PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سه سؤال در مورد شارژ باتری

Akbari694
01-09-2012, 10:15
سه سؤال در مورد شارژ باتری
گرچه شاید سؤالام خیلی ابتدایی باشند ولی با توجه به این که تازه گوشی خریده ام اصلاً دوست ندارم باتری آسیب ببینه:
1. بهتره گوشی شارژش کامل تموم بشه بعد زدش به برق برای شارژ؟
2. بهتره موقع شارژ کردن گوشی خاموش باشه یا نه؟
3. اگر همیشه شب تا صبح گوشیو بزنیم به شارژ (یعنی چند ساعت اضافه)، باتری آسیب نمیبینه؟
گوشیم Galaxy Note است.

hamed29
11-09-2012, 12:54
سه سؤال در مورد شارژ باتری
گرچه شاید سؤالام خیلی ابتدایی باشند ولی با توجه به این که تازه گوشی خریده ام اصلاً دوست ندارم باتری آسیب ببینه:
1. بهتره گوشی شارژش کامل تموم بشه بعد زدش به برق برای شارژ؟
2. بهتره موقع شارژ کردن گوشی خاموش باشه یا نه؟
3. اگر همیشه شب تا صبح گوشیو بزنیم به شارژ (یعنی چند ساعت اضافه)، باتری آسیب نمیبینه؟
گوشیم Galaxy Note است.

سلام؛
۲ _ بهترین حالت اینه که وقتی باتری در حال شارژ شدن هست، کمترین مصرف رو داشته باشه. این وضعیت وقتی هست که گوشی خاموش باشه.
ولی لااقل من یه نفر که تا حالا هیچ وقت این کار رو نکردم. گوشی رو خریدم که از سیمکارتش استفاده کنم، وقتی خاموش باشه دیگه به چه دردی میخوره ؟!
بنابراین اگه گوشی رو خاموش نمی کنید لااقل سعی کنید در حین شارژ زیاد ازش کار نکشید؛ مثلا زنگ زدن، sms فرستادن، با نرم افزارها و امکانات گوشی ور رفتن ( مخصوصاً پخش آهنگ ) در واقع به معنی مصرف زیاد باتری هست.
ضمناً بهتره تصویر پس زمینه ی صفحه نمایش متحرک نباشه ( یه عکس معمولی باشه بهتره؛ من خودم رنگ مشکی ترجیح رو میدم)

۳ _ شب تا صبح گوشیو بزنیم به شارژ که چی بشه؟!
گوشی رو میزنیم به برق که شارژ بشه دیگه! وقتی شارژ شد دیگه واسه چی تو شارژ بمونه؟!
البته دلیلش رو نمی دونم ولی من شنیدم واسه باتری ضرر داره

به این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم یه سر بزنید.