PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی عجیب در لپ تاپ !

lofboys
29-08-2012, 01:08
سلام دوستان ، لپ تاپم رو امروز روشن کردم و به چنین مشکلی برخوردم .

شارژر رو که می زنم وقتی باتری باشه ، از شارژ کم نمیکنه اما شارژ هم نمی کنه باتری رو ! وقتی باتری در بیارم و مستقیم بزنم به برق تا روشن میکنم بخواد روشن شه خاموش میشه ، اما کم پیش میاد روشن شه و این پیغام رو قبل بالا اومدن میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

الان باتری توشه و وقتی میرم رو آیکون شارژ میگه : plugged in , not charging

واقعا نمی دونم مشکل از شارژر هست یا لپ تاپ ! کمی نگرانم کرده که شاید از لپ تاپ باشه

tamirat91
29-08-2012, 09:17
سلام مدار شارژرو چک کن

lofboys
29-08-2012, 12:21
سلام مدار شارژرو چک کن

چطور مدارش رو چک کنم ؟ باز کنم شارژر رو و جریان و ولتاژهای خروجیش رو اندازه بگیرم ؟

ssiinnaarad
29-08-2012, 13:03
هم باطری و هم شارژر رو عوض کن درست نشد اشکال شاید از ویندوزت باشه ویندوزتم عوض کن

tamirat91
29-08-2012, 13:15
سلام اول از لحاظ نرم افزاری چک کن بعد برو سراغ سخت افزار آدابتورت رو چک کن باطری رو چک کن بعد اگه تعمیرکاری لپ تاپ راباز کن وقسمت مدارشارژرو تست کن البته پیش از اون بایوس رایکبار پروگرام کن ضرر نداره بعدبرو سراغ مدارشارژموفق باشید

mohammadi_4u
29-08-2012, 13:40
دوست گرامی نرم افزارهای مربوط به تنطیمات و هر جور ارتباط با باطری رو حذف کن.بعد اگه درست نشد فقط و فقط باطری.به شارژر ربطی نداره.
پایه های اتصال باطری به مین رو هم برسی کن

Sent from my ST15i using Xparent Purple Tapatalk 2

lofboys
29-08-2012, 15:29
دوست گرامی نرم افزارهای مربوط به تنطیمات و هر جور ارتباط با باطری رو حذف کن.بعد اگه درست نشد فقط و فقط باطری.به شارژر ربطی نداره.
پایه های اتصال باطری به مین رو هم برسی کن

Sent from my ST15i using Xparent Purple Tapatalk 2

چطور حذف کنم ؟ بعدش من باتری درمیارم مستقیم میزنم با برق هم تا روشن میشه خاموش میشه ، این رو فکر نکنم به باتری ربطی داشته باشه دیگه .

حالا تا شب شارژر میارم ببینم چی میشه و بهتون میگم

rayanblog
29-08-2012, 15:36
سلام دوست عزیز یک سوال. تا الان آداپتورتو عوض کردی؟ اگر آداپتور رو عوض کردی این پیغام بی دلیل نیست چون در خواست آداپتور خودشو می کنه.

lofboys
29-08-2012, 15:44
سلام دوست عزیز یک سوال. تا الان آداپتورتو عوض کردی؟ اگر آداپتور رو عوض کردی این پیغام بی دلیل نیست چون در خواست آداپتور خودشو می کنه.

یعنی خراب شده باشه برم عوض کنم ؟ بله این سومیش هست .

rayanblog
29-08-2012, 15:45
یه سوال دیگه لپ تاپت چی هست؟ آیا آداپتور خودشو خریدی؟ از کجا خریدی؟
چون آداپتور نمیتونه برق کافی رو برای شارژ باتری تامین کنه (جریان کافی) بنابراین نه اون رو شارژ می کنه و وقتی هم روشن می کنی چون نمی تونه برق لازم رو تامین کنه خوب مسلماً خاموش میشه.

rayanblog
29-08-2012, 15:47
پیغام داره میگه مشکل از آداپتور هست. یعنی میگه آداپتور خودشو وصل کنی. چون آداپتوری که داری مال خودش نیست لذا مقدار برق مورد نیاز برای شارژ رو تامین نمیکنه از طرفی استارت روشن شدن لپ تاپ رو میزنه ولی چون برق لازم برای سی پی یو تامین نمیشه خاموش می شه. این مشکلشه. فک کنم.

lofboys
29-08-2012, 15:50
مرسی از جواب دوستان ، مدل لپ تاپ del vostro هستش . آداپتور هم مال خودشه و اگر این مشکلی که گفتید احتمالش باشه پس باید عوضش کنم . یه دونه میارم و امتحان میکنم و جوابش رو میدم
مرسی از پاسخ هاتون