PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره : ادامه تحصیل ؟؟

keihanmirzaei
05-09-2012, 15:40
سلام دوستان
همگی خسته نباشید
شاید خیلی از شماها تا حالا تو این دوراهی گیر افتادین که واقعا ادامه تحصیل براتون مفیدتر خواهد بود یا رفتن به سربازی و در ادامش زودتر وارد شدن به بازار کار !!؟؟
من الان تو این دوراهی گیر افتادم و واقعا تصمیم گیری صحیح برام سخته،گفتم بیام از شما بپرسم شاید کمکی شد!

شرایط خودمو میگم:
ببینید من هنرستان رشته تاسیسات بودم(فن بلدم)،کارشناسی هم مدرک تاسیسات حرارتی و برودتی دارم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهمن 90 ترم آخرم بود که البته هنوزم نمره ی کارورزی و اینام نیومده .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از طرفی اگر ادامه تحصیل ندم باید برم سربازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا سوال اینجاست‌ ؟
به نظرتون اگر بخوام ادامه تحصیل بدم و ارشد تبدیل انرژی رو بگیرم واسم بهتره یا برم سربازی زودتر تمومش کنم که برم سرکار‌؟(یعنی به جای دو سال صرف وقت واسه ارشد دو سال سابقه کار داشته باشم)
متولد 68 هم هستم و آیندم خیلی برام مهمه
خواهش میکنم کمکم کنید بچه ها ‍[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Necromancer
05-09-2012, 15:52
مدرک بالاتر موقعیت شغلی بهتر میاره
من جای تو بودم واسه فرار از سربازی هم که شده می رفتم ادامه تحصیل می دادم :31:
تو سربازی ممکنه آشنا اینا هم پیدا کنی واسه کار

SNOW PATROL
05-09-2012, 15:55
دوست عزیز برو نجات بده تموم بشه. هرچی سن بره بالا خدمت سخت تره

ارسال شده از ST25i با استفاده از تپاتالک 2

dirt road
05-09-2012, 16:21
سلام
بازار كار براي رشته هاي فني در مقطع ليسانس كاملا اشباع شده.شما احتمالا تا الان براي كاريابي اقدام نكردين تا ببينيد چه اوضاعي داره.اگر شما بدنبال كاري هستيد كه خودتون ميخواهيد آنرا شروع كنيد و يا موقعيت شغلي مناسبي توسط ديگران به شما پيشنهاد شده،شايد توجيهي براي رفتن به سربازي داشته باشيد وگرنه ادامه تحصيل موقعيت بهتري از لحاظ كاري،موقعيت اجتماعي و ... براي شما فراهم خواهد آورد و ديدگاهتان نسبت به موضوعات، به طور اخص در رشته تحصيلي و طور كلي در همه زمينه هاي زندگي بازتر خواهد شد.
بنابراين اولويت با ادامه تحصيل است مگر اين كه شرايطش براي شما فراهم نباشد و يا موقعيت شغلي مناسبي به شما پيشنهاد شده باشد. :)

Meysam Raz
05-09-2012, 17:01
من خودم توی موقعیت شما بودم
تصیمم بر این شد که برم دنبال کار و اگر موقعیت خوبی پیش اومد نرم خدمت
خدا رو شکر کار گیر اومد و موندیم هرچند اگر پایان خدمت داشتم موقعیت های کاری بهتری گیرم میومد
در کل شما به سن و سالت نگاه کن
میتونی تا دکتری بری اما به قول یه بابایی که به خود من گفت : شاید بهت بگن دکتر اما پس فردا بچت میگه خدابیامرز بابام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (جای اینکه بگه بابام اینطوریه) و اختلاف سنیت مساله دار میشه
تا خدمت نری کار درست و حسابی بهت نمیدن یا اگرم بدن نمیتونی از زندگی لذت ببری و مشکلات نداشتن کارت همیشه همراهته
اگر کار درست حسابی نداری برو خدمت و اگر کار خوب گیرت اومد بمون و نرو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

keihanmirzaei
12-09-2012, 12:30
از همتون ممنونم
بیشتر سردرگم شدم :دی

SIR MAMAD
12-09-2012, 18:14
در کل شما به سن و سالت نگاه کن
میتونی تا دکتری بری اما به قول یه بابایی که به خود من گفت : شاید بهت بگن دکتر اما پس فردا بچت میگه خدابیامرز بابام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (جای اینکه بگه بابام اینطوریه) و اختلاف سنیت مساله دار میشه
ا

عجب استدلالی کردی شما!
حالا گیریم نخواست ازدواج کنه و بچه دار بشه که حالا نگران این باشه که بچه بعدا بگه به جون بابام یا روح بابام؟!
نگران اینم باید باشه؟ شاید بخواد برای خودش زندگی کنه.
با این وضع و اوضاع کی دنبال ازدواجه؟ همین جوریشم بابا بشی خدابیامرزدت.

از همتون ممنونم
بیشتر سردرگم شدم :دی

عزیز سربازی رو هر جوری هست کلکش رو بکن برای داخل و خارج از کشور همه جوره دردسره! همیشه جلوپاته!

شما این کار رو بکن:
اول از همه با توجه به این که کارشناسی داری بگرد دنباله امریه گرفتن یه جایی که به کار تهویه هم بخوره مثلا سازمان استاندارد.
از پادگان بهتره در همون حین هم می تونی یواش یواش برای ارشد بخونی

اگه امریه هم جور نشد باز هم برو سربازی اگه شهر خودت افتادی وقتت دست خودت بود از ظهر یه جا پاره وقت کار کن یا برای کنکور بخون

اما اگه بخوای سربازی نری اولا یه وزنه مهم رو چلوی پای خودت نگه می داری و در ثانی باید برای ارشد تبدیل انرژی یکسال زحمت بکشی!

شما که هدفت کار هست در ایران داشتن مدرک کفایت می کنه و می تونه مدرک ارشدت رو رشته های راحت تر مکانیک مثل سیستم محرکه خودرو یا سیستم انرژی بگیری از آزاد یا سراسری

ارشد و کارشناسی اون قدر ها هم تفاوت ندارن برای کار غیر دولتی ...شما هم که فیلدت تاسیسات هست برای کار پیدا کردن اذیت نمی شی . تو فیلد شما سعی کن وارد اجرا و یا فروش بشی که عالیه و تو اون قسمت ها کسب تجربه کن که تو ایران موفق تری.

برای کسی که تو ایران می خواد بمونه و کار کنه ارشد فقط به درد استخدام بهتر دولتی و یا افزایش پایه حقوق و ...داره . اما اگه کسی فکر رفتنه یا علاقه به رشته و ادامه تحصیله داره قضیش فرق داره اون باید دنبال این باشه سریازی رو ردیف کنه پاسپورت بگیره بره!

as3f3h
14-09-2012, 00:56
برای کسی که تو ایران می خواد بمونه و کار کنه ارشد فقط به درد استخدام بهتر دولتی و یا افزایش پایه حقوق و ...داره . اما اگه کسی فکر رفتنه یا علاقه به رشته و ادامه تحصیله داره قضیش فرق داره اون باید دنبال این باشه سریازی رو ردیف کنه پاسپورت بگیره بره![/QUOTE]
مگه رفتن کشکه؟!چقدر راحت ازش حرف میزنی!

as3f3h
14-09-2012, 01:00
من زیاد اهل اومدن به پی سی نیستم نمیام اینجا ببینم چی جواب دادی؟
فقط اینو بدونید اگه پولداری که مشکلی نی اگه مثلا من هشتت گرو نه !رفتنو بیخیال شو!