PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سه سوال از متخصصان شبکه؟

feshk
02-09-2012, 18:41
سلام دوستان

من یه سیستم Pc دارم با ویندوز xp که کارت شبکه هم روی مادربورد داره
یه لب تاب دارم که wireless داره و ویندوز Seven داره
میخواستم یک اینترنت adsl بگیرم با مودم وایرلس ( سیم تلفن به مودم وایرلس وصل بشه)
سوال
1- Pc رو چه جوری میشه به وایرلس خود لپ تاپ متصل کرد آیا سخت‌افزار خاصی برای pc لازمه ؟
2- لپ تاب و pc رو اگه بخوام با مودم "adsl وایرلس" share کنم که هم اینترنت داشته باشم و هم به درایوهای هر دو دسترسی داشته باشم چه مدل مودمی تهیه کنم و آیا بازهم سخت افزار خاصی برای pc لازمه؟
3- سرعت دسترسی به درایوها از طریق وایرلس لپ تاب به pc بیشتره یا مودم وایرلس اینترنت adsl؟

ممنون

feshk
05-09-2012, 21:40
امروز چهارشنبه 15 شهریور 1391بعد از پنج روز پست زدن هیچ متخصص شبکه ای در این به اصطلاح فروم پیدا نشد تا جواب من رو بده به دوستان توصیه میکنم کسی سوال مطرح نکنه در ضمن تاکنون این پست 27 بازدید داشته!!!موفق باشید

alikhafan123
06-09-2012, 12:02
سلام سوالاتون یخورده نامفهومه.
دقیقا بگین میخواین چیکار کنین؟

اگه میخواین یک شبکه وایرلس راه بندازین میتونید یک کارت شبکه وایرلس برای PC تهیه کنید و PC و LAptop را به صورت وایرلس به مودم وصل کنید در این صورت این دو تا سیستم به هم شبکه میشن و شما هم میتونید از اینترنت استفاده کنید و هم فایل ها را اشتراک گذاری کنید
در این حالت بهتره تنظیمات مودم به صورت اتوماتیک (PPPOE) باشه که مودم به صورت خودکار به اینترنت وصل بشه.

برند مودم هم زیاد فرق نمیکنه چی بگیرید ولی اگه از برندهای معروف بگیرید بهتره.

اگه نمیخواین کارت شبکه وایرلس بخرید میتونید با سیم PC را به مودم وصل کنید و لپ تاپ را هم بدون سیم به مودم وصل کنید در این حالات هم دو تا سیستم به هم شبکه میشن و مشکلی نیست.

سوالی بود در خدمتم

kasra_khan2003
06-09-2012, 12:33
در تکمیل حرف های علی آقا، تنظیمات TCP/IP رو هم رو حالت Automatic بذارین تا از سرویس DHCP مودم وایرلس خودتون استفاده کنید. نیازی نیست بصورت دستی IP بدین.

File رو براحتی Share کنید و بین دو سیستم انتقال بدین. در ارتباط بین دو سیستم از اینترنت استفاده نمیشه، لپ تاپ از طریق بیسیم اطلاعات رو میفرسته برای مودم، مودم هم از طریق کابل برای PC.

ضمن اینکه این مساله قبلاً توضیح داده شده بود، نیازی به زدن تاپیک نبود. یه دلیل عدم پاسخگوئی دوستان هم، همین هست.

feshk
07-09-2012, 00:42
سلام سوالاتون یخورده نامفهومه.
دقیقا بگین میخواین چیکار کنین؟

اگه میخواین یک شبکه وایرلس راه بندازین میتونید یک کارت شبکه وایرلس برای PC تهیه کنید و PC و LAptop را به صورت وایرلس به مودم وصل کنید در این صورت این دو تا سیستم به هم شبکه میشن و شما هم میتونید از اینترنت استفاده کنید و هم فایل ها را اشتراک گذاری کنید
در این حالت بهتره تنظیمات مودم به صورت اتوماتیک (PPPOE) باشه که مودم به صورت خودکار به اینترنت وصل بشه.

برند مودم هم زیاد فرق نمیکنه چی بگیرید ولی اگه از برندهای معروف بگیرید بهتره.

اگه نمیخواین کارت شبکه وایرلس بخرید میتونید با سیم PC را به مودم وصل کنید و لپ تاپ را هم بدون سیم به مودم وصل کنید در این حالات هم دو تا سیستم به هم شبکه میشن و مشکلی نیست.

سوالی بود در خدمتم

ممنون از توضیحاتتون

سرویس DHCP مودم وایرلس چیه؟ فرقش با ip دادن چیه؟

سرعت تبادل اطلاعات شیرینگ سند و رسیو تو کابلی lan با مودم وایرلس فرقی هم داره؟ کدوم بهتره؟

حالت اتوماتیک (PPPOE) بهتره یا حالت Bridge ؟
میشه یکی از سیستم ها رو pppoe انتخاب کرد و دیگری رو bridge

alikhafan123
07-09-2012, 10:13
DHCP برای تنظیمات اتوماتیک IP است یعنی دیگه لازم نیست شما به صورت دستی IP بدی به هر سیستمی و این کارا خود مودم انجام میده و به هر سیستمی یک IP میده .

سرعت تبادل اطلاعات در شبکه های سیمی معمولا بیشتره .آخرین سرعت وایرلس 300Mbps هست (البته اگه بیشترش نیومده باشه) ولی کارتهای شبکه سیمی امروزی سرعتش 1000Mbps است.

بستگی به استفادت داره.ولی اگه بذاری رو حالت PPPOE بهتره و راحت تری.

ربطی به سیستما نداره شا مودما میذاری رو حالت PPPOE یا Bridge .اگه رو حالت PPPOE باشه که خود مودم اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و سیستما هم همینطور.
ولی اگر در حالت Bridge باشه باید داخل ویندوز کانکشن بسازی و وصل بشی.