PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد پیغام فرمت میده

p30jps
06-09-2012, 17:33
سلام خدمت دوستان عزیزم
من یه هارد داریم که وقتی میخوام برم توی درایوش پیغام میده که باید فرمت کنید
با برنامه اکتیو پارتیشن ریکاوری تو محیط داس میتونم اطلاعاتش رو ببینم اما نمیتونم بردارم
و از همین برنامه اکتیو پارتیشن ریکاوری رو تو محیط ویندوز و تو خود برنامه رو هم میتونم ببینم اما نمیتونم ذخیره کنیم پیغام میده که فقط با فرمت raw میتونم ذخیره کنم
با فرمت raw هم که ذخیره میکنم فایلش نا شناسه
کسی میتونه کمکم کنه که چطور اطلاعات داخل این هارد رو بکشم بیرون
تک درایو
ظرفیت درایو 450 گیگ
یک عدد هارد اکسترنال 500 گیگی هست هاردم

EXTREME
06-09-2012, 18:37
شما یک عکس از disk managmet سیستم بزارین اینجا

p30jps
08-09-2012, 08:36
شما یک عکس از disk managmet سیستم بزارین اینجا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا توسایتتون نمیشه یه عکس گذاشت
up.-------------.com/images/cdme5h76lgtgt3gwp5i.jpg

EXTREME
08-09-2012, 09:17
اینجا آپلود کنید

p30jps
08-09-2012, 18:58
اینجا آپلود کنید

EXTREME
08-09-2012, 19:12
باید با استفاده از نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن raw رو ریکاوری کنید وسپس پارتیشن رو فرمت کنید
برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

Legacy's
08-09-2012, 19:25
نه نه فرمت نکن . از این روش استفاده کن جواب میده :

EXTREME
08-09-2012, 20:28

کی گفت فرمت کنه
گفتم قبلش ریکاوری کن بعد فرمت
نرم افزار test disk همیشه جواب نمیده
ولی ریکاوری همیشه جواب داده

8551047
20-11-2012, 01:10

:sq_2:واقعا باورم نمی شد
یه هارد اکسترنال داشتم 640، که سه تا پارتشنش کرده بودم. اشتباهی تو یه نرم افزار یکیش رو فرمت کردم، در حین فرمت متوجه شدک دارم چه گندی میزنم، سزیف هارد رو جدا کردم
بعد که وصل کردم اصلا هارد رو نشون نمیداد، ولی تو xp یه دونه درایو بالا میومد که اونم پیغام میداد که هارد رو فرمت کن
خلاصه از تو کامپیوتر منجر متوجه شدم که هاردم فرمتش شده RAW و مقدار فضای خالی رو 100 درصد نشون میده، تو بعضی از این سایت ها که این مشکلات رو به صورت تاپیک به بحث گذاشته بودن جستجو کردم دیدم نوشتن این یعنی کل اطلاعات پریده، خلاصه میخواستم قید همه چی رو بزنم و فرمت کلی کنم تا بعد با بدبختی ریکاوری کنم.
اما کامنت شماره 7 این بخش بدادم رسید، فرمت نکردم و طبق راهنماییشون یه لینک مربوطه رفتم:
طبق عکس ها مراحل رو انتجام دادم، در عین ناباوری این کار ظرف چند دقیقه اون 2 تا پارتیشن دیگه که فرمت نکرده بودم (غیر از اون یکی که اشتباهی زدم برا فرمت) رو نشون داد و خواست تا ریستارت کنم تا فعال بشن
ویندوز که بال اومد دو تا از پارتشن هام درست شدن که پارتیشن سوم که اشتباه فرمت زدمش فقط نا پدید شده، ولی خدارو شکر که اون 2تای اصلی درست شدن. اون اولی همش 30 گیگ بود و اطلاعات روش 5 گیگم نمیشد
بازم خداروشکر

خلاصه الان که این تجربه رو کردم اومدم این کامنت رو گذاشتم تا به اونای که این مشکل رو خدایی نکرده پیدا کردن کمک کنم
بازم از کاربر عزیز Legacy's خیلی ممنونم
:)

ali13755
22-02-2013, 12:02
سلام
با استفاده از نرم افزار Advanced System Optimizer بخش Securely Wipe درایو رو خواستم فرمت کنم،هنوز برنامه شروع به کار نکرده بود پشیمون شدم و سیتم رو ریست کردم قتی سیتم بالا امد درایو باز نمیشد و پیغام فرمت میده.
راهی هست که بشه دوباره از اطلاعات درایو استفاده کرد؟
اگر راهی هست لطفآ برام میل کنید tajafaria.1375@yahoo.com
با تشکر زیاد :n01:

EXTREME
22-02-2013, 12:10
سلام
با استفاده از نرم افزار Advanced System Optimizer بخش Securely Wipe درایو رو خواستم فرمت کنم،هنوز برنامه شروع به کار نکرده بود پشیمون شدم و سیتم رو ریست کردم قتی سیتم بالا امد درایو باز نمیشد و پیغام فرمت میده.
راهی هست که بشه دوباره از اطلاعات درایو استفاده کرد؟
اگر راهی هست لطفآ برام میل کنید tajafaria.1375@yahoo.com
با تشکر زیاد :n01:

اول ببینید درایو رو از my computer با check disk میتونید فایل سیستم رو فیکس کنید یا نه
درست نشد با نرم افزار easuse data recovery اطلاعات پارتیشن raw شده رو ریکاوری کنید برای اینکار حجم اضافه میخواین

amirspecial
21-12-2014, 11:18
سلام. وقتی ویندوزم میخواست بالا بیاد چک دیسک اومد و شروع به چک کردن کرد ولی بعد که بالا اومد پارتیشن اخر هاردم raw شده! میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟

ata.royalfalcon
21-12-2014, 14:07
سلام. وقتی ویندوزم میخواست بالا بیاد چک دیسک اومد و شروع به چک کردن کرد ولی بعد که بالا اومد پارتیشن اخر هاردم raw شده! میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟

سلام .

میبایستی اطلاعات موجود در پارتیشن RAW شده را بازیابی و روی فضای دیگر ذخیره کنید . برای اینکار میتونید از برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional استفاده کنید .

آموزش در پست دوم تاپیک زیر :

ویرایش : بعد از بازیابی اطلاعات ، آن پارتیشن را فرمت کنید تا قابل استفاده شود .