PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در خصوص ادیت کردن عکس

ali_ab
07-09-2012, 01:11
با سلام به دوستان عزیز

هنگام عکاسی در حالت indoor به اصطلاح رنگ عکس گرم میشود که با استفاده از فیلتر ابی این مشکل حل میشه مانند دو عکس زیر

بدون استفاده از فیلتر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از فیلتر آبی

همچنین با استفاده از فیلتر ND تفاوت به مانند عکس های زیر است

ایا پلاگینی وجود داره که نقش این فیلتر ها رو بازی کنه و به این صورت عکسها رو اصلاح کنه؟

از کمک و راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

part gah
07-09-2012, 04:33
ســـلام

پیشنهادم کار کردن روی تن رنگی عکس و نورهای کار.منم تو عکاسی هام این مشکل و داشتم اما دوست عزیز

هم جواب سوال و میدم هم یه پیشنهاد میدم که دیگه این مشکلات تو عکساتون اتفاق نیفته.

اگه دوربین تون از نوع SLR هست که خیلی راحت از فیلتر هایی که اسم بردین میتونید استقاده کنید و اگه از نوع

کامپکت ها هست باید بگم که توانایی دوربین شما در حین عکسبرداری و انتخاب مد صحیح توی عکسبرداریتون

تا حد زیادی میتونه شما رو از نیاز به ادیت عکس بی نیاز بکنه.
مثلا به جای انتخاب حالت Auto برای تمامی عکسها به منو های دیگه برین و تنظیماتی نور رو متناسب با فضایی که

داخلش هستین تنظیم کنید.برید برد فلش دوربین رو بسنجید و از شذت های نوری فلش که فابلیت کم و زیاد کردن

رو داره استفاده کنید.

و اما برای رفع این تن ها : )

منوی Image ، سه تا گزینه داره که خیلی به کار میاد....Auto Tone-Auto Contrast-Auto Color....این سه گزینه

گاهی باید با ترتیب خاصی به کار ببری تا به اون چیزی که میخواین برسین.

در ادامه ویرایش عکستون که این سه گزینه رو زدین باید به زیر مجمئعه های Ajustments برین و گزینه های Brightness/Contrast

برای تنطیم خاکستری ها و تیرگی و روشنی کار و در آخر گزینه Variations برای اعمال تن رنگی هایی که کار ما کمبود اونا رو داره.

این عکس با روش زیر به این شکل دراومد .

ali_ab
07-09-2012, 11:55
با عرض سلام

دوست خوبم از راهنمایی کاملی که فرمودید بی نهایت متشکرم . لطف فرمودید عزیز

دوربینم از سری nex سونی هست ولی متاسفانه به خاطر اندازه دهانه لنرش فیلتر های پلاریزه ،ND و ... خیلی سخت گیر میاد و هنوز هم نتونستم پیدا کنم . واسه همین مجبورا باید از فتوشاپ کمک بگیرم .

به نظر جنابعالی پلاگینی واسه پلاریزه و رنگ های سرد کننده و گرم کننده وجود داره یا صرفا از مسیری که شما اشاره فرمودید باید عکس ها اصلاح بشن؟

از توجه و محبت شما بسیار ممنونم

پیروز و پاینده باشید

part gah
08-09-2012, 06:48
با عرض سلام

دوست خوبم از راهنمایی کاملی که فرمودید بی نهایت متشکرم . لطف فرمودید عزیز

دوربینم از سری nex سونی هست ولی متاسفانه به خاطر اندازه دهانه لنرش فیلتر های پلاریزه ،ND و ... خیلی سخت گیر میاد و هنوز هم نتونستم پیدا کنم . واسه همین مجبورا باید از فتوشاپ کمک بگیرم .

به نظر جنابعالی پلاگینی واسه پلاریزه و رنگ های سرد کننده و گرم کننده وجود داره یا صرفا از مسیری که شما اشاره فرمودید باید عکس ها اصلاح بشن؟

از توجه و محبت شما بسیار ممنونم

پیروز و پاینده باشید

ســـلام

خواهش میکنم .اگه تهران هستین ناصر خسرو حتما یه سر بزنید.برای فیلتر های دوربین شاید اونجا بتونید چیزی پیدا کنید.
در مورد پلاگین سری مجموعه پلاگـین های Nik software هسـت که یکی از این مجمـوعه پلاگین ها برای دادن افـکت های
مختلف عکس هست.
به هیچ گزینه ایه دیگه ای دست نزدم فقط وارد پلاگین مربوطه شدم و یه کم تن عکس و بالا و پایین کردم و نتیجه شد این.

اینم لینک برا دانلود برنامه

Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_ab
09-09-2012, 11:53
با سلام

دوست خوبم از راهنمایی و کمک شما بی نهایت سپاسگزارم

موفق باشید