PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و اشکالات کار با VB6

sosani2007
29-08-2012, 17:21
کی می تونه این مشکل من رو حل کنه یعی تقریبا حیاطی
چجوری می تونم با استفاده از کمپنت microsoft Winsock Control 6 یک فایل ارسال کرد
:11::4::40::40::40:

sosani2007
29-08-2012, 17:26
چجوری می تونم از طریق ویژوال بیسیک با فایل های PDF کار کنم
منظور اطلاعات Text1 رو به پی دی اف تبدیل کنم

sosani2007
29-08-2012, 17:32
:40:
چطوری می تونم با فایل های فشرده در ویژوال بیسیک کار کنم
منظور اینکه یک فایل را داخل فایل زیپ کپی کرده و سپس برای آن رمز بزارد و سپس آن را اکسترک کرد
ممنون میشم کمکم کنید!!!
النیاز الفوری:42::42:
البشتابید:42::42:

Akbar"22"
29-08-2012, 17:57
سلام ... خوش آمدید ... :11:
عزیزم اینجا انجمن ویژوال بیسیک هستش نه انجمن ورزشی که اومدی نظر سنجی شما طرفدار کدام تیم هستید راه انداختی !
اگر اشکالی داریی در مورد VB حتما مطرح کن بعد از این که جواب سئوالتو گرفتی اون یکی رو بپرس ! نه این که پشت سر هم سه تا پست بفرست ، یکی یکی ! چون این طوری که سئوالاتو بفرستی کسی جواب نمیده ! چرا ؟ چون احساس میکنه شما میخواید اذیت کنید !

sosani2007
01-09-2012, 08:14
آقای Akbar 22 من واقعا شرمنده هستم من نمی دونستم
یک نگاه به تاریخ عضویتم بنداز بعدش من رو درک می کنی:9:

sosani2007
01-09-2012, 08:20
کی می تونه این مشکل من رو حل کنه یعی تقریبا حیاطی
چجوری می تونم با استفاده از کمپنت microsoft Winsock Control 6 یک فایل ارسال کرد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](10).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif
چجوری می تونم از طریق ویژوال بیسیک با فایل های PDF کار کنم
منظور اطلاعات Text1 رو به پی دی اف تبدیل کنم

منظور اینکه یک فایل را داخل فایل زیپ کپی کرده و سپس برای آن رمز بزارد و سپس آن را اکسترک کرد
ممنون میشم کمکم کنید!!!
النیاز الفوری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif
البشتابید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif
جون من فوری هست یکی نیست جواب من بیچاره را بدهد

sosani2007
01-09-2012, 08:29
جون من یکی جواب بده آخرش اگر کسی جواب من رو نده به خدا همین جا دق می کنم:3::3:

sosani2007
06-09-2012, 18:52
کی کار کردن با فایل های فشرده در VB6 رو بلده

sosani2007
23-09-2012, 08:01
چرا هیچ کس جواب من رو نمی ده
من گفتم کی کار با فایل های Zip رو در VB بلده

mvsoft
23-09-2012, 08:14
یه سرچ بزن توی انجمن جواب همه ی سوالات هست

sosani2007
25-09-2012, 18:53
یه سرچ بزن توی انجمن جواب همه ی سوالات هست

من زدم نبود فقط یکی از دوستان زحمت کشیدن جواب من رو دادند

sosani2007
27-09-2012, 12:38
این هم فایل های DLL که می تونید با فایل های فشرده کار کنید این هم لینک دانلودش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sosani2007
02-10-2012, 08:59
این تاپتیک تا حالا دویست و خورده ای مشاهده داشته
من تعجب می کنم چرا شما دوستان کمکم نمی کنید
چطوری می تونم دو دستور رو همزمان با هم اجرا کنم

samasara
02-10-2012, 17:15
آخی خوب چرا عزیزم این جوری سوال کردی ؟؟؟
می گفتی می خواهم تکسی رو به یک فایل pdf تبدیل کنم بعد اونو زیپ کنم و پسورد بزارم روش و برای جایی بفرستم اما کجا؟؟ (ما فکر های خوب خوب خوب می کینم شوخی می کنم!!:10:)
بزار با dll ها ببینم چی کار میتوم برات بکنم بعد کد رو رات میگذارم!!

ولی خیلی خوبی میدونی چرا به خاطر اون نظر سنجیت !!!:20:

samasara
02-10-2012, 19:18
اون dll ها رو بریز دور به درد کارت نمی خورن !!!!
اما من یه ماژول برای تبدیل متن به pdf در vb6 پیدا کردم یه برنامه هم با هاش نوشتم برنامه گویا ی همه چیز هست!! برات آپ کردم !!! برو حالش رو ببر!!!!!همونیه که می خواستی!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما در باره ی بقیه ی سوالات باید فکر کنم که جواب بدم یانه اما....

sosani2007
02-10-2012, 20:11
ممنون دوستم دووووووووست دارم یک عالمه هر چی بگمازم کمه:40:

samasara
03-10-2012, 11:20
این یه برنامه ی دیگه ای که با یک dll نوشتم تا بتونی فایل دخواه حالا می خواد pdf باشه یا هر چیز دیگه..روبدی و اگر خواستی پس بزاری و در خروجی خارج کنی!!!
توضیحات رو داخل برنامه برات گذاشتم یه فایل exe هم ازش درست کردم که نتیجه رو هم ببینی..

dll روهم داخل پوشه هست دیگه چیزه دیگه ای نیست که نیاز به توضیح داشته باشه

چرا وی بی می تونه توابعش رو استخراج کنه یعنی declare اما نمی دونم چرا مشکل داره
[dll رو ریفرنس کن تا متوجه بشی منضورم چیه!!! dll های دیگه هم اگه ریفرس شد که ازش استفاده کن اگه نشد بی خیالش شو !! ولی باید برای استفه از dll توایع اونو بدونی که برای شما بهتره یا دنبال مثال استفاده ازش باشی با توضیحاتش رو از سازنده ی dll بگیری !!! ----->جواب ]

sosani2007
03-10-2012, 20:28
این یه برنامه ی دیگه ای که با یک dll نوشتم تا بتونی فایل دخواه حالا می خواد pdf باشه یا هر چیز دیگه..روبدی و اگر خواستی پس بزاری و در خروجی خارج کنی!!!
توضیحات رو داخل برنامه برات گذاشتم یه فایل exe هم ازش درست کردم که نتیجه رو هم ببینی..

[dll رو ریفرنس کن تا متوجه بشی منضورم چیه!!! dll های دیگه هم اگه ریفرس شد که ازش استفاده کن اگه نشد بی خیالش شو !! ولی باید برای استفه از dll توایع اونو بدونی که برای شما بهتره یا دنبال مثال استفاده ازش باشی با توضیحاتش رو از سازنده ی dll بگیری !!! ----->جواب ]

شرمنده چیزی متوجه نشدم واضح توضیح می دید

samasara
03-10-2012, 21:53
کدوم قسمتش رو متوجه نشدی عزیزم؟؟

اول با برنامه که مشکلی نداری؟؟؟
دوم منظورم اینه که یک سری از dll ها نه می شه داخل vb6 بازشون کرد نه میشه addin نشون کرد یا اصلا برای ویندوز های دیگه هستن!!! پس اون dll هایی که نمی تونی refereane بدی رو بی خیال شو برو دنبال یکی دیگه برای انجام کارت!!!!
منظروم در پست قیلی این بود که اون dll رو که داخل پوشه برای برنامه گذاشتم referane بدی خیلی راحت و بی مشکل ازش استفاده می کنه پس هر dll غیر از این بود رو بی خیال شو!!!
البته یکسری از dll برای addin کردن هستن که اگر به تاپیکی که گفته بود می خواد از اسکرول رو در وی بی استفاده کنه نگاه کنی یه نمونه گذاشتم!!

sosani2007
06-10-2012, 20:06
کلا متوجه نشدم مشکل من این هست که چرا نمی تونم از رفرنس ها استفاده کنم

samasara
07-10-2012, 18:23
ممنون میشم کمکم کنید!!!
عزیزم من جواب این پستت رو دادم !!!!!!

یعنی حتی اون dll ی رو که داخل پروژه گذاشته بودم رو نشد ریفرینس بدی!؟؟

یه سوال مهم با کدوم ورژن Vb کد می نویسی؟

این جوری شاید بفهمم چرا نمی تونی حتی dll ها کاربری و قابل استفاده رو ریفرنس بدی!!!!!!

sosani2007
09-10-2012, 07:54

این برنامه مشکل داره خطای اکتیو ایکس دی ال ال می ده لطفاً خودت یک بررسیش بکن

sosani2007
09-10-2012, 07:55
من با نسخه 6 ویژوال بیسیک کار می کنم
نسخه 32 بیتیش

samasara
09-10-2012, 09:43
این برنامه مشکل داره خطای اکتیو ایکس دی ال ال می ده لطفاً خودت یک بررسیش بکنخودم نوشتمش حتی یک فایل اجرا یی هم داخلش گذاشتم ... هیچ مشکلی نداره حتی داخل لپ تابم هم تست کردم مشکلی نیست... پس دو حالت ممکنه پیش بیاد یکی این که شما یه کار اضافه یا کمی انجام میدی یا به احتمال قوی تر برنامت اشکالی داره او نو دوباره تعمیر کن...

sosani2007
09-10-2012, 11:10
یعنی شما میگید که من از دوباره نصبش بکنم !!!
آخه یک ساعت باید صبر کنم تا نصب بشه راه دیگه ای وجود نداره

samasara
09-10-2012, 12:40
یک ساعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! مگر میخواد دادها رو مورس یا تلگراف کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سیستمت مال قبل از جنگ جهانی نه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟ نمی گم عوض کن می گم بهتره اونو بصورت کامل نصب کنی و همه ی امکانات حتی سی ++ روهم نصب کنی شاید مشکلت حل بشه . .. اما من هم با Vb6 مشکل ریفرنس کردن رو دارم و فقط بعضی از dll ها رو می تونم ریفرنس بدم اما انگار شما هم از استفاده از همون بعضی ها هم محرومی...!!!!!!!!!!!!!!

sosani2007
11-10-2012, 17:48
یک ساعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! مگر میخواد دادها رو مورس یا تلگراف کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سیستمت مال قبل از جنگ جهانی نه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟ نمی گم عوض کن می گم بهتره اونو بصورت کامل نصب کنی و همه ی امکانات حتی سی ++ روهم نصب کنی شاید مشکلت حل بشه . .. اما من هم با Vb6 مشکل ریفرنس کردن رو دارم و فقط بعضی از dll ها رو می تونم ریفرنس بدم اما انگار شما هم از استفاده از همون بعضی ها هم محرومی...!!!!!!!!!!!!!!

شرمندت سیستم من مال قرن بوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووقه البته شما ببخشید

یک ساعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! مگر میخواد دادها رو مورس یا تلگراف کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! سیستمت مال قبل از جنگ جهانی نه
آره این سیستمم مال جنگ جهانی اما نمی دونم مشکل از کجاست:sq_2:

sosani2007
12-10-2012, 22:02
آقا این بحث ها رو ولش هیچ کی کار من رو راه ننداخت من پرسیدم چطوری می شه با فایل های فشرده در وی بی کار کرد اما راهنمایی های هیچ کدومتون کمکم نکرد یعنی چیزی سر در نیاوردم
اگر می شه یکم بیشتر راهنماییم کنید

mohammd1
12-10-2012, 22:59
http ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):sq_24:

sosani2007
13-10-2012, 09:26
http ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):sq_24:
خیلی ممنون من چیطی متوجه نشدم
اگر امکان داره خودت یک توضیحی بده

light25360
13-10-2012, 10:04
sosani2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان واسه کار با فایل های pdf به این لینک یه سر بزن کارتو راه میندازه

واسه فایل زیپ هم میتونی از این کد که تو لینک زیره استفاده کنی

واسه کار با winsock هم کد زیر رو یه تست بزن ببین به کارت میاد یا نه

واسه client

Private Const chunk = 8000

Private Sub SendFile_Click()
Dim str As String
Open "D:programma'slender" & "lender-2.36-windows.exe" For Binary As #1

Do While Not EOF(1)
str = Input(chunk, #1)
Winsock1.SendData "Header" & str
DoEvents
Loop

Close #1
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Dim data As String
If Command2.Caption = "Connect" Then
Winsock1.Close
Winsock1.RemotePort = 1111
Winsock1.RemoteHost = Text1.Text
Winsock1.Connect
Command2.Caption = "Disconnect"

Else

Winsock1.Close
Command2.Caption = "Connect"
If Winsock1.State = sckClosed Then Me.Caption = "Disconnected"
End If

End Sub

Private Sub Winsock1_Close()
Winsock1.Close
End Sub

Private Sub Winsock1_Connect()
Caption = "Connected!"
End Sub

و واسه سرور هم این کد

Dim data As String
Dim data2 As String

Private Sub Form_Load()
winsock1.Close
winsock1.LocalPort = 1111
On Error Resume Next
winsock1.Listen
If Err Then
'-- An Error occurred, display the error
Caption = "Listen error"
End If
End Sub

Private Sub winsock1_Connect()
Caption = "Connected!"
End Sub

Private Sub winsock1_ConnectionRequest(ByVal requestID As Long)
On Error Resume Next
Winsock2.Accept requestID
If Err Then
On Error Resume Next
Winsock2.Close
Caption = "Closed!"
Else
'-- No errors. We are connected!
Caption = "Connected!"

End If
End Sub

Private Sub Winsock2_Close()
Winsock2.Close
If Winsock2.State = sckClosed Then Me.Caption = "Disconnected"
End Sub

Private Sub Winsock2_DataArrival(ByVal bytesTotal As Long)
DoEvents
Winsock2.GetData data

If Mid$(data, 1, 6) = "Header" Then
data2 = Mid$(data, 7, Len(data) - 6)

Open "C:downloadslender-2.36-windows.exe" For Binary As #1
Put #1, , data2
Close #1
End If

End Sub

sosani2007
13-10-2012, 11:15
sosani2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان واسه کار با فایل های pdf به این لینک یه سر بزن کارتو راه میندازه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واسه فایل زیپ هم میتونی از این کد که تو لینک زیره استفاده کنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واسه کار با winsock هم کد زیر رو یه تست بزن ببین به کارت میاد یا نهواسه clientPrivate Const chunk = 8000Private Sub SendFile_Click()Dim str As StringOpen "D:programma'slender" & "lender-2.36-windows.exe" For Binary As #1Do While Not EOF(1)str = Input(chunk, #1)Winsock1.SendData "Header" & strDoEventsLoopClose #1End SubPrivate Sub Command2_Click()Dim data As StringIf Command2.Caption = "Connect" ThenWinsock1.CloseWinsock1.RemotePort = 1111Winsock1.RemoteHost = Text1.TextWinsock1.ConnectCommand2.Caption = "Disconnect" ElseWinsock1.CloseCommand2.Caption = "Connect"If Winsock1.State = sckClosed Then Me.Caption = "Disconnected"End IfEnd SubPrivate Sub Winsock1_Close()Winsock1.CloseEnd SubPrivate Sub Winsock1_Connect()Caption = "Connected!"End Subو واسه سرور هم این کدDim data As StringDim data2 As StringPrivate Sub Form_Load()winsock1.Closewinsock1.LocalPort = 1111On Error Resume Nextwinsock1.Listen If Err Then '-- An Error occurred, display the error Caption = "Listen error" End IfEnd SubPrivate Sub winsock1_Connect()Caption = "Connected!"End SubPrivate Sub winsock1_ConnectionRequest(ByVal requestID As Long)On Error Resume NextWinsock2.Accept requestIDIf Err Then On Error Resume Next Winsock2.CloseCaption = "Closed!" Else '-- No errors. We are connected! Caption = "Connected!" End IfEnd SubPrivate Sub Winsock2_Close()Winsock2.CloseIf Winsock2.State = sckClosed Then Me.Caption = "Disconnected"End SubPrivate Sub Winsock2_DataArrival(ByVal bytesTotal As Long)DoEventsWinsock2.GetData dataIf Mid$(data, 1, 6) = "Header" Thendata2 = Mid$(data, 7, Len(data) - 6)Open "C:downloadslender-2.36-windows.exe" For Binary As #1 Put #1, , data2 Close #1End IfEnd Subاین کدهای پایین الان مال چی بود متوجه نشدم واضح توضیح میدی

sosani2007
13-10-2012, 11:20
دوست عزیز کل کد های اون سایت این ها بودن که برای فشرده سازی بود

Option Explicit
Private objShell As ObjectPrivate mvarZipFileName As StringConst FOF_NOCONFIRMATION = &H14Private Sub Class_Initialize()Set objShell = CreateObject("Shell.Application")End SubPrivate Sub Class_Terminate()Set objShell = NothingEnd SubPublic Property Let ZipFileName(ByVal vData As String) mvarZipFileName = vDataEnd PropertyPublic Property Get ZipFileName() As String ZipFileName = mvarZipFileNameEnd PropertyPrivate Sub CreateEmptyZip(sPath) Dim strZIPHeader As String Dim fso As Object strZIPHeader = Chr$(80) & Chr$(75) & Chr$(5) & Chr$(6) & String(18, vbNullChar) Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject") With fso .CreateTextFile(sPath).Write strZIPHeader End With Set fso = Nothing End SubPublic Function AddFilesToZip(sFileNames() As String) As BooleanDim i As LongDim iCount As Long On Error GoTo AddFilesToZip_Error CreateEmptyZip mvarZipFileName On Error Resume Next For i = LBound(sFileNames) To UBound(sFileNames) objShell.Namespace("" & mvarZipFileName).CopyHere "" & sFileNames(i), FOF_NOCONFIRMATION iCount = objShell.Namespace("" & mvarZipFileName).items.Count Do Until iCount = i + 1 Sleep 100 iCount = objShell.Namespace("" & mvarZipFileName).items.Count Loop Next On Error GoTo 0 Exit FunctionAddFilesToZip_Error: MsgBox "Error " & Err.Number & " (" & Err.Description & ") in procedure AddFilesToZip of Modulo di classe clsZip"End FunctionPublic Function UnzipToFolder(sFolderName As String) As Boolean objShell.Namespace("" & sFolderName).CopyHere objShell.Namespace("" & mvarZipFileName).items End Function
حالا مشکل من توی این قسمت هاست
ایا من باید این کد ها رو توی فرم وارد کنم یا توی یک ماژول یا توی یک دی ال ال

light25360
13-10-2012, 11:36
واسه pdf که واضحه فایلو دانلود کن بعد با آموزش قسمت PDF نرم افزارتو ok کن
واسه zip هم که باید کدا رو تو یه class بذاری بعدم تو فرمت بخونیشون
مال winsocks هم که تو فرمه و واسه یک دکمه هستش

sosani2007
13-10-2012, 11:55
واسه pdf که واضحه فایلو دانلود کن بعد با آموزش قسمت PDF نرم افزارتو ok کن
واسه zip هم که باید کدا رو تو یه class بذاری بعدم تو فرمت بخونیشون
مال winsocks هم که تو فرمه و واسه یک دکمه هستش

شرمندت باز دوباره مزاحمت میشم
میخواستم ببینم اگر امکان داره خودت یک نمونش رو برام درست کنی و بفرستی البته شرمندت که شما رو دارم تو زحمت می ندازم

light25360
13-10-2012, 11:59
والا من با 2010 کار میکنم خیلی وقته که vb6 ندارم sry ولی کار زیاد سختی نیست تو گوگل هم یه سرچ بزنی کلی سورس پیدا میکنی که کارتو راه میندازه

بزن pdf creator in vb6 source

sosani2007
13-10-2012, 12:39
والا من با 2010 کار میکنم خیلی وقته که vb6 ندارم sry ولی کار زیاد سختی نیست تو گوگل هم یه سرچ بزنی کلی سورس پیدا میکنی که کارتو راه میندازه

بزن pdf creator in vb6 source

من این رو که نمی گم اون برنامه اوهای فشرده کار می کنه مشکل من توی قسمت AddFileToZip هست
اما نمی دونم چطوری باید ارگومان هام رو بدم

sosani2007
13-10-2012, 12:41
من با این پی دی افه کلاً مشکل دارم نمی دونم چطوری باید مشکلم رو حل کنم

sat066
22-10-2012, 23:06
چرا هیچ کس جواب من رو نمی ده
من گفتم کی کار با فایل های Zip رو در VB بلده
سلام برای فشرده سازی میتونی از فرمان های dos استفاده کنی البته نمیشه رمز گذاشت برای انها

sosani2007
25-10-2012, 09:18
سلام برای فشرده سازی میتونی از فرمان های dos استفاده کنی البته نمیشه رمز گذاشت برای انها

خوب من همون رمزش رو لازم دارم یک سری فایل های دی ال ال پیدا کردم اما وی بی نمی تونه اون ها رو فراخوانی ( Declare ) بکنه مشکله من همینه اگر لینک اون ها رو خواستید توی همین قسمت بگردید من لینک اون فایل های دی ال ال رو گذاشتم

samasara
25-10-2012, 20:17
بفرما اینم یک آموزش که با یک dll به اسم ChilkatZip2.dll برای شما گذاشتم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آموزش زيپ پسورد دار.rar
اگه پروژه ی ساخته شده رو هم می خواهی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] zip.rar