PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین برند لپ تاپ از نگاه کارایی به هزینه

dezhkord
30-08-2012, 08:50
با درود و وقت بخیر به همه ی دوستای گلم تو انجمن

من میخوام یه گفتگویی رو شروع کنم که شاید جاش تو انجمن خالی باشه یعنی بحث ارزش خرید(نسبت کارایی به هزینه) برای لپ تاپ :

امروزه تو تمام دنیا این بحث جا افتاده و همیشه هنگام خرید باید بهش توجه کرد تا بهترین انتخاب رو داشت حالا من میخوام که شما دوستان از بین برندهای گوناگون لپ تاپ برندی رو که به نظرتون از نظر کارایی به هزینه ( نمره ی کارایی تقسیم بر نمره ی هزینه ) بیشترین امتیاز رو میگیره با ذکر دلیل و بدون تعصب انتخاب و معرفی کنید.

توجه : لطفا هر کدام فقط یک برند را انتخاب کنید .

پیشاپیش از همه برای شرکت در گفتگو و نظرسنجی سپاسگزارم :11::46:

dezhkord
30-08-2012, 09:06
اولین نظر رو خودم میدم :
از نظر من اپل و سونی که بطور آشکار یه مقدار از قیمتشون پول مارکشونه بین سایر برندهای شناخته شده تا اونجا که من تحقیق کردم ASUS وacer و DELL برندهای خوب و با قیمت مناسبی هستن اما در بحث ارزش خرید فقط قیمت مد نظر نیست بلکه کارایی هم مهمه و باید بهترین کارایی را باقیمت مناسب در نظر گرفت به همین دلیل و با توجه به آمار بالای رضایتمندی مشتریان من خودم Lenovo رو انتخاب میکنم.
البته دوستان این نظر شخصی من بود و منتظر نظرات شما هستم.
در ضمن لطفا در رای گیری هم شرکت کنید.
:20:

dezhkord
30-08-2012, 12:46
دوستانی که رای میدن لطفا دلیل و یا تجربه ی کاریشون با برند مورد نظرشون رو هم در صورت امکان بنویسن

ممنون:20:

mohammadi_4u
30-08-2012, 13:52
سلام
لبتاب دل1010-5010-5110 چندین مدل داشتم و الانم 3تا دارم ولبتاب ایسر و لوونو هم داشتم y560 و کیفیت تصویر و زیبایی لونو از دل بهتر بود اما دل واقعا خرکاره
لبتاب 5110 رو1.100 گرفتم با رم 8 گرافیک 540 1-هارد 750 دور 7200-i7 اما همین سیستم تو بقیه مارکها از 300 تا 1 ملیون تفاوت قیمت داشت

M A M M U T
30-08-2012, 14:32
بدترین ها اپل و سونی ان که نسبت به هزینشون اصلا کارایی لازم رو ندارن...
بهترین به نظرممیتونه ایسوز باشه چون هم هزینش منطقیه و هم کیفیتش قابل قبوله...

dezhkord
30-08-2012, 14:35
سلام
لبتاب دل1010-5010-5110 چندین مدل داشتم و الانم 3تا دارم ولبتاب ایسر و لوونو هم داشتم y560 و کیفیت تصویر و زیبایی لونو از دل بهتر بود اما دل واقعا خرکاره
لبتاب 5110 رو1.100 گرفتم با رم 8 گرافیک 540 1-هارد 750 دور 7200-i7 اما همین سیستم تو بقیه مارکها از 300 تا 1 ملیون تفاوت قیمت داشت
دوست من سلام منم قبول دارم که DELL لپ تاپ مقرون به صرفه ای هست چون من 6 سال پیش مدل inspiron 6400 dell رو با قیمت خیلی خوبی خریدم و تا الان دارمش البته یه بار لولاشو تعمیر کردم . باطری هم که طبیعیه بعد از 6 سال دیگه چیزی ازش نمیمونه ولی هنوزم روزانه بالای 10 ساعت ازش کار میکشم و آخ نگفته اما Lenovo هم پسر عمم داره اونم 5 ساله Lenovo داره و هیچ مشکلی نداره به هر حال هر چند که هردو خوبن ولی لنوو سخت جون تره.:46:

dezhkord
30-08-2012, 14:40
بدترین ها اپل و سونی ان که نسبت به هزینشون اصلا کارایی لازم رو ندارن...
بهترین به نظرممیتونه ایسوز باشه چون هم هزینش منطقیه و هم کیفیتش قابل قبوله...
سلام با حرفت موافقم یعنی اپل و سونی قیمت های نجومی دارن جالب اینجاس که اپل بطور کامل و سونی بجز سری z مانند سایر برند هادر چین مونتاژ میشن و از سخت افزاری مشابه سایر برندها استفاده میکنن حالا درسته شاید تو بعضی مدلاشون دقت و وسواس بالاتری بخرج بدن ولی این دلیل نمیشه که قیمت رو دو برایر لپتاپ مشابه از برند دیگه اعلام کنن:13:

mb1372
30-08-2012, 15:47
سلام
الان hp و asus و lenovo ارزش خرید خوبی دارن.گرچه hp یه خرده داره شبیه سونی و اپل میشه!
نظر نهاییم asus هست
دلیلش هم مقایسه نظر فروشندگان مختلف هست

dezhkord
30-08-2012, 17:41
سلام
الان hp و asus و lenovo ارزش خرید خوبی دارن.گرچه hp یه خرده داره شبیه سونی و اپل میشه!
نظر نهاییم asus هست
دلیلش هم مقایسه نظر فروشندگان مختلف هست
سلام دوست عزیز البته بی شک ASUS یکی از بهترین برندهای بازاره ولی در مورد فروشندگان باید بگم طبق تجربه ی چند ساله ی من بیش از 90 درصد فروشندگان یا اطلاعات بسیار پایینی دارن و یا به مشتری اطلاعات غلط میدن (عمدا")

years
02-09-2012, 16:21
منم دل وسترو 3550 دارم چیزه خوبیه

من میگم دل بخاطر اینکه ارتش آمریکا هم بیشتر کامپیوتر هاشو به دل سفارش میده براش تولید کنه

dezhkord
02-09-2012, 16:56
منم دل وسترو 3550 دارم چیزه خوبیه

من میگم دل بخاطر اینکه ارتش آمریکا هم بیشتر کامپیوتر هاشو به دل سفارش میده براش تولید کنه
سلام دوست من
در اینکه دل لپ تاپی مقرون به صرفه هست شکی نیست ولی من شنیدم بیشتر لپ تاپای وزارت دفاع آمریکا و ناسا Lenovo IBM هستن
البته شاید دل هم مدلای خاصی رو ویژه ی ارتش آمریکا میزنه

years
02-09-2012, 18:24
خیر
در برنامه سلاح های برتر که نشون میداد هوایپمای بدون سرنشین آمریکا کامپیوتر داخل اتاقک کنترل خلبان دل بود

و دیگر اینکه زیر دریایی کلاس ویرجینیا هم از کامیپوترهای دل استفاده میکنه

dezhkord
02-09-2012, 18:46
خیر
در برنامه سلاح های برتر که نشون میداد هوایپمای بدون سرنشین آمریکا کامپیوتر داخل اتاقک کنترل خلبان دل بود

و دیگر اینکه زیر دریایی کلاس ویرجینیا هم از کامیپوترهای دل استفاده میکنه
خب منم کلیپی رو دیدم از اوباما و کلینتون که تو ساختمون پنتاگون داشتن بطور زنده عملیات دستگیری بن لادن توسط کماندوهای ارتش آمریکا رو هدایت و نظارت میکردن و همه ی لپتاپ هاشون Lenovo IBM بود ولی در کل سازمان های دولتی آمریکا که به یه برند سفارش نمیدن ممکنه هم با دل و هم با لنوو کار میکنن ولی اون لپ تاپ هایی که واسه اونا طراحی وساخته میشه با لپ تاپ های عمومی ممکنه فرق داشته باشه ولی چیزی که من مطمئن هستم اینه که سری تینک پد لنوو تحسین شده ترین لپ تاپ از نگاه صنعتی و نظامی هست که مستقیما IBM با لنوو در ساختش همکاری و دخالت داره

dezhkord
04-09-2012, 10:26
دوستانی که از صفحه بازدید میکنن لطف کنن و در نظرسنجی شرکت کنن چون این نظرات خیلی مهمه
:11:

FC.Barcelona
04-09-2012, 22:17
اگه انتخاب چند گانه در نظر سنجی بود بهتر بود
به نظر من hp و acer
ولی چون یک گزینه بیشتر نمیشد انتخاب کنی به hp رای دادم

dezhkord
04-09-2012, 22:38
اگه انتخاب چند گانه در نظر سنجی بود بهتر بود
به نظر من hp و acer
ولی چون یک گزینه بیشتر نمیشد انتخاب کنی به hp رای دادم
سلام دوست من ازین که در نظرسنجی شرکت کردی سپاسگزارم و در مورد تعداد انتخاب هم من تک انتخاب در نظر گرفتم چون میخواستم هر کس به بهترین برند از نظر خودش رای بده:46:

funy
17-04-2013, 13:13
سلام دوستان من خودم 6 ساله توشیبا دارم که تو دوران دانشجویی که شهرستان بودم و adsl گرفته بودم و سیستم خانگی نداشتم بدبخت لپ تابه روز ها باهاش بازی و فیلم و کارای دیگه انجام می دادم شبا هم دانلود ازش می گرفتم تا الان که آخ هم نگفته واسه همین رای من توشیباست، البته الان دادم به داداشم و خودم می خوام یه لپ تاپ نسل جدید بخرم ولی چون توشیبا الان لپ تاپ هایی با سخت افزار سطح بالا مثل core i7 تو ایران نداره قصد خرید لپ تاپ تو رنج 2.5 تا 3 میلیون تومن رو دارم ولی موندم بین این مدل ها:

lenovo z500 i7

asus k55 vd i7

Dell Inspiron 7520 i7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1.کارت گرافیک هر سه بسته به کانفیگاشون با هم فرق داره مثلا بعضی سایت ها کارت گرافیک dell رو amd hd 7730 m و amd hd 7690 m و کارت گرافیک asus رو gf 610 و gf 635 زدن که گمراه کنندست در مورد قیمت.
2. آیا برند dell واقعا مشکل داره؟ آخه من یه جایی خوندم چون دل دست مردم زیاده واسه همین خبر خرابیش هم زیاده
3. لپ تاپ رو میخوام که ازش کار بکشم نه اینکه پول بدم صفحه سایت بخونم . از خوندن گرفته تا بازی پس هم کارت گرافیک مهمه و هم صفحه نمایش و هم سرعت و هم حافظه !
ای کسانی که لپ تاپ دارید اگه راهنمایی نکنید در روز قیامت پاسخگو خواهید بود

Thor God
17-04-2013, 18:48
funy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپیک قدیمی بالا نیار و در ظمن اینجا جای مشاوره دادن نیست باید تو قسمت مشاوره خرید لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپیک جدید بزنی

اما برای اینکه بی جواب نمونی بهت z500 رو پیشنهاد میدم که گرافیک بهتری هم داره
در ظمن برای کارهای مالتی مدیا I5 هم بسه
کا55 وی دی هم گرافیک ضعیف در حده آنبرد داره که به درد گیم نمیخوره از دایرکت 11 هم پشتیبانی نمی کنه

775e
17-04-2013, 19:01
lenovo توی سری جدید z500 مشکل صفحه نمایش رو حل کرده.

dezhkord
19-04-2013, 19:01
با سلام پیشنهاد من هم Z500 هست.
شاد و پیروز باشید:n01:

Meisam.apk
09-05-2013, 09:32
lenovo واقعا نسبت به قیمتش ارزش خرید رو داره.چون هم گارانتی معتبر و هم کیفیت ساخت خوبی داره.

milad_akrami
18-04-2021, 09:26
سلام. دوستان من کلا برای خرید لپ تاپ خیلی به برند نگاه نمیکنم. واقعا واقعا یه چیز سلیقه ایه. شما همین که بدونی چه میزان رم و هارد و سی پی یو نیاز داری برای کارت کافیه بقیشو باید سلیقه ای ببینی که مثلا نور بک کیبرد مهمه وزن مهمه نمیدونم مدل دکمه ها و ماشین حسابی داشتن یا نداشتن و ... ولی کلا من خودم لپ تاپ های ایسر رو خیلی ترجیح میدم.