PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لنوو Y580 و اپل مك بوك پرو MD101 و MD102 در مالزي

MITAJOON
03-09-2012, 18:56
سلام دوستان لنوو تو مالزي با كانفيگ Core i 7 و ٨گيگ رم و هارد ١ترا و گرافيك ٦٦٠ و از همه مهمتر صفحه نمايش فول اچ دي به قيمت ٣٥٩٩ رينگيت هست(كه با حساب رينگيتي ٧٠٠ تومن ميشه ٢٥٢٠٠٠٠ (tel:٢٥٢٠٠٠٠) تومن و با رينگيت ٤٠٠تومن دولتي(دانشجويي)ميشه١٤٤٠٠٠٠ تومن!ايسوز n56v هم با همين كانفيگ همين قيمته.
حالا اپل استور مالزي دو دستگاه مك بوك پرو md101 و102 رو به ترتيب گذاشته ٣٦٩٩رينگيت و ٤٥٩٩ رينگيت.
كانفيگ اولي
core i5 2.3GHz و رم ٤گيگ و هارد ٥٠٠گيگ و گرافيك اينتل ٤٠٠٠ و
كانفيگ ١٠٢
core i7 2.9 و رم ٨ گيگ و هارد ٧٥٠ گيگ و همون گرافيك
حالا بنظرتون اگه بودجم برسه و نياز هام اجراي برنامه Rewit MEPو متلب و بقيه نرم افزارهاي محاسباتي مكانيك باشه(بازي نميكنم چون ايكس باكس دارم:D شما خريد كودمشون رو به من توصيه ميكنيد؟ممنون ميشم نظراتتون رو بگيد تا تو انتخابم مطمئن بشم:)

bahman30
03-09-2012, 19:25
اپل کیفیت ساخت خیلی بالایی داره و اوله!من اپل پیشنهاد میکنم!چون اپل مک روش نصبه ببینید نرم افزاری که شما ازش استفاده میکنید نسخه مکش هست یا نه!مثل 3ds max که نسخه مکش نیست!

batlagh
03-09-2012, 21:31
اپل خیلی انتخاب آیده آل ای هست!
اما برای مکانیک نه خیلی ! چون به هر حال ویندوز رو هم باید نصب بکنید برای برنامه هایی که نسخه مکشون کم یاد یا اصلا موجود نیست.

از یکی از دوستان که آی مک دارند سوال کردم گفتند ویندوز نصب کردم در کنارش و مشکلی پیش نیامده
اما گویا در لپ تاپ ها باعث کمی داغی میشه البته نه تا حدی مشکلی پیش بیاید.

مک برای گرافیست ها و تدوین و .... یک ایده آل واقعا محسوب میشه اما برای مکانیک! با دقت بیشتری باید تهیه بشه.

MITAJOON
04-09-2012, 19:15
ممنونم دوستان.
راستش تفاوت کانفیگاشون که لنوو رو کاغذ حداقل برتره و گرونتر بودن اپل که کیفیتش برای همه معلوم شده.باعث شده گیر کنم سر دو راهی.متلب رو میدونم نسخه مک داره.برنامه های شرکت اتودسک مثل کد و رویت هم میدونم نسخه مک دارن.حالا کرک شدن یا نه باید بگردم.تا حالا با مک کار نکردم.ولی گوشیم آیفونه و کیفیتش رو خدا میدونم.
اهل عوض کردن و فروش لپ تاپم نیستم.میخوام راحت 4-5 سال برام کار کنه!خلاصه تصمیم گیریه سختیه.
کسی این دو مدل اپل رو داره بگه چطورن؟

MITAJOON
05-09-2012, 21:22
سلام من بالاخره تصمیم گرفتم برم لنوو رو بردارم.این معنیش این نیست که اپل رو دوست ندارم.بنظرم تو موقعیت فعلی من لنوو انتخاب معقول تریه.
چند تا سوال دارم از خدمتتون.
موقع خرید لپ تاپ اگه ویندوز روی سیستم نصب باشه.چطور میشه بین کارت های گرافیک سوئیچ کرد تا همونجا از نحوه سوئیچ مطمئن شم؟
آیا رو لپ تاپ برنامه ای هست که دمای cpu رو نشون بده؟تا چک کنم؟
اینکه میگن لولا های لنوو پلاستیکیه آیا باید از نظر شکستگی و ترک چکشون کنم؟درایو های نوری(چه بلوری و چه رایتر) باید چه برندی باشن؟مشخصه؟
FHD بودن صفحه نمایش رو چطور بفهمم؟یه وقت HD نباشه ضایع شم:)
آیا لنوو گارانتی بین المللی داره؟ اصولا باید چند ساله باشه؟
موس وایرلس مناسب این مدل چه مدلیه؟
کول پد مناشب این مدل چیه.
کیف حمل مناسب این مدل چیه؟
ممنون میشم زود این سوالامو جواب بدید.پس فردا PC FAIR هست و بیشتر از دو روز وقت ندارم.معمولا همون روز اول همه جنسای خوب رو میخرن باید زود به جواب برسم.باز هم ممنون از راهنماییتون.