PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در فرمت کردن ویندوز xp

alexjojo
04-09-2012, 14:47
سلام خدمت همه اساتید محترم :
نمیدونم چرا فرمت نمیشه؟
ویندوز فایل config گم شده و ویندوز بالا نمیاد موقع فرمت ویندوزم وقتی که سی دی رو میزارم و شروع به بوت کردنش میکنم تا 100 در صد اول رو میره بعد این پیغامو میده:
چون سیستم قدیمیه یعنی رمش 128 خیلی طول میکشه تا همون 100 درصد پر بشه دو سه بارم از هر راهی که میدونستم امتحان کردم

setup was unable to format the partition.
the disk may be dameged make sure the driver is switched on and properly connected to your computer if the disk is a SCSI disk,
make sure your SCSI devices are properly terminated consult your computer manual or SCSI adapter documentation for more information.
you must select a diffrent partition for windows xp.

ممنون میشم راهنمایی کنید:40:

amirhosien_007
04-09-2012, 15:18
اگه هارد کامپیوترت چند تا درایو داره ، روی یه درایو دیگه امتحان کن ببین بازم همون پیغامو میده یانه ؟؟
اگر هم فقط یک درایو داری قبل از صفحه فرمت درایو یک گزینه هست که میتونی درایو رو دیلیت کنی choose a partition there was an option to delete the parition by pressing Dاگر یه بارهم درایو رو پاک کن و مراحل بعدی نصب ویندوز رو ادامه بده.

alexjojo
05-09-2012, 00:16
اگه هارد کامپیوترت چند تا درایو داره ، روی یه درایو دیگه امتحان کن ببین بازم همون پیغامو میده یانه ؟؟
اگر هم فقط یک درایو داری قبل از صفحه فرمت درایو یک گزینه هست که میتونی درایو رو دیلیت کنی choose a partition there was an option to delete the parition by pressing Dاگر یه بارهم درایو رو پاک کن و مراحل بعدی نصب ویندوز رو ادامه بده.

ممنون امیر حسین درایو رو همون طور که گفتی پاک کردم اما بازم تو 100 درصد که میشه همون ارور رو میده

amirhosien_007
08-09-2012, 11:07
ممنون امیر حسین درایو رو همون طور که گفتی پاک کردم اما بازم تو 100 درصد که میشه همون ارور رو میده

این مورد رو هم چک کنید : اگه از هارد ساتا دارید استفاده میکنید حتما برید تو قسمت BIOS و مطمئین بشید SATA فعال است. یه همچین پیغامی داره set to use SATA