده با پسوند مثلا flopy.vfd disk Taype رو به File تغيير بده write protect نبايد تيك داشته باشه وبعد create بزن برو My Computer ببين چي ميبيني؟ چند تا نكته موند اول اينكه تو تب Driver جلوي start type يه manual هست با يه auto اگه اولي رو انتخاب كني هر وقت كامپيوتر رو روشن ميكني بايد برنامه رو باز كني و استارت بزني پس auto بهتره دوم اگه disk Taye رو روي Ram بزاري هيچي توي فايل flopy.vfd ذخيره نميشه براي ذخيره كردن تو اين حالت مجبوري از تب Drive0 روي save كليك كني سوم بعد از خاموش روشن كردن كامپيوتر ميايي تو داريو فلاپي ميگه please insert a disk into drive A بايد برنامه رو باز كني بري تب drive0 open/create رو بزني بعد همون فايل قبلي رو انتخاب كني چهارم از تب association تيك .vfd روبزن وروي apply كليك كن اين طوري اگه فايل flopy.vdf رو باز كني روي فلاپي درايو باز ميشه ولازم نيست به نكته 3 توجه كني و آخر اينكه از تب shell ميتوني شورت كات هاي برنامه وفلاپي درايو رو در جاهاي مختلف داشته باشي