PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل جي ميل با اتو لوك

moslem.b
06-04-2005, 05:15
من هر وقت مي خوام ميل بفرستم بعد از يك دقيقه اين پيغام مياد

your smtp server has not responded in 60 seconds. would you like to wait
another 60seconds for the server to respond

stop wait

Wonderboy
06-04-2005, 06:56
سلام

moslem.b عزيز يه مقدار بيشتر در مورد تنظيماتي كه در Outlook انجام دادي و نگارش Outlook و همچنين نوع ضد ويروسي كه روي سيستم نصبه توضيح بده چون همه اين موارد توي ارسال و دريافت با جي ميل تاثير دارن. :wink:

منتظر جواب شما هستم. :wink:

moslem.b
06-04-2005, 07:01
wonderboye عزيز آنتي ويروس مكافي دارم تنضيماتش رو هم طبق خوه جي ميل انجام دادم

A.A
06-04-2005, 08:10
با سلام خدمت شما دوست عزیز
اولا باید گفت این مشکل ربطی به انتی ویروس شما ندارد
اما مشکل اساسی در آی اس پی شما است و مشکل پایین بودن خطوط سرعت شما و در غیر این صورت باز بودن چندین صفحه وب با هم که موجب پایین بودن سرعت اینترنت میشود
دوما منظور شما از تمام تنظیمات در جی میل هم در ات لوک وهم در جی میل بروزر است یا فقط در ات لوک مثلا شما پاپ تری خودت را در جی میل فعال کرده ای یا نه
اما راه حل من اگر شما ات لوک 2003 دارید
tools - e-mail accounts - view or change - mail marbot be gmail - change - more setting - advance - server timeout
در قسمت بالا یعنی سرور تایم اوت میتوتنی زمان مربوط به اتصال و فرستادن میل را از یک دقیقه به دو یا سه دقیقه افزایش بدهی
انشاء الله مشکل شما هم حل شود
راستی اگر مشکل فرستادن میل هم داری یا همان مشکل همگانی فعال کردن پاپ تری به من یک میل بزن یا یک پیغام دیگر در همین جا بگذار

Wonderboy
06-04-2005, 11:17
سلام

A.A عزيز ميخوام با اجازه در مورد مطلب شما نظري بدم اميدوارم از حرف هاي من ناراحت نشي چون بعضي قسمتها رو با نظر شما موافق نيستم. (علتش رو هم ميگم) :roll:

منظور من از اينكه اون سوالها رو از moslem.b پرسيدم اين بود كه مي خواستم مطمئن بشم كه moslem.b تنظيمات زير رو درست انجام داده يا نه:

1- تنظيم حساب جي ميل براي ارسال و دريافت از طريق POP
2- تنظيم Outlook براي ارسال و دريافت از طريق POP (چون همونطور كه در جريان هستين تنظيمات پورت POP3 و SMTP براي حساب جي ميل بخاطر داشتن قابليت SSL سرور جي ميل فرق ميكنه)

اما چرا از نوع ضد ويروس سوال كردم چون حدث ميزدم moslem.b از ضد ويروس مك آفي استفاده ميكنه. (كه درست بود)

مطلب مهمتر اينكه ضد ويروس مك آفي كاملا توي ارسال ايميل به حساب جي ميل نقش داره اونم به اين طريق كه مك آفي توي تنظيماتش يه قسمتي داره كه ايميل خروجي رو تست كنه و اگر اون تنظيم فعال باشه مك آفي شروع به تست ايميل ميكنه و همين موضوع وقت رو بحدي تلف ميكنه كه زمان server timeout به پايان ميرسه وگرنه يه ايميل چند خطي هيچ نيازي به زياد كردن زمان server timeout نداره البته زياد كردن اين زمان براي ايميلهاي بزرگتر الزاميه حالا جي ميل بر خلاف بعضي از سرورها مثل ياهو در بيشتر موارد حتي با زياد كردن server timeout تا آخرين حد هم مشكلش حل نميشه ولي به محظ برداشتن اون تنظيم مك آفي كه گفتم مشكلش حل ميشه (اينقدر راحت ايميل ارسال ميكنه كه آدم كيف ميكنه) اين مطالبي هم كه گفتم روي چند تا سيستم مختلف تست شده. :wink:

Wonderboy
06-04-2005, 11:20
سلام

moslem.b جان اميدوارم كه مطلب منو كه در مورد نظر A.A عزيز بخصوص درباره تاثير ضد ويروس مك آفي نوشته بودم خونده باشي. :wink:

براي برداشتن اون تنظيم مك آفي كه گفتم مسير زير رو طي كن:

به قسمت Options ضد ويروس مك آفي برو بعد روي دكمه Advanced كليك كن حالا به سربرگ E-mail Scan برو علامت تيك گزينه Outbound e-mail messages رو بردار.

براي زياد كردن server timeout هم كه A.A عزيز توضيح دادن.

براي نحوه تنظيم سرور جي ميل و نرم افزار Outlook براي استفاده از POP ميتوني دو تا فايل زير كه بصورت PDF و همرا با تصوير هستن رو از سايت زير بگيري:

آدرس سايت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

moslem.b
06-04-2005, 12:14
خيلي با حالين امتحان مي كنم نتيجشو بهتون مي گم

moslem.b
06-04-2005, 18:30
ديگه اصلا ايميل نمي فرسته ارور مي ده :cry:

Wonderboy
06-04-2005, 22:46
سلام

moslem.b عزيز ميشه خواهش كنم دقيقا توضيح بدي كه چه كارهايي رو انجام دادي كه حالا پيغام خطا ميده. فقط خواهش مي كنم دقيق توضيح بده.

راستي پيغام خطايي رو هم كه ميده بنويس.

متشكرم. منتظرم.

moslem.b
08-04-2005, 08:03
تنظيمات مكافي

تا ديروز ارور ميداد ول امروز دوباره اين پيغام رو داد
your smtp server has not responded in 60 seconds. would you like to wait
another 60seconds for the server to respond

stop wait

Wonderboy
08-04-2005, 13:05
سلام

moslem.b عزيز مشكل شما 4 علت بيشتر نميتونه داشته باشه: (البته به احتمال 99 درصد اون يه درصدش هم براي مشكلات عجيب و غريبيه كه توي دنياي كامپيوتر پيش مياد و هيچ جواب قانع كننده اي نداره!) :roll:

1- تنظيمات سرور Gmail
2- تنظيمات نرم افزار Outlook
3- تنظيمات ضد ويروس يا ديوار آتش
4- بهم ريختگي ويندوز

پس بهتره هر كدوم از علتهاي بالا رو به ترتيب يكي يكي تست كني و مطمئن بشي كه درسته (دقت كن كه كوچكترين اشتباهي توي تنظيم هر كدوم از سه مرحله اول ميتونه باعث ظاهر شدن اون پيغام بشه). اينو گفتم چون خودمم فقط بخاطر تنظيم نادرست يه دكمه راديويي توي تنظيمات Outlook كلي مشكل برام پيش اومد.

باور كن يه راه حل قطعي پيشنهاد كردن اونم با وجود اينكه من نميدونم كه كدوم يكي از مراحل رو انجام دادي خيلي سخته. قبلا هم گفتم كه تنظيمات POP جي ميل با بقيه خدمات دهنده هاي ايميل فرق ميكنه مثل شماره پورت ها. :roll:

دليل چهارم هم كه ميدوني راه حلش چيه! :(

بازم اگه مشكلي بود من در خدمتم. :wink:

moslem.b
08-04-2005, 13:18
wonderboy جان من مشكله چهارم رو فكر نكنم داشته با شم چون پنج روزه كه ويندوز عوض كردم

ولي در مورد
1- تنظيمات سرور Gmail
2- تنظيمات نرم افزار Outlook
3- تنظيمات ضد ويروس يا ديوار آتش

اگه به طور كامل آموزش بدي كه خيلي عالي ميشه
خيلي ممنون

Wonderboy
08-04-2005, 13:48
سلام

moslem.b جان اگه موافق باشي گام به گام با هم جلو بريم. :wink:

مرحله اول: تنظيمات سرور Gmail براي ارسال و دريافت ايميل از طريق Outlook

فايل PDF اي كه آدرسش رو توي قسمت پايين ميدم بگير و تنظيمات سرور Gmail خودتو دقيقا مثل راهنما انجام بده وقتي دقيقا تنظيمات رو انجام دادي دوباره پيغام بذار تا هم از چند و چون كار با خبر بشم و هم بريم قسمت بعدي. :wink:

اينم لينك فايل PDF:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من منتظرم.

moslem.b
08-04-2005, 19:44
اين كارو انجام دادم :roll:

wonderboy جان

Wonderboy
08-04-2005, 22:09
سلام

خب، حالا بريم سراغ مرحله دوم. :wink:

مرحله دوم: تنظيم نرم افزار Outlook براي دريافت و ارسال از طريق POP.

فايل PDF اي كه لينكش رو ميذارم رو دانلود كن، بعد نرم افزار Outlook خودت رو دقيقا مثل راهنما تنظيم كن. دقت كن كه تنظيم اين مرحله مهمتر از مرحله قبليه چون تنظيمات بيشتري داره.

لينك فايل PDF:

hamed_rafat
09-04-2005, 06:31
دوست عزيز با out look ويندوز هم ميشه يا نه؟ چون شما نوشته ايد با ورژن2003

Wonderboy
09-04-2005, 08:05
سلام

دوست عزيز hamed_rafat با Outlook ويندوز هم ميشه. عنوان تنظيمات همونه فقط جاي بعضي از تنظيمات عوض ميشه (يعني جاشون دقيقا همون پنجره يا منوي گفته شده توي راهنما نيست). :wink:

moslem.b
09-04-2005, 18:21
اين كار رو هم انجام دادم

ولي همون پيغام قبلي مياد

Wonderboy
09-04-2005, 22:40
سلام

moslem.b جان نااميد نشو! :wink:
حالا كه دو مرحله قبلي رو دقيقا انجام دادي بريم سراغ مرحله بعدي.
توي اين مرحله تو بايد يه تستي رو انجام بدي كه اين تست ما رو براي پيدا كردن زودتر جواب كمك مي كنه.

برنامه Outlook 2003 رو اجرا كن از منوي Tools گزينه E-mail Accounts رو كليك كن از پنجره باز شده گزينه View or change existing e-mail accounts رو انتخاب كن و دكمه Next رو كليك كن حالا حساب خودت رو انتخاب كن و دكمه Change رو كليك كن بعد از باز شدن پنجره مشخصات حساب خودت اگه به اينترنت وصل نيستي وصل شو و بعد روي دكمه Test Account Settings كليك كن تا Outlook 2003 حسابت رو تست كنه.

وقتي پنجره Test Account Settings باز ميشه تو ميتوني 5 تا گزينه رو ببيني كه Outlook 2003 مشغول تست كردن اونهاست.

حالا كاري كه تو بايد بكني اينه كه برام بنويسي كه كدوم يكي از اين تست ها Failed ميشه يعني در واقع علامت ضربدر قرمز رنگ كنارش ميخوره.

منتظرم.

moslem.b
10-04-2005, 06:41
سلام دوست عزيز
منOutlook 2003
ندارم ولي يه چيزي اتفاق افتاده

الان ميتونم بدون انجام دادن كار بالا ايميل بفرستم

ولي نمي تونم ايميل در يافت كنم

از شما هم تشكر مي كنم كه به من كمك مي كنيد

hamed_rafat
10-04-2005, 06:47
براي من اين ارور ميده There was a problem logging onto your mail server. Your Password was rejected. Account: 'pop.gmail.com', Server: 'pop.gmail.com', Protocol: POP3, Server Response: '-ERR [AUTH] Username and password not accepted.', Port: 995, Secure(SSL): Yes, Server Error: 0x800CCC90, Error Number: 0x800CCC92

moslem.b
10-04-2005, 07:19
اين ارور موقع دريافت ايميل برا من هم نشون ميده

ولي ديگه برا فرستادن در حال حاضر مشكلي ندارم

Wonderboy
10-04-2005, 08:29
سلام

moslem.b عزيز خوشحالم كه بخشي از مشكلاتت حل شده. :P

راستي من فكر ميكردم كه تو از Outlook 2003 استفاده مي كني. لطفا اسم برنامه اي رو كه باهاش ايميل هاي خودت رو چك مي كني بنويس.
شايد با كمك هم بتونيم يه راهي پيدا كنيم تا مشكل دريافت ايميل حل بشه.

يه مطلب ديگه. اون راهي كه براي تست كردن ايميل توي قسمت قبلي برات نوشتم حتما انجام بده و نتيجه اون 5 تا گزينه رو بنويس. دليل اينكه من اينقدر روي اين تست تاكيد مي كنم اينه كه از روي اين تست ميشه فهميد كه كدوم قسمت از مراحل ارسال و دريافت ايميل دچار مشكله و همينطور اينكه آيا مك آفي داره روي جريان ارسال و دريافت تاثير ميذاره يا نه؟

منتظر جوابت هستم.

Wonderboy
10-04-2005, 08:31
سلام

hamed_rafat جان اين پيغام خطايي رو كه نوشتي اينو ميگه كه پسورد شما اشتباه وارد شده. :roll:
لطفا به بزرگ و كوچك نوشتن حروف دقت كن و پسورد رو دوباره بنويس انشاء الله كه مشكلت حل ميشه. :wink:

moslem.b
10-04-2005, 12:50
سلام Wonderboy جان

من با Outlook خود ويندوز كار ميكنم

بعدش هم اينكه اون راهي رو كه برا چك كردن ايميل گفتي نتونستم تو Outlook ويندوز پيدا كنم

مكافي رو هم همون طوري كه گفتي تنظيم كردم
با تشكر از شما دوست عزيز

hamed_rafat
11-04-2005, 06:13
البته من از طريق ياهو راحت ميتونم با outlook كار كنم

Wonderboy
11-04-2005, 06:32
سلام

moslem.b عزيز شركت گوگل يه برنامه تهيه كرده كه خودش اتوماتيك تنظيمات صندوق پستي شما رو داخل برنامه Outlook ويندوز تنظيم ميكنه. :lol:

حساب جي ميل خودت رو با اين برنامه تنظيم كن تا مطمئن بشي همه تنظيمات درسته و ديگه نگران تنظيمات Outlook نباش. بعد از انجام اين تنظيمات صندوق پستي خودت رو تست كن شايد درست شده باشه.

براي تنظيم فقط كافيه آدرس صندوق پستي و نام دلخواه خودت رو براي صندوق پستي مورد نظر وارد كني. :wink:

حجم برنامه هم حدود 54 كيلوبايته.
اينم لينك برنامه:

moslem.b
11-04-2005, 19:29
مرسي ولي هنوز تو در يافت ايميل مشكل دارم :cry:

Wonderboy
12-04-2005, 09:03
سلام

moslem.b جان ميشه لطف كني پيغام خطايي رو كه موقع چك كردن براي دريافت ايميل باهاش روبرو ميشي بنويسي. :wink:

شايد بتونيم با كمك هم براي اين مشكل راهي پيدا كنيم كه انشاء الله مشكل شما هم حل بشه. :wink:

moslem.b
13-04-2005, 06:43
مرسي Wonderboy جان

درست شد

moslem.b
13-04-2005, 21:14
Wonderboy جان

موقع فرستادن فایل وقتی کارش تموم شد ارور میده

hamed_rafat
14-04-2005, 08:04
مشكل رو فهميدم الان مي توانم بگيرم اما هنوز نميفرسته

Wonderboy
15-04-2005, 08:35
سلام

اول يه معذرت خواهي از دوستان كه چند روزي نتونستم جوابشون رو بدم. راستش براي سيستمم يه مشكلي پيش اومده بود كه يه 2 روزي نتونستم به اينجا سر بزنم. :oops:

moslem.b عزيز اگه صلاح ميدوني همون پيغامي رو كه بعد از فرستادن ميده بنويس. :wink:

moslem.b
15-04-2005, 21:19
Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Subject 'meshki range eshghe 1', Account: 'mse112200@gmail.com', Server: 'smtp.gmail.com', Protocol: SMTP, Port: 465, Secure(SSL): Yes, Error Number: 0x800CCC0F

Wonderboy
15-04-2005, 23:06
سلام

moslem.b عزيز اگه از آدرس پراكسي استفاده مي كني موقع فرستادن و گرفتن ايميل با حساب جي ميل اون آدرس پراكسي رو غير فعال كن. :wink:

بعد ببين مشكل حل ميشه يا نه؟

منتظر جوابت هستم.

moslem.b
16-04-2005, 07:55
نه از ------ استفاده نمي كنم فايلهايي كه حجمشون خيلي كم باشه ميفرسته مثل فايل txt
ولي بقيه رو نمي فرسته

Wonderboy
16-04-2005, 08:21
سلام

moslem.b جان در مورد فايل هاي بزرگ حق با شماست. چند تا از دوستان ديگه هم همين مشكل رو دارن.

moslem.b
16-04-2005, 11:29
ولي نه خيلي بزرگ مثلا 7mb

king7
16-04-2005, 12:19
با سلام
هر کی نحوه تنظیم outlook expers برای جی میل رو بلده توضیح بده
با تشکر

Wonderboy
16-04-2005, 12:32
سلام

moslem.b عزيز دوستان مي گفتن بافايلهاي پيوست 100K به بالا مشكل دارن.

Wonderboy
16-04-2005, 12:33
سلام

king7 عزيز من نحوه تنظيم Outlook Express رو يه بار توي همين تاپيك توضيح دادم.
يه بار ديگه عين همون مطلب رو مي نويسم: :wink:

شركت گوگل يه برنامه تهيه كرده كه خودش اتوماتيك تنظيمات صندوق پستي شما رو داخل برنامه Outlook ويندوز تنظيم ميكنه. :lol:

حساب جي ميل خودت رو با اين برنامه تنظيم كن تا مطمئن بشي همه تنظيمات درسته و ديگه نگران تنظيمات Outlook نباش.

براي تنظيم فقط كافيه آدرس صندوق پستي و نام دلخواه خودت رو براي صندوق پستي مورد نظر وارد كني. :wink:

حجم برنامه هم حدود 54 كيلوبايته.
اينم لينك برنامه:

hamed_rafat
17-04-2005, 06:49
مشكل من اين بود كه پسورد جميل من space داشت ودر اوت لوك ارور ميداد درصورتي كه space را تايپ نكنم درست ميشه جالب اين جاست كهمن با ياهو نيز كار ميكنم اما چنين مشكلي ندارم

hamed_rafat
17-04-2005, 06:52
اگه براي ارسال فايل مشكل داريد از mozila استفاده كنيد

moslem.b
17-04-2005, 08:14
آقا يه ايميل ديگه نيست كه بشه با هاش فايلهايي رو فرستاد :(

hamed_rafat
18-04-2005, 06:27
از یاهوی پاپ3 استفاده کن راحت تر هم هستش

moslem.b
19-04-2005, 06:48