PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: آیا hibernate کردن لپتاپ ضرر داره ؟

waltz
05-09-2012, 10:04
سلام

یه سوال داشتم در مورد Hibernate کردن لپتاپ، می‌خواستم ببینم این عمل در طول هفته یا ماه واسه لپتاپ ضرری داره یا مشکلی ایجاد می‌کته، آخه یکی از دوستام گفت شات‌دان کنی بهتره، ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

Farshid72
05-09-2012, 14:12
hibernate برای مدت طولانی نیست نهایتا چند ساعت

waltz
05-09-2012, 16:25
منظورم این بود، در طول شبانه روز ۵ یا ۶ ساعت که با سیستم کار ندارم می‌زارم رو Hibernate قبلا شات‌دان می‌کردم ولی الان یه مدت فقط می‌زارم رو Hibernate و شاید در هفته یه بار شات‌دان کنم یا ریستارت، نمی‌دونم منظورمو رسوندم یا نه!

shahab_f
05-09-2012, 16:36
نه آقا این حرف ها چیه؟ هایبرنیت هیچ فرقی با شات داون نداره، سیستم خاموشه، فرق 2-3 ساعت و 2-3 ماه رو هم نمیفهمه. جز اینکه اطلاعات رم روی هارد کپی میشه و وقتی روشن میکنید دوباره از هارد برمیرگرده روی رم.
من هیچ وقت شات داون نمیکنم، فقط هایبرنیت. چون حوصله ندارم صبر کنم ویندوز بالابیاد.

milad_takjoo
05-09-2012, 18:27
یکی به من گفته بود واسه هارد خطرناکه چون هدش نمیره سر جای اولش و اگه لپ تاپ رو حرکت بدین مورد داره..

shahab_f
05-09-2012, 18:45
والا من سرچ کردم ظاهرا اینطور نیست.
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو مشاهده بفرمایید.
تو یکیش به این حرف شما هم اشاره کرده و گفته باور غلطیه و هد سرجاش میره.

waltz
05-09-2012, 19:04
ممنون دوستان

milad_takjoo
05-09-2012, 23:39
So far this is observed, I doubt if hibernation can damage your hard disk.

خود طرف هم شک داره که...:دی

Diff
06-09-2012, 17:10
گاهی وقتها وقتی من هایبرنیت میکنم ؛ بعدا که دوباره روشن میکنم قبل از بالا اومدن ویندوز یکسری کد میاد رو صفحه عادیه ؟ گاهی هم هایبرنیت رو که میزنم حالت ریستارت پیدا میکنه دوباره روشن میشه کدها میاد و ویندوز بالا میاد اصلا خاموش نمیشه چرا ؟؟
hp4530

shahab_f
09-09-2012, 00:00
خود طرف هم شک داره که...:دی
میگه «شک دارم که به هارد آسیب بزنه»
به هر حال تو اون یکی منبع که طرف شک نداره:31:
میشه یه ایمیل هم به مایکروسافت زد و ازشون پرسید.

ssiinnaarad
09-09-2012, 14:41
سلام دوست عزیز hibernet مانند sleep است به نظر خودت خراب نمیشه معلومه که میشه حداکثر برای24ساعت میتونه باشه نه بیشتر اگه هم بیشتر بود ولی هیچی نشد بعدا مشکلش پیدا میشه اصل مشکل در ویندوز به وجود میاد بعد در بقیه قطعات

shahab_f
09-09-2012, 22:02
«معلومه که میشه»؟ چرا معلومه که میشه؟ یه دلیل بگید یا منبع بذارید (نه از فروم یا yahoo answers، چون که یه کاربر مثل شما مینویسه اشکال داره) من از سایت هایی که نویسنده ی متخصص داره 2تا منبع گذاشتم. بیا اینم یکی دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). 24 ساعت رو از کجا محاسبه کردین؟
تو هایبرنیت دستگاه مطلقا خاموشه، از برق بکشی و باطری رو درآری هم هیچی نمیشه. اصلا هم شبیه sleep نیست، تو اسلیپ رم روشنه.

waltz
09-09-2012, 22:26
«معلومه که میشه»؟ چرا معلومه که میشه؟ یه دلیل بگید یا منبع بذارید (نه از فروم یا yahoo answers، چون که یه کاربر مثل شما مینویسه اشکال داره) من از سایت هایی که نویسنده ی متخصص داره 2تا منبع گذاشتم. بیا اینم یکی دیگه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). 24 ساعت رو از کجا محاسبه کردین؟
تو هایبرنیت دستگاه مطلقا خاموشه، از برق بکشی و باطری رو درآری هم هیچی نمیشه. اصلا هم شبیه sleep نیست، تو اسلیپ رم روشنه.

بنده هم با نظر شما کاملا موافقم،این یاهو انسر اینا رو ولش کنید بچه ها اونام کاربرن مثل خودمون

morteza1131
13-10-2012, 00:23
سلام

یه سوال داشتم در مورد Hibernate کردن لپتاپ، می‌خواستم ببینم این عمل در طول هفته یا ماه واسه لپتاپ ضرری داره یا مشکلی ایجاد می‌کته، آخه یکی از دوستام گفت شات‌دان کنی بهتره، ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

زماني که سيستم در حالت Sleep مي باشد همه قطعات دستگاه به جز RAM خاموش ميشوند ، که با زدن يک دکمه از صفحه کليد يا حرکت موس دوباره کامپيوتر آماده کار است در حالت Hibernate که به خواب زمستاني معروف مي باشد تمام اطلاعات موجود در RAM کامپيوتر به هارد منتقل شده و کامپيوتر کامل خاموش شده و برق آن قطع مي شود و زماني که مجدد سيستم را روشن ميکنيم تمام اطلاعات به RAMبرگشته و کامپيوتر به زمان قبل از Hibernate بر ميگردد و تمام برنامه هايي که در آن زمان باز بوده به همان حالت قبل باز مي گردند ،يک نکته مهم در اين قسمت وجود دارد که براي Hibernat کردن به اندازه RAM در درايو C فضاي خالي داشته باشيم.