PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اعصاب خوردکن با X.M.P رم

mahddi
06-09-2012, 16:28
سلام
من مادربوردم Asus Rampage II Gene ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و رمم Gskill 6Gb triple Channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مدل F3-12800CL6T-6GBPI هستش حالا مشکلی که من دارم اینه که وقتی توی Bios مادربورد فرکانس رمها روی Auto هست هیچ مشکلی نیست ولی وقتی که فرکانس رمها روی پروفایل X.M.P (در این رمها روی 1600MHz هستش) قرار میدم و اگر به نوعی برق کامپیوتر قطع بشه (چه کامپیوتر روشن باشه و چه روشن نباشه) وقتی دوباره کامپیوترو روشن می کنم گیر می کنه و در LCD Poster این مادربورد که مثل دیباگر هست نشون میده که در مرحله Detect Dram گیر کرده و حتی با ریست کردن دوباره هم مشکل حل نمیشه و مجبورم برق کامپیوترو قطع کنم و دوباره وصل کنم تا کامپیوتر روشن بشه وقتی هم که کامپیوتر روشن میشه بوق اول و همیشگیو میزنه و دوباره یه بوق اضافه می زنه و یه صفحه میاد که میگه Overclocking Failed و باید F1 یا F2 بزنم و دوباره پروفایل رمو X.M.P بزارم
اطلاعاتی که شاید بتونه کمک کنه:
1- رمها در حدود 40 روز پیش عوض شده و توی این فاصله نه ویندوز عوض شده و نه بایاس Clr Cmos شده
2- دو روز پیش یه کارت usb3 , Sata3 به اسم Asus U3s6 به سیستم اضافه شده
3- سه سال و یه ماه از کارکرد مادربورد میگذره و تا حالا باطری اون عوض نشده و اورکلاک نشده و تا 40 روز پیش که رمها رو عوض کنم به حالت Auto کار می کرده
خواهش می کنم کمک کنید مشکل من حل بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
06-09-2012, 17:36
اول از همه بایاس مادربرد را به آخرین نسخه ارتقا بدین
بعدش بجای استفاده از پروفایل XMP بصورت دستی با افزیش ضریب dram frequency از 8 به 12 فرکانس را دستی روی 1600 قرار بدین
مورد بعدی اینکه باید دید ولتاژ رمهای شما چقدر هست پس دو تا شات از تب های مموری و spd نرم افزار cpuz قرار بدین
اگر این کار هم جواب نداد مشخصات کامل سخت افزاری را در سه شات نرم افزار cpuz شامل پردازنده مموری و spd قرار بدین تا با افزایش bclk این مشکل مرتفع بشه

پ.ن : بیشترین احتمال آپدیت نبودن بایاس مادربرد هست

EXTREME
06-09-2012, 18:42
سلام
من مادربوردم Asus Rampage II Gene ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و رمم Gskill 6Gb triple Channel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مدل F3-12800CL6T-6GBPI هستش حالا مشکلی که من دارم اینه که وقتی توی Bios مادربورد فرکانس رمها روی Auto هست هیچ مشکلی نیست ولی وقتی که فرکانس رمها روی پروفایل X.M.P (در این رمها روی 1600MHz هستش) قرار میدم و اگر به نوعی برق کامپیوتر قطع بشه (چه کامپیوتر روشن باشه و چه روشن نباشه) وقتی دوباره کامپیوترو روشن می کنم گیر می کنه و در LCD Poster این مادربورد که مثل دیباگر هست نشون میده که در مرحله Detect Dram گیر کرده و حتی با ریست کردن دوباره هم مشکل حل نمیشه و مجبورم برق کامپیوترو قطع کنم و دوباره وصل کنم تا کامپیوتر روشن بشه وقتی هم که کامپیوتر روشن میشه بوق اول و همیشگیو میزنه و دوباره یه بوق اضافه می زنه و یه صفحه میاد که میگه Overclocking Failed و باید F1 یا F2 بزنم و دوباره پروفایل رمو X.M.P بزارم
اطلاعاتی که شاید بتونه کمک کنه:
1- رمها در حدود 40 روز پیش عوض شده و توی این فاصله نه ویندوز عوض شده و نه بایاس Clr Cmos شده
2- دو روز پیش یه کارت usb3 , Sata3 به اسم Asus U3s6 به سیستم اضافه شده
3- سه سال و یه ماه از کارکرد مادربورد میگذره و تا حالا باطری اون عوض نشده و اورکلاک نشده و تا 40 روز پیش که رمها رو عوض کنم به حالت Auto کار می کرده
خواهش می کنم کمک کنید مشکل من حل بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بایوس مین رو آپدیت کنید
باتری مین هم حتما ولتاژ گیری بشه
مشخصات خود رم دقیقا چیه "؟

mahddi
06-09-2012, 20:47
اینم از عکس های CPUZ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم از عکس های بایوس

mahddi
06-09-2012, 20:51
در ضمن بایوس مادر بورد آپدیت هست
مشخصات رم هم در لینک بالا گذاشته ام

EXTREME
06-09-2012, 21:17
شما با xmp فرکانس رو رو 1600 میزارین فرکانس سی پی یو چقدر میشه ؟

mahddi
07-09-2012, 00:09
شما با xmp فرکانس رو رو 1600 میزارین فرکانس سی پی یو چقدر میشه ؟

فکر می کنم هم وقتی که روی Auto هست و زمانی که روی XMp هم میزارم هیچ فرقی با هم نمی کنن و در هر دو حالت 2.66 گیگاهرتز هستش
حالا چرا این سوالو پرسیدین؟

EXTREME
07-09-2012, 00:20
معمولا وقتی با پروفایل xmp فرکانس رم تغییر میکنه فرکانس سی پی یو هم تغییر میکنه و اگه تغییر فرکانس سی پی یو زیاد باشه باعث ناپایداری میشه به شرطی که از طرف ولتاژ و تایمنیگ رم مشکلی نباشه
ولی اگه با ضریب رم spd اینکارو بکنید این اتفاق نمیفته

ess_1362
07-09-2012, 18:41
شما در دو مرحله زیر اقدام کنید و نتیجه را به من اعلام کنید
روش اول :
dram frequency را از حالت auto خارج کنید و مقدارش را دستی بذارید روی 12
پارامتر dram bus voltage را از حالت خودکار خارج کنید و مقدار ولتاژ را دستی بذارید روی 1.6
بعدش وارد dram timing control بشید و مقادیر پارامتر های زیر را دستی ست کنید
CAS latancy : 6
ras to cas : 8
ras precharge : 6
tras : 24
trc : 34
command rate : 2t

سپس تنظیمات را ذخیره کنید و سیستم را تست کنید
توصیه می کنم برای بار اول تا قبل از قسمت قرمز رنگ انجام بدین اگر به نتیجه نرسیدین کل مرحله + قسمت قرمز رنگ را هم انجام بدین

روش دوم :
گزینهai oveclock tuner را بذارید روی manual و از زیر منوی باز شده مقدار پارامتر bclk را از 133 بذارید روی 160
گزینه cpu ratio setting را از auto خارج کنید و مقدارش را روی 16.5 قرار بدین
سپس کلیه مراحل زیر را طبق مواردی که در بالا گفتم ادامه بدین :

پارامتر dram bus voltage را از حالت خودکار خارج کنید و مقدار ولتاژ را دستی بذارید روی 1.6
بعدش وارد dram timing control بشید و مقادیر پارامتر های زیر را دستی ست کنید
CAS latancy : 6
ras to cas : 8
ras precharge : 6
tras : 24
trc : 34
command rate : 2t

سپس تنظیمات را ذخیره کنید و سیستم را تست کنید
توصیه می کنم برای بار اول تا قبل از قسمت قرمز رنگ انجام بدین اگر به نتیجه نرسیدین کل مرحله + قسمت قرمز رنگ را هم انجام بدین