PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مانیتور در بازی

bahsalam1
03-09-2012, 19:07
سلام.
از دیروز مانیتور من دچار یک مشکلی شده و وقتی بازی میکنم، مانیتور سیاه میشه. الان که دارم اینو مینویسم کاملا سالمه و همه چیزش درسته ولی توی بازی صفحه سیاه میشه حتی بازی هایی با گرافیک کم و جالبیش اینجاست که حتی چراغ مانیتور هم نارنجی نمیشه و همونطوری سبز میمونه و من هم چاره ای ندارم جز ریست کردن ویندوز.

البته این رو هم بگم که قبل از این ماجرا، هر وقت بازی سنگین میکردم صفحه مانیتور خاموش و چراغش نارنجی میشد و باید فقط ریستش میکردم ولی الان هر بازی که باز کنم مشکلی که در بالا گفتم برام پیش میاد. مثلا با بازی Commandos 3 یا حتی Counter 1.6 هم که زیاد گرافیکی نیستن مشکل پیدا میکنه. هم به cpu و هم به کارت گرافیک خمیر سیلیکون زدم ولی درست نشد. مشکل سخت افزاریه؟ یا ویروسه؟من تا زمانی که واجب نشه آنتی ویروس نصب نمیکنم چون سرعت cpu رو میاره پایین و برای بازی کردن مشکل ایجاد میکنه و بعضی وقتا درست کار نمیکنه مثلا Crack بازی pro 12 با نود 32 به عنوان ویروس میره توی قرنطینه و باید دستی بازش کنم.

راستش من وقتی که خمیر سیلیکون میزدم، گذاشتمش روی cpu و با نوک خود سرنگ پخشش کردم، آیا به cpu آسیب رسیده؟

سیستمم اینه:
CPU: AMD Athlon Dual Core 3.1 Ghz
Ram: 2 Gb DDR3 Geil 1333 Mhz
VGA: 1 Gig nVIDIA Geforce GT220 DDR 3
ویندوزم هم مال لرد 2010 ویندوز 7 نسخه فاینال 32 بیت که قبلا که چند بار نصبش کرده بودم، مشکلی باهاش نداشتم و فکر نمیکنم از ویندوز باشه.

لطفا راهنمایی کنید

bahsalam1
03-09-2012, 23:59
یکی نیست جواب بده؟

EXTREME
04-09-2012, 09:58
فعلا با یک مانیتور دیگه سیستم رو چک کنید و نتیجرو بگین

moghaddan_1995
04-09-2012, 21:36
سلام.
البته این رو هم بگم که قبل از این ماجرا، هر وقت بازی سنگین میکردم صفحه مانیتور خاموش و چراغش نارنجی میشد و باید فقط ریستش میکردم ولی الان هر بازی که باز کنم مشکلی که در بالا گفتم برام پیش میاد. مثلا با بازی Commandos 3 یا حتی Counter 1.6 هم که زیاد گرافیکی نیستن مشکل پیدا میکنه. هم به cpu و هم به کارت گرافیک خمیر سیلیکون زدم ولی درست نشد. مشکل سخت افزاریه؟ یا ویروسه؟من تا زمانی که واجب نشه آنتی ویروس نصب نمیکنم چون سرعت cpu رو میاره پایین و برای بازی کردن مشکل ایجاد میکنه و بعضی وقتا درست کار نمیکنه مثلا Crack بازی pro 12 با نود 32 به عنوان ویروس میره توی قرنطینه و باید دستی بازش کنم.

لطفا راهنمایی کنید

سلام.
در صورتی که مشکل سخت افزاری باشه ممکنه بخاطر عدم کارکرد صحیح گرافیک یا فن سی پی یو پیش اومده باشه!
اما راه حل چیه؟!

1. ویندوزتون رو عوض کنید و دوباره نصب کنید.
2. درایور گرافیکتون رو آپدیت کنید.

اگر راه حل های بالا رو رفتید و نتیجه نرفتید ممکن است مشکل بخاطر بالا رفتن بیش از حد گرمای CPU و یا گرافیک باشه!
پس لطفا سیستمتون رو با یک گرافیک دیگه تست کنید.

راستش من وقتی که خمیر سیلیکون میزدم، گذاشتمش روی cpu و با نوک خود سرنگ پخشش کردم، آیا به cpu آسیب رسیده؟

اگر در قسمت پین های CPU خمیر پخش نشده باشد مشکلی پیش نخواهد آمد!

bahsalam1
03-10-2012, 17:59
دمای کارت گرافیکم در حالت عادی 80 هست و توی بازی رو دیگه خدا میدونه. تمام گرد و خاک رو فن کارت گرافیک رو کاملا تمیز کردم و خمیر سیلیکون تازه هم بهش زدم ولی درست نشد. برای خنک کردن کارت گرافبک چکار کنم؟

EXTREME
03-10-2012, 18:09
دمای کارت گرافیکم در حالت عادی 80 هست و توی بازی رو دیگه خدا میدونه. تمام گرد و خاک رو فن کارت گرافیک رو کاملا تمیز کردم و خمیر سیلیکون تازه هم بهش زدم ولی درست نشد. برای خنک کردن کارت گرافبک چکار کنم؟

برای خنک کردن گرافیک تهویه کیس و دمای محیط مهمه همچنین اگه سرعت فن گرافیک کم است دستی زیادش کنید

bahsalam1
26-10-2012, 15:55
دوستان خیلی ممنون. درست شد. این دفعه اول تمام خمیر سیلیکون دور چیپ گرافیک رو کامل پاک کردم و بعد یک دور تازه خمیر سیلیکون زدم و بستمش. درست شد. چقدر راحت. 2-3 بسته خمیر سیلیکون براش مصرف شد ولی بالاخره مشکلشو پیدا کردم. وقتی بازش کردم اینقدر خمیر سیلیکون دورش بود که بد بخت چیپه نمیتونست نفس بکشه :sq_24: