PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین بازیکن اروپا | UEFA Best Player in Europe Award | سال 2012

Masoud-Susa
30-08-2012, 14:30
UEFA BEST PLAYER AWARD 2012

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به بازیکن مورد نــظر خود رای بدهید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+
میزان رای کاربران شبکه های اجتماعی:

+
میزان هش‌تگ شدن نام بازیکنان در توییتر

+
میـزان محبوبیت بر اساس سرچ در گوگل:

محل برگزاری مراسم: مقر یوفا در موناکو
شــروع مراسم: ساعت 20:15 به وقت تهران

منبع: یــوفا
+
امشب مراسم انتخاب بهترین بازیکن یوفا: مسی ؛ اینیستا یا رونالدو؟
اینیستا امشب همراه با مسی و رونالدو، شانس این رادارد که به عنوان برترین بازیکن سال اروپا برگزیده شود.

لیونل مسی، آندرس اینیستا و کریستیانو رونالدو.

این درحالی است که سال گذشته مسی،چابی و رونالدو نامزدهای اصلی کسب این جایزه بودند و این جایزه را ستاره آرژآنتینی به خانه برد.
حالا امسال به جای چابی، اینیستا نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن سال اروپاست.

گلهای رونالدو (60 گل در طول فصل گذشته برای رئال) و مسی (73 گل در طول فصل گذشته برای بارسلونا) و البته عملکرد این بازیکنان
در بازیهای ملی، رو در روی جام هایی که آندرس اینیستا که در طول سالهای گذشته کسب کرده (دو قهرمانی ، یکی قهرمانی دنیا و دیگری قهرمانی
در رقابتهای یورو) و انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن یورو2012 ، برنده را مشخص خواهند کرد.

بهترین بازیکن سال یوفا با آرای 53 روزنامه نگار که هر یک از آنها نماینده فدراسیون یکی از کشورهای عضو یوفاست انتخاب می شود. در طول مراسم
انتخاب بهترین بازیکن پارسال یوفا، گل های لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در تلویزیون های حاضر در سالن محل برگزاری مراسم نمایش داده می شد
و البته فوتبال اینیستا در کنار چابی و تیکی تاکاهای داوید سیلوا و بازیهای زیبای بارسلونا و تیم ملی اسپانیا هم بیش از هر ویدئوهای دیگری جلب توجه می کرد.

لیست ابتدایی متشکل از 10 بازیکن که از سوی یوفا تدوین شده بود، علاوه بر مسی، اینیستا و رونالدو، متشکل از پیرلو، چابی، ایکر کاسیاس، دروگبا،
چک، فالکائو و اوزیل بود.

منبع: گـــل

Masoud-Susa
30-08-2012, 20:18
مــراسم انتخاب بهترین بازیکن اروپا شروع شــد...

خب مجری سه بازیکن رو به روی استیج دعوت میکنه
اول رونالدو میاد
بعد مسی
و بعد اینیستا...

بازیکن ها از تیــم هاشون میــگن ...

جایزه بهترین بازیکن رو آوردن
پلاتینی میاد رو استیج....وووووو........ ایــــــــنـــــیســتا ...... بهترین بازیکن اروپا میــشه ... ایول ! :40:
---
ّFinished ! : دی

M . Sayid
30-08-2012, 20:35
و سرانجام اینیستا ...

Masoud-Susa
30-08-2012, 20:37
آنـــدرس ایـنیـستا به عنوان بـهترین بازیــکن اروپا در سال 2012 انتخاب شـــد .:40:

City 17
30-08-2012, 20:54
تبریک میگم به همه دوستداران اینیستا !

واقعا با اینکه رئالیم ولی به نظرم اینیستا کاملا شایسته ی دریافت این جایزه بود و شاید فقط به خاطر آمار گلزنی پایینی که نسبت به بقیه ی نامزدها داره باعث بشه همیشه در سایه ی مسی و رونالدو قرار بگیره.

اینیستا در کنار بازی های فوق العاده چشم نوازش به خاطر شخصیت دوست داشتنی و بی حاشیه ای که داره فکر می کنم کسی نباشه که دوستش نداشته باشه , مبارکش باشه!

p3yman_xl
30-08-2012, 21:07
سال پیش مسی از بارسا امسال اینیستا از بارسا.. :40:
تبریک میگم..حقش بود.

گرافيكار
30-08-2012, 21:30
خیلی خوشحالم :40:
اصلا در آستانه بیرون آمدن از پوست خودمم:31:
به خدا حقش بود
اینیستا باور نکردنیه واقعا باور نکردنیه
پیشرفتش در این دو سه ساله هم باور نکردنیه

هوشش توی این دو سال گاهی حتی از مسی هم بیشتر به نظر میرسه
توی یورو یا پاس گل میداد یا پاس یکی مونده به آخر رو هر چند فینال تمام و کمال مال ژاوی بود اما اینیستا در مجموع بهترین اون بازیا بود

جادوی عجیبی که در پاهاشه روز به روز در حال پیشرفته
انگار بلوغ این بازیکن سقف نداره:40:

B3HZ@D
30-08-2012, 21:46
من هم تبریک میگم . اینیستا خیلی وقته ارزش های خودش رو نشون داده . یک بازیکن کاملا بی حاشیه و ساکت که فقط دنبال فوتباله .
از اون هافبک هایی است که میتونه تفاوت ایجاد کنه و هر لحظه میشه روی اون حساب کرد .
این جایزه هم حقش بود . تبریک به دوستان بارسایی .

nw_nk
31-08-2012, 03:24
تبریک میگم. از اون آرزو هایی بود که به نظر غیر ممکن میومد. خبرنگار های ایتالیا، انگلیس، فرانسه، آلمان و هلند به اینیستا رای دادن. روزنامه نگار اسپانیا (مارکا) به رونالدو رای داده!

hojjatinho
31-08-2012, 04:01
اینستا منو یاد شخصیتی می اندازه که اواتارمه !

از جمله بازیکنای بارسلونایی که محبوب هوادارن دیگر تیمها هم هست . البته احتمالا به جز هوادارای چلسی :دی

حتی من شخصا حق بهترین بازیکن 2010 رو اینیستا و بعد اشنایدر می دونستم تا مسی .

البته هنوز جای پیشرفت زیادی داره .

خانمش(؟! )هم از بقیه نامزدین (:دی) خانم تر بود !

kasra_khan2003
31-08-2012, 10:47
منم به دوستداران اینیستا تبریک میگم.

جداً بین این سه بازیکن حق اینیستا از همه بیشتر بود. با اینکه طرفدار رئال هستم و طبعاً با بارسلونا مشکل دارم، اما همیشه از بازی اینیستا خوشم میومد.

به نظرم این دوره رای ها خیلی خوب پخش شد. مسی و رونالدو هر دو به یه میزان رای آوردن و اینیستا هم اول شد.

وین رونی
31-08-2012, 11:07
این همون انتخابی بود که از مدتها پیش می گفتن رونالدو انتخاب میشه؟و حتی می گفتن سوپرجام اسپانیا ملاکی خواهد بود برای انتخاب بین رونالدو و مسی؟
فکر می کنید با این حساب بهترین بازیکن جهان هم اینیستا بشه؟

nw_nk
31-08-2012, 12:05
این همون انتخابی بود که از مدتها پیش می گفتن رونالدو انتخاب میشه؟و حتی می گفتن سوپرجام اسپانیا ملاکی خواهد بود برای انتخاب بین رونالدو و مسی؟

مگه اینکه این انتخاب کمک کنه. همین عنوان نشون میده شدنی نیست. روزنامه نگار ها معمولا فنی ترین رای رو میدن که می بینید اختلاف اینیستا و مسی چقدر کمه. رونالدو هم با دو رای پرتغال و اسپانیا با مسی مساوی شده. تازه تو رای گیری اولیه (دو هفته قبل) مسی برنده بوده. بازیکن ها و مربیان که دو سوم توپ طلا هستن شدیدا به گلزن ها رای میدن.

hojjatinho
01-09-2012, 03:20

من فکر کی کنم الان حداقل می تونیم بگیم شانس اینیستا خیلی زیاد تر از قبل شده ولی خب توپ طلا رای دهندگانش متفاوتند .
فکر می کنم با توجه به یورو نسبتا موفق رونالدو با پرتغال و قهرمانی در لالیگا ،اگه رونالدو برنده نشه ، اینیستا شانس بیشتری نسبت به مسی داشته باشه
شخصا دوست دارم انتخاب بشه .

Stream
01-09-2012, 14:42
من فکر کی کنم الان حداقل می تونیم بگیم شانس اینیستا خیلی زیاد تر از قبل شده ولی خب توپ طلا رای دهندگانش متفاوتند .
فکر می کنم با توجه به یورو نسبتا موفق رونالدو با پرتغال و قهرمانی در لالیگا ،اگه رونالدو برنده نشه ، اینیستا شانس بیشتری نسبت به مسی داشته باشه
شخصا دوست دارم انتخاب بشه .

انتخاب بهترین بازیکن جهان خیلی پیچیده است. کلا سه تیپ رای دهنده داریم:

1. اکثریت کاپتان ها و مربی های تیم های ملی: افرادی که احساسی و صرفا از روی کیفیت فنی بازیکن بهش رای می دن -> اکثرا رای ها میره برای مسی و مقداری اینیستا/رونالدو
2. اقلیت کاپتان ها و مربی های تیم های ملی: افرادی که نگاه می کنن بازیکن چه موفقیت های فردی بدست آورده -> اکثرا میره برای مسی (رکورد های گلزنی، کفش طلا و ...)
3. خبرنگارها: افرادی که نگاه می کنن بازیکن چه موفقیت های تیمی بدست آورده -> اینجا قضیه پیچیده میشه. رونالدو رئال رو قهرمان اسپانیا شد بعد از سه سال ولی در CL یا اروپا هیچی نشد، پیرلو یونتوس رو قهرمان ایتالیا کرد بعد از 10 سال و ایتالیا رو رسوند به فینال یورو، اینیستا بهترین بازیکن یورو شد ولی قهرمان لیگش نشد، بازیکن هایی مثل فالکائو، ون پرسی، نیمار (قهرمان برزیل + آمریکا جنوبی)، ژاوی، دروگبا، لمپارد (قهرمانی CL)، گومز و ... هم قطعا تعدادی رای میارن.

امسال به نظر من رای ها خیلی خوب پخش میشه (مثل سال 2010 و برعکس 2009 و 2011) و تعجب نکنید اگه مسی انتخاب بشه. البته به نظر من انتخاب اینیستا و بارخورد خیلی خوبش شاید این جرات رو به همه بده که دوباره ایسنیتا رو انتخاب کنند.

به هر حال خیلی خیلی غیر قابل پیش بینیه. :31:

Alireza.M67
01-09-2012, 15:10
آقا خواهش می کنم یکی بیاد منو توجیح کنه ...
آخه یه بازیکن مثل رونالدو چرا باید جزو 3 تا باشه !!!؟
اصلا ملاک اینا چیه .
تیم باشگاهیش که رنگ فینال لیگ قهرمانان رو مدتهاست ندیده .
توی تیم ملی هم که اصلا لازم به توضیح نیست که چیکار کرده !
الآن واقعا برام سواله ! چرا رونالدو جزو 3 تاست !؟

City 17
01-09-2012, 15:30
اصلا ملاک اینا چیه .

الان شما تیکه انداختی دیگه : دی

اگه بعد شخصیتی رو بگذاریم کنار و فقط از نظر فنی نگاه کنیم ، سوالتون یه مقدار عجیب به نظر میاد!

احتمالا فوتبال اسپانیا و عملکردشون در رقابت های مختلف رو کمتر دنبال می کنید؛

در لالیگا که رونالدو مقابل همه ی تیم های لیگ (هر 19 تا) موفق به گلزنی شد و در بین 46 گلی که در لیگ داشت ، گل های مهمی مثل گل برتری مقابل بارسلونا در نوکمپ رو به ثمر رسوند که یکجورایی مقارن با بردن لالیگا بود.
در رقابت های جام قهرمانان با 10 گلی که به ثمر رسوند در جایگاه سوم قرار گرفت و در این بین در همه ی بازی های مهم مثل بازی های رفت و برگشت مقابل بایرن یا بازی های دیگه ای در مرحله حذفی گلزنی کرد.
عملکردش در یورو هم که کاملا تحت شعاع نرسیدن به فینال قرار گرفت و تونست باز هم در بازی های مهم حذفی مثل چک یا بازی هلند در شرایطی که نیاز به برد داشتند بازی های بسیار خوبی رو به نمایش بگذاره و گلزنی کنه
تا اونجا که یادم میاد خیلی از کارشناسان و فوتبال دوستان رونالدو رو یکی از بهترین های یورو می دونستند.

خلاصه پارسال رقابتی نبود که رونالدو در اون در بین بهترین ها نباشه و طبیعی هست که انتخاب بشه.

ویرایش: از بازیکنانی که هیچ کدوم از دوستان بهش اشاره ای ندارند ولی واقعا شایستگی عنوان بهترین بازیکن جهان رو داره ، ایکر کاسیاس :40: هست که واقعا با وجود اینکه تقریبا همیشه در اوج بوده و توی موفقیت های اخیر اسپانیا نقش اساسی داشته
از فینال جام جهانی و مهار ضربه ی روبن گرفته تا نمایش درخشانش مقابل کرواسی در یورو که اگه نبود می تونست منجر به حذف اسپانیا در همون مرحله ی گروهی بشه و صعود در ضربات پنالتی در مقابل پرتغال در این یورو و ضربات پنالتی مقابل ایتالیا (اگه درست یادم باشه!) در یوروی قبلی و ...

در مورد انتخاب بهترین بازیکن جهان هم لازمه بگم که در گذشته سالانه دو جایزه داده میشد ، یکی Ballon d'Or که یکجورایی میشه گفت انتخاب بر اساس محبوبیت بود و یکی FIFA Player Of The Year که توسط فیفا داده میشد و معمولا انتخاب های بهتری و قابل اتکاتری داشت.
ولی از سال گذشته این دو جایزه در هم ادغام شدن و تبدیل شدن به FIFA Ballon d'Or که در طی این ادغام ، به خاطر قوانین خاصی که داره بعد محبوبیت هنوز بر انتخاب بر اساس ملاک های فنی می چربه و عملا محبوب ترین بازیکن جایزه رو می بره که ممکنه گویای عملکردش در یک فصل باشه / نباشه.

Ezel
01-09-2012, 15:58
اصلا ملاک اینا چیه .

اول از همه توضیح اینکه لیست توسط یوفا تدوین میشه و انتخاب نهایی با خبرنگارهای کشورهای مختلف عضو یوفاست .

اینطور که شما میگی برای من جای سوال داره اصلا چرا رونالدو جزو 10 تا بود ؟؟؟!!! :دی

مگه در رئال چیکار کرد جز اینکه تیمش در نبرد مستقیم برابر کاندیدای بالقوه ی بهترین تیم تمام ادوار تاریخ به لطف گلهای اون قهرمان شد ؟ یا چکار کرد غیر از اینکه 46 گل در یک فصل لالیگا به ثمر رسوند و رکورد فصل قبلی خودش رو هم شکوند ؟؟؟!!! و تیمش هم رکورد 120 گل در طول یک فصل در لالیگا رو ثبت کرد !!!

در تیم ملی هم اصلا نیاز به توضیح نیست چه کرده !!! در یورو مگه چه کار خاصی ازش دیدیم جز اینکه با گل اون و نمایش خوبش چک رو شکست دادند و حریف اسپانیا شدند یا اینکه قبل تر از اون با دو گلی که به هلند زد باعث صعود بی دردسر از گروه خودشون شد ؟

با این حساب مسی که در یورو نبوده در این لیست چه میکنه ؟؟؟ :دی توجیه هم میشه کرد که تیم مسی هم به فینال سی-ال نرسید ! :دی

-----------------------------------------------------------

خارج از بحث اما به نوعی مرتبط با این بحث میگم :

تنها بدشانسی و مهمترین بداقبالی موثر زندگی ورزشی رونالدو و رئال اینه که با بارسا و مسی همدوره شدن ؛ در واقع در سطح ملی هم مدام با اسپانیایی روبرو میشن که شاکله ی اصلیش از بارساست ؛ اون از جام جهانی که در اولین گام بعد از صعود به مرحله ی حذفی با اسپانیا روبرو شدند و با یکی از 1-0 های معروف اسپانیای اون جام شکست خوردند ، این هم از یورو که با اینکه میتونستن پیروز بازی باشند ولی در ضربات پنالتی شکست خوردند که نکته ی جالب توجه اینه که نوبت به رونالدو نرسید برای پنالتی زدن !!!

پی نوشت : فکر کنم شما هنوز از اینکه رونالدو یونایتد رو ترک کرد دلخور باشی :دی :10:

ویرایش : به قول شهریار علی دایی " خیلی ببخشید ولی به قولی " "کجای دنیا" یه بازیکن 46 گل در یک فصل میزنه و نمیتونه آقای گل بشه ؟ :دی

CATALONIA
01-09-2012, 16:16
تبریک میگم به اندرس کبیر ..
واقعا یه موجود دوست داشتنی بدون وصف ..
خوشم اومد اون هایی که نمیتونستند ببینند هم کور شدن :31:
جایزه بازیکن سال هم باید برسه به خودش ..

AMIR-AIRGUNNER
01-09-2012, 16:35
اصلا ملاک اینا چیه .
حتما گیگز یا رونی باید جزو 3 تا بودن ؟:39:

رونالدو همه کاره تیم ملی تو یورو بود و تیم رو به 4 تیم برتر رسوند
رئال سال قبل رکورد هایی شکست که بعضی تیم ها تو خواب هم نمیبینن ! که رونالدو تو این موفقیت نقش اساسی داشت !
و بسیاری از مسائل دیگه !

هر چند تو انتخاب توپ طلا برخی فاکتور ها هستن که دیگه از دست بازیکن خارجه و دیگه نمیشه کاریش کرد :20:(مثال بارزش هم توپ طلای سال 2010 ! )

Alireza.M67
02-09-2012, 15:21
الان شما تیکه انداختی دیگه : دی

اگه بعد شخصیتی رو بگذاریم کنار و فقط از نظر فنی نگاه کنیم ، سوالتون یه مقدار عجیب به نظر میاد!

احتمالا فوتبال اسپانیا و عملکردشون در رقابت های مختلف رو کمتر دنبال می کنید؛

در لالیگا که رونالدو مقابل همه ی تیم های لیگ (هر 19 تا) موفق به گلزنی شد و در بین 46 گلی که در لیگ داشت ، گل های مهمی مثل گل برتری مقابل بارسلونا در نوکمپ رو به ثمر رسوند که یکجورایی مقارن با بردن لالیگا بود.
در رقابت های جام قهرمانان با 10 گلی که به ثمر رسوند در جایگاه سوم قرار گرفت و در این بین در همه ی بازی های مهم مثل بازی های رفت و برگشت مقابل بایرن یا بازی های دیگه ای در مرحله حذفی گلزنی کرد.
عملکردش در یورو هم که کاملا تحت شعاع نرسیدن به فینال قرار گرفت و تونست باز هم در بازی های مهم حذفی مثل چک یا بازی هلند در شرایطی که نیاز به برد داشتند بازی های بسیار خوبی رو به نمایش بگذاره و گلزنی کنه
تا اونجا که یادم میاد خیلی از کارشناسان و فوتبال دوستان رونالدو رو یکی از بهترین های یورو می دونستند.

خلاصه پارسال رقابتی نبود که رونالدو در اون در بین بهترین ها نباشه و طبیعی هست که انتخاب بشه.

ویرایش: از بازیکنانی که هیچ کدوم از دوستان بهش اشاره ای ندارند ولی واقعا شایستگی عنوان بهترین بازیکن جهان رو داره ، ایکر کاسیاس :40: هست که واقعا با وجود اینکه تقریبا همیشه در اوج بوده و توی موفقیت های اخیر اسپانیا نقش اساسی داشته
از فینال جام جهانی و مهار ضربه ی روبن گرفته تا نمایش درخشانش مقابل کرواسی در یورو که اگه نبود می تونست منجر به حذف اسپانیا در همون مرحله ی گروهی بشه و صعود در ضربات پنالتی در مقابل پرتغال در این یورو و ضربات پنالتی مقابل ایتالیا (اگه درست یادم باشه!) در یوروی قبلی و ...

در مورد انتخاب بهترین بازیکن جهان هم لازمه بگم که در گذشته سالانه دو جایزه داده میشد ، یکی Ballon d'Or که یکجورایی میشه گفت انتخاب بر اساس محبوبیت بود و یکی FIFA Player Of The Year که توسط فیفا داده میشد و معمولا انتخاب های بهتری و قابل اتکاتری داشت.
ولی از سال گذشته این دو جایزه در هم ادغام شدن و تبدیل شدن به FIFA Ballon d'Or که در طی این ادغام ، به خاطر قوانین خاصی که داره بعد محبوبیت هنوز بر انتخاب بر اساس ملاک های فنی می چربه و عملا محبوب ترین بازیکن جایزه رو می بره که ممکنه گویای عملکردش در یک فصل باشه / نباشه.

اول از همه توضیح اینکه لیست توسط یوفا تدوین میشه و انتخاب نهایی با خبرنگارهای کشورهای مختلف عضو یوفاست .

اینطور که شما میگی برای من جای سوال داره اصلا چرا رونالدو جزو 10 تا بود ؟؟؟!!! :دی

مگه در رئال چیکار کرد جز اینکه تیمش در نبرد مستقیم برابر کاندیدای بالقوه ی بهترین تیم تمام ادوار تاریخ به لطف گلهای اون قهرمان شد ؟ یا چکار کرد غیر از اینکه 46 گل در یک فصل لالیگا به ثمر رسوند و رکورد فصل قبلی خودش رو هم شکوند ؟؟؟!!! و تیمش هم رکورد 120 گل در طول یک فصل در لالیگا رو ثبت کرد !!!

در تیم ملی هم اصلا نیاز به توضیح نیست چه کرده !!! در یورو مگه چه کار خاصی ازش دیدیم جز اینکه با گل اون و نمایش خوبش چک رو شکست دادند و حریف اسپانیا شدند یا اینکه قبل تر از اون با دو گلی که به هلند زد باعث صعود بی دردسر از گروه خودشون شد ؟

با این حساب مسی که در یورو نبوده در این لیست چه میکنه ؟؟؟ :دی توجیه هم میشه کرد که تیم مسی هم به فینال سی-ال نرسید ! :دی

-----------------------------------------------------------

خارج از بحث اما به نوعی مرتبط با این بحث میگم :

تنها بدشانسی و مهمترین بداقبالی موثر زندگی ورزشی رونالدو و رئال اینه که با بارسا و مسی همدوره شدن ؛ در واقع در سطح ملی هم مدام با اسپانیایی روبرو میشن که شاکله ی اصلیش از بارساست ؛ اون از جام جهانی که در اولین گام بعد از صعود به مرحله ی حذفی با اسپانیا روبرو شدند و با یکی از 1-0 های معروف اسپانیای اون جام شکست خوردند ، این هم از یورو که با اینکه میتونستن پیروز بازی باشند ولی در ضربات پنالتی شکست خوردند که نکته ی جالب توجه اینه که نوبت به رونالدو نرسید برای پنالتی زدن !!!

پی نوشت : فکر کنم شما هنوز از اینکه رونالدو یونایتد رو ترک کرد دلخور باشی :دی :10:

ویرایش : به قول شهریار علی دایی " خیلی ببخشید ولی به قولی " "کجای دنیا" یه بازیکن 46 گل در یک فصل میزنه و نمیتونه آقای گل بشه ؟ :دی

نه والا باور کنید که تیکه ننداختم ، واقعا سوال شده برام که رونالدو چرا جزو سه تا هست .
دشمنی هم با تیمی یا کسی ندارم ، به نظر خودم کاسیاس (که اونم رئالیه) مستحق تر از رونالدوست .
اینایی که شما می گین هم هیچ کدوم دلیل نمیشه ! البته ببخشید که اینجوری میگم .
ولی واقعا مثلا اینکه جلوی بارسا گل زده یا مثلا گل برتری در فلان بازی رو زده و ... دلیل های قانع کننده ایه ؟
توی این سه چهار سال اخیر رونالدو دو سه تا جام معتبر برده که اونم لیگ و حذفی اسپانیاست .
آقای گل لیگ اسپانیا هم که مسی شده .
توی تیم ملی هم همونقدر که در بعضی بازیها خوب ، در بعضی بازیها بد بود .
یعنی این آدم هیچ افتخاری نداره مگر اینکه بگیم امسال چند تا گل خوب زده که تازه آقای گل هم نشده .
به نظر من که این اصلا منصفانه نیست !
خیلیا مستحق ترن !

City 17
02-09-2012, 16:44
نه والا باور کنید که تیکه ننداختم ، واقعا سوال شده برام که رونالدو چرا جزو سه تا هست .
دشمنی هم با تیمی یا کسی ندارم ، به نظر خودم کاسیاس (که اونم رئالیه) مستحق تر از رونالدوست .
اینایی که شما می گین هم هیچ کدوم دلیل نمیشه ! البته ببخشید که اینجوری میگم .
ولی واقعا مثلا اینکه جلوی بارسا گل زده یا مثلا گل برتری در فلان بازی رو زده و ... دلیل های قانع کننده ایه ؟
توی این سه چهار سال اخیر رونالدو دو سه تا جام معتبر برده که اونم لیگ و حذفی اسپانیاست .
آقای گل لیگ اسپانیا هم که مسی شده .
توی تیم ملی هم همونقدر که در بعضی بازیها خوب ، در بعضی بازیها بد بود .
یعنی این آدم هیچ افتخاری نداره مگر اینکه بگیم امسال چند تا گل خوب زده که تازه آقای گل هم نشده .
به نظر من که این اصلا منصفانه نیست !
خیلیا مستحق ترن !

علیرضای عزیز دلائلی که گفتی ، اینجوری که من برداشت کردم بیشتر حول نبردن / کم بردن جام ها بود.

اما باید اینو در نظر بگیری که جایزه رو به یک بازیکن میدن و نه یک تیم و خب یک بازیکن مسلما محدودیت هایی داره و نمی تونه یک تنه همه ی جام ها رو در یک سال ببره ، و هر وقت همچین اتفاقی بیفته مسلما یک تیم منسجم دلیل اصلی بوده و نه اون بازیکن به تنهایی.

چون بحثت در مورد رونالدو هست ، باید درباره ی جام هایی که رونالدو توشون شرکت کرده صحبت کنیم

دراین مورد که گفتی جام معتبری نبرده ، در کمال احترام برای همه ی لیگ ها به ویژه جمله لیگ انگلیس ، در حال حاضر بردن لالیگا از هر لیگ دیگه ای سخت تر هست که این خودش یک بحث جدایی رو می طلبه ولی اگه لازم باشه ما هستیم : دی

از طرف دیگه توی لیگ قهرمانان توی مرحله ی نیمه نهایی و در ضربات پنالتی حذف شدن و اون قدرا هم فاصله ی زیادی تا قهرمانی نبود.

یا توی یورو که باز هم مرحله ی نیمه نهایی والبته در ضربات پنالتی مقابل موفق ترین تیم ملی سال های اخیر حذف شدن که بازهم فاصله ی زیادی تا قهرمانی نبود.

حالا سوپرکاپ اسپانیا اون قدرا جام مهمی نیست ، هر چند که با حرکت زیبا و گلی که به ثمر رسوند تیمش قهرمان شد ...

وقتی همه ی اینا رو کنار هم می گذاریم و توی تک تکشون نقش تعیین کننده ی رونالدو رو می بینیم باز هم قانع کننده نیست؟

به هر حال شما سال قبل چه بازیکنی رو می شناسی که تونسته با درخشش فوق العادش چند تا جام مهم ببره که رونالدو به عنوان یکی از کاندیدهای کسب عنوان بهترین بازیکن سال جای اونو پر کرده باشه ، یا این خیلی های دیگه ای که به نظرت مستحق تر هستند رو با دلائل انتخابت بگی خوشحال میشیم.
(هر چند که تا مراسم انتخاب بهترین بازیکن جهان هنوز فرصت زیادی هست.)

پ.ن. حالا بر نداری تیم ملی اسپانیا رو کامل بگی : دی چون مسلما توی اون تیم هم همه بازیکنا بهترین عملکردشون رو نداشتن و بازیکنانی از تیم های دیگه بودن که عملکرد بهتری داشتن ولی تحت شعاع قهرمانی اسپانیا قرار گرفتن مثل پیرلو یا همین رونالدو
یه مورد دیگه مسابقات یورو فقط یک ماه از یک فصل طولانی هست و نباید به این سادگی عملکرد یک ساله بازیکنا رو نادیده بگیریم ، به علاوه توی جام جهانی گذشته دیگو فورلان به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد در حالی که تیم اوروگوئه سوم شده بود.

Alireza.M67
02-09-2012, 20:56
علیرضای عزیز دلائلی که گفتی ، اینجوری که من برداشت کردم بیشتر حول نبردن / کم بردن جام ها بود.

اما باید اینو در نظر بگیری که جایزه رو به یک بازیکن میدن و نه یک تیم و خب یک بازیکن مسلما محدودیت هایی داره و نمی تونه یک تنه همه ی جام ها رو در یک سال ببره ، و هر وقت همچین اتفاقی بیفته مسلما یک تیم منسجم دلیل اصلی بوده و نه اون بازیکن به تنهایی.

چون بحثت در مورد رونالدو هست ، باید درباره ی جام هایی که رونالدو توشون شرکت کرده صحبت کنیم

دراین مورد که گفتی جام معتبری نبرده ، در کمال احترام برای همه ی لیگ ها به ویژه جمله لیگ انگلیس ، در حال حاضر بردن لالیگا از هر لیگ دیگه ای سخت تر هست که این خودش یک بحث جدایی رو می طلبه ولی اگه لازم باشه ما هستیم : دی

از طرف دیگه توی لیگ قهرمانان توی مرحله ی نیمه نهایی و در ضربات پنالتی حذف شدن و اون قدرا هم فاصله ی زیادی تا قهرمانی نبود.

یا توی یورو که باز هم مرحله ی نیمه نهایی والبته در ضربات پنالتی مقابل موفق ترین تیم ملی سال های اخیر حذف شدن که بازهم فاصله ی زیادی تا قهرمانی نبود.

حالا سوپرکاپ اسپانیا اون قدرا جام مهمی نیست ، هر چند که با حرکت زیبا و گلی که به ثمر رسوند تیمش قهرمان شد ...

وقتی همه ی اینا رو کنار هم می گذاریم و توی تک تکشون نقش تعیین کننده ی رونالدو رو می بینیم باز هم قانع کننده نیست؟

به هر حال شما سال قبل چه بازیکنی رو می شناسی که تونسته با درخشش فوق العادش چند تا جام مهم ببره که رونالدو به عنوان یکی از کاندیدهای کسب عنوان بهترین بازیکن سال جای اونو پر کرده باشه ، یا این خیلی های دیگه ای که به نظرت مستحق تر هستند رو با دلائل انتخابت بگی خوشحال میشیم.
(هر چند که تا مراسم انتخاب بهترین بازیکن جهان هنوز فرصت زیادی هست.)

پ.ن. حالا بر نداری تیم ملی اسپانیا رو کامل بگی : دی چون مسلما توی اون تیم هم همه بازیکنا بهترین عملکردشون رو نداشتن و بازیکنانی از تیم های دیگه بودن که عملکرد بهتری داشتن ولی تحت شعاع قهرمانی اسپانیا قرار گرفتن مثل پیرلو یا همین رونالدو
یه مورد دیگه مسابقات یورو فقط یک ماه از یک فصل طولانی هست و نباید به این سادگی عملکرد یک ساله بازیکنا رو نادیده بگیریم ، به علاوه توی جام جهانی گذشته دیگو فورلان به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد در حالی که تیم اوروگوئه سوم شده بود.

من نگفتم جام معتبر نیستن ، گفتم به جز اینا که معتبرن دیگه جام معتبری نبرده ...
با اینکه اصلا از تیم های رئال و بارسا و چلسی خوشم نمیاد ولی به نظرم توی همون رئال مادرید کاسیاس خیلی مستحق تر بود . یا توی چلسی ، چک یا توی بارسلونا ژاوی یا .... .
البته این نظر شخصیه منه ، اونایی که انتخاب کردن قطعا خیلی بیشتر از من فوتبال می فهمن ، من فقط برام سوال بود که چرا رونالدو اینجاست ، هنوزم سواله ... !

City 17
03-09-2012, 18:14
من نگفتم جام معتبر نیستن ، گفتم به جز اینا که معتبرن دیگه جام معتبری نبرده ...
با اینکه اصلا از تیم های رئال و بارسا و چلسی خوشم نمیاد ولی به نظرم توی همون رئال مادرید کاسیاس خیلی مستحق تر بود . یا توی چلسی ، چک یا توی بارسلونا ژاوی یا .... .
البته این نظر شخصیه منه ، اونایی که انتخاب کردن قطعا خیلی بیشتر از من فوتبال می فهمن ، من فقط برام سوال بود که چرا رونالدو اینجاست ، هنوزم سواله ... !

البته گفته بودی اون "خیلی ها" رو معرفی می کنی که به سه تا بسنده کردی : دی

در مورد چک باید بگم که توی سال های اخیر در دسته ی دروازبان های برتر اروپا بوده البته یک جورایی هیچ وقت اول نبوده و معمولا زیر سایه ی بوفون / کاسیاس (و جدیدا نویر) بوده.

اما طبق نمایشی که سال قبل داشت اگه بخوایم قضاوت کنیم به جز CL که شاید اول محصول کار دروگبا و رمیرس و اون دفاع فشرده بود و بعد از اون چک یا به عبارت دیگه اولین چیزی که بعد از قهرمانی چلسی به ذهن خطور می کرد چک نبود

در لیگ که با فقط 10 CleanSheet و رتبه ی نامناسب زیاد نمایش درخشانی نداشت ، در یورو هم که به نظر یه عده گل های خوبی نخورد (خوانده شود روسیه : دی)

در مورد عملکردش در FA Cup با توجه به قهرمانی چلسی حتما نمایش خوبی داشته.

در کل فکر می کنم با وجود کسب جام ، چک در سال هایی که زیر نظر مورینیو کار می کرد نمایش های بهتری هم از خودش به اجرا گذاشته ...

برای انتخاب شدن در بین بهترین ها نیاز به عملکردهای بسیار بهتری هست ، به قولی باید WorldBeater باشید! خصوصا برای دروازبان ها که بعد از یاشین معروف نتونستن این عنوان رو کسب کنن!

در بین اسپانیایی ها میشه سه بازیکن یعنی ژاوی ، اینیستا و کاسیاس رو به راحتی در لیست اولیه انتظار داشت و تا انتخاب سه نفر نهایی باید صبر کرد.

پ.ن. در کل این مبحث "بهترین بازیکن" از اون بحث های نخ نما شده و نهایتا همونجوری که قبلا اشاره شد ، در قالب و قوانین فعلی اون ،محبوب ترین بازیکن شانس بیشتری برای کسبش داره.

nw_nk
07-09-2012, 15:31
زامورانو: توپ طلا را به اینیستا می دهم

نه مسی و نه رونالدو؛ اسطوره فوتبال شیلی، طرفدار اینیستاست

سایت گل- ایوان زامورانو، اسطوره سال های نه چندان دور فوتبال شیلی در گفت و گو با برنامه «اسپورتس اِن سارسا» اعلام کرده که لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بالاتر از سایر فوتبالیست های دنیا هستند؛ هرچند که در ادامه یادآوری کرده که بازیکن برگزیده او، آندرس اینیستاست. زامورانو در صحبت هایی در این باره گفته:« من که شیفته فوتبال هستم، به شدت از بازی های اینیستا خوشم می آید.»

زامورانو، ستاره سابق باشگاه مادریدی در پاسخ به این سوال که بهترین بازیکن دنیا از نظر او چه ویژگی هایی دارد، گفت:« بازیکنان زیادی هستند که از نظر تماشاگران، بازی های تماشایی ای را ارائه می دهند و جادو می کنند و تماشای بازی آنها واقعا لذت بخش است؛ چه کریستیانو و چه مسی این ویژگی را دارند؛ حتی ژاوی و اینیستا هم به خاطر کارهایی که درتیمشان و در تیم ملی کشورشان انجام می دهند، شایستگی کسب توپ طلا را دارند.»

اسطوره فوتبال شیلی در ادامه با اشاره به عملکرد مسی و رونالدو گفت:« مسی و کریستیانو رونالدو یک گام از بقیه بازیکنان جلوتر هستند ولی به شما قول می دهم که اگر قرار بود من بهترین بازیکن دنیا را انتخاب کنم، انتخاب من اینیستا بود؛ من توپ طلا را به اینیستا می دهم. آندرس خیلی بدشانس است که با دو غول فوتبال دنیا هم نسل است ولی در نهایت روزی به ارزش و اهمیت بازیکنی مثل اینیستا پی خواهید برد. شاید اگر مسی، اگر بازیکنی مثل اینیستا را در کنارش نمی دید، هیچ وقت این مسی نمی شد.»

عملکرد بی ثبات و پرفراز و نشیب الکسیس سانچس، ستاره نوظهور فوتبال شیلی در بارسلونا، سوال دیگری بود که از اسطوره فوتبال این کشور پرسیده شد. زامورانو در مورد الکسیس سانچس گفت:« الکسیس سانچس به تیمی پیوست که به توانایی های فوتبالی او و مهارت هایش باور دارند. او فرصت هایی که برای درخشش به آن نیاز دارد را در اختیار دارد. در بارسلونا به شدت از او مراقبت می شود و این نکته ای اساسی است. من معتقدم که او برای مدتی طولانی در بارسا ماندگار خواهد شد. چون هنوز خیلی جوان است و قدرت و انگیزه های زیادی برای موفقیت دارد . من به عنوان یک شیلیایی به الکسیس سانچس افتخار می کنم. البته دوست داشتم که او بیش از اینها، می درخشید و گلهای بیشتری می زد. البته پیوستن به بهترین تیم دنیا، کار آسانی نیست و الکسیس با اتکا به شایستگی های فردی اش توانست به این افتخار دست یابد. »

2012/9/6

رایکارد: اینیستا شایسته عنوان بهترین بازیکن اروپا بود

اینیستا در رقابت با لیونل مسی و کریس رونالدو جایزه بهترین بازیکن سال یوفا را به دست آورد. او یک هفته پیش از آن نیز جایزه توپ طلا بهترین بازیکن یورو 2012 را از آن خود کرده بود.

سایت گل- فرانک رایکارد، سرمربی سابق بارسا، معتقد است که اینیستا شایسته کسب عنوان بهترین بازیکن اروپا بود و این ستاره بارسا را یکی از بزرگترین بازیکنانی دانست که در طول دوران مربیگری اش با او کار کرد.

اینیستا در رقابت با لیونل مسی و کریس رونالدو جایزه بهترین بازیکن سال یوفا را به دست آورد. او یک هفته پیش از آن نیز جایزه توپ طلا بهترین بازیکن یورو 2012 را از آن خود کرده بود.

رایکارد که بین سال های 2003 تا 2008 هدایت بارسا را برعهده داشت، معتقد است اینیستا کاملا شایسته کسب این عنوان بود.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" اینیستا شایسته این عنوان بود. او در رقابت های بسیاری مانند یورو و فینال جام جهانی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد. خوشحالم زیرا او الگویی برای سایر بازیکنان است."

رایکارد در پاسخ به این سوال که از بین اینیستا و ژاوی کدام را انتخاب می کند، گفت:" وقتی پدر و مادری دو فرزند دارند، انتخاب کردن از بین آن دو دشوار است."

سرمربی فعلی تیم ملی عرسبتان همچنین در مورد رقابت لیونل مسی و کریس رونالدو گفت:" من با مسی کار کرده ام. او بهترین بازیکنی است که تا به حال دیده ام. من نمی توانم در مورد رونالدو صحبت کنم یا او را با مسی مقایسه کنم زیرا با او کار نکردم. این به آن معنا نیست که برای رونالدو به عنوان یک فوتبالیست احترام زیادی قائل نیستم."

2012/9/7